Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
6773. Amazinger
2016. máj. 21. 16:05

Sziasztok! Szeretnék egy 3-mas színmélységű barnából 6-os vöröst csinálni, de le van nőve a hajam. Először ki kell hozzá szőkíteni? Ha esetleg festék+9es oxival befestem nem csinál vele semmit? A másik meg, hogy a festés utáni lenőtt részt is ugyanolyan erősségű oxival kell, mint amivel először befestem?

Köszi előre is!

6772. Anda39 (válaszként erre: 6771. - Tunderke20)
2016. ápr. 9. 07:12
Ezt inkább személyesen kérdezd meg a fodrászodtól, mert látatlanban, semmi konkrét infót tudva nem lehet jó választ adni. :)
2016. márc. 8. 11:03
Sziasztok, fodrászokat szeretnék megkérdezni, hogy túl vagyok egy szőkítésen, amit fodrász csinált, ami előtte vörösre volt sokáig festve, kérdésem az lenne, hogy ha ezekután mindig világosszőke festékkel fogom kenni, előbb-utóbb egységes szőke színt fogok kapni? Most ilyen nagyon világos szőkés, enyhén vöröses a színe.
6770. Carina_40
2015. dec. 15. 02:47

Kedves Anda39 Fodrásznő!!


Én egy fodrász-tanácsot kérnék szépen egy magamnak megálmodott, de a számomra egy "kissé" nehezen elkészíthető, ám annál csinosabb és vonzóbb női frizurához.


Egy olyan csinosra besütött és beszárított frizuráról volna szó, amelyiknél a frizurafürtök olyan egymás alatti lépcsőkben vannak besütve-beszárítva, amelyeknek az egyes lépcsői vízszintesen egy vonalban és sorban állnak, de függülegesen egymás alá esnek úgy, hogy csak egy kevéssé takarják-fedik le egymást.


Könnyítésképpen a besütésről szóló videóról a frizura elkésztítése előtti ún. alap-frizurájáról, az elkészítés közbeni állapotáról, és az elkészítés utáni teljesen kész állapotáról és a kinézetéről is egyaránt pillabatképeket készítettem, hogy pontosan láthassad, hogy mire, melyik frizuratípusra is gondoltam valójában:>>

Ez az itt!:---> ["Lépcsősen félhullámosra besütött-beszárított női frizura"--> " [link]


Hogy lássad, milyenre is gondoltam én, a besütéséről van egy bemutató videó is itt-->("How RaDona Curls Her Short Hair Hairstyle"--> " [link] de sajnos van ám két nagy gondom vele!:>>>


--> [1.]>> Az egyik problémám, hogy a besütés végén a bemutató nő (aki egyébként fodrásznő) nem mondja, hogy sima vízzel fújja-e be a fürtöket, vagy pedig valamilyen hajvédő spray-el, mielőtt a hajsütővassal besüti és becsavarja <--(??). Víz is jón-e neki, vagy feltétlenül inkább valami hővédő és hajvédő(!) spray lenne amit használ???


--> [2.]>> A másik dolog amit nem tudok, az pedig az, hogy ha elmegyek a fodrászhoz, akkor ehhez a lépcsősen besütött női frizurához milyen alap-hajvágást kérjek, vagyis hogy miből vágástípusból lehet ezt jól és szépen besütni, tehát hogy milyen hajvágás ennek az alapja??? (Mi az alap-vágásának a neve, hogyan kérjem a fodrásznőmtől az elkészítését???)--->


--> ((Lépcsősen van megvágva is, vagy pedig mindenütt egy a hossza, és akkor ezzel összhangban ez a lépcsős kinézet is teljesen a besütés módjától függ??))


--> ((Van egy videó is a hajvágásról is itt-->("Radona's Hairstyle - Learn How To Get A Haircut Like Radona"--> " [link] ugyanezzel a nővel, ami korábbi is pár hónappa mint a besütéses videó (Besütve:-> 2012. szept. 6.; Megvágva:-> 2012. júl. 26.), tehát ami az időpontokat illeti, abból a júliusi vágásból ezt Ő már besüthette szeptemberben, csak azt nem tudom, hpgy ennek VALÓBAN EZ A VÁGÁS-E AZ ALAPJA, VAGY MÉGSEM, mivel ennyi idő alatt a vágáson még igazíthattak és finomíthattak is, mert hát ideje az lehetett rá bőven... !))


(Carina_40)

6769. Anda39 (válaszként erre: 6760. - Kleeri)
2015. nov. 12. 20:57
Csak akkor lenne ugyanolyan, ha te vagy a képen. :)
6768. Anda39 (válaszként erre: 6759. - C2eb61a501)
2015. nov. 12. 20:56
Nem ajánlom.
2015. nov. 9. 14:31

Sziasztok,


Szeretnék segítséget kérni a hajam nem túl jó minőségű sajnos!

A fejtetőm hamar zsírosodik a hajvégeim viszont szárazak és töredezettek. Nagyon sokféle pakolást sampont kipróbáltam már! Mit ajánlotok? Milyen pakolást,sampont,hajolajat vagy sprayt?

Előre is köszönöm a segítségeteket!


Magdika 1984

2015. nov. 8. 11:34

Helló,


Angel hajapolo (hajpakolas elsősorban) mit gondoltok?


Szaraz, hosszú, festett hajra mi igazán hatékony?

2015. nov. 7. 18:25

Sziasztok!

Én olyan fodrászvéleményt kérek szépen, hogy hallottatok-e már olyat, hogy ha valaki szeretné megnöveszteni a haját, akkor a samponhoz ricinusolajat kell tenni?

Ezt ma egy fodrászkellékes boltban hallottam.

6764. 9c57fd10dc (válaszként erre: 6763. - Sacrificedtoyou)
2015. nov. 6. 10:09

Esetleg waxolni a tincseket?

Bár én fodrász nem vagyok :-)

2015. nov. 4. 11:41

Fodrászok, ilyen hajat szeretnék!


Mivel oldható meg ez a fajta tincsesedés hajmosás után? A fodrászom véleménye, hogy hagyjam zsírosodni a hajam, de az egyrészt undorító, másrészt nem egészen lesz tőle ilyen.


[link]

6762. 9c57fd10dc (válaszként erre: 6760. - Kleeri)
2015. okt. 29. 14:27

Neked a profi hajvágószalon a bio-hair?

Oda a tanulókat nyomják be.

6761. vberni01 (válaszként erre: 6759. - C2eb61a501)
2015. okt. 28. 12:28

inkább ne!

elég komoly szaktudást igényel, mindenképpen bízd nagyon hozzáértő fodrászra!


A hajat a vegyi folyamatok igénybe veszik, töredezett lehet, száradhat, sőt! le is törhet, vagy a vegykezelés során le is égetheted!


Bár vannak lányok akik jól néznek ki kopaszon is.... :)

6760. kleeri (válaszként erre: 6749. - 123e772adb)
2015. okt. 27. 14:40

jó kérdés

én meg azt nem értem, hogy ha viszek egy fényképet arról a hajról amit szeretnék, akkor miért lesz tök más a végeredmény,

profi hajvágószalonban voltam (bio-hair)

2015. okt. 27. 09:26
Sziasztok! Valakinek van tapasztalta otthoni szőkítés illetően? Nem szőke szeretnék lenni, de festett fekete hajam van, amiből vöröset szeretnék varázsolni. Így elkerülhetetlen... Mennyire biztonságos otthon elvégezni ezt?
6758. Anda39 (válaszként erre: 6753. - Ismareth)
2015. szept. 29. 09:39
Én fodrászhoz mennék, aki leszedi az összes festéket és elölről kezdi az egészet, mert már annyi minden van a hajadon, hogy kérdéses az eredménye a sima ráfestésnek. (pigment akkor is van a hajban, ha látszólag nincs, úgyhogy ezért érheti az embert kellemetlen meglepetés)
6757. Anda39 (válaszként erre: 6748. - Mistvan2)
2015. szept. 29. 09:22
Én nem hiszem, hogy otthon jelentős változást fogsz tudni elérni ilyen házi keverékkel. Elég sokat olvastam róla más fórumokon, és azt írták, szinte semmi változást nem okozott a színben, a hajnak viszont nem biztos hogy jó a citromos (savas) kezelés.
6756. Anda39 (válaszként erre: 6743. - Anett555)
2015. szept. 29. 09:21

Van, aki satírozáson azt érti, ha kis árnyalatkülönbség van az eredeti és az elért szín között.

Melírozásban van ám ezerféle technika, nem csak a sapkás és a fóliás. :)

6755. esto70
2015. szept. 28. 09:28

Helló!

Ezüstre vagy őszre /nem tudom melyik a helyes kifejezés/ szeretném festeni a hajamat. Hogy tudom ezt otthon megoldani, és milyen alkotóelemek kellenek hozzá?

Ezt a színt sueretném elérni:

[link]

6754. Ismareth
2015. szept. 23. 15:10
bocsi nem imperity, hanem keune tinta color red booster 8.66
6753. Ismareth
2015. szept. 23. 15:06
Szia! :) Világos gesztenyebarna-sötétszőke eredetiből inditottam: Loreal Prodigy 6.45 pár honapig, majd egy casting mellefogas miatt kellett szokitenem, azota dobalja le a hajam a szineket. Lenyegeben igyekeztem ragaszkodni a Prodigyhez 6.45-7.4, de néha befestettem palette rez-zel, hatha jobban megfogja - sajnos nem. Mindig SZOKERE kopik ki a vörös. Most befestettük Imperity 8.66-tal 2x (elsore probaltuk visszapigmentalni festes kozben), de sajnos csikosan dobom le ezt is. Most állok egy munkahely-váltás előtt, és szeretném finomitani a pirosat, arra gondoltam, hogy a Recital Preference Shangrilla 7.43-sal tompitanek a piroson, es vinnem vissza a rezes iranyba. Mi a velemenyed?
6752. ivi79 (válaszként erre: 6748. - Mistvan2)
2015. szept. 18. 22:33
citromot le se kell mosni, de nemfog szökiteni rajta.anyám barnahaju és évekota citromot ken rá, mer egészséges meg tarttást ad neki de egy minimálisat se világosodott
6751. mistvan2
2015. szept. 18. 21:00
Hát e héten nem fogunk választ kapni a kérdésekre de kár.
6750. 31bc25d879 (válaszként erre: 6749. - 123e772adb)
2015. szept. 17. 15:53

Ez tök jogos, teljesen logikátlan számomra is.


Az én kérdésem: könnyen zsírosodó hajra valami házi praktika?

Csak gyógynövényes és minőségi sampont használok évek óta. Hajvitamin kúrát is alkalmazok évente 1 x 3 hónapon keresztül.


Hm?

2015. szept. 17. 15:36
Nekem csak egy kérdésem lenne, amit már régóta nem értek. Ha csak sima vágásról van szó (végeit+mosás, szárítás), miért drágább a hosszú hajúaknak? Horror áron vannak a fodrászok, vagy ha van is normális, nem mer bevállalni.
6748. mistvan2
2015. szept. 17. 15:29

nekem pontos érték kell, jelenleg csak olympos 50% citrom lém van, ha azt használom, menyi vizet és citrom lét keverjek össze, és menyi időre hagyjam a hajamon.


ha ez nem tetszik, akkor veszek citromot és esetleg mézet vagy olíva olajat, de szintén marad a kérdés, menyit keverjek össze :) nem akarom túlzásba vinni, és menyi időre hagyjam a hajamon.


Kösz a választ :)

6747. mistvan2 (válaszként erre: 6746. - Ivi79)
2015. szept. 17. 00:20
szóval azt mondod fogjak egy citromot vagy 50% citrom lét és mossam meg a fejem? és menyi időre hagyjam a hajamon?
6746. ivi79 (válaszként erre: 6745. - Mistvan2)
2015. szept. 16. 21:47
töményen kenheted a fejedre
6745. mistvan2
2015. szept. 16. 19:48

Szép estét :)


Anno kérdeztem hogy mit vegyek hogy szőkébb hajam legyen, nem vettem azóta sem semmit, és valszeg nem is fogod semmi szőkítő szert venni, inkább a természetes szőkítést próbálnám ki :) ami a citrom akar lenni, jól mondom?


ha igen, menyit kéne raknom samponba és menyi samponhoz?

6744. artiny
2015. szept. 9. 10:32
Sziaszotk,fiu vagyok es nagyon kemeny,szallas kiallo a hajam. Milyen balzsam segitene annyira laggya tenni,hogy ne alljanak szerte-szét a hajszálaim,hogy lesimuljon,es tudjam valahogy megformalni,frizurat csinalni?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook