Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
5393. emmaszabo22 (válaszként erre: 5391. - Nyuszika90)
2012. aug. 30. 22:11
Én az összeset próbáltam, de nekem csak étvágyat csináltak =) Sokat olvasgattam és most azt csinálom, hogy szedek Omega3-at,Vas tablettát, Multi vitamint plusz egészségesen étkezem. És nekem még soha nem volt ilyen gyönyörű a hajam. Dús,erős és gyorsan nő. Ez a 3 vitamin nekem 3500ft-ba kerül, és a multi 100 szemes a Vas 40,Az Omega3 60. Szóval sokáig elég. Nekem ez vált be, de egyén függő!
2012. aug. 30. 21:58
Tényleg megéri a Hair Clinic?Mert kétszer annyiba kerül mint a Biovanne.
2012. aug. 30. 21:55

Mit gondoltok a Hair clinic bogyóról?

Szedtem Biovannét,erősödtek(vastagodtak) a hajszálaim.

Korábban meg Revaliddal próbálkoztam,de nem bírja a gyomrom,így az kilőve.


Most éli az őszi hajhullás ciklust a hajam. Én meg nem akarom,hogy kihulljon,meg jó lenne ha nőne is.

Most hátközépig érő aranyszőke,fokozatos.

5390. Anda39 (válaszként erre: 5387. - Heedi86)
2012. aug. 30. 20:40
A szőke melír az oké, de a lenőtt hajadba ugyanolyan színű csíkokat miért szeretnél tenni? Csak a fekete alsó részére gondoltál? Amúgy ha jól van csinálva, nem teszi tönkre a hajat.
5389. Anda39 (válaszként erre: 5378. - Odrii)
2012. aug. 30. 20:36
Hát odrii, nem sok minden tudok írni...Egy elrontott festést kétféleképpen lehet kijavítani: vagy leszedni a színt (oxy reloaddal vagy szőkítőporral) és újrafesteni, vagy bekenni sötétebbel. Egyik sem olcsó mulatság, egy ezresből nem nagyon tudom elképzelni, mert csupán az anyagköltség is többe kerül. Muszáj lenne profi módon megcsinálni, mert igencsak tönkremehet a hajad, aztán kénytelen leszel levágatni rövidre.
5388. Anda39 (válaszként erre: 5376. - Édes kis butus)
2012. aug. 30. 20:27
Írtam privit.
5387. Heedi86
2012. aug. 30. 18:48

Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne, hogy jó ötlet-e a következő, vagy inkább mondjak le róla.

Fél éve fekete színezővel befestettem a hajamat. Azóta rengeteget nőtt le, kb. negyedrésze a teljes hajhosszomnak a lenövés. Sajnos beleégett a hajamba a fekete, így a középbarna lenövés alatt ott van a sötétebb barna haj. Szeretnék venni szőkítőport oxival, majd az eredeti hajammal megegyező hajfestéket, így készíteni bele ilyen színű melírt. Először csak próbaképpen, majd egyre többet és többet. Nagyon tönkre tenné a hajamat ez a szőkítőporos megoldás?

5386. ivi79 (válaszként erre: 5385. - Nikike1988)
2012. aug. 30. 15:57

uyge tudjátok h a habzás nagyban az sls miatt van, ami az alverdében nincs meg.. nem attól jó egy sampon h habzik-e vagy sem.

ebben a Sodium Coco-Sulfate felel a zsiroldásér és habzásér, de ez közelsem yolan káros mint a fent emlitett méreg. én a zsályásat használom lassan 2éve és tökéletes, nem viszket már a fejbőröm mint régebben

5385. Nikike1988 (válaszként erre: 5330. - Emmaszabo22)
2012. aug. 30. 15:10

szia


Attól eltekintve hogy nem habzott(ezért higítottam fel és így már habzik),maga a sampon bejött mert már a 2.napon tiszta zsír szokott lenni a fejem,hajam..és most 2 egész napot simán bír és még a 3.napon is elfogadható..ami nálam nagyon nagy szó..Főleg hogy most vagyok abban az időszakban hogy össze tudom ugyan már kötni de még felül kicsúszik...

Annyi hogy a hajvégeimet sajna kiszárítja..

Amit te is írsz hogy nem lapul a fejedre..Ez nálam is így van..A többi sampontól mindig tiszta lapos volt a hajam de ettől nem..és nincs az a furcsa érzés hajmosás után mintha valami "plussz réteg" lenne a hajamon csak az az érzés van hogy tiszta a hajam..


Nem tudom hogy okozhatja e ez a hajhullásomat de igazából nem hinném hogy ettől hullik...

5384. odrii (válaszként erre: 5379. - Édes kis butus)
2012. aug. 30. 07:58
Már egyik fodrász ismerősömtől kaptam tippet, és aránylag a színnel is megbarátkoztam már. Viszont ezek után biztos, hogy soha többé nem veszek Kallost. Akármilyen jó másnak ! Garnier régen bevált, maradok annál :)
5383. ivi79 (válaszként erre: 5372. - Carina_40)
2012. aug. 29. 23:28
én sosem tanultam fodrásznak csak párszor láttam őket vágni, és nem ismerem a szakszavakat, ne tudom leirni csak konyhanyelven. amugy én függöleges irányban vágok mindig h szép legyen az átmenet
5382. Carina_40 (válaszként erre: 5381. - Carina_40)
2012. aug. 29. 20:57

Ha meg attól félsz hogy miattad rontom majd el magamnak és Téged okollak emiatt , azt felejtsd el! (Magamat fogom okolni....)


Aki magának belevág ilyesmikbe, az úgyis csak saját magát okolhatja az eredményért, akár jó, akár nem... . De úgysem rontom el!

5381. Carina_40 (válaszként erre: 5375. - Anda39)
2012. aug. 29. 20:52

Hogy mondjam: a legjobban a berakással-becsavarással készült dauerhoz hasonlít azzal az eltéréssel, hogy a becsavart tincsek nem olyannyira hosszúak hopgy egy teljes körbecsavarásra elég legyen a hosszuk (kb. a fül hosszával egyezik meg a hosszuk!), és nem olyan erős mértékben göndörítettek (azaz inkább csak félgöndörek); ennél a két tulajdonságuknál fogva pedig az alattuk lévő hajtincseknek CSAK A HAJTŐHÖZ KÖZELI RÉSZÉT takarják el (hajtőközeli 1/3-át vagy inkább csak 1/4-ét. ((A nagyon szépen elkészített fajtája tipikusan ALKALMI FRIZURAVISELET!))


Hidd el, majd' minden szakkifejezést ismerek, vázlatosan is tökéletesen elég... . Írd le bátran 6-8 rövid sorban a lépéseket, aztán majd meglátjuk mire megyek vele..... -De így biztosan meg fogom érteni, ne kételkedj!

5380. faraah
2012. aug. 29. 20:41

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.

Garnier color sensation 111-es ( [link]

COLOR_SENSATION_DISCOVER&prdcode=P59204&varcode=

3600541136700&back=1 )árnyalatával szerettem volna befesteni a hajam de elbizonytalanodtam.Félek, hogy sárga lesz.A hajam most kb. ilyen színű: [link]

Szerintetek befogná?Nem lenne sárga?

Már megvettem a festéket mégsem merek kockáztatni mert már párszor elrontottam a hajam.

Meg merjem csinálni?Nem lesz rossz?

Kérlek segítsetek!

5379. Édes kis butus (válaszként erre: 5378. - Odrii)
2012. aug. 29. 20:26
Szia! Én nem vagyok fodrász és ne is hallgass rám, viszont mivel kevés pénzed van és jó festéket szeretnél, ezért írom, hogy a Kallos Glow hajfestékei nagyon jók. Én 290 Ft-ért vettem. C-vitaminnal, keratinnal meg mindenfélével van dúsítva és nekem most ez hozta rendbe a hajam. Nagyon szép fehér lettem, de ahol anyu festette hátul kis elütés van, ezt szeretném korrigálni, de eddig lekörözte: a Wella Koleston Perfect-et, az Alfaparf-ot is! Előtte Garnier Color Sensationt- használtam (azzal értem el a fekete-barna hajamból a szőkét). Az után is pihe-puha lett a hajam, viszont 900 Ft alatt nem jutsz hozzá...főleg ha nem elég 1 doboz. Ez csak egy vélemény:) Kallos fodrászcikkesben, meg Eurós boltokban van! Egy próbát megér! Szép estét! Mindjárt ír talán fodrász fórumtársunk is és elmondja mit kell tenned:)
5378. odrii
2012. aug. 29. 19:46
Szia! Nagyon nagy segítségre lenne szükségem. Alapvetően pirosas vörösre volt festve a hajam, 2 hónapja szívattam le, aztán ugye az élénk vörös rá. Most volt a 3. hajfestésem, de mivel mindig gyorsan kikopott a szőkítő miatt, bementem a fodrászkellékesbe, aki a Kallos tűzvörös árnyalatát ajánlotta. Megvettem, befestettem a hajam vele, és ilyen nagyon sötét bordó lett a hajam.. kicsit rozsdás is. Teljesen ki vagyok bukva. Nemsokára suli, és én ilyen fejjel biztos nem jelenek meg ! Mit lehetne tenni? A másik probléma, hogy egy ezresnél többet nem tudnék most erre az egészre már szánni..... Akármilyen ötlet jó lenne. Bár most kb csak a fekete fogná be a hajamat, de az meg nem akarok lenni... Remélem tudsz valamit ajánlani, mert eddig egy fodrász ismerősöm se mondott semmilyen értelmes ötletet.
2012. aug. 29. 18:35
Jah, és amúgy voltam nemrég fodrásznál és rezes maradt a töve nagyon..egyáltalán nem vagyok megelégedve, pedig 7 ezret fizettem...előre elmondtam, hogy nekem nem elég, ha csak a hajmosás előtt vízzel kicsit átmasszírozza....max akkor hagyni kell rajta 10 percig, hogy valamit hasson. Már a fodrászkellékesben is csodámra járnak, mert amit ott is ajánlottak semmi nem jött be...csak a saját "partizán akciókkal" érek el olyan változást, ami szép is. Remélem mihamarabb válaszolsz, mert nyúlok azonnal a festékért, ahogy mondod :D :))))
2012. aug. 29. 18:31

Szia Anda!


A hajam most szőkítettem ki (a sárgás részeket csak), majd megmostam, balzsamoztam szárítottam, ez után festettem be gyöngyszőkével, ami szépen el is tüntette a sárgás részeket...többségében. (Vannak szép hófehér részeim is). Nem tudom ...igazából most azonnal 6%-os oxival Alfaparf 11.11-essel rámennék, de már csak ilyen "vizes" keverékkel....mert félek bekapja kékre a fehér részeim. Te fodrász vagy biztos jobban tudod. Leírnád nekem, hogy hogy csináljam? Van hamvasító samponom, folyadékom is, de semmit nem használnak nekem. Nem szeretnék várni még heteket, a hajam amúgy vastag szálú, ellenálló. Köszi, hogy válaszolsz!

5375. Anda39
2012. aug. 29. 17:50

Carina, ne haragudj, de én nem fogok tudni neked segíteni. Nekem nem megy így tanítani, lehet, hogy másnak igen. Én sem értem, te mit írsz, pedig neked biztosan egyértelmű, mégsem tudom, mit is akarsz mondani. Fordítva is ugyanez lenne a helyzet.

Egyébként az a véleményem, amit Ivi is írt már: semmi különleges vágás nincs ebben a frizurában, hanem a beszárításkor nem fésülték ki a tincseket, így külön-külön ott maradt mindegyik. Nem egyhossz fazon kell hozzá, az biztos, hanem mondjuk uniform...

5374. Carina_40 (válaszként erre: 5372. - Carina_40)
2012. aug. 29. 13:23
kiferjezést = kifejezést (:D)
5373. Carina_40 (válaszként erre: 5372. - Carina_40)
2012. aug. 29. 13:22

(a.)> alul kezdeni a nyírást, és utána mindig az egyel fentebbi tincssorral folytatni;

(b.)> felül kezdeni a nyírást, és utána mindig az egyel lentebbi tincssorral folytatni;

(c.)> valami -- részben vagy egészen -- mást;.


Elütés: 2. sornál az "(a.)>" helyett "(b.)>" a jó jel!

(Bocsi)

5372. Carina_40 (válaszként erre: 5366. - Ivi79)
2012. aug. 29. 13:20

Ezen a kifejezésen mit értesz: "ha a felső hosszába akarod bekötni az alját,".


(a.)> alul kezdeni a nyírást, és utána mindig az egyel fentebbi tincssorral folytatni;

(a.)> felül kezdeni a nyírást, és utána mindig az egyel lentebbi tincssorral folytatni;

(c.)> valami -- részben vagy egészen -- mást;.


Sok kiferjezést olvastam életemben fodrász-témákban, de azt hogy "az (A) rész hosszába belekötni a (B) rész hosszát", ilyent még nem olvastam, és nemigen tudom, hogy mit is értsek alatta... !

5371. Carina_40 (válaszként erre: 5366. - Ivi79)
2012. aug. 29. 12:02

("nem értem te hol gondolod lépcsősre a hajat. mert felül a búbon látom h lépcsőzetes(bár ezis inkább a sütéstől), de többet nem a homály miatt. amit írsz azt sem igazán értem. ha a felső hosszába akarod bekötni az alját, akkor én ennél egyenesre levágnám alul és úgy kötném össze a 2pontot. h szakszerüen ezt hogy kell kivitelezni nem tudom, mert mig engem vágtak nem csináltak hasonlót. .

")


De hogyhogy "úgy kötném össze a 2pontot": függőleges, vagy vízszintes vonalban vágva???

5370. c8dc8ce78d (válaszként erre: 5368. - Ivi79)
2012. aug. 29. 11:59
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
5369. Carina_40 (válaszként erre: 5366. - Ivi79)
2012. aug. 29. 11:57

((Tudom, hogy nem épp egy jó felbontású kép, de a féloldalnézetin, amin a jobb arc és fül látszik, még így is igen egyértelműen kivehető, hogy az enyhén befelé kunkorított frizurafürtök hossza a hajtincs tövétől a legvégéig körülbelül a fülek függőleges hosszával egyezik meg, vagy attól max. fél centivel hosszabb.))


Tehát szerinted a lépcsőket alapvetően belesütni kell, és nem belenyírni? Lehet ebben is valami, mert a kunkorításkor és a becsavaráskor a haj látszó hossza rövidül. ((Kérdés, hogy milyenre kell vágni ahhoz, hogy ha ez a "göndörítés" kissé ellazul, kienged, akkor se lógjon be a felső tincs az alsó fürt felezővonala alá?))

5368. ivi79 (válaszként erre: 5367. - C8dc8ce78d)
2012. aug. 29. 08:28
olcsóbban az alverde dmből, drágábban biola,farfalla, most több nem jut eszembe
2012. aug. 29. 07:17

Sziasztok!


Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy milyen sampont vegyek, ami természetes alapú?, nincsen benne semmiféle méreganyag?

5366. ivi79 (válaszként erre: 5363. - Carina_40)
2012. aug. 28. 23:05

egy szar felbontású és ráadásul homályos képet nagyitgatva csak pixeles és ugyanolyan homályos képet kapunk. grafikus vagyok vagy mi..szóval ha ebből szép éles és óriás képet lehetne csinálni akkor megtettem volna:)


nem értem te hol gondolod lépcsősre a hajat. mert felül a búbon látom h lépcsőzetes(bár ezis inkább a sütéstől), de többet nem a homály miatt. amit írsz azt sem igazán értem. ha a felső hosszába akarod bekötni az alját, akkor én ennél egyenesre levágnám alul és úgy kötném össze a 2pontot. h szakszerüen ezt hogy kell kivitelezni nem tudom, mert mig engem vágtak nem csináltak hasonlót..


jó képeket amugy a ukhairdressers.com-ról lehet leszedni, de van ott leirás pár alap fazonhoz

5365. ivi79 (válaszként erre: 5364. - 9232e78348)
2012. aug. 28. 22:39

nagyon pici kell, kb kiskörömnyi, de hajhossztól függöen ki kell tapasztalni mennyi elég. este csináld és akkor reggelre a felesleg eltünik a párnahuzatban:)

az én rommá szökitett hajam is pihepuha baba lesz tőle:)

5364. 9232e78348 (válaszként erre: 5361. - Ivi79)
2012. aug. 28. 22:21
Köszönöm a tippet! A kókuszolajtól nem lesz olyan mintha zsiros lenne a hajam?
❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook