Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯
5843. Anda39 (válaszként erre: 5842. - Norbosz)
2013. ápr. 28. 07:47

Visszafelé: a profi márkákat nem sokan ismerik, csak a szakemberek, ez természetes, szerintem más szakmában is ez van. Azt se sokan tudják, hogy pl. a szakácsoknak milyen késkészletük van. :)

Szerinem nincs külön hajtőemelő meg hajformázó kefe. Ez már parasztvakítás. A technikától függ, mi lesz az eredmény.

Most már nagyjából el tudom képzelni a hajadat, van ilyen vendégem egy pár.

Van olyan, hogy volumennövelő hajpor, több márka is kiadja, a dm-ben lehet kapni. Nagyon jó, én szeretem használni. A rövid haj úgy áll tőle, mint a cövek, hihetetlen, milyen tartást ad a frizurának. A hosszabb haj tövéhez szórva meg olyan lesz, mintha megtupíroztad volna a frizkót.

(Beírod a gugliba, hogy got2b volumizing powder, és videókat is nézhetsz, hogy kell használni, mi az eredmény)

Van olyan a Selective-nek, hogy volumennövelő akármi (nem dauer, de hasonló az elv). Ez egy spray, amit a felcsavart hajra kell fújni, aztán ha letelik a hatóidő, csak lemosni - nincs fixálója, mint a dauernek, viszont több hétig megmaradnak a hullámok. Előnye, hogy nagyobb műa. csavarókra is lehet használni. Hátránya, hogy csak fodrászok juthatnak hozzá a terjesztőtől.


Hirtelen ennyi, ha van még kérdésed, csak írj.

5842. Norbosz (válaszként erre: 5841. - Anda39)
2013. ápr. 27. 18:21
Az én hajam végei felkunkorodnak kicsit, a hajam többi része végülis lapos, és elől enyhén ritkás a hajam amitől még laposabbnak tűnik a hajtövemnél a hajam, míg a vége kunkori. :) Na ezért kell a hajtő emelés és a hajvégek simítása. Így végülis én a hajvégeimre használnám a hajvasalót, a hajtövemre pedig egy kis plusz volumen növelést hogy dúsnak hasson. Persze ezt tudom hogy meg kell tanulni használni a hajvasalót is, nem mindegy hogy hogyan csinálja az ember. Az én fodrászom mutatta ugyan de elsőre elég sok mindent mutatott és nem is jegyeztem meg sajnos minden lépést elsőre. Igazából most váltottam fodrászt, előzőleg egy idős női fodrászom volt, de az nem igazán tudott fiatalos hajat csinálni, meg aztán ott is hagyta már a munkáját a kora miatt. Azután kezdtem növeszteni a hajam és kerültem a mostani fodrászomhoz. Jól meg is csinálta a hajam amilyenre szeretném, csak hát mivel se hajvasalóm, se olyan kefém nincs amivel életet tudnék lehelni a hajamba, így aztán nehéz karban tartanom. Apropó, még abban tudsz segíteni nekem hogy Hajformázó kefét vagy hajtő emelő kefét érdemesebb e venni? A hajformázó kefe ugye ahogy néztem sűrűn fogazott (ami talán az én elől ritkásabb hajamnál előny) míg a hajtőemelő kefe ritkábban fogazott (bár lehet nem véletlen hajtő emelő a neve). Szóval nem tudok dönteni hogy melyiket érdemesebb megvenni. Bár én első ránézésre a hajformázó kefét néztem ki, talán azzal könnyebb beszárítani a hajat ha sűrűbb a fogazata. A hajvasalóra visszatérve, a remmingtont is elég márkásnak mondják, persze Ga.Ma is az, bár életemben először kb. 1 hete hallottam róla, azelőtt azt sem tudtam hogy létezik. :)
5841. Anda39 (válaszként erre: 5840. - Norbosz)
2013. ápr. 27. 07:29

Nekem egy kicsit ellentmondásos, amit írsz. A göndör hajat ki akarod vasalni, közben meg volumennövelő trükköket szeretnél alkalmazni.

A kivasalt haj lapos, tartás nélküli lesz, utána akarod dúsítani? Valahogy nem jön össze a kettő. :)

A hajvasalók mindegyike jó, a Ga.ma profi márka, talán ezért nincs róla annyi vélemény. Neked kell eldöntened, melyiket választod, mert olyan hajvasalóban sincs, hogy mindenkinek tökéletes lenne - tehát negatív tapasztalat is van biztosan bármelyikről.

Én Imetecet használok, nekem meg ez vált be.

Még valami: amikor vasalom valaki haját, mindig panaszkodik, hogy neki ez otthon nem sikerül, akármilyen hiper-szuper eszköze van...tehát nem csak ettől függ a dolog sikere.

5840. Norbosz
2013. ápr. 26. 11:24
Sziasztok! Lenne pár kérdésem amiben hozzáértők segítségét szeretném kérni. A haam félhosszú és elég göndör a hajam vége és szeretném kivasalni, viszont nem tudom melyik hajvasalót lenne érdemesebb megvenni. Kinéztem kettő fajtát, az egyik egy Ga.ma midi hajvasaló Tourmaline kerámia lapos, amire azt írják ionizált és védi a hajat. Viszont erre csak 1 év garanciát adnak a boltok és ez ilyen árban nem valami meggyőző. Másik versenyző egy Remington S5500. Erről is csupa jót írnak, igaz nem ionizál, viszont 3 év garanciát adnak rá. Bevallom én egyik márkát sem használtam még így nem ismerem a tapasztalatokat melyik tartósabb. Olvastam ugyan neten több hozzászólást de azok nagyon vegyesek voltak és Ga.Ma-ról kb semmit nem találtam. Ezenkívül abban szeretném fodrász tanácsát kérni hogy ha én a hajam volumenét akarom növelni akkor a hajformázó kefével érdemes elősször felcsavarni kicsit a hajam és a haj tövébe fújni a hajaszárító langyos levegőjét? Vagy ez ebben a formában nem ér semmit? Sajnos eddig nem rendelkeztem ilyen kefével, mivel rövid volt a hajam. Nem rég nőtt meg, fodrászom levágta ahogy akartam csak karban szeretném tartani,formázni, és ezt az egész procedúrát most kezdeném el, de nincs segítségem. :)
5839. sztemen
2013. ápr. 25. 15:45
Köszi a segítséget! Az 1:3 arányt fogom először kipróbálni.
5838. Anda39 (válaszként erre: 5837. - Sztemen)
2013. ápr. 24. 14:58

Az Indolát használom, meg vagyok vele elégedve őszhaj takarás terén is. Mondjuk azt tudni kell, hogy a hamvas színek nem fedik annyira az őszt, mert éppenhogy pótolni kell a meleg árnyalatokat a pigment nélküli hajszálakban. Mivel azt nem lehet megoldani, hogy külön fessük az ősz szálakat és a még barnákat, muszáj kompromisszumot kötni.

Jól gondolod, hogy hamvas festéket kellene keverni a natúrhoz, az segítene. A keverési arány függ az ősz haj mennyiségétől: minél több van belőle, annál több a natúr árnyalat. Próbálkozz 1:3 arányban először, aztán ha nem fedi az ősz hajszálakat a festék, lehet fele-fele arányban keverni.

Ha csak egy-két tónusnyit kell felvilágosítani a hajadon, elég a 6-os oxi, az ősz hajhoz meg főleg az ajánlott.

5837. sztemen
2013. ápr. 24. 09:09

Kedves Anda!


Segítséget szeretnék kérni hajfestés kérdésben.

Az eredeti hajszínem 6-7 színmélységű, gesztenyebarna, erőteljes vörös pigmentekkel (napfényben még inkább lászik). Mivel eléggé őszülök, a fodászkellékes javaslatára 7.0 festékkel és 9% oxival van festve a hajam (ősztakarás miatt). Azonban azt vettem észre, hogy ha 9%-os az a festékhez használt oxi, akkor még jobban felerősödik a vörös hatás a hajamban...Ezért kipróbáltam a 6%-ost. Az őszhajtakarás ugyanolyan hatékony, ezzel nincs problémám, és némileg csökkent a vöröses fény. De ha lehetségéges szeretném ezt a vörös fényt teljesn eltűntetni a hajamból...mit javasolnál? Esetleg a 7.0-hoz némi hamvas mixton? Vagy 50-50 %-ban 7.0 és 8.1, de ehhez gondolom már 9% oxi kellene? Nagyon várnám a segítséged, mert nyáron lesz az esküvőm, és addigra már jó lenne, ha túl lennék pár festésen, hogy kialakuljon a várva várt szín.

Még egy kérdés:melyik márkát(kat) preferálod leginkább? (főleg ha ősz hajat kell takarni)


Nagyon köszi a segítséged!

5836. Roslyn (válaszként erre: 5835. - Kitty1130)
2013. ápr. 21. 21:49
Én hajvégápolóból az avonnak azt a "zöldes" hajvégápolóját használom már rég,az nagyon bevált.Kipróbáltam az argánolajast is de attól zsíros hatású lett rögtön a hajam,pedig nem sokat használtam.(de neked lehet pont jó lenne,ha olyan száraz a vége). Hajpakolásként én ricinus olajat használok.Gyógyszertárba lehet kapni.Attól szép fényes lesz a hajam és puha.:)
5835. kitty1130
2013. ápr. 19. 15:41

Milyen hajvégápolót és hajpakolást ajánlatnátok? (szőke, festett hajra, ami egy kicsikét száraz)

Légyszi írjatok konkrét márkát és terméket! Fogalmam sincs melyiket vegyem...

5834. vberni01 (válaszként erre: 5833. - Anda39)
2013. ápr. 19. 14:22

ó te jó ég! :(


ez lesz. Bár külföldi oldalakon olvastam néhány bátorító szót: vagyis hogy ha 100% növényi színezőről van szó, az hogy zöld hajam legyen, nem valószínű. De egyenlőre csak egy tincsen fogom kipróbálni.... Remélem nem hullik ki a hajam.... :(

5833. Anda39 (válaszként erre: 5832. - Vberni01)
2013. ápr. 19. 14:17
A növényi színezőket nem nagyon lehet leszedni semmivel. Ha kíváncsi vagy, egy eldugott tincsen kipróbálhatod a szőkítőt.
5832. vberni01
2013. ápr. 19. 13:32

Szia, tudnál segíteni?


Indigót hogyan lehet leszedni a hajról? Lassan fél éve indigóval és hennával festem a hajam, de eredeti hajszínem sötét szőke, ezt szeretném valahogy visszaállítani.


Az ergon hajradírozót próbáltam, semmit sem szedet le! :(


Szőkítő esetleg?

Várom válaszod!

5831. Anda39 (válaszként erre: 5830. - Konacafe)
2013. ápr. 16. 20:17

Örülök! És ne haragudj, nem akartalak én sem bántani, igyekszem segíteni, de néha nem tudom, hogy valaki piszkálódik-e, vagy komolyan gondolja? :)

Bónuszként a színezőkről pár szót: ezek úgy működnek, hogy nem bontják le a hajban levő saját pigmenteket, hanem csak hozzáadódnak. Ezért nem képesek világosításra.

5830. konacafe (válaszként erre: 5827. - Anda39)
2013. ápr. 16. 18:47

Szia!


Latod, ez most igy tok jo! Koszi. Ezt szerettem volna tudni, mit van ha.. Nem akarom befesteni a hajamat, de erdekelt a hatas.

A 3-as akkor mar be sem fogja..(tudom, azt irtad szinez, de nekem mezei embernek, aki nem szakmunkas ebben a temaban,ez nem jelent semmit -en sem bantalak azert, mert nem ertesz pl, a konyveleshez, holott ez masnak tok logikus)

5829. kitty1130
2013. ápr. 16. 18:28
Bocsi az előzőből kimaradt, szóval milyen hajvégápolót és hajpakolást ajánlatnátok? (szőke, festett hajra, ami egy kicsikét száraz)
5828. kitty1130
2013. ápr. 16. 18:05
Milyen hajvégápolót ajánlanátok?? Nem tudom melyiket vegyem a sok közül. Köszi a segítséget!
5827. Anda39 (válaszként erre: 5824. - Konacafe)
2013. ápr. 12. 15:26

Még annyit: elméletileg végig lehet zongorázni, mi történne, ha..., viszont semmi értelme, hiszen tudjuk, hogy mit kell használni ahhoz, amit el akarunk érni. Ha valaki kísérletező típus, ám próbálja ki a haján, de miért kell eltérni attól, ami a tökéletes eredményt adja? Konkrétan: ha egy középbarna hajra a sötétbarnát elég 6-os oxival rákenni, akkor teljesen felesleges a 9-essel kísérletezni. Én tutira nem fogok ilyet csinálni, mert tudom, hogy az nem lesz jó. :)

Józan paraszt ésszel gondolva a tudottakat a hajfestésről: a 9-es oxi a kelleténél több pigmentet fog a saját hajból eltávolítani, és ugyan a hajfesték az ígért színt adja, de ha kopik, világosabb, vöröses lesz az eredmény.

(huh, most kielégítő választ adtam? :))

5826. Anda39 (válaszként erre: 5824. - Konacafe)
2013. ápr. 12. 15:21

Szerintem te nem érted, amit írok.

Az oxi erősségétől függ, mennyi pigmentet bont le a hajadban. Ennyi.

5825. mkjudit (válaszként erre: 5824. - Konacafe)
2013. ápr. 12. 14:52
Nem akarok belekontárkodni, de ha 3%-ossal fested,akkor bekaphat feketére és alig fog kikopni, ha 6-ossal, akkor kapod a rendes szint, ha 9-essel, akkor le fog kopni nagyon hamar! Én így tudom!
5824. konacafe (válaszként erre: 5808. - Anda39)
2013. ápr. 12. 14:14

Koszonom valaszod!


Sajna megint felreertettuk egymast.

Nem akarom befesteni a hajam, csak szeretnem megerteni, hogy hogyan mukodik az oxy.


Ha a kozepbarnara rakenek a sotetebb barna festeket, 3-6-9 -es oxyval, milyen mas szint, eredmenyt, tartossagot, barmit.. erek el. Mitol masabb egy 3-as a 6% vagy 9%- nál??

5823. damnedgirl (válaszként erre: 5822. - Anda39)
2013. ápr. 12. 14:05

Rendben, megkérdezem :)

Ez a haj hány árnyalattal világosabb a sajátomnál? Első körben gondolom nem tudom ugyanezt az alapszínt megkapni.

5822. Anda39 (válaszként erre: 5821. - Damnedgirl)
2013. ápr. 12. 13:48
Ha nem akarod a melírt, akkor semmi vész, viszont kérdezz rá, a fodrász csinált- már ilyen szőkítős világosítást és gyakran-e, esetleg az oxy reload-os módszert ismeri-e, netán még használja is? Azzal tuti, hogy nem lesz foltos, bár előfordulhat olyan, hogy a nem jól megválasztott hajfesték után visszasötétedik a haj a színleszedés után...
5821. damnedgirl (válaszként erre: 5820. - Anda39)
2013. ápr. 12. 13:38

Köszönöm, várom!


A közelebb lévő lány haja:


[link]

5820. Anda39
2013. ápr. 12. 13:12

A mostanit sikerült megnyitni, de a kívánt színről nem...végülis mindegy, mennyit kell világosítani, az a lényeg, hogy le kell szedni a mostani sötétet.

A melírral tényleg szépen, foltmentesen lehet világosabbá tenni az összhatást. Ha jó vékony, fűzött melírt csinál a fodrász, szépen beolvad az alapba, nem lesz csíkos vagy ilyesmi, viszont kell utána még színezni, hogy ne legyen meleg árnyalatú.

Ha ez a módszer nem tetszik, bízz a fodrászban, hogy szépen meg fogja tudni csinálni a szőkítést. Az esély a vörösesre tényleg megvan, de ezt megfelelő árnyalattal lehet tompítani. Később folytatom, most mennem kell...

5819. damnedgirl (válaszként erre: 5818. - Damnedgirl)
2013. ápr. 12. 12:31

Hm, nem sikerült


mostani hajszín:

[link]


kívánt hajszín:

[link]

2013. ápr. 12. 12:29

Szia,

A tanácsodat szeretném kérni. Közép-sötétbarna (elvileg középbarna festékkel van festve, de sötétbarnának látszik szerintem) a hajam évek óta, és már nagyon unom, ezért elhatároztam, hogy kivilágosíttatom a fodrászommal. Le kell blansolni nyilvánvalóan, de ő azt tanácsolja, hogy először melír csíkokban szívjuk le a hajam nagy részét, mert akkor kevésbé lesz foltos, én azonban túl akarok esni rajta egyszerre, ráadásul nem tudom elképzelni, hogy a mostani hajamban a világosabb melír csíkok jól nézzenek ki. Amúgy is ódzkodom a melírtól.

Félek, hogy csúnya lesz az első festék színe blans után és hogy tönkremegy a hajam. Félek, hogy akármilyen hamvas barna színt rákenve és teljesen vörös lesz. Általában hány festés kell a hajnak blansolás után, hogy szépen befogja a festék? Ja, és amúgy a blans a legjobb és leggyorsabb megoldás erre, ugye? (mindenképpen szakemberre bízom magam, szóval az otthoni módszereket nem merem bevállalni)

Itt van egyébként a mostani hajam: [link]

És ez a hajszín a cél: [link] (az alapszínre gondoltam első körben, később talán a pár tincs szőkés melír is mehet bele)

Neked mi a véleményed? Mennyire lesz hosszadalmas ennek a színnek az elérése? Nem reménytelen, ugye? Előre is köszönöm!:)

5817. Anda39 (válaszként erre: 5816. - Kitty1130)
2013. ápr. 12. 09:11

Ezt a festéket nem használom, tehát én is annyit tudok, hogy megnézem a neten a színskálát.

Ha a hajad sötét, nagy valószínűséggel nem lesz szép hamvas a lenövés egy 9-es oxival.

Most meg konkrétan az ilyen hajfestésről: egyszeri festés után nem lesz egységes, és főleg nem szép hamvas a szín. A hajtövet még csak-csak meg lehet oldani (lehet, hogy előszőkítés kell hozzá, vagy speciális szőke), de a károsodott, nagyon kiszőkített hajhosszra nem lehet a hamvas festéket rákenni, mert simán szürke vagy lila lesz. Muszáj előtte feltölteni meleg pigmentekkel is. Ehhez meg fodrász kell.

5816. kitty1130
2013. ápr. 11. 22:14
Szia! Loreal Majirel hajfesték melyik árnyalatát ajánlanád a nagyon kiszőkített hajamra, hogy természetesebb hatású, szép, hamvas szőkét kapjak? Néztem a színskálát, de nem nagyon tudom megállapítani... És ha az eredeti hajszínem barna, 9%-os oxival nagyjából ugyanolyan színű lesz a hajtöveken is, ugye? Köszönöm!
2013. ápr. 11. 12:53

Igen, a 8.34-es árnyalat szerintem is, vagy esetleg a Garnier 7.30-as aranyszőkéje sem rossz.

Bármelyiket választom előtte le kell szívatni a hajamat, ugye? 9-es oxi elég a sötétebb részekre?

5814. Anda39 (válaszként erre: 5810. - Insomnia13)
2013. ápr. 11. 12:22
Én 8.34-es színre tippelek. Üsd be a gugliba, és nézd meg, tetszik-e, és melyik gyártóé.
❮❮ ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook