Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
5573. Amazinger
2013. jan. 5. 23:20
Sziasztok. Az lenne a problémám, hogy szőkére lett festve a hajam, de a töve világosabb lett.Az illető azt mondta fodrásznak tanult és ért hozzá, de ezek szerint mégsem.. Csak egy árnyalattal lett világosabb, alig lehet észrevenni, de engem zavar. Arra gondoltam, hogy én festem be, előbb a végére kenem, kicsit várok és utána a tövére. Akkor egységes lesz? Az az igazság, hogy most nem tudok fodrászhoz menni, mert nincs rá pénzem :( Előre is köszi!
5572. Anda39 (válaszként erre: 5571. - Anda39)
2013. jan. 5. 07:46
Bocs, elrontottam. A hajfestés a tök egyszerű, NEM a hajfesték!...:P
5571. Anda39 (válaszként erre: 5570. - Adcsoo)
2013. jan. 5. 07:45

Persze, hogy a fodrász a jó választás!

Az emberek azt hiszik, a hajfesték tök egyszerű, pedig nem az. (látszik a sok elrontott hajból)

Ennél is érvényes az, hogy minél többet tanulsz róla, annál inkább azt érzed, mennyit nem tudsz...

5570. Adcsoo
2013. jan. 4. 21:42
Sziasztok! Nekem olyan kérdésem/ próblémám van,hogy nagyon sötét barna a hajam, szinte fekete és szerettem volna házilag világosítani, először világos barnát próbáltam, aztán sötét szőkét, most pedig aranyszőkét kentem rá,kis mértékben világosabb, de inkább vörösebb lett. Arra gondoltam, h legközelebb a syoss vmelyik világosítóját próbálom, probálkozzak ezzel, mert lesz látható eredmény, vagy menjek el fodrászomhoz és Ő majd csodát tesz? Előre is köszönöm a válaszokat! :)
5569. Anda39 (válaszként erre: 5568. - Indi66)
2013. jan. 4. 19:15

Ha egészséges a haj, elég kb. negyedévente vágatni a végéből kicsit. Ha törik, akkor annak oka van. Vannak olyan hajvégápolók, amik úgymond összeragasztják a szétvált hajvéget, és szebben fog kinézni a frizura, de ez csak tüneti kezelés, a hajszál nem lesz "új".

Ha azt látod, hogy törik a hajad vége - esetleg nagyob részek, több centis darabok, akkor nem árt ápolni és figyelni, mi teszi tönkre. Például a nem megfelelő hajfestés is oka lehet a dolognak.

A Revalid és társai belülről táplálják a hajat, ettől nőhet, erősödhet, de a vége töredezettségét, sérülését nem befolyásolja.

5568. indi66
2013. jan. 4. 12:45
Szia. Én is tanácsot kérnék. Milyen gyakran kell vágatni a haj végéből? Érdemes e revalidot és társait szedni annak érdekében hogy gyorsabban nőljön és ne törjön el annyira? Szőke vékony szálú a hajam. Általában ráfestek hamvas szőkét hogy ne legyen annyira fáradt szine. Milyen ápolást javasolnál? Köszönöm
5567. zedike31
2013. jan. 3. 21:56

Sziasztok

Szeretnék tanácsot kérni. Ionos hajszárítót szeretnék vásárolni, de minőségi terméket. Nem milyen fontosabb szempontokat kell nézni márka, teljesítmény,pontosan hogyan jelölik hogy ionos?

Köszönöm előre is

5566. mesterfodrasz01 (válaszként erre: 5540. - Bocika16)
2013. jan. 3. 19:30
Szia Tamas! A hajszárító búrákat eredetileg berakáshoz (hajcsavarás) találták ki, a csavarókat le kell kötni kendővel. Fodrászkellékesnél találsz berakáshoz való kendőt, kb 400 ft.
5565. Anda39 (válaszként erre: 5564. - HoneyBoney)
2013. jan. 3. 17:51
Nem tudom, mennyire világos az a vörös szín, felteszem, hogy nagyon, és ezért kopik hamar a hajadból. Ha sötétre fested (mondjuk 5-ös színmélységre), akkor nem valószínű, hogy hamar ledobja, de az valószínű, hogy a vörösség át fog ütni. Válassz valami hideg árnyalatú barnát, így némileg kompenzálni fogja. Nem kell nagyon sötétet választanod, nehogy túl sötét legyen, mert attól megszabadulni sokkal nehezebb lenne.
2013. jan. 3. 15:53
Sziasztok, boldog újévet mindenkinek! Lenne egy olyan kérdésem, hogy, ha szinte tűzvörös, festett hajszínem van, akkor hogyan tudnám eltávolítani? Az alatt azt értem, hogy akár egy gesztenye barnát (ami az eredeti hajszínem is, és így nem festeném tovább a hajam, nem baj ha a barna 1-2 árnyalatot eltér, tudom, hogy nehezen lehet eredeti hajszínt elérni), vagy csak amit nem kell sűrűbben festeni, hogyan érhetnék el? Mert ez a vörös haj nagyon gyorsan kopik és már nem akarok 3 hetente hajat festeni, mert eléggé rossz lett a hajam állapota. Azt hallottam, hogy le fogja dobni a színt ha befestem más festékkel, talán csak a nagyon sötétet, a feketét nem. Ez igaz? Akkor nem érhetek el vele mondjuk egy tartós, barna hajszínt? Válaszodat előre is köszönöm. Bocsánat, ha picit összekutyultam a levelem, siettem. További szép napot!:)
5563. Anda39
2013. jan. 2. 18:50
Bocs, ezek a fantázianevek eléggé félreérthetőek. Nekem a láva szép pirosas. :)
5562. f5cd9eff0f (válaszként erre: 5561. - Anda39)
2013. jan. 2. 16:01

Kosxonom. Nem pirosas. A lávavörõset keverem a mézszökével, de olyan született vöröset szetetnék. Barnának születtem de belül vörõs vagyok. Azt mondják szép a sxine, nekem mêgsem az igaxi.ezért gondoltam h vàltok rézvörösre v valami másra. (Ràadásul s szàrnyamig ér és nem merek nagyon kiserletezgetni)

Kõszi mégegyszer.

5561. Anda39 (válaszként erre: 5558. - F5cd9eff0f)
2013. jan. 2. 15:54

A szilikontól egy idő után elnehezedik a haj és talán még a hajfesték sem úgy fogja be, ahogy kellene. Ha ilyet veszel észre, akkor gondolj erre is. A túl sok szilikontól meg lehet szabadulni ún. mélytisztító samponokkal, több márkának van ilyenje.

Ha most pirosas a hajad és rézvöröset akarsz, számíts rá, hogy a vörös át fog ütni a rezes alól, de ettől még szép lesz, csak keverék.

5560. Anda39 (válaszként erre: 5557. - Theira)
2013. jan. 2. 15:51
Atyaég, az mindjárt itt van! :) Még emlékszem, milyen frászban voltam ilyentájt. Meg arra is, hogy a hajamat rendbe kellett tetetni, mert babával nem arra van utána az embernek ideje.
2013. jan. 2. 15:15
Bocsi telefonrol irok.
2013. jan. 2. 15:14

Szia. Nem gond ha szilikonsxerumot hasznalok minden mosas utan? Festett lavavoros a hajam es a sxilikontol puha es fenye. Fedtes elotti utalso mosasnal ne tegyek mar ra?

Most sylosst hasxnalok. Vehetek legkozelebb loreal rezvoroset? Koszi!

5557. Theira (válaszként erre: 5556. - Anda39)
2013. jan. 2. 15:04
köszönöm, lehet, hogy ez lesz a megoldás! :) Jan 15-re vagyok kiírva, de érzésem szerint már nincs hátra 2 hét a szülésig... :)
5556. Anda39 (válaszként erre: 5552. - Theira)
2013. jan. 2. 08:17

Még elfelejtettem, hogy mivel babát vársz, nem is baj, ha a melír miatt nem éri a vegyszer a fejbőrödet - bár mindenkinek saját döntése, mi a véleménye erről.

Mikor születik a baba? Gratulálok hozzá!

5555. Anda39 (válaszként erre: 5552. - Theira)
2013. jan. 2. 08:15
Nem tudom, mekkora a hajad, de ha mindenképpen muszáj sk. csinálnod, próbáld meg a melírt. A sapkásra gondoltam. Veszel szőkítőt (a sima hajfesték semmit nem világosít a festett hajon!), egy nejlonzacskót húzol a fejedre, és horgolótűvel kihúzkodsz szép vékony tincseket. Aztán ha szép szőke lesz az eredmény, lemosod. Ápolókat kell használni, mert száraz lesz a haj. Ez elég szépen világosítja a hajat, az összhatás sokkal jobb lesz, és mégsem az egész hajmennyiséggel kísérletezel. Mert mi van, ha foltos lesz az eredmény? Vagy a hajtő sokkal világosabb lesz? Az sem szép látvány...
2013. jan. 2. 00:12
Nem, én felvittem egyszerre az egész hajamra. Nem vagyok olyan ügyes, hogy külön csináljam sajnos :-), de így is jó lett. Nekem is olyan 6-os,7-es mélységű volt a hajam, most szép világos szőkésbarna aranyfénnyel. Legközelebb rámegyek újra ezzel a színnel és akkor még egységesebb lesz.
5553. Theira
2013. jan. 1. 12:44

ja és eddig loreal preference-el festettem, ami direkt sötét hajra van és világosít, de legutóbb meg loreal sublime mousse-al.

Jucus, te hogy csináltad a világosítást? Előbb a hosszra, majd a tövekre tetted a festéket?

5552. Theira
2013. jan. 1. 12:42

Sziasztok! BÚÉK mindenkinek,és köszönöm a válaszokat! Nehezen veszem rá magam a világosításra, de sajnos csak én tudom most megoldani- hamarosan szülök, vidéken élek, így nem nagyon tudok már elmenni ahhoz a fodrászhoz, akit kinéztem magamnak.

Most olyan 6-os színmélységű a hajam.

5551. Anda39
2012. dec. 31. 18:13
Buék mindenkinek!
5550. Hajas.baba (válaszként erre: 5547. - Jucus790213)
2012. dec. 31. 15:29
Köszi a választ, akkor jól gondoltam. :) Régen használtam a Kallost és nagyon elégedett voltam vele, ezért gondoltam most is rá.
5549. Miss Sárika (válaszként erre: 5540. - Bocika16)
2012. dec. 31. 15:22
Hajhálóval megoldható a problémád.
5548. Jucus790213 (válaszként erre: 5543. - Theira)
2012. dec. 31. 14:56

Szia, most mivel van festve a hajad ás milyen színmélységű?

Én pont tegnap használtam a Syoss világosítóját (10-0) és nagyon meg vagyok vele elégedve. Évek óta festem a hajam fodrászfestékekkel és folyton világosítani szerettem volna. De hiába vettem világosabbat mindig, semmi változást nem láttam a hajamon. Gondoltam egy életem egy halálom veszek egy világosítót és kipróbálom. Jelentem, tök szép színe lett, persze nem olyan mint a dobozon, de nem is ez volt a célom, az csak annyi volt, hogy aki rámnéz megkérdezi, hogy "Kivilágosítottad a hajad?". Egyébként nekem olyan 6-7-es színmélységű volt a hajam.

5547. Jucus790213 (válaszként erre: 5546. - Hajas.baba)
2012. dec. 31. 14:43
Szia, 6-os oxit keverj hozzá. Bár én a Kallost mellőzném, minimum Alfaparfot vegyél. De jól nézd meg a színskálát, nehogy sötétebb legyen a fodrászkellékes festék 6-os mélysége.
2012. dec. 31. 14:24
Sziasztok! Nekem is vöröses gondom lenne :D Eredetileg olyan 5-ös színmélységű a hajam. Nyáron kivilágosodott, 6.1-es Syoss festékkel próbáltam egységesíteni a színét és eltüntetni az ősz hajszálakat. Sikerült is, viszont maradt egy vöröses fénye a hajamnak. A fodrászom szerint ha fodrászfestékes (pl. Kallos) 6.1-et kenek rá, hamvasodni fog. Azt viszont nem mondta, hogy hányas oxival keverjem. :( Sóval a színmélység oké, nem szeretnék világosabbat, csak hogy ne legyen vörös. Megkérdezném tőle, csak jelenleg nem tudom elérni, mert külföldön van. Nekem meg S.O.S. kellene a festés már. :/
5545. Anda39 (válaszként erre: 5543. - Theira)
2012. dec. 31. 10:05

Festett sötétbarnából világosat, ami hamvas, nem vöröses árnyalatú, nagyon nehéz - néha lehetetlen megcsinálni.

Fokozatosan lehet világosítani például melírral, és utána mindig hamvasszőke színezéssel.

Szőkítő akkor szükséges, ha a hajad ereteti színe és a kívánt szín között sok a különbség.

Ha megvan a kiválasztott világosbarna festék, és ez világosabb, mint amilyen most a festett hajad, akkor valamilyen módon világosítani kell. Ez otthon nem egyszerű, mert folyamatosan nézni kell az eredményt, különben meg úgy jársz, hogy a túlságosan kivilágosított hajban nem marad meg a festék...Mindenképpen fodrászt ajánlanék, és olyat, aki csinált már ilyet, köztük is akad, aki nem tud megbirkózni ezzel a feladattal - amúgy meg hajtól is függ, mit lehet vele tenni.

5544. Anda39 (válaszként erre: 5542. - Bekukk77)
2012. dec. 31. 09:58
Jó fodrásszal és jó anyagokkal lehetséges.
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook