Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯
5663. lizzy99
2013. jan. 24. 14:13

Szia!


Tudnál nekem ajánlani jó minőségű fekete hajfestéket ami alig kopik ki a hajamból?

Egy éve körülbelül,hogy szőkéből fekete lettem,de sajnos még mindig dobja le a festéket,és csúnya kopottas sötétbarna leszek 3 hét múlva.

Pedig fodrásszal csináltatom...most szeretném itthon befesteni magamnak,de nem tudom milyet vegyek,van ezerféle.

A Loreal Recital Preference nevü festéken gondolkodtam,a krémmánián jó vélemények vannak róla,esetleg jó választás lenne?


köszi a választ:)

5662. Adriiiii
2013. jan. 24. 10:32

kb 1,5 hónapja voltam fodrásznál..Isten ments a vágástól, épp növesztem:)

1 l-t általában megiszom 1 nap, de akkor lehet, h többet kéne:)

Köszi a segítséget:)!

5661. Anda39
2013. jan. 24. 09:32
Még valami: a haj is olyan, mint a bőr- a folyadékhiány itt is meglátszik. Iszol eleget?
5660. Anda39 (válaszként erre: 5659. - Adriiiii)
2013. jan. 24. 09:31
Ezt tapasztalom én is a családtagjaimnál, pedig még a hajszárítót sem használják. Más megoldás nincs, hajvégápoló használata, előtte kicsi vágás.
5659. Adriiiii
2013. jan. 23. 18:57

Szia!

Mostanában elég szálkás a hajam vége, pedig nem szárítom meg mosás után! Esetleg ha mondanál vmit rá.. Köszi:)

5658. Anda39 (válaszként erre: 5657. - Brie)
2013. jan. 23. 15:32
Azt tudom tanácsolni, hogy keress olyan SZÍNEZŐT, ami a hajad eredeti színével egyező. Tudom, hogy pnt ugyanolyan nincs, de próbáld meg a legközelebb állót választani. Ezzel az egész hajadat bekenheted, nem kell kikeresni a melírcsíkokat - az elég nehéz lenne neked. Azért jó a színező, mert azzal nem világosítasz a saját hajadon még akkor sem, ha véletlenül világosabbat választasz, így a a lenövés nem fog látszani. Lehet, hogy egy festés nem fogja be tökéletesen a szőkébb tincseket, de tompítja a különbséget.
5657. Brie
2013. jan. 23. 14:13

Szia!


Tanácstalan vagyok, nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudnám eltűntetni a melírcsíkjaimat?

Világos barna hajam van, eddig még nem volt festve. 2-3 árnyalattal világosabb szőkésbarna/szőke lett bele melírozva (vékony csíkokban). Ami igazából szép, de nem szeretnék minden hónapban járni befestetni a tövét.

Most már egy olyan 5-6 centi lenövésem van, annyira nem feltünő, de engem zavar. Mit javasolsz? A csíkokat festessem barnára? (de azt nem dobja le a haj?), vagy a tövét festessem sötétebbre mint a melír, hogy átmenetes legyen...


Előre is köszönöm a tippeket...

5656. Anda39 (válaszként erre: 5655. - Witsen)
2013. jan. 23. 06:34

Hogy melyik adja a legtermészetesebb színt? Erre képtelen vagyok válaszolni - mindenkinek más jön be. Az tény, hogy olyat, ami úgy néz ki, mint a sajátunk, a legnehezebb festeni.

A Londa is jó festék, próbáld ki, és meglátod, neked milyen. Az oxi erőssége attól függ, hány árnyalatot akarsz a hajadon világosítani.

5655. witsen
2013. jan. 22. 14:00
szia! eddig alfaparf 8.1-est használtam 6-os oxival és most londát vettem, mert az alfától sárgás lett a hajam és nem mindig olyan lett a szín amit akartam. az utóbbi időben már 6 és 9 %-os oxit kevertem össze(fele-fele) és azzal már a színmélység tetszett bár a sárgásodás újra előjött. amúgy hajmosásnál használok florilium hamvasító folyadékot is. a kérdéem meg az lenne, hogy a londa jobb-e és elég-e a 6os oxi, vagy nyugodtan keverhetem? és fodrász festkekből melyik adja a legtermészetesebb színt? és árban is olyan 2000 körül van.
5654. maxité (válaszként erre: 5652. - Anda39)
2013. jan. 21. 12:57
Köszi megnézem, bár erre a márkára nem emlékszem. Ha nincs ilyen akkor a Londa is jónak számít? Erre emlékszem, mert ezt ajánlotta a csaj.
5653. Meli0428
2013. jan. 21. 11:37
engem is érdekelne hamvas szőke hajfesték. melyik ajánlanátok ami fodrászkellékesben kapható?
5652. Anda39
2013. jan. 21. 07:00
Maxité, próbálj ki más, nem olasz festéket! Én pl. az Indolával dolgozom, ez német, és még nem tapasztaltam azt a sprődséget festés után, amit pl. az olasz festékek után. A fodrászkellékesben tudnak segíteni, általában vagy egy tucatnyi festékük van, abból már lehet válogatni ár és gyártó szerint is.
5651. Anda39 (válaszként erre: 5650. - Maxité)
2013. jan. 21. 06:56

Az a helyzet, hogy nem mindegyikre írják rá! Ha rajta van, akkor a kis tasakon, amiben van, de legtöbbször csak azt írják rá, hogy hidrogénperoxid, viszont az erősségét már nem.

A hajfestésről tanultak alapján merem mondani, hogy a sötétekhez 6-osat adnak, amivel meg már több árnyalatot kell világosítani, ahhoz 9-eset.

5650. maxité
2013. jan. 20. 20:10

Anda!


A drogériás festékeknél hol van ráírva, hogy hanyas oxi van benne? Melyik részén keressem a leírásnak?


Most már teljesen tanácstalan vagyok, mert minél többet olvasok, annál több megosztó véleményt olvasok a drogériás és a fodrászkellékes festékekről.


Igaz fodrászkellékesből még csak az Alfaparfot próbáltam, de az biztos, hogy nagyon tönkre tette a hajamat. Konkrétan alig tudom kifésülni!

Ezt egyik drogériásnál sem tapasztaltam. Pedig többet is kipróbáltam.

Vagy csak az én hajam ilyen béna?

5649. maxité (válaszként erre: 5640. - Anda39)
2013. jan. 20. 20:06

Sajnos ezt én is tapasztaltam. Mikor legelőször festettem be Alfaparffal, akkor csak 6 %-os oxit mertem megvenni hozzá, mert azt hittem, hogy a drogériás festékekben is ennyi van max, és féltem tönkreteszem a hajam.


A boltban mondták is, hogy még soha senki nem vittel 6 %-os oxival. És láss csodát, akkor olyan szép lett a hajam színe, ilyen ezüstüs szürkés, legalábbis én eléggé szürkésnek láttam, de pár mosás után kopott. Viszont ismerősök azt mondták egyátalán nem szürke, hanem szép hamvas.


Legközelebb már 9 %-os oxit vettem meg, hogy miért magam sem tudom, szinte rábeszélt az eladó. Talán azért, hogy ne legyen sárga a töve, mert az bizony egy idő után sárga lett, pedig az Alfát agyonra dícsérték, hogy attól biztos nem lesz sárga. Hát az lett. Majd én h... legközelebb kipróbáltam a 12-es oxival, ez sem csinált semmit. Tehát mondhatom azt, hogy nekem a 6-os bőven elég volt.


De se a 2. se a 3. festésem nem lett olyan szép, mint az első.


Sajnos tapasztalom én is, hogy ami ismerősnek beválik, az nekem nem lesz még megközelítő színű se, hiába hasonló színű az eredeti színünk.


Mégis folyamatosan elolvasom a véleményeket, legalább tudom melyik márka milyen minőségű.

5648. MaryGold
2013. jan. 20. 19:41
Köszönöm szépen, akkor csak el kéne szánni magam a fodrászra. :)
5647. Anda39 (válaszként erre: 5646. - MaryGold)
2013. jan. 20. 19:27
Nem biztos, hogy ér valamit. Az a fajta szőke festék alig tartalmaz pigmentet, mert nagyon világos árnyalat (ha jól emlékszem). Most megint saját tapasztalat: a szőke hajamba tett sötétbarna melír szép szőke lett. :) Amúgy az ilyen bolti szőke festékekhez erős oxit tesznek (persze kell a sötét haj világosításához), ami viszont nem jó a már kivilágosított hajra.
5646. MaryGold
2013. jan. 20. 19:20
Köszönöm a választ, eddig az a tapasztalatom,hogy nem hogy világosabb lenne, de egyenesen meg se moccan a nagyon fehér szőkés szín, hiába festettem már 2x ezzel a bézsszőkével, semmi hatása sincs, mintha rá se mentem volna. Várható, hogy egy idő után mégis befogja?
5645. Anda39 (válaszként erre: 5642. - MaryGold)
2013. jan. 20. 14:25

A nagyon kifehérített rész eleve világosabb lesz a hajfestés után, és még ki is kopik majd. Többszöri átfestés után már jobb lesz a helyzet, főleg, ha a nagyon károsodott, fakult rész le lesz vágva.

Bár nem tudom, mekkora a hajad, ha hosszú, és eléggé károsodott, akkor nem árt hajpakolásokkal javítani kicsit a helyzeten. Egyik napról a másikra nem fog helyrejönni a dolog. Ha én csinálok ilyet a vendégemnek, eleve másfajta anyagot használok a még egészséges és mást a károsodott részre. Nem ártana megmutatni egy fodrásznak, mit tanácsol? Akár többet is megkérdezhetsz.

5644. Anda39 (válaszként erre: 5643. - Bogigreen)
2013. jan. 20. 14:19
Amit drogériákban is árulnak, és többször olvastam, hogy tényleg használ: Colour B4. Keress rá a neten, van egy csomó infó, videó róla.
5643. Bogigreen
2013. jan. 20. 12:41

Köszönöm a válaszod!Hol tudom beszerezni a hajszínleszedőt?Van márkája?szombathelyi vagyok... Az ismerősöm kb 6éve vörös.Így is leszedi?


Előre is köszönöm a válaszod!

5642. MaryGold
2013. jan. 20. 11:11
Eredeti hajam középbarna.Jelenleg a hajam 90%-a Syoss jeges gyöngyszőke amit szerettem, csak elég fehér szőke és rendesen töri is a hajamat. Most Garnier Bézsszőkét kentem rá, így a tövei sokkal sötétebb narancsosak lettek. A célom az lenne, hogy egy természetesebb, sötét szőke színű hajam legyen, ami nem sárga vagy narancs, de ne is legyen már olyan fehéres. Tanácstalan vagyok!Előre is köszönöm a választ!
5641. Anda39 (válaszként erre: 5639. - Bogigreen)
2013. jan. 20. 07:57

Lehet, hogy elsőre nem lesz olyan szép, mint a tincsmintán, mivel nagyon vöröses az alap.

A tövét semmiképpen nem kell bántani, ahol a lenövés van.

A hajvégről kell leszedni a vöröses árnyalatot, de nem kell szőkíteni. Vagy a színleszedővel kell próbálkozni, vagy a radírozásos módszert megnézni. Mindkettő gyenge, nem árt a hajnak, és többször is ismételhető. A szőkítés necces, mert ha nem egyenletes a felkenés és nem elég gyors, vagy egyéb technikai hiba adódik, foltos lesz, amit a festék sem tüntet el. Nem kell világosítani a hajon, csak a mesterséges vöröses pigmentektől megszabadulni. Ezután hajmosás, szárítás, majd a festék felvitele a 6-ossal.

5640. Anda39 (válaszként erre: 5638. - Dundi27)
2013. jan. 20. 07:48

Sajnos a gyártók folyamatosan kísérleteznek, újítanak. Van olyan, hogy a megszokott festék egyszer csak másképp működik.

Mivel én is sötét hajú vagyok, és hamvasszőkére festem magam, tapasztaltam már mindenfélét, és szenvedtem a sárgás hajjal. Amire jutottam, az az, hogy előszőkítés nélkül sosem lesz olyan, amilyet akarok. Az sem mindegy, hogy mivel kenem be utána, mert van olyan színező, ami nem fedi el a sárgás alapot. Viszont úgy is jártam már, hogy a hamvas festéktől tiszta szürke - vagy éppen lila lett a hajvég...viszont pár mosás után tök jó lett.

Ezeket csak azért írom, hogy lásd, nem könnyű megtalálni a helyes módszert és anyagot. Látom a vendégeimen, ami egyiknek tökéletes eredményt ad, az a másiknál már nem. Ezért nem lehet tanácsot sem adni, mert hiába írják sokan le, nekik mitől szép a hajuk, ha neked meg nem lesz olyan az eredmény.

5639. Bogigreen
2013. jan. 19. 20:24

Kedves Anda39!


Segítséget szeretnék kérni.Egy ismerősöm megkért h csináljam meg a haját.Vörösből barna szeretne lenni.wella 8/45 (fakult már) pár szőke melirral.Eredeti töve 5ös.

7/71 szeretne lenni.9es szőkítő sok? Tövére hányassal szőkítsem? Utána egyből mehet rá a festék 6% ossal?Előre is köszönöm a válaszod!

5638. dundi27 (válaszként erre: 5637. - Anda39)
2013. jan. 19. 10:02
Amikor fodrász csinálta ő is előszőkitett,de ugyanúgy sárga lett.azt sem értem,hogy miértvan az,hogy pl. Az alfaparfos festék hónapokig befogta sárgásodás nélkül aztán ő is besárgult. .:(
5637. Anda39 (válaszként erre: 5636. - Dundi27)
2013. jan. 19. 09:13
Ha sok a különbség a hajad és a kívánt szín között, akkor elő kell szőkíteni, különben mindig sárgás lesz. Ez nem a festék hibája, hiszen azok arra vannak kitalálva, hogy 3, max. 4 árnyalatot (és nem többet) világosítsanak a hajon.
5636. dundi27
2013. jan. 18. 22:34
segítséget szeretnék kérni. világos hamvas szőkére festem a hajam(alfaparf 10.1, 11.11) de váltottam mert már besárgult a töve festés után rögtön látható volt. most dm-ben vettem wellaton 12/9es nyírfaszőkét,de a hajtövem ismét sárga lett. L'oreal Majirel festékekről mi a véleményetek? vagy milyet vegyek a fodrászkellékesben amitől nem lesz a tövem sárga?
5635. mkjudit (válaszként erre: 5634. - Anda39)
2013. jan. 18. 16:09
köszönöm:-)
5634. Anda39 (válaszként erre: 5633. - Mkjudit)
2013. jan. 18. 16:00
Igen.
❮❮ ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook