Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯
5633. mkjudit
2013. jan. 18. 15:08
Anda , azt szeretném kérdezni, hogy a wella 7.07-es árnyalatát kikeverhetem londa 7.0 és 7.7-esből?
5632. Anda39 (válaszként erre: 5631. - Maxité)
2013. jan. 18. 06:39

A profi festékekben is van egy csomó minden, fajtája válogatja.

Az Alfaparf olasz festék, és ahogy nemrég írta itt lejjebb valaki, a vastag, déli nők hajára lett kifejlesztve.

Én is tapasztaltam, hogy némelyik festéktől tiszta sprőd lesz a haj, de ez nem jelenti azt, hogy a drogériások jobbak! Válts másra.

5631. maxité
2013. jan. 17. 20:46

Anda!


Szerinted a drogériás festékek kímélőbbek, mint a fodrászkellékesek?

Azokban van mindenféle vitamin, olaj ..., amit persze nem tudom mennyit érnek, de azt tudom, hogy amikor drogériással festettem a hajam, olyan szép fényes volt, és puha, és könnyen tudtam fésülni.

Ez már az Alfaparfról nem mondható. Kócos, száraz, kifésülhetetlen.

5630. Anda39 (válaszként erre: 5628. - Kincsesbolygo)
2013. jan. 16. 07:44

igaz, hogy már válaszoltam, de ezek szerint nem mondtam semmit...

Anélkül, hogy látnám a hajad, semmi konkrétat nem tudok mondani. Nem válaszoltál arra sem, hogy a szőkítés előtt volt-e festve a hajad, vagy a természetes barnából csinált a fodrász hamvasszőkét?

5629. Anda39 (válaszként erre: 5625. - Maxité)
2013. jan. 16. 07:40

Bőrpróbát úgy kell csinálni, hogy a festékből és oxiból picikét összekeverve raksz egy pöttyöt a könyökhajlatba, vagy a fül mögé (ez utóbbit hosszú hajnál), és vársz egy napot. Ha allergiás vagy valamire az összetevők közül, akkor jelentkezik a viszketés, pirosság.

Mivel elég erős oxival sem lesz hamvas az eredmény, gondolom, hogy sötét a hajad. Saját magamnak sem tudom festékkel elérni a szép hamvas színt, csak úgy, ha előszőkítek, és utána kenem rá a szép szőkét.

5628. kincsesbolygo (válaszként erre: 5623. - Anda39)
2013. jan. 15. 22:56

Na szoval akkor meg 1 szer! :) Havvalaki tudna segiteni nagyon orulnek.

Szia Anda! Szeretnem magamnak befesteni a hajam. Az alapszinem gesztenye barna. Nemreg el ki lett szokiteve,es azota mar ketszer is festve. A tove szep vilagos hamvas szoke, de a vege meg mindig sotetebb, enyhen voroses arnytalatu. Azt mondta a fodrasz hogy legkozelebb jobb lesz. Eleg sokat is fizettem. Arra gondoltam hogy megprobalom magamnak befesteni.Viszont szoket meg nem csinaltam. Viszonylag eros, vastag szalu hajam van. De a szokites kicsit megviselte. Abban kernem a tanacsodat, hogy milyen festeket hasznaljak, es hany szazalakos oxival? Az Alfaparf platinum szinei tetszenek, viszont 12% os oxival kell hasznalni, amit en nem szivesen teszek. A tovet is max 9% os al szokitem. Esetleg melyik masik festeket ajanlod, vmi szep ezustos szoket szetenek. Es hogyan hasznaljam azt. Remelem tudsz segiteni. Valaszodat koszonom. Ja Es meg egy kerdesem lenne, ismersz valami hajvegapolot kifejezetten szokitett hajra, mert amim most van ugy latom kicsit elszinezi. Masok segitseget es tapasztalatat is nagyon varom. :)

5627. kincsesbolygo (válaszként erre: 5625. - Maxité)
2013. jan. 15. 22:54
Szia! Az eros hidrogenperoxid mindig csipni,marni viszketni fog. Ez normalis, van akinek erzekenyebb a bore. Mindig nyitott ablaknal hasznald,es ne hasznalj 9% osnal erosebb oxit. probalj meg minnel ritkabban festeni, vagyis ket festes kozott minnel tobb ido teljen el. Amugy az alfaparf festekhez van egy un. fejbor vedo, nyugtato szerum, amit a festekbe kell belekeverni, elvileg hatasos,en meg nem probaltam egyiket sem.
5626. maxité (válaszként erre: 5611. - Ivi79)
2013. jan. 15. 21:39

Mit jelent, hogy a hidrogén csinálja ki ennyire? Miben jelentkeznek a te tüneteid? Megírnád? Nem gondoltad még, hogy abbahagyd? Én már olyan sok rosszat olvastam most egy másik fórumon, hogy nagyon megijedtem.

Mi az az olaj? Az csak Alfaparfos van?

5625. maxité (válaszként erre: 5610. - Anda39)
2013. jan. 15. 21:37

Szőkére festek. Legutóbb 12-es oxit vettem Alfához, előtte 9-est, ezt háromszor próbáltam, mármint az Alfaparfot, de nem jött be, ugyanúgy sárga. A 12-es oxival csak egyszer csináltam. Az Alfa előtt drogériásokat próbáltam. Pl. Loerál Casting (ammónia mentes), Palette Deluxe és már akkor is viszketett.

Allergia próbát mondjuk egyszer sem csináltam.

Lehet úgy is, hogy amikor már ténylegesen festünk akkor teszek valahová egy pöttyöt?

Sampont mindig mást használok.

5624. Anda39 (válaszként erre: 5619. - Filózó)
2013. jan. 15. 13:10
melegollót még nem használtam, de amiket olvastam róla (reklám és tapasztalatok), szerintem jó. Szívesen használnám én is.
5623. Anda39 (válaszként erre: 5622. - Kincsesbolygo)
2013. jan. 15. 13:09

Nem egyértelmű, hogy a barna alap az már festett volt? Mert ha nem, akkor tényleg először a hajhosszt, és csak utána a hajtövet kellett volna festeni, de ez csak az első festésre vonatkozik.

Én a helyedben inkább a tövét akarnám a sötétebbre igazítani, mert a festett hajhosszon világosítani sokkal macerásabb, ráadásul ahogy írod, már nem jó állapotban van a hajad.

5622. kincsesbolygo (válaszként erre: 5621. - Anda39)
2013. jan. 15. 12:21
oksa koszonom. Amugy az egesz volt festve csak a tove vilagosabb lett, hamvas, a vege kicsit voroses a tovehez viszonyitva. Lehet hogy az volt a baj hogy a tovekre kentek elobb, es nem a hajvegekre? En nem akartam megmondani a fodrasznak hogy csinalja, Elvileg neki jobban kell tudnia. Szoval egy sima festes semmikepp nem tudna kiegyenliteni ugy hogy a vegeket vilagositsam, es ne a tovet sotetitsem.? Vagy valahogy megoldhato? A wella kolston special szoket ajanlanad. Esetleg van aki hasznalta?
5621. Anda39 (válaszként erre: 5620. - Kincsesbolygo)
2013. jan. 15. 11:01

A hajhosszon még van más festék, ezért nem lesz olyan az eredmény, mint a hajtövön, ahol nem volt idegen pigment. Amíg az ki nem kopik, addig nem lesz egyforma szép.

Ha megviselte a hajad a festés, ne használj 12-eset rá semmiképpen! Ezt amúgy is csak a lenövésre szabad kenni, ami még natúr haj. Később még írok, egyelőre ennyi, mennem kell. :)

2013. jan. 15. 09:27
Szia Anda! Szeretnem magamnak befesteni a hajam. Az alapszinem gesztenye barna. Nemreg el ki lett szokiteve,es azota mar ketszer is festve. A tove szep vilagos hamvas szoke, de a vege meg mindig sotetebb, enyhen voroses arnytalatu. Azt mondta a fodrasz hogy legkozelebb jobb lesz. Eleg sokat is fizettem. Arra gondoltam hogy megprobalom magamnak befesteni.Viszont szoket meg nem csinaltam. Viszonylag eros, vastag szalu hajam van. De a szokites kicsit megviselte. Abban kernem a tanacsodat, hogy milyen festeket hasznaljak, es hany szazalakos oxival? Az Alfaparf platinum szinei tetszenek, viszont 12% os oxival kell hasznalni, amit en nem szivesen teszek. A tovet is max 9% os al szokitem. Esetleg melyik masik festeket ajanlod, vmi szep ezustos szoket szetenek. Es hogyan hasznaljam azt. Remelem tudsz segiteni. Valaszodat koszonom. Ja Es meg egy kerdesem lenne, ismersz valami hajvegapolot kifejezetten szokitett hajra, mert amim most van ugy latom kicsit elszinezi. Masok segitseget es tapasztalatat is nagyon varom. :)
5619. filózó
2013. jan. 14. 19:21

Szia Anda!

A melegollós hajvágásról szeretném megkérdezni a véleményedet.

Tényleg olyan jó?


Köszönöm!

5618. Anda39 (válaszként erre: 5617. - F5cd9eff0f)
2013. jan. 14. 19:10
Lehet, hogy Kallos üzletben is van, mert ha jól tudom, ő a forgalmazó. Én egy vidéki kis fodr.kellékesben vettem.
5617. f5cd9eff0f (válaszként erre: 5616. - Anda39)
2013. jan. 14. 17:05
Koszike ki fogom probalni ha jarok pesten veszek, gondolom mullerbe meg dmbe nincs, csak jobb fodraszkellekesnel. Netrol nem merek rendelni a szin miatt. Remelem van az en arnyalatomban is.
5616. Anda39 (válaszként erre: 5614. - F5cd9eff0f)
2013. jan. 14. 13:31
Ne haragudj, nem voltam itt, és írod ugyan, hogy találtál, de lehet, hogy mást. Amiről én beszélek, az a Kromask színező hajpakolás.
2013. jan. 14. 13:00
Talaltam a neten. Lehet h kipróbalim.
5614. f5cd9eff0f (válaszként erre: 5613. - Anda39)
2013. jan. 14. 12:51
Ha megirnád a szer nevét megkõszönöm. Nem is hallotam ilyenröl. Gondplom nincs ilyen+olyan vörös, ên a sxületett vörös szeretnêk lenni, a bordó nem az en világom. Szép a szine, nõk megdicsérik , csak gyorsan nö és a lanyom balhezik ha sürün (havonta) festeném. Köszi.
5613. Anda39 (válaszként erre: 5612. - F5cd9eff0f)
2013. jan. 14. 12:17

Köszi szépen a választ. Gondoltam, hogy nem lesz nagyon feltűnő a különbség...de azért én is kipróbáltatom ismerőssel, hátha mégis valahogy beválik.

Amúgy lehet olyan hajbalzsamot venni, ami színezett. Egyik vendégemnek szép vöröses-bordós a haja, de hamar fakul. Ő használ ilyen balzsamot, és tényleg nagyon szép lesz a hajszíne, mintha újrafestené mindig. Persze nagyon fog.

5612. f5cd9eff0f (válaszként erre: 5603. - Anda39)
2013. jan. 14. 10:38
Alighanem a hajam àrnyalatàval van gond, semmi látszatja, pedig nem a lávavörösbœl tettem a samponba hanem a jóval intenzivebb rézböl. Sok es hosszu a hajam ugyhogy kb 6-7 cmt. A lámyomé csoki szinu és mahagonit tett és szép fénye lett töle. Nekem a vilàgos árnyalatra nem érzékelheto v kevés volt a mennyiség v sötétnêl làtvànyosabb.
5611. ivi79 (válaszként erre: 5609. - Maxité)
2013. jan. 13. 20:41
nekem csak a hidrogén csinálja ki ennyire, festék annyira nem vészes, de ha teszek bele olyan izé olajat alfaparfosat, akkor egész jó
5610. Anda39
2013. jan. 13. 19:32

Ha tényleg a hajfesték okozza a sebesedést, akkor természetesen hagyd abba. Nem ér az annyit, hogy tönkretedd magad.

A melír alkalmával tényleg nem ér a festék a fejbőrhöz, úgyhogy ezt ajánlom.

Nem lehet, hogy valami sampon okozza a problémát? Megfigyelted, hogy csak festés után lesz sebes a fejed? Nem szőkére festesz véletlenül, és erős az oxidáló?

5609. maxité
2013. jan. 13. 19:21

Van itt valaki, aki hasonló cipőben jár, mint én.

Viszket a fejbőre a hajfestéktől? És kiszárad a fejbőre? Mert tulajdonképpen felmarja a hajfesték? Ha igen mivel próbálkoztál, ami bevált? Vagy abba kell hagyni a hajfestést? Köszi.

5608. maxité
2013. jan. 13. 19:16

Egy másik fórumon annyi rosszat olvastam a hajfestésről, hogy már tényleg nem tudom mitévő legyek. Eddig is gondolkoztam, hogy abba hagyom, de hát...

De amiket írtak hajhullás és allergia, nagyon rossz volt olvasni a sorokat, és hát én is tapasztalok ebből sajnos.


Anda, szerinted is nagyon károsak ezek a festékek? Gondolok itt drogériásra vagy fodrászkellékesre.


Ha nekem felsebesíti a fejbőröm, és viszket és egy kicsit bevarasodik, akkor hagyjam abba?


Vagy ha satírra váltok az is jó? Ott ugyanis nem érnek a fejbőrömhöz a festékkel.


Köszi.

5607. Anda39 (válaszként erre: 5605. - Ildi992)
2013. jan. 11. 18:32
Két hónap alatt elfelejtheti a fodrász, mit is csinált neked. Főleg ha sokan járnak hozzá minden nap, gondolj csak bele.
2013. jan. 11. 18:21
Siasztok! Megcsináltam a festést, 30 percet hagytam csak fent a festéket, mert így is feketére váltott a festék. Lemostam, nagyon szép, fényes, könnyebben fésülhető (gondolom a keratin és az argánolaj miatt), a színe pedig meseszép, mindig is ilyen barnára vágytam. Bár a színskálán lévő hajszínhez köze sincs, mert majdnem fekete lett, annyira sötétbarna. De imádom, remélem nem fog kikopni, mint a Syoss. Anda39, köszönöm a tanácsot.
5605. ildi992
2013. jan. 11. 15:05
Fodrászok miért nem tudják levágni a hajamat gyan úgy ahogyan először levágták? Átlag két évig vagyok egynél aztán tovább álok. Ennyi idő alatt már a tehetsége, vagy a tehetségtelensége kiütközik. Amikor sikerül, eltalálja melyik tetszik, kb két hónap múlva visszamegyek fogalma sincsen hogyan vágta le. Vagy ha mégis, volt aki kibírt két évet, elmentem igazítani, úgy belevágott, hogy levegőt sem kaptam, mondván ne legyen mindig ugyanolyan! Milyen alapon teszik ezt meg? Neki sem változott a haja semmit.
5604. f5cd9eff0f (válaszként erre: 5603. - Anda39)
2013. jan. 11. 14:53
Rendben. Vasarnap este.
❮❮ ... 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook