Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
5603. Anda39 (válaszként erre: 5602. - F5cd9eff0f)
2013. jan. 11. 14:25
Írd meg légyszi, mit tapasztaltál!
5602. f5cd9eff0f (válaszként erre: 5599. - Mesterfodrasz01)
2013. jan. 11. 13:59
Köszönöm. Hétvégén kipróbálom.
5601. Nyuszika90 (válaszként erre: 5587. - Anda39)
2013. jan. 10. 12:09
Köszönöm szépen a segítséget! :) Szép napot!!!
5600. Anda39 (válaszként erre: 5599. - Mesterfodrasz01)
2013. jan. 10. 09:34
Tapasztaltad? Mennyire látványos a különbség?
5599. mesterfodrasz01 (válaszként erre: 5594. - F5cd9eff0f)
2013. jan. 9. 23:52

Egy adag samponba 1-2 cm festék. Oxi nem kell.

Üdv

5598. mesterfodrasz01 (válaszként erre: 5596. - Maxité)
2013. jan. 9. 23:50

Wella, Londa nagyon szép színek.

Üdv

5597. maxité (válaszként erre: 5593. - Mkjudit)
2013. jan. 9. 21:06

Te is szőkére festesz? Ha igen megírnád a kódját, és a színét? Az nagyon jó lenne, ha nem sárgásodna.

Köszi.

5596. maxité (válaszként erre: 5591. - Mesterfodrasz01)
2013. jan. 9. 21:05
Akkor vékonyszálú hajra mi a jó megoldás? Szőke tekintetében.
5595. Anda39 (válaszként erre: 5594. - F5cd9eff0f)
2013. jan. 9. 15:58
Én ilyen módszerről nem hallottam, de kíváncsi vagyok.
2013. jan. 9. 12:43

Szia. Hallottam olyat h két festés között fel lehet frisiteni a szint samponba keverve a festéket.

Kerdesem: milyen aranyban és kell e bele hidrogén és menni. Barna eredeti szin van középrézre festve /csak friss fényt szeretnek/. Köszi

5593. mkjudit (válaszként erre: 5590. - Maxité)
2013. jan. 9. 11:57
Én Londát használok már hónapok óta és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nem kopik, nem sárgul, nem száraz a hajam tőle.
5592. Anda39 (válaszként erre: 5590. - Maxité)
2013. jan. 9. 09:43

Az Indola nem annyira elterjedt, de néhány fodr.kellékesben van, pl. a Kallosban is. Hogy ott mennyiért adják, nem tudom, olyan 1600 körül lehet egy 60 milis tubus.

A Londa sem rossz, azóta főleg, mióta a Wella megvette. Látszik is rajta, mert szinte egyforma a színskálájuk is, meg a többi termék is szinte azonos, csak a Londa olcsóbb.

A drogériásokkal kapcsolatban a 9% a világos színekre vonatkozik, mert a sötétre festéshez elég a 6-os.

2013. jan. 8. 22:54

Az Alfaparf festék olasz, vastag szálú, sötét hajra lett kifejlesztve. Vékony szálú hajra nem jó választás.

Üdv,

5590. maxité (válaszként erre: 5584. - Anda39)
2013. jan. 8. 20:03

Köszi a tájékoztatást. Ezt az Indolát hallottam már, de szerintem nálunk nem lehet kapni, bár majd legközelebb megnézem. Árban mennyi?

Még az eladó az Alfaparf mellett a Londát ajánlotta, állítólag az is nagyon jó. Szerinted? Arról mit hallottál? Vagy is sárgásodásra hajlamos?


Köszi a terhesség alatti hajfestésre adott tájékoztatást is.


Illetve még valami. Mintha azt írtad volna itt valakinek, hogy a drogériás festékekbe kb. 9 % oxinak megfelelő hatóanyag van?


Igazad lehet ebbe az ammóniamentes dologba is. Viszont az a helyzet, hogy amióta ezzel az Alfaparffal festem, azóta olyan rossz minőségű lett a hajam, alig tudom kifésülni. Előtte ilyen gondom nem volt. Lehet pihentetni kellene egy darabig, de hát akkor meg seszínű.

5589. Anda39 (válaszként erre: 5588. - Hajas.baba)
2013. jan. 7. 12:31
Igen, festéktől is függ. Tovább akkor szokták hagyni, ha az ősz hajat nem fogja be rendesen a festék.
5588. Hajas.baba (válaszként erre: 5583. - Anda39)
2013. jan. 7. 10:14
Köszönöm a választ! Az nem baj, ha nem lesz nagy változás, pont ez a cél, hogy csak legyen egységes a hajszínem. :) Akkor szerinted felesleges a 45 percet kivárni? Múltkor a fodrászom is valami 35-40 percről beszélt, de gondolom festéke válogatja. :)
5587. Anda39 (válaszként erre: 5586. - Nyuszika90)
2013. jan. 7. 08:45

A hidrogén-peroxid a színelőhívó. A drogériás festékekhez természetesen együtt adják, amit te használtál, az professzionális termék, ahhoz meg külön veszi az ember.

Ha te eddig 6-os oxit használtál, akkor továbbra is használd azt. Hogy a dobozos festékekhez milyen erősségűt adnak, sokszor nem is derül ki, mert egyszerűen nem írják rá. A szőkékhez valószínűleg 9-eset, a kellő felvilágosító hatás eléréséhez.

2013. jan. 6. 22:59

Sziasztok!

Segítsetek légyszi hajfestéket akarok váltani!


Carin Color Intensivo 8.03 aranyszőke hajfestéket használok 2 éve.Fodrászboltban vettem és hozzá 6%-os hidrogént használok. Ez egy sima festék,nincs hozzá ilyen színelőhívó mint más festékekhez,hanem ezért adok hozzá hidrogént.

Mivel elköltöztem,már nem tudok ott vásárolni,nálunk pedig nem árulnak sehol ilyen márkájú festéket.:-( így muszáj festéket váltanom.

Tetszene a Garnier 7.3-as aranyszőke festék,vagy valamilyen palette stb.

Viszont azokhoz a dobozban van színelőhívó...amiről én nemtudom,hogy micsoda.:-(


(vagyis anyum vörös palette festékénél olvastam,hogy a színelőhívó hidrogénperoxidot tartalmaz...na ez nekem édes kevés információ,mivel ugye nem lehet tudni,hogy hány százalékos és hogy micsoda is...)


Úgy gondolom,hogyha vennék garnier 7.3aranyszőkét és ugyanúgy 6%-os hidrogénperoxiddal keverném annak is jónak kellene lenni. Mit szóltok hozzá?


Nem szeretném elcseszni vörösesre a hajamat, az aranyszőke festék plusz 6%os hidrogén nálam bevált. Csupán a festék márka változna.

Jó ez így szerintetek???


Köszönöm a segítséget!

5585. Anda39 (válaszként erre: 5582. - Maxité)
2013. jan. 6. 20:15

Vannak, akik teljesen elutasítják a hajfestést, mert méreg jut a szervezetbe. Aki ezt vallja, az természetesen terhesség alatt sem fogja festeni a haját. Én nem hiszem, hogy a fejbőrrel érintkezve a fél óra alatt annyi káros anyag tudna felszívódni, hogy az kimutatható lenne a babánál, de nem esküszöm meg rá - meg nem tudom, volt-e erre vonatkozó tudományos vizsgálat. Én festettem a hajam babavárás alatt is, és nem tudok semmi káros hatásról...

Aki mégis fél, annak ajánlott a melír, mert ilyenkor nem éri vegyszer a fejbőrt. (csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy a testápolókban,szappanokban, krémekben is van egy csomó, károsnak kikiáltott szer, és azok ellen mégsem ágállnak annyira az emberek)

5584. Anda39 (válaszként erre: 5581. - Maxité)
2013. jan. 6. 20:11

Az Alfaparfnál nekem is az volt a tapasztalatom, hogy még a hamvas is vöröses lett egy idő után, de van, akinek meg beválik. Van még elég sok profi festék, próbálj ki más hasonló kategóriájút. Én Indolával dolgozom,ez nem olasz, hanem német, és megbízható, bár csodát ez sem tesz mindig. :)

Drogériás festékekről nem sokat tudok mondani, évek óta nem használtam őket.

Ammóniamentes hajfesték szerintem parasztvakítás. Aminek bizonyos százalék alatt van az ammóniatartalma, már ráírhatják, hogy mentes, tehát ez sem mind igaz. Másrészről valamilyen ammóniaszármazék egyszerűen kell a festés folyamatához, tehát helyettesítik más hasonlóval. Még annyit: tapasztalatom szerint az ammóniamentes festékek nem fedik tökéletesen az ősz hajat.

5583. Anda39 (válaszként erre: 5580. - Hajas.baba)
2013. jan. 6. 20:07
A 6-os oxival nem fog leégni, az biztos. Annyira nagy különbség nem nagyon lesz, mert ezeket a festékeket (bár a Kallost annyira leszólja minden szakember, nekem is mumusnak állították be a tanáraim, hogy róla nem nyilatkozom)úgy csinálják, hogy fél óra alatt zajlik le a kémiai folyamat, és utána leáll.
5582. maxité
2013. jan. 6. 20:01

Anda, azt szeretném még kérdezni, hogy aki babát vár, annak szabad-e festetni a hajat vagy sem? Hallotam olyat is, hogy x hónapig, de már nem emlékszem mennyi is volt az.


Én konkrétan a szőkére gondolok. Ez a szín érdekel, szabad vagy sem? Ha nem ajánlott, akkor satír az lehet? Mert az nem ér a fejbőrhöz, ezért gondoltam. Köszi.

5581. maxité (válaszként erre: 5579. - Anda39)
2013. jan. 6. 19:56

Kipróbáltam az Alphaparf hajfestéket, mert sokan dícsérték. Több alkalom után sem mondhatom, hogy nagyon jó. Amikor befestem szép, de utána jön ismét a sárgásodás, amit utálok. Ráadásul így erős oxit használok. Használtam 12-el, és 9-el is.


Melyik bolti hajfestéket ajánlanád még, ami jó lehet?


Mert azon gondolkodom, hogy majdnem ugyanezt elértem a drogériás Loreál Casting Gloss hajfestékkel is, és abba nincs ammónia. Ha nem muszáj, nem teszem tönkre a hajam.


Neked mi a véleményed erről? Vagy az ammóniamentesekbe van más, ami tönkreteszi a hajat?


Egyátalán rosszabbak ezek a drogériás hajfestékek? Vagy már ezek is jónak számítanak? Ha igen írnál márkát melyik a jó?


Várom véleményedet, és tanácsodat. Köszi előre is.

2013. jan. 6. 19:01
Sziasztok! Megvettem a hajfestéket (Kallos KJMN 6.1 + 6-os oxi), az eladó azt mondta a fodrászkellékesben, hogy 45 percet hagyjam fent, hogy ne legyen világos. A dobozon viszont 30 percet ír. Lesz valami baja a hajamnak attól a + 15 perctől? (Szárazabb lesz, esetleg leég...)
5579. Anda39 (válaszként erre: 5578. - Amazinger)
2013. jan. 6. 13:16

Ezt nevezem! :) Na ez az a szőke, amit egy sötét hajból nem egyszerű megcsinálni. Viszont ha már megvan, akkor mindig csak a lenövéssel kell foglalkozni. Meg rengeteget ápolni a hajat, és megküzdeni a besárgulás rémével...

Én rövid hajú vagyok, de még nekem sem sikerül mindig olyan szép hamvasra, mint szeretném, és bizony, először leszőkítem a lenövést, és utána színezem, különben mindig sárgás lesz!

Egy bizonyos színmélységkülönbség felett máshogy nem lehet az ilyet megvalósítani. (tehát ha sötét a hajad, és több, mint 4 tónussal szeretnél világosabbat.)

5578. Amazinger
2013. jan. 6. 12:58

Ilyet szeretnék:

[link]

Ilyen a jelenlegi: [link]


Ez elég hosszadalmasnak tűnik. Nincs valami egyszerűbb megoldás? Nem nagyon szeretném szőkítőporozni? Így is elég szárazak a végei.

5577. Anda39 (válaszként erre: 5575. - Amazinger)
2013. jan. 6. 10:09
Nem tudom megnyitni a képeket, hiába törlök szünetet a linkből. Na mindegy, annyit tudok, hogy festett a hajad, alapból sötét, a festés is barna volt, és ebből akarsz szép ezüstszőkét. Hát ez nem egyszerű. Le kell szedni mindent a hajról, vagy szőkítőporral, vagy színleszedővel (oxy reload). Kell egy világosítás szőkítőporral, mégpedig egy árnyalattal világosabbra, mint amilyen szőkét szeretnél, ugyanis a hamvas árnyalatok sötétítenek a hajon. Tehát ha 9-es lenne az eredmény, akkor 10-es színmélységűre kell világosítani, és utána rákenni a szőke festéket vagy színezőt, természetesen már gyenge oxidálóval! Nem egyszerű dolog ez, több lépcsőben szerencsésebb megoldani, nehogy tönkremenjen a haj.
5576. Amazinger
2013. jan. 6. 09:27
Ja és nem lett leszivatva.
5575. Amazinger
2013. jan. 6. 09:27

Már évek óta festve van a hajam. Voltam vörös, a barna minden árnyalata, fekete és sajnos gyakran váltogatom.. Az alapszínem sötétbarna. Mielőtt szőke lettem volna, középbarna színe volt a hajamnak. Ebből csinált egy répa színt, majd rákente a Garnier Color Sensation ezüstszőkéjét.

Ilyen színű a hajam most: [link]

Most nem tudom milyen színnel festhetem be. Ilyet szeretnék: [link]

5574. Anda39 (válaszként erre: 5573. - Amazinger)
2013. jan. 6. 07:45

Másodjára futok neki, mert az első hsz. elszállt...:(

Először lett a hajad befestve? Világos az alapszíned (a saját)?

Ha magad befested, akkor csak a hajtőre kenj, ahogy utánfestéskor kell. Még mehet a világosabb részre is, ami neked nem tetszik. Úgy csináld, ahogy a haszn. utasításban az utánfestés résznél van.

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook