Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6803. Domcsi1996 (válaszként erre: 6802. - Hanami)
2017. márc. 1. 13:27
köszönöm szepen! :)
6802. Hanami (válaszként erre: 6801. - Domcsi1996)
2017. márc. 1. 12:49

A tovere a 12-essel,felviszed,rajta tartod vagy 20 percig,majd összekeversz egy másik keveréket,9 _es oxyval,es azzal ramesz a hosszara. Az össz hatoido,a kezdettől a lemosásig ne legyen több, mint 45-50 perc.


A biztonság kedvéért vegyél 2 festéket, legfeljebb nem használod el mindet.A hajtore 30 ml festék +60 ml 12 és oxy kb. elégnek kell lenni, persze attól függ hány cm-es a lenovesed.Nehez így látatlanban megmondani, hogy mennyi festéket vesz fel a hajad,biztosabb,ha felkészülsz rá.

2017. márc. 1. 11:27

En az egeszet ezzel gondoltam, a tajekoztatoban is azt irjak, hogy a special szökeket 9-es vagy 12-es oxival kell kikeverni. Es sok helyen olvastam, hogy 9-es oxival nem tudtak szep eredmenyt elerni. Ezert gondoltam az egeszet 12-es oxival. De en nem vagyok fodrasz, nem ertek hozza. Akkor a tövet 12-vel fessem, es a többi reszt 9-el?


Illetve ha igy csinalom, mennyi ideig hagyjam rajta a töven, es mennyi ideig a hajvegeken a festeket? hogy csinaljam?


Valamint akkor eleg ha EGY festeket veszek, es a felet kikeverem a 12-es oxival a tövere, a masik felet pedig 9-el a hajhosszra?

Ez igy eleg lesz az egesz hajhosszamra?

6800. Hanami (válaszként erre: 6799. - Domcsi1996)
2017. márc. 1. 11:00

12 %-os oxy 40 vol, ami azt jelenti 40 percig maradhat a hajon úgy,hogy a haj ne károsodjon.


Szerintem "fehérszőkét" csak szőkítőporral tudsz elérni, sötétszőke alap esetén.


Hogy tervezed a festést? Ezt a festék+12-es oxyt csak a tövére gondolod? A korábban szőkített hosszra ilyen erős keveréket nem szabad tenni.

2017. márc. 1. 10:36

Sziasztok!

A segitsegeteket szeretnem kerni. Feherszökere szeretnem festeni a hajam. Nem szürkesre, nem sargas platinara, konkretan feherre.

Eddig fodrasz festette a hajam vilagosszökere. Az eredeti hajam sötetszöke. Viszont a közeljövöben nem fog lehetösegem adodni elmenni fodraszhoz, es otthon kell megprobalkoznom vele.

Legutobb egy bolti Loreal festekkel festettem a hajam, es sarga lett...


Gondoltam,hogy veszek wella koleston 12.81 festeket

Es hozza wella 12-es oxit

Amiket 1:2 aranyban kikeverek


Szerintetek mennyi hatoido kell feher haj eleresehez?

Hogy fessem a hajam?

Illetve eleg ha egy doboz festeket veszek es hozza 2 doboz oxit, vagy duplazzam az adagot? Közephosszu hajam van.


Szivesen fogadok barmilyen tanacsot.

Elöre is köszönöm.

6798. Andeeka (válaszként erre: 6797. - Gribedli***)
2017. febr. 10. 10:31
Koszonom a gyors valaszt:)
6797. gribedli*** (válaszként erre: 6796. - Andeeka)
2017. febr. 10. 09:52
Szia, írtam én is neked egy tippet a másik topikba, ahol tegnap kérdezted, az otthoni hajfestésben. Copfokat kell csinálnod és becsomagolni folpackkalés csak felülre a festés ahol nincs fólia
6796. Andeeka
2017. febr. 9. 22:17

Szia.


Holnap a hajam beakarom festeni ombresra. A hajam jelenleg le van nove, kisse szokes. Felulre akarok feketet, alulra szoket. Hogy lehetne megoldani, hogy a fekete hajfestek ne fogja be a szoket veletlenul sem hajmosaskor?

6795. michelle.r (válaszként erre: 6786. - Miss Angel)
2017. febr. 2. 11:38

Nekem nagyon sokat segített ezen a Joico 4 lépéses hajkezelése. Ezen kívül csak Joico-val festik a hajamat kb. másfél éve.


Amitől a hajhullásom teljesen elmúlt az az Alpecin koffein sampon. Kb. fél órát a hajamon hagyom - közben kávézgatok a fürdőkádban :D -, a második samponozásr már mást használok, mert eléggé szárít - egy Aussi samonnal szoktam befejezni.


Hajmosás előtt pedig - én reggelente mosok hajat, úgyhogy este - hidegen sajtolt kókuszolajjal kenem be. Nem tocsogósra, egy-két órán belül beszívja a fejem, a fejbőröm. Balzsamot nem használok.


Így eljesen kezelhető a hajam, és az összes visszanőtt, ami kihullott. Sőt, szerintem több is ;)


Arra nagyon figyelj, hogy csak az a kókuszolaj jó, amit hidegen sajtolnak, és kókuszillata van. Hő hatására roncsolódik, és csalódni fogsz a végeredményben. 1.000 ft körül kapsz egy akkorra üveggel, hogy tuti elég kb. fél évig.

6794. Miss Angel (válaszként erre: 6793. - 01d18476a0)
2016. dec. 15. 18:13
köszönöm szépen a segítséget :)
6793. 01d18476a0 (válaszként erre: 6791. - Miss Angel)
2016. dec. 15. 17:06

Nem.

Hajmosas előtt felkened a hajra. 1,2 órát vársz. Mondjuk hétvégén amikor otthon vagy. Be is tekerheted valamivel a fejed hajad higy melegen legyen. (Egy picit mikroban fel is lehet melegiteni az olajat így jobban hat) utána jól megmosod a hajat valami jó samponnal. Aztán egy pici mondjuk a L'orealtol intense repair maszk. Szintén ne a fejbőrre csak hajra..

Itt egy link ahol lehet nézegetni a kókuszolajokat.. olyat vegyél ami szűz. Még főzni is lehet vele meg sütit csinálni. A bőrre is nagyon jó.


Amit már írtam a gdh hajvasalo. Az egyetlen ami nem teszi tönkre. Nagyon drága .én évekkel ezelőtt vettem. Semmi baja. Mondjuk én hetente csak 1 szer 2 szer használom. És gyönyörű a hajam tőle.

De eredetit vegyél. Ne kinai ebayest.



[link]

2016. dec. 15. 15:10
és mit tudtok azzal csinálni/ ha van hasonló "problémával" valaki/,hogy még ha ki is szárítod/nem vasalod/,ne ugorjon újra össze nap közben????? hogy tartósítjátok?
6791. Miss Angel (válaszként erre: 6790. - 01d18476a0)
2016. dec. 15. 15:08
azt hol vehetem meg? és ugyanúgy használom,pakolásként??
6790. 01d18476a0 (válaszként erre: 6788. - Miss Angel)
2016. dec. 15. 14:34
Kókusz olaj is jó. De ne a fejbőrre kend csak haj..és utána jól meg kell mosni. Ricinus nagyon ragacsos.
2016. dec. 15. 14:14
a folyadékbevitel elég jó,az minimum két liter naponta....
6788. Miss Angel (válaszként erre: 6787. - 8a65af67ce)
2016. dec. 15. 14:13

amúgy tudod mi a fura?

hogy pont könnyen zsírosodó hajam van,a ricinusos kezelések ezen még rontottak,kétnaponta kellett mosni ./ de igazad van a vasalgatásról nekem teljesen le kell mondanom :(


gondolkodtam azon,hogy visszavágatom teljesen rövidre,addig is regenerálódik,míg nő.De azt már sajnálom mert igaz hogy jól áll,de vagy 6 évig volt rövid hajam anno egyfolytában és ilyen kunkori hajnál mire az ember megnöveszti,vért izzad :D

A vitaminbevitel tényleg nem vmi nagy,mert nem szedek semmit pluszban,ezeket a hajra való vitaminokat szedtem,kétfélét is de azt hagyjuk inkább,mennyi hatása volt....

6787. 8a65af67ce (válaszként erre: 6786. - Miss Angel)
2016. dec. 15. 00:06
Akkor belülről orvosold a problémát. A száraz, hulló, rossz minőségű haj hiánytünet. És a sütővel, egyebekkel még rontasz a helyzeten.
6786. Miss Angel (válaszként erre: 6782. - 8a65af67ce)
2016. dec. 14. 23:57
igen,de még annál az argánolaj is jobb volt,legalább attól finomabb állagú lett a hajam és könnyebben kifésülhető.....
2016. dec. 14. 17:59
Folyadék alatt leginkább a tiszta vizet értem. :D
2016. dec. 14. 17:52
És a szervezetednek sok folyadékra van szüksége, ezt biztos tudod. A bőröd, a körmöd és a hajad is szebb lesz tőle.
2016. dec. 14. 16:43
Sokat javít a hajnak az állagán, és serkenti a növekedést. Ne vasald a hajad! Használd csak tovább a balzsamot is, és szedj vitamint. Ha azt akarod, hogy szép formája legyen hajsütő nélkül, hagyd magától megszáradni, és ahányszor a fürdőszobában jársz, picit nedvesítsd újra. Túrj bele, de csak finoman, hogy ne szedd szét a fürtöket. És van egy hajpántos trükk, azzal is lehet göndöríteni. Találsz erről számtalan videót.
6782. 8a65af67ce (válaszként erre: 6780. - Miss Angel)
2016. dec. 14. 16:32
A ricinusolajat próbáltad?
6781. Miss Angel (válaszként erre: 6780. - Miss Angel)
2016. dec. 14. 16:29

ja egy fontos dolog kérdés még :

ilyen típusú hajhoz milyen frizurát választanátok,ami mutat is,meg amit nem órákig kell csinálni indulás előtt,mert én ezt csinálom és már nagyon unom.Hogyan-mivel formáznátok,stb stb........és hát nem ártana megnöveszteni is egyszer,szeretnék hosszú hajat,de ez egyelőre kivitelezhetetlennek tűnik :((

2016. dec. 14. 14:52

sziasztok,megköszönném ha valaki adna nekem tanácsot


most vágattam le kleopátra szerűre a váll alá érő hajamat,súlyos roncsolódás és hullás miatt,a hajvégeim szanaszét voltak nyílva,olyan volt az egész,mint a drót,arról nem beszélve hogy ijesztően hullt,de szó szerint

kiprobáltam sok mindent,drága keratinos pakolásokat,balzsammal együtt,a helia D híres hajhullás elleni szérumát,semmi nm segített,sztetek mit lehet tenni az ellen,hogy ne roncsolodjon és törjön ilyen piszkosul a hajam ??


mindehhez hozzátenném,hogy teljes legyen a kép:sokat vasalom a hajamat és nem azért mert nekem ez a "hobbim",hanem mert erős szálú,sprőd,nehezen kezelhető/pláne nekem,frizurázkodásban sosem voltam annyira ügyes mint pl sminkelésben/+ha nem teszek vmit vele, pl:göndörités vasalás vagy beszárítás,akkor úgy néz ki hogy azzal nem lehet utcára menni,mivel az enyém hullámos ,nem is sima,nem is göndör.Hajformázóim vannak/meleglevegős/amik ha jol tudom annyira nem károsítanak mint pl egy hajvasaló,de azzal ha véletlenül sikerül normálisra megcsinálni is kb egyszer fújja meg a szél és majdnemhogy az elején tartok,ahonnan elindultam,áll összevissza,göndörödik,ugrik össze az egész.


köszi előre is a válaszokat,segitséget......

6779. Anda39 (válaszként erre: 6777. - Jucika33)
2016. dec. 12. 15:29
Először is: azokat az anyagokat kell használni, amit a fodrász. A szárításnál fontos, hogy mindig a hajtőtől a hajvég felé fújd a levegőt, és ne forrót.
2016. dec. 8. 23:42

Sziasztok. Hol lehet Keune márkájú hajfestéket venni Budapesten.

Köszönöm ha tud valaki segíteni.

6777. jucika33
2016. nov. 19. 14:35
Sziasztok! Mit kell tenni a hajammal mosás után, hogy olyanra száradjon, mint ahogy a fodrász csinálja: sima, selymes, nem száll, nem törött. Mindig csak az első mosásig ilyen, aztán én magamnak nem tudom újra megcsinálni. Köszi a tippeket előre is!
6776. bögre
2016. okt. 5. 21:13
Sziasztok! Remélem, végre már egy hozzáértő ember tud nekem segíteni! :)Az adatlapomon van egy feltöltött kép. Olyan színű hajat szeretnék, bár még azt sem tudom, egyáltalán hogy hívják ezt az árnyalatot? Hamvas árnyalatú szőkére vagyok most festve, rengeteg az ősz hajam. Ezért is előnyös nagyon a világos árnyalat. Azért hamvas, mert ki nem állhatom ha sárgás színben pompázok. A fodrászok mondtak az áhított színre gyöngy szőkét, jeges szőkét, ilyesmiket! Én olyan jó kis vattacukor színűnek nézem! :))) Nagyon várom, hogy valaki útba igazítson!!!! Köszönöm szépen!
6775. anyuci77
2016. júl. 14. 18:39

Sziasztok! Már egy másik fórumon is megpróbáltam, de ott csak a tücsök ciripel :)

Fodrász tanuló vagyok, és a vizsgámhoz: hajfestéshez modellt keresek. Max. állig érő haj, alap szín világos barnánál nem sötétebb. 2 színnel lenne világosabb a festés: szőke, vagy vörös. Lenövés is jó, festetlen haj is jó, ősz haj is jó.

Szóval, ha valaki kedvet érez egy ingyen hajfestésre kérem jelentkezzen! Köszönöm

6774. Anda39 (válaszként erre: 6773. - Amazinger)
2016. jún. 8. 17:37

Bár már régebben kérdezted, hátha aktuális (vagy másnak segít):

ha festett a hajad, le kell szedni róla a festéket, különben nem lesz hatos vörös sosem. Utána be lehet kenni a megfelelő színezővel. A hajtő más festéket igényel, mert ott kezeletlen a haj.

Későbbi tőfestéskor is a hajtőre más kell, mint a hajhosszra.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook