Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
5363. Carina_40 (válaszként erre: 5360. - Ivi79)
2012. aug. 28. 21:47

OFF

Nem elég nagy felbontású képekkel tedd a következőt, nekem ez vált be:

1. Kép letöltése;

2. Kép megtekintése a "Windows Kép- És Faxmegjelenítő"-vel, benne a nagyítás gombot ráállítva a kinagyítandó képrészre, legvégül a intelli kerekes egér kerekével nagyítás a kívánt méretig!

ON

5362. Carina_40 (válaszként erre: 5360. - Ivi79)
2012. aug. 28. 21:42

Igazad lehet, az enyhe kunkorítás miatt biztos hogy rá kell hagyni valamennyit a hosszára.;


Azt viszont már csak sejteni merem, hogy a lépcsős hatást valahogy úgy érik el, hogy például a hátulját alapul véve először a fejtetőn lévő kinövési pontjára merőlegesen kell elhúzni a fésűvel, aztán közel függőlegesen lefelé kell fésülni, és ezután jön a hosszvágás tompára, de úgy hogy az alatta lévőt csk kb 1/3-ad részben fedje.


Jól sejtem... ?

5361. ivi79 (válaszként erre: 5359. - 9232e78348)
2012. aug. 28. 20:23
londa! minőségre wella, árban a fele. sztem minden festék szárit, főleg a szőkék.kenj rá utána pici kókuszolajat, úgy fog csillogni, mint a filmekben:)
5360. ivi79 (válaszként erre: 5357. - Carina_40)
2012. aug. 28. 20:21

aszittem vhol leirva láttad.

de ezek a képek borzasztó picik+ homályosak, fülét kb nem is látom, pedig jó a szemem(csak most fáj)

mivel itt van a hajban kunkor is sztem több ez mint 6centi

most kimentem és lemértem a hajam szabócentivel a fejtetőn. 7centi. de ebbe a büdös életbe nem tudnék ekkora kunkort sütni(használtam 100éve hajsütőt, szal tudok mihez viszonyitani).. sztem 10centinél ne vágd rövidebbre

2012. aug. 28. 20:10

Sziasztok fodrászok!


Szeretnék egy tippet kérni hogy melyik az a festék ami jó minőségű? A wellát kivéve, mert az nekem nagyon nem vált be, kiszáritja a hajam!

Ja és szőke melirhoz lenne! A hajam barna. Fodrásszal csináltatnám csak akkor olyan helyre mennék ahol nem wella hanem valami más jó minőségű festékkel dolgoznak.

Köszi elöre is!

5358. Carina_40 (válaszként erre: 5357. - Carina_40)
2012. aug. 28. 20:09
Ha jobban megnézed, egy-egy íveltre beszárított tincs hossza vagy a fülek hosszával egyező, vagy attól kicsit hosszabb.
5357. Carina_40 (válaszként erre: 5355. - Ivi79)
2012. aug. 28. 20:03

("[...] az h te hogy oldod meg 6centisre(de ezt honnan veszd h ennyi?) [...]")


Nézd meg az adatlapomra feltett fotót (a profilkép a szóban forgó képektől felirattal megkülönböztetve!) , és a tincsek hosszát viszonyítsad a fej, ill. a fülek méretéhez; becslés, méretérzék... .

5356. ivi79 (válaszként erre: 5354. - Carina_40)
2012. aug. 28. 19:56
de sztem ez nem speciális frizu vagy Anda szted igen? kb 15éve rövid hajam van, magamnak vágom, max tanulók kisérleteznek rajta néha, de én pont a rövid hajat tartom egyszerünek.. meg ha nem épp ugy sikerül mint gondolom akkor puffneki, majd köv hónapban levágom úgy, szabadon lehet kisérletezni, nem kell éveket várni h megnőjön
5355. ivi79 (válaszként erre: 5353. - Carina_40)
2012. aug. 28. 19:52

úgy ahogy irtam.. de az én gépem max 2,5centire vág, igy max 3centis lesz a haj. az h te hogy oldod meg 6centisre(de ezt honnan veszd h ennyi?) azt nemtom.. max ollóval, h pl 3-4ujjnyi a 6centi..

a képek elég szar minőségüek, alját alig látni,de amit én látok rajta, az nem lépcső, hanem a besütés kunkorja miatt van. azzal h tolod a gépet párhuzamosan a fejformáddal, kap egy minimális átmenetet a görbület miatt.. márha nem lapult kicsit a koponyád(mint az enyém), mert akkor azt korrigálni kell. az alját meg egyenesre kell vágni és az ottani hosszt bekötni a fejbúbod alá kicsivel, de ezt látni kéne, most csak a saját fejformámmal tudok gondolkozni. és ezt vakon szoktam megoldani, mert nem tudom a tükröt is tartani meg hajat is fogni+másikban az ollót..mióta kicsit olyan a hajam mint a tatárcsillának, azóta könnyebb dolgom van, mert nem felnyirva van, hanem oldalt rövid és a fej középvonala felé hosszabbodik alig látható taréjszerüen.

a másik meg h nemtudom myilen sürü a hajad, az enyém igy vágva óriási búra lenne.. ez sztem tipikusan az a frizu amit ritkásabb hajú nők csináltatnak, mert dúsit. meg hát az elejét sem látni. talán yolan lehet mint klaudiának a barátokköztben.

és akkor ott van még a beszáritás+sütés, azzal is sokat lehet csalni.

5354. Carina_40 (válaszként erre: 5352. - Ivi79)
2012. aug. 28. 19:35

Persze-persze, tökéletesen érthető voltál, és maradtál is; de mint mondottam, majd' MINDEN eszközre és műveletre való fodrász-szakKIFEJEZÉSSEL TELJESEN TISZTÁBAN VAGYOK.


Ennek oka, hogy sok fodrászati szakkönyvet vettem már meg és olvastam végig, és a frizurák nagy többségének elkészítésével is teljesen tisztában vagyok.


Csak a speciális mesterfogásokat igénylő esetek és frizurafajták azok, ahol nagyon jó volna, ha szakavatott fodrász tudna nekem segíteni.... .

5353. Carina_40 (válaszként erre: 5344. - Ivi79)
2012. aug. 28. 19:24

("[...]és letolnám egyformára, [...]")


No, ezt nem egészen tisztán értem, hogy ezalatt mit értesz: először letolni rátétfésűs nyírógéppel 6 centisre (merthogy ennél a hajnál minden tincs egyformán 6 centis hosszúságú), és aztán a beszárítgatás-besütögetés???

Ennél a frizuránál ám úgy egyformán 6 centisek a frizuratincsek, hogy közben csak mintegy a felső -- hajtő felől számított -- egyharmad részükig takarják-fedik ám egymást, azazhogy közben még LÉPCSŐSEK(!!) is... !


Ez pedig a rátétfésűs hajnyírógéppel való "egyformára való letolás"-sal nem biztos(!!), hogy tökéletes lenne... !


Vagy másképpen éretted a "letolnám egyformára" kifejezést??? Mert akkor hogyan szertted volna mondani?

5352. ivi79
2012. aug. 28. 19:20

vannak hajvágási módszerek amiket tanitanak suliban, majd újabb technikákat a mesterek és az erre-arra dúsuló, vékonyodó frizuráknak megvan h miképp kell vágni. egy fodrász eszerint gondolkozik és nem úgy mint mi kontárok. én pl hajnyíróval leszedem 2,5-3centisre a hajam, majd kisebb betéttel átmenetet vágok vagy épp amerre akarom h hosszabb legyen(pl fejtetőn), akkor arrafelé tolom a gépet 2oldalról és igy lesz egy lájtos "tarajam". majd az éles átmeneteket lefinomitom ollóval és a végén az egészet átpuhitom ritkitóollóval..

az a durva h ezen fodrász nem látta h én barkácsoltam és fogta a fejét mikor elmeséltem hogyan csináltam, de a végeredmény viszont tetszett neki. ők nem tudnak igy gondolkozni mint mi, nem tudja elmagyarázni ahogy mi csinálnánk.. ők passzékat választanak le, belekötik stb, amit viszont mi még 2tükörrel sem nagyon tudnánk megcsinálni.ezen meg én fogtam a fejem h mit szöszmötölnek a kis hajamon..

nekem ha tetszik 1haj, akkor nagyjából végig tudom gondolni h barkácsmódszerrel hogy lehetne megvalósitani(mint a saját hajam is), de ha nem látnám már képről h hogyan kéne, akkor hiába irja le vki nem tudnám levágni.


nemtom érthető voltam-e..én legalábbis igy látom az egészet.

vannak egyébként jutubon videok bizonyos hajak vágásához, az talán segithet..

5351. Carina_40 (válaszként erre: 5347. - Carina_40)
2012. aug. 28. 19:06

Ugyanis: sok más frizurát sikeresen csináltam meg magamnak, ezért mondom, hogy pont elég nekem a VÁZLATos leírás is.


A magamnak csinált frizurák között volt már bubi, géppel alányírott bubi, hosszú frufru, félfrufru, betty-frufru, félig hullámos-félig göndör bubi formára nyírása, ollóval és géppel nyírott pajesz, féloldalt elválasztott félhosszú és rövid bubifrizura, lófarokfrizura rövid, félhosszú és hosszú frufruval is, egyszerűbb főnözött és beszárított frizurafélék, főleg rövidek és félhosszúak... .


Szóval sikerült már szépen egypár dolog.....

5350. Carina_40 (válaszként erre: 5347. - Carina_40)
2012. aug. 28. 18:55
oolóval = ollóval
5349. Carina_40 (válaszként erre: 5347. - Carina_40)
2012. aug. 28. 18:53

kdevemért = kedvemért


(folyton sietek a gépeléssel... :D)

5348. Carina_40 (válaszként erre: 5347. - Carina_40)
2012. aug. 28. 18:51
kdevemért = kedevemért
5347. Carina_40 (válaszként erre: 5345. - Anda39)
2012. aug. 28. 18:50

("Carina, Ivi jól látja a helyzetet. Én ugyanis fodrász vagyok, de tényleg nem tudnám itt elmagyarázni, mit is csinálj, ne is haragudj...")


És ha mégis elmagyaráznád a kdevemért???

A fodrászati szakkifejezések és fodrászati eszközök neveinek tülnyomó részével is teljesen tisztában vagyok.

((A következő kifejezések mögötti tartalmat ismerem: hajnyírógép [1-es, 2-es, 3-as, 4-es], nyeső, hajvágó fésű, ritkító olló, hajvágó olló, körkefe, főnkefe, borotva, borotvahajvágó, hajcsavarók [kisebb, nagyobb, stb. ...], hajritkító olló; vágás, nyírás ritkítás, borotválás, borotvahajvágás, főnözés, kifésülés, befésülés, hajcsavarás, ritkító vágás [hajritkító oolóval, borotvahajvágóval, nyesővel, pointírozással].))


Magyarán elég csak pontokba szedve vázlatosan leírni, valahogy így:

1. Lépés: ...

2. Lépés: ...

3. Lépés: ...

4. Lépés: ...

5. Lépés: ...

6. Lépés: ...

Stb. ... Lépés:


Mivel a szakkifejeések közül rengetegnél már úgyis tudom, hogy mit takar, meg az egyes lépések java részét más-más frizurában már külön külön is sikeresen meg tudtam csinálni magamnak, azt hiszem, pont elég lesz, ha CSAK VÁZLATOSAN ÍROD LE, és énnekem már abból is leesik a húszfilléres, hogy miként kell összerakni az egyes lépésekből ennek a csodaszép frizurának az elkészítését.

Aztán majd megírom, milyen lett a végeredmény, és még az is lehet, hogy majd fotót is teszek be róla!


Te meg megmondhatod -- ha akarod -- , hogy mennyire voltam ügyes, mit csinálhattam volna kicsit jobban.


Ha képmellékletet akarsz küldeni, arra itt van az e-mail címem az adatlapomon (klikk:>>a nickre).


Szia...!

Carina_40

5346. Carina_40 (válaszként erre: 5345. - Anda39)
2012. aug. 28. 18:27

OFF

("Látom, hogy eltűnt a link, de miért? Ez nem volt reklám, vagy igen?")


Nem a reklámhoz volt köze, merthogy ez nem volt reklám.

A LINKhez van köze, az az amitől sok fórum fél. Az oka: attól tartanak, hogy mi van ha az a link vírusos vagy egyéb romboló tartalomhoz vezet; vagy elvihet törvénysértő oldalra is (bizonyos politikai webhelyek, de név szerint ne ragozzuk, hogy melyikek). Az Index például az ilyenektől fél -- joggal!!! -- , mert jogi perpatvar is lehet belőle, meg büntipénz. Ez az oka.

ON

5345. Anda39
2012. aug. 28. 16:58

Látom, hogy eltűnt a link, de miért? Ez nem volt reklám, vagy igen?

Carina, Ivi jól látja a helyzetet. Én ugyanis fodrász vagyok, de tényleg nem tudnám itt elmagyarázni, mit is csinálj, ne is haragudj...

5344. ivi79 (válaszként erre: 5339. - Carina_40)
2012. aug. 28. 14:23

annyira nem vagyok lusta, de nlcben keresgetni utálok..


szóval Anda arra gondolt h ezt neked senkisem fogja részletesen leirni hogy kell megcsinálni, mert irásban, nem szakembernek, nehéz átadni az infót. amugy sztem semmi nehéz nincs benne, max nem sikerül pont igy. és letolnám egyformára, felül besütögetni, alul-hátul egyenesre vágni+ritkitani a végeit, pajesznál meg vmi átmenetet vágni..

aztán vagy sikerül vagy nem..jó hajvágáshoz érzék kell, nem lehet csak úgy leirni..

én ugy vagyok vele h köv hónapra visszanő ha elrontom, de legalább pénzt nem fizettem érte:D

5343. Carina_40 (válaszként erre: 5337. - Ivi79)
2012. aug. 28. 13:45
Feltettem a kívánt frizura képeit (4 db-ot), meg lehet őket tekinteni!!!
5342. Carina_40 (válaszként erre: 5335. - Ivi79)
2012. aug. 28. 13:00

Tisztára új vagyok ITT:


NAPLÓT hogyan kell itten készíteni?

5341. Carina_40 (válaszként erre: 5338. - Anda39)
2012. aug. 28. 12:55

((Látom már, hogy nagyon valószínű, jól tettem, hogy a másik fórum topikját pontos google-s keresőszóval, topikcímmel és hsz.-számmal (plusz Nick-névvel)adtam meg az "[5334. Carina_40]"-ben, mert így bent maradhatott; a linkedet azonban eltüntették (ha jól látom), van amelyik fórumon érzékenyek az ilyesmire -- persze olyan is van, amelyiken megengedik vagy megtűrik (pl.: NlCafe, Index, ezeket ismerem, rajtuk is fent vagyok); -- de igen, a link pontosan talált!))


Egyébként miből gyanítod (majd elválik, jól-e), hogy valószínűleg nem kapok rá választ? Ide kellene hozzá feltennem a képeket, hogy lássák hogy milyen frizuráról is van szó; vagy pedig az NlCafe-ra értetted inkább, hogy OTT nem kapok választ rá???

Gondolom, itt csak lesz rá válasz, a topik címe is az:"FODRÁSZ vagyok segíthetek?" (Kiemeltem: "FODRÁSZ"... .) Egy fodrásznak semmelyik frizura nem bonyolult; ez a szakmája!

5340. Carina_40 (válaszként erre: 5339. - Carina_40)
2012. aug. 28. 12:29
keesgélni = keresgélni [:D]
5339. Carina_40 (válaszként erre: 5337. - Ivi79)
2012. aug. 28. 12:27

Szóval 12 képet is. Köszi!


Én is magamat nyírom, csak most újat szeretnék, ilyet, de ez már a kissé bonyolultabban elkészíthetők közül való... .


"[...] de érdekelt volna a haj, csak lusta vagyok nlc-n kikeresni:) [...]" -- írtad előbb.:>>>


>>>Sose legyél lusta keesgélni, az internet és a fórumok világa kitűnő terep a tanuláshoz, a fórumok világa meg ezenfelül még a másokkal való tapasztalatcserére az egyik legkitűnőbb terület!


De ide is berakhatom a képeket, ha gondolod... .

5338. Anda39
2012. aug. 28. 11:25
Carina (vagy Anita), erre tutira nem fogsz választ kapni.
5337. ivi79 (válaszként erre: 5336. - Carina_40)
2012. aug. 28. 08:20
asszem 12-t is. bár nem vagyok fodrász csak magamat nyírom, de érdekelt volna a haj, csak lusta vagyok nlc-n kikeresni:)
5336. Carina_40 (válaszként erre: 5335. - Ivi79)
2012. aug. 28. 00:08

Végül is mindegy, mert az NlCafe-s képek helyét megadtam az ottani topikcímmel és hsz.-számmal, ez alapján eltéveszthetetlen. Olvasni meg regisztráció nélkül lehet az NlCafe-t, csak írni nem... .


Ha ide is fel akarom tenni a képe(ke)t, egynél többet is lehet? Új vagyok itt még; amott már évek óta fenn vagyok... !

5335. ivi79 (válaszként erre: 5334. - Carina_40)
2012. aug. 27. 23:57
a profilodba tudsz képet feltölteni, ill ha csinálsz naplót abba is, csak ide az üzenetek közé nem
5334. Carina_40
2012. aug. 27. 23:52

Sziasztok!!


Tanácsot szeretnék kérni női fodrásztól egy -- számomra -- bonyolultnak tűnő hajvágás és beszárítás elkészítési módját illetően.


-------------------------------------------------------------------------------


Olyan beszárított rövid női frizuráról van szó, amelynek a fürtjei sorokba vannak felül, oldalt és hátul, a frufrurésznél is rendezve ((és még hasonlóan a rövid pajeszrésznél is (ami a fülnek csak a felső egyharmadát, vagy max. a szűk felét takarja csak el; ennél sohasem hosszabb), csak ott nincsen több két sornál)); aztán látszik még az is rajtuk, hogy 15-20 mm átmérőjű körkefével lettek beszárítva, a kész beszárított hullám átmérője egy hajspray-s palack átmérőjének felel meg (úgy kb.: 40 mm), és mindegyik ilyen hullám körülbelül 5-6 centi <<(max. ennyi!) hajhossz után tompán félbe van nyírva ollóval. A frizura alja egyenesen van lenyírva a fülcimpákat hátul összekötő vonal alatt 5 centivel, a frufrurésze is csak félfrufru (homlokközépig érő), a pajeszrésze pedig 45 fokban ferdén egyenesre nyírott, mely a fül hátulja felől a fül eleje felé lejt.


Képem is van róla, csak látom, hogy erre a fórumra nincsen képfeltöltési lehetőség. A képet az "NlCafe" fórumon a "Női hajvágás sajátkezűleg " topikjában lehet látni róla az "Anita40" nick "2009-10-12 20:36 -- [80]"-as számú hsz.-ában (hozzászólásában) lévő 4 db képen.


>>> Szóval szeretek rendszeresen magamnak fodrászkodni, de ennél a frizuránál még valahogy úgy érzem, hogy kissé bonyolult formára nyírni az igazándiból szép frizuraformához.

>>> Ha valaki, aki fodrász, elmagyarázná ennek a frizurának az elkészítési módját -- esetleg képmelléklettel is(!) (e-mail) -- annak nagyon örülnék! ((Hogyan kell ezt nyírni a beszárításhoz, hogy az egymás feletti közepesen göndörített lépcsősorok olyan szépen látszódjanak, mint a fotókon??? >> Beszárítás előtt, vagy után kell megnyírni; esetleg a nagyját előtte, az apró igazításokat pedig utána??? Beszárításkor mikre ügyeljek??? <<Főleg erre lennék kíváncsi... !))


>>> Egyéb kérdés: mi ennek a nyírás után beszárított női frizurának a fodrászati elnevezése?


-------------------------------------------------------------------------------


Ha a tanácsot csak képmelléklettel tudnátok leírva elküldeni, akkor ebből a célból ott van az említett "NlCafe"-s topik képfeltöltési lehetőséggel, az ottani "Anita_40" nick az enyém; vagy az adatlapon ott van az e-mail címem is... .


Üdv.: Carina_40

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook