Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
5483. samdo
2012. okt. 31. 23:48

Segítséget kérek...

a képen látható hajszín milyen mélységű? Mit kell mondanom a fodrásznak, ha ilyen színű hajat szeretnék ?

[link]


(a szóközt kérem vegyétek ki, csak úgy működik a link)


köszi a választ !

5482. ivi79 (válaszként erre: 5481. - Medizona)
2012. okt. 28. 11:26
londa, wella..
5481. medizona
2012. okt. 28. 11:23
Sziasztok! Sötétbarna festet hajam van, de sajnos azt tapasztalom, hogy nem igazán fényes. Feketére nem akarom festeni. Milyen hajfestéket ajánlotok. Eddig a fodrászom festette, bolti festéket nem akarok, mert van ősz hajam.
5480. Niki0328
2012. okt. 27. 21:08

Sziasztok!


Valakinek van valamilyen tapasztalata a gyümölcssavas dauer-ről?

5479. Anda39 (válaszként erre: 5477. - Skorpió775)
2012. okt. 26. 15:49
Már annyi mindent elkövettél a hajaddal, hogy csoda, hogy még van...inkább mentél volna el egy fodrászhoz. Én már nem mernék vele semmit csinálni, legalábbis pár hétig semmiképpen sem.
5478. Anda39 (válaszként erre: 5476. - Rebus212121)
2012. okt. 26. 15:47

A Palette és Syoss lakossági festék, ezeket fodrászok nem szokták használni. :)

Viszont a Schwarzkopf gyártja, úgyhogy ha ehhez ragaszkodsz, akkor Igorás fodrászt keress (elég drága).

Festett hajat nem lehet csak úgy világosítani, de ha gondolod, ráfestheted az egy-kettővel világosabbat. A lenövés világosabb lesz, a festett rész már nem annyira.

Melírral lehet szépen világosítani, ha fodrász csinálja, szépen, vékony részeket véve, nem is tűnik fel a hajban, csak az összhatás lesz világos.

2012. okt. 26. 13:27
én meg befestetettem a hama mivel nem kaptam itt választ hogy milyen lenne..:(és most barna lett végülis de olyan narancssárgásra húz milyért?:(mit tegyek hogy ne húzzon vörösses narancssárgára?
2012. okt. 26. 00:31

Sziasztok :)

Segítséget szeretnék abban kérni, hogy világosítani szeretnék, és visszaolvasva pár hozzászólást megijedtem, hogy a mostani középbarna(festett) hajamat ha itthon szeretném világosítani esetleg vörösebb eredményt kapok a vártnál. Sötét szőke hajra gondoltam, és először fodrászhoz is akartam vele menni, ám kiderült, hogy a városkámban nem dolgozik senki sem Palette vagy Syoss hajfestékekkel, amik nekem beváltak. Félek, hogy félresikerülne az otthoni festésem. Mit javasoltok, ha a középbarnát világosítani szeretném pöppet, akkor elég a sima dobozos hajfesték, vagy több hozzáértést igényel a procedúra?

A másik kérdésem az lenne, hogy szemöldökömet is szeretném egy kicsit hozzáigazítani, milyen színezési technikát javasoltok? Kenjem rá a hajfesték színét és hagyjam rövidebb ideig rajta, vagy kozmetikus esetleg valami más?

Köszönöm előre is! Puszi.

2012. okt. 25. 09:24
Sziasztok! el kellne egy kis segitség az a hejzet hogy a hajam pár évig fekete volt. most pedig átváltottam egy idelye barnára, de úgy hogy kiblansoltam és aztán be akartam festeni barna hajfestékkel gondoltam befogja de nem fogta be ledobta a festéket és a hajam a szőkétől kezdbe rókabarna minden szinő volt..aztán próbáltam befesteni hennával növényi eredetű csokibarna hajfestékkel mivel nem hagyhattam úgy... és egész jólett jól befogta ahhoz képest hogy előtte fekete volt a hajam ..de mostmár az is lenőtt már egy jó idelye nem festettem azóta hajat de most megint szeretnék..vettem egy lady color nevezetű hajfestéket 7.77 árnyalat..azt irja szerintetek ha ráfestem a kopott barnára befogja?a fekete nem nagyon látszik már a hajamba..ja és azért nem akartam hennát venni mert az eléggé drágába jön ki mert az én hajamra sok kell és gondoltam befestem hajfestékkel szerintetek befogja félek hogy nem vagy attól hogy minden szinő leszek csak nem barna...Középbarna szin amit vettem...
5474. sophie06
2012. okt. 21. 19:58

Melyik barna hajfestéket válasszam az alábbiak közül?

Szép csokibarna hajat szeretnék ami nem túl vöröses.

Palette deluxe 555,655 Kallos Glow 653, Palette salon colors shades 5-6

5473. Anda39 (válaszként erre: 5472. - Jéghegy)
2012. okt. 19. 12:21
Hamvassal.
5472. Jéghegy
2012. okt. 19. 09:07
A világosbarna,(sötétszőke) hajszín vöröses beütését, mivel lehet elfedni. Szőkével? Na, de milyennel? (közép, sötét)
5471. Anda39 (válaszként erre: 5470. - Fifi00)
2012. okt. 15. 10:44
Az ősz hajat divatszínre nem lehet festeni csak úgy, ha keversz hozzá natúr színt is. Ha totál ősz vagy, akkor akár 2/3 részben, de ki kell tapasztalni, milyen arányban fed jól a festék. Keress olyan festéket, amit direkt ősz hajra gyártanak, ezekben eleve több a natúr pigment.
5470. fifi00
2012. okt. 14. 23:42

Abban kérnék segítséget,hogy nekem ,hosszú vörös hajam van!Az alap,az már ősz!Sajnos nem igazán tudunk összehozni,szép mélyvörös színt,amit én nagyon szeretnék!Eddig,a londa 5/65-ösét,használtam egy 9%os oxival!De ez már nem ad szép színt!Nem érem el,hogy a vége és a töve,tökéletesen egyforma legyen!

Ajánlásokat kérnék,hogy mivel érném el,a szép mélyvörös színt!?Köszönöm!

5469. Lemonchello (válaszként erre: 5468. - Anda39)
2012. okt. 13. 17:23
Értem!Nagyon szépen köszönöm a segítséget!:)) További szép napot!
5468. Anda39 (válaszként erre: 5467. - Lemonchello)
2012. okt. 13. 16:36
Hát én azt meg nem mondom, hogy a bolti csokibarnák milyen sötétek ill. a mostani hajad milyen színmélységű...:) arra azért tényleg vigyázz, nehogy nagyon sötét legyen, ahogy olvasom a tapasztalatokat, pl. a Loreal Castingja képes igen besötétedni és meglepetést okozni. A tartós színezők már majdnem olyanok, mint a hajfesték, 24 mosásig maradnak a hajon általában.
5467. Lemonchello (válaszként erre: 5466. - Anda39)
2012. okt. 13. 14:51
Hmm..Nagyon szépen köszönöm:))Hétfőn el is megyek és veszek.És lenne még 1 kérdésem.Nekem gesztenye barna hajam van,gondolkoztam egy csokibarna színezőn nem lenne túlságosan fekete a hajam?,Illetve hány mosás erejéig van fent egy ilyen színező?:)Még nem próbáltam de most tervezem!Köszönöm:)
5466. Anda39 (válaszként erre: 5464. - Lemonchello)
2012. okt. 13. 06:42

Én ricinusolajjal szoktam kenni a sajátomat, ha viszket a szárazságtól. A fejbőrre, mintha hajfestéket kennék, akár ecsettel is felkenhető. Nem mellesleg ha a hajra megy, annak is csak jót tesz, de az enyém a szőkítéstől száraz. Rajta van pár órát, aztán hajmosás.

A Kallos hajápolói nagyon jók, és olcsók. Most az Argan olajas pakolást vagy balzsamot használom közülük, de jó bármelyik, ahogy olvasom a tapasztalatokat. (én a helyedben a korp. elleni sampont lecserélném, erről a fajtáról jót nem hallottam. Tul.képpen elfedi a korpát de nem szünteti meg, és ha abbahagyja az ember a használatát, sokkal rosszabb lesz a helyzet, így nem lehet leszokni róla.)

5465. Anda39 (válaszként erre: 5463. - Noémi8908)
2012. okt. 13. 06:35
Sejtettem, hogy meg fogsz sértődni, pedig egyáltalán nem annak szántam. Csak azt felejtik el sokan, hogy a fodrászat egy szakma, amit évekig kell tanulni, talán nem véletlenül. Ahhoz, hogy jó tanácsot tudjak adni, látnom kellene a hajadat, hogy tudjam, melyik módszert és milyen anyagokkal alkalmazzam(d).
5464. Lemonchello (válaszként erre: 5460. - Anda39)
2012. okt. 12. 14:36

Nagyon szépen köszönöm.Tudnál esetleg ajánlani valami Kallos terméket?Sampont vagy valami pakolást?

Selmyes a hajam azzal nincs probléma hetente min 2szer kell hajat mossak,nem zsírosodik könnyen de száraz a fejbőrőm head and shoulders-t használok,de van amikor "bejön"és nem korpás a hajam de van,hogy ilyen kis "bogyók" vannak rajta amitől viszket az egész fejbőrőm,és moshatom meg megint!1mosáskor ugye 2szer szoktam meg mosni a hajam.

5463. Noémi8908 (válaszként erre: 5462. - Anda39)
2012. okt. 12. 11:56
Igen, de nem vagyok fodrász, azért szerettem volna itt tanácsot kérni... azt hittem a "Fodrász vagyok segíthetek?" azt jelenti hogy kapok is segítséget.
5462. Anda39 (válaszként erre: 5453. - Noémi8908)
2012. okt. 12. 08:33
Igen, erre nem térnek ki, mert feltételezik, hogy aki használja, az tudja...az van ráírva a papírra, hogy professzionális használatra, tehát egy fodrásztól elvárható, hogy ismerje a használati módját :)
5461. Anda39 (válaszként erre: 5459. - 74740b7c7c)
2012. okt. 12. 08:30
Ez a feladat még szakembernek is bonyolult, nem nagyon jön össze egy festék rákenésével. A vöröset semlegesíteni kell, és ezt többféleképpen el lehet érni - kinek mivel sikerül.
5460. Anda39 (válaszként erre: 5454. - Lemonchello)
2012. okt. 12. 08:28
Van olyan, hogy Kallos fodrászkellékes. Az Auchanokban fellelhető, és ott te is megveheted, amit akarsz.
2012. okt. 12. 07:31

Segítenél nekem annyit, hogy mikor, hogyan lesz barna a hajam?

Le lett szívva a fekete, kaptam egy narancsos színt, olyat mint a narancs.:) Erre rákerült egy világosbarna hajfesték, de csak sötétebb narancs lettem.

A középbarna hajfestékkel ugyanez a helyzet.

Ilyenkor mi van?:)

Milyen színű hajfestéket kellene használnom, ill. csak akkor leszek vörös beütés nélküli barna, ha a hajam kiszőkítve lesz, nem 'kinarancssárgásítva'?

Ill. a rákent festéket milyen számú oxival kell keverni?

Köszi:)

5458. ivi79 (válaszként erre: 5457. - Tejespite)
2012. okt. 11. 22:20

de minek mosd? mért jó az? a napi2szer fürdést sem értem.. nekem mikor hosszú volt(közel derékig érő), akkor is hetente-2hetente mostam, és ugy idözitettem ha buliba mentem, h kb már 3napos legyen, mert friss haj csak száll mindenhova, nemlehet vele mit kezdeni.

mióta pici, leginkább azért mosom meg mert a formázó miatt(nemszivesen használom, csak ha frissen van vágva, de akkor is inkább 2-3naponta, mert addig kitart, szal inkább vmi krém), ha leizzadok ráfolyik börömre és viszket, vagy mert annyira elalszom h vállalhatatlan.

amugy utálom h foglalkozni kell vele, mosni, várni h száradjon, nincs aza pénz amiért én ezt naponta csinálnám, pedig max 5centis a hajam. én inkább spórolok a samponnal(naturtermék), felvizezem, több hónapig kitart, de ami vicces h pasim ilyet használ a 3milis hajára és neki hamarabb elfogy, pedig asszem öis csak hetente mossa.

ami érdekes h múltkor leállt ezzel a samponnal, és mosta tovább a régivel, vmi tecsos csalános, és ujrakezdett foszlani(korpaszerü) feje, igy vett ujra alverdét, kiv vagyok h ismét elmúlik-e neki.


ja és amcsik hüylék ebböl a szempontbol, meg sokan itthon is, annyi kencét elhasználnak és örülnek h vehetnek újat.. miért jó költeni amúgy drága dolgokra. szoktam smink meg szépségblogokat olvasni és csak a hajára annyi szart használ,ami be sem férne a fürdöbe. és akkor még ott az arcra(lemoso, tej tonik pakolás, ránckrém, télikrém), lábra szintén többminden, kézre több, stb...

én 1éve vettem félkiló sheavajat 5ezerér, 2/3-a megvan még, azt kenem hajra, ill többféleképp bekeverve pl méhviasszal, ricinussal, kókuszolajjal, körömvirággal testre+arcra.

soha ilyen olcsón nem úsztam még meg a kencézést, és tökre örülök magamnak:)

5457. Tejespite (válaszként erre: 5456. - Ivi79)
2012. okt. 11. 20:48
Köszi szépen! Én sem szeretem túl gyakran mosni, télen sapkás időszakban azért nem bír ki egy hetet, de nyáron símán. A lányom meg szinte 3naponta mossa. Amerikai ismerőseim mondták, h ők naponta min, 1x de van mikor reggel és este is mossák, mert -bevallották - annyira a reklámok hatása alatt vannak, h 'ezek a samponok már annyira gyengék, h nyugodtan mossa 2x a haját' ahogy nyomatják beléjük, h elhiszik és veszik-veszik a rengeteg terméket.
5456. ivi79 (válaszként erre: 5455. - Tejespite)
2012. okt. 11. 20:39
fejbőrt sem cseszi szét annyira a festék ha kicsit koszos-zsiros. ne a tocsogósra gondolj.. én nem mosnám meg helyedben, amugyis még csak 3napos, 7nél sürübben nem jó mosni
5455. Tejespite
2012. okt. 11. 19:32
Sziasztok, mi a véleményetek a hajfestés előtti hajmosásról? Azért kérdem, mert a fodrászom azt mondta/mondja, h ne menjek friss hajmosással festetni, az a legjobb, ha jó pár napos már, mert akkor jobban köt rajta a festés. A lányom mindig frissen mosott hajjal megy, mert neki azt mondták, úgy kell. Nem mintha akkora jelentősége lenne, de érdekelne. Azért jutott eszembe, mert reggel megyek festetni, és kedden mostam hajat, a fodrászom tuti azt mondaná, ne mossam ma este meg....
2012. okt. 10. 23:35
Sziasztok!Lenne egy kérdésem!A fodrászatban a kirakatban szoktam látni ezeket a nagy kiszerelésű Kallos termékeket(samponok-balzsamok-pakolások) Hol tudok venni olya nagy kiszerelésben,illetve mennyiért?Mert ma voltam egy ilyen helyen ahol pont láttam de a "hölgy" eléggé udvariatlan volt és azt mondta "NEM ELADÓ" pedig csak érdeklődni szerettem volna:)!Hát mindegy!...azért köszönöm szépen
❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook