Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
5543. Theira
2012. dec. 31. 09:12

Sziasztok!


nyáron a saját sötétbarna hajszínemről világosította a fodrász a hajamat- szőke hajfestékkel, amitől világos vörös lettem a tervezett nagyon világos barna helyett. Azóta én festem a hajam drogériákban kapható hajfestékekkel, a vöröses árnyalat (amitől kivagyok) talán kezd kopni, de a hajam sötétebb jóval, mint szeretném és a töveket sem fogja be az a festék, amit legutóbb használtam.


A kérdés: Ha világosító hajfestékkel rámegyek a hajamra (a syoss termékeit néztem) majd utána a kívánt világosbarna festékkel befestem, vajon normális eredményt érek majd el? Utána a tövekre mindig kelleni fog szőkítő, vagy a friss hajat leszívja az amúgy világos festék?

5542. bekukk77
2012. dec. 27. 19:30

Sziasztok!

Évek óta egész sötét barnára, feketésbarnára van festve az egyébként középbarna hajam. Szeretnék sötétszőke, világosbarna színű hajat. A hajam hátközépig érő. Van esély rá, hogy hajvágás és erős roncsolás nélkül tudjunk világosítani a hajamon? Esetleg több lépésben?

Köszönöm szépen,

Üdv

2012. dec. 25. 10:05
Most láttam hajba vasalható strasszköveket! Volt már valakinek ilyen? Mennyi ideig marad benne?
5540. bocika16
2012. dec. 25. 09:58

Hali!


Karacsonyra vettem a csaladnak egy hajszaritó búrát..

3 kislanyom van, gondoltam jo szolgalatot fog tenni.

Viszont amit a boltban elfeljtettek mondani, pedig mondtam mire kell, hogy ezzel hosszú hajat nem lehet szaritani, ahogy bekapcsoltam elkezdte a gyerek hajat csavarni, pörgetni, pillanatok alatt be is kapta volna.

Van valami megoldas erre?

Sajnos 10 napja vettem, igy a kereskedo nem koteles kicserelni, persze majd kari utan kiderul...

Csak gondoltam elobb itt rakerezek, hatha en nem tudok valamit....


Koszi

Tamas

5539. Anda39
2012. dec. 21. 07:33

Az effasor tulajdonképpen szőkítőpor, tehát nem lesz tőle szebb a hajad, mint volt, hanem inkább száraz, sprőd. Van rá esélyed, hogy nem sokat fog érni, bár ez attól is függ, milyen festéket használsz - némelyik igencsak ragaszkodó tud lenni...

Én inkább a színleszedőket ajánlanám, most már lakossági termék is van ilyen, talán dm-ben, vagy rossmannban? Nem emlékszem pontosan. Ez kétkomponensű (nem szőkítőpor és oxidálószer!), egyenlő arányban kell kikeverni és a hajra tenni, és a természetes hajszínt sosem bántja. A haj egyáltalán nem lesz tőle rosszabb, mint volt, sőt, van, aki szerint még puhább is lesz. Több ezer forint egy adag, tehát drágább, mint a por, de annál jobb is. Itt is előfordulhat, hogy egy kezelés nem hozza meg a várt eredményt, akkor lehet ismételni.

5538. agicaaah
2012. dec. 19. 19:03

Sziasztok!

4 éve festett fekete hajamat mennyire mozdítaná meg a L'oreal Efassor (oxy nélkül)? Vékonyszálú hajamat mennyire viselné meg? Utána ráfesthetnék alfaparf-red boostert? Tapasztalatokat, véleményeket légyszi! :)

5537. D_Mancika (válaszként erre: 5535. - Anda39)
2012. dec. 19. 14:48

Hajradírnak néztem utána, de akkor inkább várok még, mennyire kopik ki. Általában néhány hajmosás után a vörös festéket szinte teljesen ledobja a hajam, csak a vörös árnyalata marad meg, az is világosabb színben.

Arra gondoltam, a hajam egy részén kipróbálom milyen a hajradír, már így is kétszínű a hajam, az alsó réteg a tarkómtól élénk vörös (mert a nemég az még szőke volt), a felső része pedig ez a sötét vörös.

De ha azt mondod ne, akkor inkább megvárom, míg fakul kicsit, aztán mindig világosabb festékkel festetek. :)

5536. Anda39 (válaszként erre: 5534. - Kincsesbolygo)
2012. dec. 19. 14:32

Azt így lehetetlen megmondani, hogy éppen a te hajadon melyik lenne a szép. Ami egyikünknek beválik, az a másiknak tök gáz lesz éppen, úgyhogy kénytelen leszel kísérletezni.

Sárgás akkor lesz a festés, ha túl sötét a haj eredetileg, mert akkor a sima szőke festék nem képes annyira felvilágosítani a hajat, hogy a sárgás/vöröses pigmentek is eltűnjenek belőle. (3 árnyalatnyit tud szépen világosítani, ha ennél több a különbség, akkor necces.)

Nem tudom, a középbarnát fodrász állapította-e meg, vagy csak úgy annak saccolod?

Lehet, hogy kénytelen leszel beérni sötétebb szőkével, vagy kivárni az alkalmat, amikor szakemberhez fordulhatsz. Lehet, hogy elő kell szőkíteni a hajadat, és utána rákenni a megfelelő árnyalatú színezőt.

5535. Anda39 (válaszként erre: 5532. - D_Mancika)
2012. dec. 19. 14:27

Hát, ha nem világosodik kicsit mosáskor, akkor nem sokat tudsz tenni. Festett hajra hiába tesz az ember világosabbat, nem lesz változás, csak a hajtőnél. Nem volt szerencsés a választás.

Ha nagyon ragaszkodsz a változtatáshoz, tulajdonképpen meg lehet csinálni, de nagyon macerás és nem otthonra való. Le lehet szedni a festéket a hajról, aztán újrakenni egy világosabbal. A derékig érő hajra való anyag nem kevés pénz, és igénybe is veszi a hajat a vegyszeres kezelés.

2012. dec. 19. 12:19
Szia! Angliában élek. Segitségre lenne szukségem. Eredetileg kozep barna hajam van, de ki lett szokitve nemrég es utana rá lett festve egy sotet szoke hajfestek.Szeretnék nagyon világos hajat, mert nekem az állna jol, ez a mostani nem tetszik. A kérdésem az lenne, hogy melyik az a hajfesték ami tuti nem sárgit, és elégé kivilágosit. SYOSS itt nincs sajna, PALETTE XXL viszont van, L`Oreal nekem nem vált be, az tuti nem veszek. Fodrászhoz sajna nem tudok elmenni, mert itt nem ismerek senkit.
5533. D_Mancika (válaszként erre: 5532. - D_Mancika)
2012. dec. 18. 17:21

Azt kihagytam, hogy ezelőtt is mindig vörösre volt feste (kolorádó vörös volt a festék neve, és egész jól megfogta a már festett részeket is)

(már bánom, hogy másik színt vásároltam)

5532. D_Mancika
2012. dec. 18. 17:20

Szia!

Ma festettük be a hajamat. Vöröset szerettem volna (piros féle, nem réz, és nem sötét), de sötétebb lett, és túlságosan barnás. (Rubin vörös festéket vettem.)

A hajam 10 éve festve van és derékig ér.

Hogyan tudnám világosítani? Olyan vörösre szeretném, ami ennél nem sokkal világosabb, amit egyszerűen sötét pirosnak lehet nevezni.

Előre is köszönöm a választ!

5531. d68b49c072 (válaszként erre: 5530. - Anda39)
2012. dec. 15. 09:56
Eléggé:) Köszi a választ,így legalább nem csináltam hülyeséget:)
5530. Anda39 (válaszként erre: 5529. - D68b49c072)
2012. dec. 15. 05:58
Igen, felesleges, csak a hajtöved lesz más, mert ott még az eredeti hajszíned van. Viszont úgy meg elég vicces lenne...
2012. dec. 14. 18:21
Festet.AkkoR felesleges pénzt adni rá?..hidrogénezni nem akarok.
5528. Anda39 (válaszként erre: 5526. - D68b49c072)
2012. dec. 14. 15:33
Az attól függ, a barna festett, vagy nem. Ha festett, akkor egy világosabb, sima hajfesték nem csinál vele semmit.
5527. Anda39 (válaszként erre: 5524. - Bucóka20)
2012. dec. 14. 15:31
Szerintem igen.
2012. dec. 14. 13:18
Valaki csinált már olyat,hogy barna hajra festett világos szőkét?mi lett az eredmény?help
2012. dec. 14. 10:30
valaki tudna nekem abban segiteni hogy szokitett szokebol hogy legyen sotetszoke? nem akarok zold hajat :S koszi :)
5524. Bucóka20
2012. dec. 13. 21:19

Sziasztok!

Én csak azt szeretném kérdezni,hogy ha ma le lett szivatva a hajam(lilát akartam bele) akkor szombaton meglehet e ismételni,mert alig szívta meg!!!??

Nem roncsolódott a hajam,de egyáltalán nem az lett a végeredmeny mint amit szerettem volna.

5523. amy1990
2012. dec. 5. 15:18
Szeretném,ha gyorsabban nőne a hajam egyrészt.És erősödjön.Vettem alverde koffeines sampont,én bízom benne!:)amy1990
5522. Berbooo
2012. dec. 5. 14:54

szia ,göndör hajam van. az a bajom vele hogy a teteje nagyon lapos. ilyennek kepzelnem el hajmosas utan [link]

e helyett pedig ilyen : [link]


valami praktika erdekelne hogyan tarthatom korsaba. ja es most helyzeten ront hogy a haromnegyede kihullott , igy lapos felul vallamnalmmeg mint egy oroszlan

5521. Anda39
2012. dec. 3. 16:11
Na még annyit, hogy a Casting az színező, ha jól tudom, és a sötét hajadon nem sokat fog változtatni. (azért gondolom, hogy az, mert szőkítőt használtál eddig - lsd. Syoss) A hajvégre viszont kímélő lenne.
5520. Anda39 (válaszként erre: 5519. - 1977.09)
2012. dec. 3. 16:09

Hát te még rajtam is túlteszel, ami a gyakori hajfestést illeti. :)

Az a baj ezekkel a bolti szőkítőkkel, vagy szőke festékekkel, hogy nem lehet velük variálni, ahogy azt kellene - arra gondolok, hogy a hajtőre kell az erős anyag, a hajvégre viszont már nem, oda elég lenne egy színező, ráadásul van, amikor nem is ugyanazt az árnyalatot kell használni a két területre az egyforma eredményért. Ezzel most nem sokat segítettem, tudom...

5519. 1977.09
2012. dec. 2. 20:34

Kedves Anda!

Nagyon régóta a Garnier Color Naturals Extra világos Természetes szőke hajfestéket használtam. Nemrég meguntam és befestettem Syoss Mediummal (4árnyalatot világosít). Egész szép lett, de úgy láttam, hogy a hajamnak nem tett igazán jót. Be szerettem volna festeni a Garnierrel, de teljesen szürke lett. Gyorsan befestettem a Syossal, rezes árnyalatú lett... Most eltelt 2 hét, most, hogy kopott valamennyit, elég szép. Viszont már nem szeretném ezt a terméket használni, csak nem merem újra befesteni, nehogy valami drasztikus hajszínt kapjak:) Véleményed szerint milyen festéket használjak? (Casting jó lenne, vagy befesthetem a Garnierrel is?) Valamint elképzelhető, hogy ettől a Syoss-tól hullhat a haj?Válaszod köszönöm!

5518. Anda39 (válaszként erre: 5517. - Sskk)
2012. nov. 30. 14:19

Azért nem természetes velejárója a hajfestésnek, hogy károsodjon a haj. Nálad valószínűleg letörnek a hajszálak, és azért vannak rövidebb szálak. Okozhatja simán az erős oxidálószerrel történő festés (mert a szőkére festett hajhosszra nem kell a 9-es vagy akár a 12-es oxival rámenni!), vagy a rendszeres hajvasalás, esetleg a szoros gumizás. Ám az is lehet, hogy éppen a sok új hajszál, ami még rövidebb, az áll ki - akinek hirtelen megindul a hajnövekedés.

Hajmosás és szárítás után én hajfényszérumot szoktam ilyenkor (is) a hajra fújni, mert ez kicsit olajos, és lesimítja a kiálló hajszálakat.

5517. sskk
2012. nov. 29. 14:03

Kedves Anda!

Szeretnék én is tanácsot kérni :) A hajam festve van, amolyan sötétebb szőke, nem az a világos. Hajmosás után (használok hajbalzsamot is) mindig nagyon szálkás, olyan mintha apró szálak állnának ki mindenhonnan. Később - mondjuk másnapra - már nem olyan, de hajmosás után nagyon. Erre mi használna, ami szépen "lesimítaná" a hajat? Töredezik is kissé, de ez hosszú festett hajnál gondolom általában azért jelen van.

5516. Anda39 (válaszként erre: 5515. - Kirci)
2012. nov. 26. 15:43

Hát konkrétat nem igazán tudok írni. Ahogy látom-hallom, mindenkinek más válik be. A ricinusolajat sokan használják hajnövesztőnek is, de a kifejezetten erre való vitaminok is jók, pl. Forcapil, Hair clinic, Biovanne és társaik. Olvasgathatsz a tapasztalatokról szerintem itt a hoxán is, aztán eldöntöd, neked melyik szimpatikus.

Ápolók: a Kallos hajpakolásai is kedveltek, vagy ha maradok a bolti cuccoknál, a Gliss Kur termékek egész jók. A Kerastase-ról is olvastam már rosszat is, tehát a név és ár nem minden. Azért nem mondok konkrétat, mert ez tényleg egyénfüggő, kinek mi tetszik, és mik az elvárások.

5515. kirci (válaszként erre: 5514. - Anda39)
2012. nov. 26. 09:38
köszönöm a választ tudnál nekem esetleg privát üzenetben irni pontos terméket nem gond ha drága engem az nem érdekel csak azt szeretném ha szép egészséges lenne a hajam :-)és persze szépen nönne,mert sajnos most nem igazán akar nöni :-(
5514. Anda39 (válaszként erre: 5509. - Kirci)
2012. nov. 26. 06:54

A sprődség, a fénytelenség jellemzője a feketére festett hajnak, főleg ha nem jól van bekenve. Ezen azt értem, ha nem csak a tőre teszed a festéket, hanem végig az egész hajhosszon. A pigmenttorlódás okoz matt hatást. Az általad írt márkák nevesek, és persze drágák...de tapasztalatom szerint a név nem mindig jelent garanciát arra, hogy csodát is tesz a termék.

A sampon szerintem majdnem mindegy ebből a szempontból, balzsamot használj. Hajvégápolót sem kell a legdrágábbat venni, a Kallosnak nagyon jók a hajvégápolói, hajfényszérumai.

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook