Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
5513. Anda39
2012. nov. 26. 06:50
Még valamit a porokhoz: szőkítés után természetesen kell pasztellizálni-színezni a hajat, hiszen ekkor még csak a színtelenítés történt meg.
5512. Anda39 (válaszként erre: 5507. - Jacko86)
2012. nov. 26. 06:49

Szerintem igenis van különbség a szőkítőporok között. Használtam már olyat, ami a legerősebb oxidálóval sem produkálta ugyanazt az eredményt, amit egy jó minőségű tudja a gyenge oxival. A haj szempontjából azért nem mindegy, mennyire roncsoljuk...

Legutóbb az Igora Blondme porával voltam nagyon megelégedve, és hozzá használtam az adalékot, szerintem van értelme.

5511. Anda39 (válaszként erre: 5506. - Bugs02)
2012. nov. 26. 06:46

Ha voltál orvosnál, esetleg góckeresés is történt és minden negatív lett, akkor nem sok ötletem van, mert az orvos jobban tudja, mit keressen. Az első ötletem nekem is a vérvétel lett volna, de gondolom ezen akkor már rég túlestél.

Ősszel egyébként majdnem mindenkinek jobban hullik a haja, mert nyáron felgyorsul a hajnövekedés, és a hajszálak hamarabb érik el azt az időt, amikor már kipotyognak.

5510. Anda39 (válaszként erre: 5505. - Jacko86)
2012. nov. 26. 06:44

Valószínű, hogy nem egyenletesen érte a festék a hajtincset, meg még hozzáadódik a károsodott hajszerkezet, ami miatt is lehet eltérő az eredmény. Előpigmentálás is lehetséges, de akkor a festék lemosása után ugyanazt a tincset kell újrafesteni. Meg lehet oldani, de elég nehéz dolog.

Mosáskor szerintem változni fog a helyzet, mert kopni fog a sötétebb festék, és legközelebb inkább olyan melírt ajánlanék, ami hasonlít a sapkáshoz, tehát nem lapokat kell bekenni fóliába, hanem vékony tincseket (fűzött melír).

5509. kirci
2012. nov. 25. 22:12
Szeretnék szakmai tanácsot kérni profi fodrásztol a hajam nagyon száraz és feketére van mindig festve kb 3 hetente festettem szeretném ha megnönné amihez tudom idö is kell,de nem csak ez a cél hanem az is hogy fényes és szép legyen sokat is vasalom hogy mindig szép egyenes legyen....Szeretném megkérdezni hogy miket használjak a hajamra sampon,balzsam és olaj is vagy esetleg valami szérum ?szeretném azt is megkérdezni melyik a jobb márka Joico Deep-Penetrating Reconstructor vagy pedig a Kerastese?köszönöm a válaszokat pontos termékek érdekelnek :-)
5508. ivi79 (válaszként erre: 5507. - Jacko86)
2012. nov. 25. 15:57
sztem tökmindegy milyet használsz, ugyanugy szedi le, nekem fodrásztechnikus aszonta vegyem az olcsó decolor rivitet, és utána vmi szinmmezővel menjek rá. nagyrészt hajatól függ h elsöre szép lesz vagy tonna vegyianyagtól is sárga marad
5507. Jacko86
2012. nov. 25. 15:05
Másik kérdésem pedig: Szerinted melyik a legjobb szőkítőpor,amelyik szép hamvasra szőkíti a natúr hajat?És ismered,használtál-e szőkítő adalékot,amit a szőkítő porokhoz kell keverni,hogy még hamvasabb legyen az eredmény?Sárgulást kiütőnek nevezik ezeket.Van értelme ilyet használni,vagy nem "kapja be"nagyon lilára a hajat,mint a hamvasítók általában?köszi!!!
5506. Bugs02
2012. nov. 25. 14:31

szia!

nagyon hullik a hajam, nincs rossz fogam, nincs gyulladásom, akkor mégis mitől hullik a hajam?

és van-e valami tipped erre a problémára?

Válaszodat, előre is köszike:)

5505. Jacko86
2012. nov. 25. 14:28

Kedves Anda! Az én problémám a következő: Világos szőke ,viszonylag roncsolt a hajam.Fel akartuk dobni pár világosbarna melírral.Fóliával tettünk bele a csíkokat(speciálissal).Az a baj,hogy a hatóidő lejárta után is tök csíkos maradt a hajam.Ilyen zebracsíkos maradt,nem egyenletesen fogta be a barna.6%os oxival dolgoztunk amúgy.Hallottam,hogy a roncsolt,porózus hajat nem fogja be egyenletesen a festék.Mit lehet ilyenkor csinálni?Hallottam az előpigmentálásról,de fóliás melírnál hogyan pigmentáljam elő?Mit lehet ilyenkor csinálni? Esetleg picit megnedvesíteni

előtte a hajat?Előre is köszönöm!!!!

5504. Anda39
2012. nov. 25. 14:15
Ja, ha nagyon gáz, akár még aznap is újra lehet festeni, persze csak akkor, ha nem ment tönkre a hajad. Viszont a két anyag közül inkább a sötétebb az, ami most segít, a szőke nem hiszem, hogy nagyon észrevehető lenne. Vagy menj fodrászhoz.
5503. Anda39 (válaszként erre: 5502. - Myliar10)
2012. nov. 25. 14:13
Hát nagy kár volt rákenni a szőkítőt. Tényleg, miért is? Világosabbat akartál annál, ami volt? Bár most már ugyan mindegy. Az a kérdés, mit szeretnél: szép világosszőkét, vagy sötétebbet? Ettől függ, mit csinálj. Azért azt tudd, hogy a kiszőkített hajad nem biztos, hogy megtartja a rátett festéket, lehet, hogy kopni fog. Ha szőkét akarsz, akkor meg még elő kell készíteni a hajadat, mert ha sárgás-vöröses, nem fogsz belőle szép árnyalatot kihozni.
5502. myliar10
2012. nov. 25. 08:07

Kedves Fodrásznő!


Sürgős segítségre szorulok!

Alapvetőenb az eredet hajszínem sötétbarna,ezt szoktam festeni szőkére,de nem olyan világosra,hanem mindig olyanra hogy természetes hatást érjek el. Most kipróbálás gyanánt vettem Syoss lightener 10.0 hajfestéket ,tegnap délután befestettem vele-....mit is mondjak borzasztó lett,azt sem tudom hogy a munkahelyemre hogy emnjek ilyen hajjal,ultra világos lett és a fejem eleje sinte már sárga lett! Borzsasztó.. :( ezen kívül van még lore'al-os bolti hajfestékem is Préference Féria P01 árnyalatom.illetve egy fodrészkellékestől vett Silky 6os árnyalatú (barna) hajfesték. nem tudom elviselni ezt a színt a hajamon,mit tegyek?? fessem ma be újra? vagy inkább fodrászhoz menjek vele?? mennyi idő után lehetne átfesteni??? Köszönöm előre is a válaszodat

2012. nov. 17. 12:53
köszönöm!! :)
5500. Anda39 (válaszként erre: 5499. - 95db72bdb7)
2012. nov. 17. 12:12

Egy árnyalatnyi különbség nem feltűnő, tehát nyugodtan befestheted otthon is. Csak a tövét kell kenned, ahol a lenövés van, ahogy eddig is.

Mivel festék festéket nem világosít, a feketére teljesen felesleges bármit is kenni, úgysem változtat rajta.

2012. nov. 16. 21:54
Lenne egy kérdésem, szeretném ha segítenél. Fekete, festett hajam van, havonta egyszer festem magamnak. Mi történik akkor ha sötétbarna festéket használok ezután? Befogja a hajamat egyáltalán? Rajta marad-e a festék? Szeretném ha kicsit világosabb lenne, azért gondoltam a sötétbarnára. Tudom, hogy fodrász le tudja radírozni, de ha van értelme befestem magamnak sötétbarnával. Köszönöm előre is a segítséget!!
5498. Anda39 (válaszként erre: 5497. - Samdo)
2012. nov. 15. 12:43
Nem a szőkítőporos színleszedésre gondolok, hanem a másikra, ami két összetevőből álló cucc, és egyáltalán nem bántja a hajat. (oxy reload, vagy decobes remover néven kereshetsz rá, több márkájú is van.) Nem is világosít rajta, tehát a festetlen hajon semmi változást nem okoz. Nem mindegyik fodrász használja és ismeri, de ettől még létezik. :)
5497. samdo (válaszként erre: 5496. - Anda39)
2012. nov. 14. 21:54

nagyon köszönöm a válaszodat Anda.

A semlegesítés azt jelentette ebben az esetben, hogy felkészítette a hajamat a festésre, mert tartott a fodrász attól, hogy a sokéves szőke hajfestéktől bezöldül a hajam, ha egyenesen barna hajfestéket használ. Lehet, hogy ugyanarról a pigmentleszedésről írok, mint te is, csak nem vagyok szakmabeli. Bocsi.


Igen, jól érted, a október 16.-án volt befestve a festett szőke hajam, tudatában voltam, hogy elsőre nem sikerülhet a hajszín, amit szeretnék, de hogy világosbarnából majdnem fekete lett, arra nem számítottam. Egyáltalán nem érzem jól magam ilyen keserü csokiszínnel. Akkor a fodrász azt mondta, hogy két hét múlva menjek el, akkorra már kikopik a színező, a hajam pigmenteket kap, amire rátapadnak a színek és nem fogja ledobni a kívánt színt. A két hétből egy hónap lett, mire fogadott, tegnap újra festett, amit már említettem (londa 8/41 , 7/71) ...

Ennyi próbálkozás után természetesen nem megyek már hozzá.

Most már csak a megoldást keresem, hogy mit tegyek... azt ajánlod, hogy szívassam le, majd festessem be a kívánt színnel... szerinted lehet ezt egy lépésben és akár holnap is? mert biztos jól megsínyli a hajam állapota ...

5496. Anda39
2012. nov. 14. 20:19
Még valami: az előzményben leírtakat sem értem, egy szőke hajat miért kellett ilyen érdekes módon befesteni sötétebbre? Mit értesz azon, hogy semlegesítette a szőkét? Nem szabad szaktárs munkáját bírálni, én sem teszem, csak nem értem, miért csinálta azt, amit.
5495. Anda39 (válaszként erre: 5494. - Samdo)
2012. nov. 14. 20:16

Már teljesen belezavarodtam. Először azt mondom, nem kellett volna fizetni, ha már egyáltalán nem olyan lett, amit kértél. Jó, a hajfestés kicsit lutri, mert van, hogy a fodrász is meglepődik az eredményen. De mindent meg kell beszélni a vendéggel, mit lehet, mi az, ami necces, és ha valami rosszul sül el, azt el kell ismerni.

Ha jól értem, a festett szőke hajad be lett festve, ami nagyon sötét lett, és ezt akartad korrigáltatni a fodrásszal? A 8.41-es egy rezes szín, hát nem csodálom, hogy vörös lett a tő, ez elvárható ettől a színtől. Most már annyi minden van ráfestve, hogy én inkább megszabadulnék a sok pigmenttől, aztán újrakezdeném olyannal, amit szeretnél.

5494. samdo (válaszként erre: 5484. - Anda39)
2012. nov. 14. 13:16

köszi a tanácsot, megfogadtam, elvittem a képet a fodrásznak, hogy legyen valami elképzelése, mit is akarok... nos, majdnem sírva jöttem ki a szalonból. Az eredmény: hajvégek-szürkésbarna, hajközép -sötétbarna, hajtő 1,5 cm (lenövés) - rókavörös. Hát itt már csak a nullás gép segít, azt hiszem ...

Egy hónapja voltam nála, szóval tudta, hogy mi a célom, mégis elcseszte. Még én mondtam neki, hogy olvastam, szín a színt nem teszi világosabbá, erre ő a festett sötétbarna hajamat befestette londa 8/41-sel, mikor meglátta a töveit, milyen rókaszínű, bekente 7/71-sel. Én nem értek a fodrászati színskálához, csak annyit tudok, hogy az eredmény borzasztó.

Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan lehetne a célomhoz érni kíméletesen? ... mert már nála hagytam 100 eurót, hmm, most már mindegy, csak a hajam maradjon épségben... rossz választás volt ez a fodrász, pedig ismerős (volt !)


ez volt az előzmény:

[link]

5493. höri1 (válaszként erre: 5491. - Anda39)
2012. nov. 11. 20:04
Rákérdeztem ott ahol veszem és mondták,hogy még csak nem is változtattak a gyártásnál így ők is tanácstalanok voltak,csak a hamvasítót tudták javasolni,de sajna az az egész hajra megy nem a tövire.Jaj,de nehéz is ez :(
5492. höri1 (válaszként erre: 5488. - Ivi79)
2012. nov. 11. 20:02
Van amikor nekem is lila lesz ,de még aznap 2x hajmosás és átmegy szürkébe sárga tövekkel :D
5491. Anda39 (válaszként erre: 5485. - Höri1)
2012. nov. 11. 19:57

Az is előfordulhat, hogy a gyártás során változtattak valamit. Hallottam már ilyet, hogy ugyanaz a festék az újítás után már nem azt produkálta, mint annak előtte.

Nagyon nehéz megtalálni azt a szép szőkét, ami tényleg hamvas színt ad...még nekem sem sikerült, a saját fejemre.

5490. Anda39 (válaszként erre: 5489. - Fiskerkarma)
2012. nov. 11. 19:54
Ez professzionális termék, és ezért nem veheted meg akárhol. Pár gyártó még a fodr.kellékeshez sem szállít, csak a fodrászoknak, ki tudja, miért? Próbálj olyan fodrászt keresni, aki ilyennel dolgozik, hátha ad el neked.
2012. nov. 11. 14:38

Sziasztok!!


Joico hajfestéket honnan lehet beszerezni?? A webshopban nincsenek hajfestékek csak sampon, formázók stb. A legkiválóbb cucc amit valaha próbáltam egyszerűen mesés lesz a hajam. Most szeretném ha ezzel lenne szőkítve a hajam de a legtöbb fodrászkellékesnél még csak hírből sem hallottak róla. :(( Amit nem értek, hiszen luxusminőség..

5488. ivi79 (válaszként erre: 5487. - Höri1)
2012. nov. 11. 13:11

mongyuk én szoktam mensi alatt festeni, de sztem akkor jobb lesz szine.. végülis annyit variálok mindig, h épp szökitek-e iylen-oylan oxi, festék, h fene sem tudja mitől jó épp.

én most londa 12/61et használok, de évekig wella 12/81en éltem(uaz mint londa), és rendszeresen voltam lila fejü, viszont a töve mindig és mindentől sárga maradt, még ha előszökitettem akkor is.

ez a 12/61 inkább rózsaszines lesz eleinte, a töve továbbra is sárgás, de annyira nem feltünő. most 1:2,5-3 arányban teszem az oxit. eddig ment a wella sajátja, de kallosra kell váltsak, nemtom az mennyire kavar be a színbe:S

ami tuti tippet kaptam fodrász ismitől az sima szökitö+loucolor

5487. höri1 (válaszként erre: 5486. - Ivi79)
2012. nov. 11. 12:22
Tudom,hogy menzesz alatt nem lehet soha nem festettem még akkor.A festék is és az oxi is ugyanaz mindig.Bevallom nem tudom a nevét sima mezei oxi lesz :D.Nem tudom mi az ami miatt sárga lesz ,mert ez a festék pont arról híres ,hogy elméletileg nem sárgít :( Olyan ciki ilyen fejjel közlekedni ,ha pedig hamvasítóval megmosom na az a szép látvány.A vége fehér a töve még jobban elüt .Már gondoltam rá ha esetleg megkérdik azt mondom direkt ilyenre lett festve :D :D
5486. ivi79 (válaszként erre: 5485. - Höri1)
2012. nov. 11. 09:32
nem lehet h mostanában véletlenül a ciklusod más napján csinálod? elvileg ha mensizel más szine lesz. vagy másféle oxit használsz? télleg te milyet használsz hozzá? észrevettem, h azért hatóerőben vannak köztük eltérések
5485. höri1
2012. nov. 10. 14:51

Sziasztok!

Olyan gondom lenne,hogy a londa 12/81-es festéket használom már 1 éve,viszont már a 3. festésnél vagyok,hogy sárga lett a töve a hajamnak.Minden ugyanaz,ugyanúgy csinálom és mégis sárga.Azelőtt nem volt gond szép volt.Ha ez egyszer előfordul véletlen ,de 3x?Mi lehet az oka?

Köszi!

5484. Anda39 (válaszként erre: 5483. - Samdo)
2012. nov. 1. 17:12
Az lenne a legjobb, hogy kinyomtatod a képet és elviszed. Vagy ha olyan a telód, azon megmutatod. Hiába mondod, hogy pl. 7-eset akarsz, mert a márkától függ, hogy milyen az eredmény.Én is kétféle márkával dolgozom, de nem ad ugyanolyan eredményt ugyanaz a jelölés.
❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook