Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯
5903. Luna93
2013. máj. 18. 21:37
Tudnál mutatni olyan képet, hogy milyen egy kikopott fekete? Mert ha jó szín, akkor lehet érdekelne. :D
5902. Anda39 (válaszként erre: 5900. - Luna93)
2013. máj. 18. 21:25

Extrém színei nem mindegyik fodrásznak vannak, a vendégkörtől függ.

A szőke hajból minden könnyen kikopik, a fekete is, és esetleg kékes-lilás marad. Inkább nagyon sötétbarnát használj, az is feketének látszik, mégis tartósabb.

5901. Anda39 (válaszként erre: 5899. - Kitty1130)
2013. máj. 18. 21:23
A nagyon világos hajra felkent festék mindig világosabb lesz, mint a színmintán, minimum egy árnyalattal. Ezt figyelembe kell venni, amikor az ember fest. Tehát ha te egy 8-as színmélységet akarsz elérni, 7-esnél világosabbat nem érdemes használni. A hamvas, szürkés szín azért lett, mert ilyen pigmentek vannak abban a színárnyalatban, amit a fodrászod felkent. Hogy ezt elkerüljük, inkább meleg színeket tartalmazó festéket kell használni, aztán ha kellőképpen visszapigmentálódott a haj, akkor már lehet hideg árnyalatúval festeni.
5900. Luna93
2013. máj. 18. 18:07

Sziasztok!


Világos szőke festett hajam van, és fekete melírt szeretnék az aljába. Meg fogja rendesen a fekete a szőkét? Itthon szoktam festeni magamnak a hajam, hogy tudom majd megoldani a festést úgy, hogy a fekete melírokra vigyázni tudjak majd?

Illetve gondolkozom még azon, hogy rakatnék bele 1-1 színes csíkot is (pl. pink), és olvastam valahol, hogy a Goldwell márkának vannak tartós színes festékei (nem tudom, hogy pink színben is?), hol lehet beszerezni olyan festéket, vagy majd szóljak a fodrásznak és ő megoldja?

5899. kitty1130
2013. máj. 17. 21:42
Szia! Nagyon világos szőke hajamból szeretnék természetesebb, sötétebb szőkét varázsolni. Már két különböző fodrásznál jártam. Loreal Majiblond 902-es árnyalattal lett feste a hajam, ami a mintán nagyon tetszett, viszont a hajam egyáltalán nem olyan színű lett, egy icipicit lett csak sötétebb, inkább szürkésebb, nem tetszik... De miiért??? Hogyan érhetnék el sötétebb szőkét, ami nem szürke, nem hamvas? Nagyon szeretnék már végre egy szép színt, de valahogy nem sikerül. Légyszi segíts! Nagyon köszi!
5898. rockcitynosebleed (válaszként erre: 5894. - Anda39)
2013. máj. 16. 15:18
Köszönöm szépen, nem festett egyébként :)
5897. Libaa (válaszként erre: 5896. - Anda39)
2013. máj. 16. 13:05
Köszönöm, igen színleszedővel szedem le:). Akkor szerintem maradok a sötétszőkénél első festésre, max ha világos akkor következő festésnél sötétebbet választok. Köszönöm a választ :))
5896. Anda39
2013. máj. 16. 11:58

Na ez, amit szeretnél, megint egy kacifántos dolog, mert ha világosít az ember a hajon, pont a hideg pigmenteket szedi ki és ami marad, az a vörös-sárga. Ezt lefedni úgy, hogy ne üssön át, nem mindig megy, festéke válogatja.

Én először is attól tartok, hogy az 515-ös Casting olyan sötét lesz, mintha fekete lenne, mivel hideg szín, ezek mindig sötétebbnek látszanak, mint a meleg párjuk. Tehát jól nézd meg a dobozt (mindig csal a kép), vagy inkább ismerőst-valakit, akinek ilyenre van festve a haja, mert nehogy hasonló legyen, mint a kiindulás.

Ha otthon akarsz nekiállni a szőkítésnek, inkább a színleszedővel próbálkozz, mert azzal nem nagyon tudod tönkretenni a hajad, és ez is vöröses alapot fog adni.

A vöröses árnyalatot zöld mixtonnal lehet tompítani, vagy olyan festékkel, amiben ez dominál. A hamvasító nem jó erre.

A hajad azért fénytelen, mert a felszíne nem egészséges. Nem árt jóféle pakolásokkal segíteni rajta. A keféről annyira nem tudok mit mondani. Az a lényeg, hogy olyan legyen, ami nem sérti a hajszálakat, és ne tépje a hajat. Ami ennek megfelel, az már csak jó lehet. :)

5895. Libaa
2013. máj. 16. 10:12

Szia, igen sejtettem, hogy kellő információ hiányában nem lesz meg a válasz :D De fáradt voltam már :D Feketés barnás hajam van, ezt kivilágosítom egy vöröses szőkésre és én valami közép hamvas barnát szeretnék. Én úgy gondoltam, hogy ha ilyen színt szeretnék

[link]

Akkor

[link] ilyennel kell befestenem, aztán várnom és utána a következő festéskor mehet az eredetileg választott szín. Félek ha egyből rákenem a jeges csokit nagyon besötétedik.

Bocsi, ha butaságot kérdezek :)) Még egy kérdés,tényleg jó a vaddisznósörte kefe? Megéri venni? erős vastagszálú hajam van gubancolódik és hullik és nincs fénye és msot nagyon utálom :D. Most kezdtem el bánfi hajszeszezni és próbálom visszakapni az egészséges hajamat, ezt nem kivilágosítással kéne kezdeni, de valahogy a feketétől meg kell szabadulni.... Ja és egy utolsó kérdés, Ha a barna haj már megvan minden jó, de vörös árnyalatos, azt hamvasítóval lehet korrigálni egy ici picit, hogy ne őrjítsen meg?:D Köszi :))

5894. Anda39 (válaszként erre: 5892. - Libaa)
2013. máj. 16. 08:54
Először is: nem tudom, mi az általad választott szín, és azt sem, mennyire van kivilágosítva a haj. Úgyhogy válaszolni sem tudok. :)
5893. Anda39 (válaszként erre: 5891. - Rockcitynosebleed)
2013. máj. 16. 08:52

Nem a te hibád, én találom meg nagyon nehezen, melyik szünetet kell kitörölni, hogy jó legyen a link. Most már ügyes voltam.

Tehát ha a kiindulási alap természetes hajszín, akkor elég lesz egy nagyon vil. szőke hajfestéket rákenni, ha viszont festett a haj, akkor szőkíteni kell, és utána a megfelelő színezőt kell rákenni. Hogy milyen festéket pontosan, azt nem tudom, mert minden fodrász mással dolgozik, ráadásul aki megnézi a hajat, látja, melyik festéket kell rátenni ahhoz az eredményhez, amit kérsz.

5892. Libaa
2013. máj. 15. 23:16
Szia, érdeklődnék, hogy kivilágosított hajra 2 árnyalattal világosabb festéket kell kenni, hogy az általam választott színt kapjam? Köszönöm
2013. máj. 15. 22:47

Elnézést, itt a link az első képhez:


[link]

5890. Anda39
2013. máj. 15. 07:19
Én sajnos csak a második linket látom, az elsővel hiába trükközök, nem sikerül a képet megtalálni, így válaszolni sem tudok.
2013. máj. 14. 18:51

Sziasztok!

Ilyen a jelenlegi hajszínem: [link]


Ebből szeretnék ilyet: [link]


Milyen eljárással lehetne elérni? Köszönöm a segítséget!

5888. trisy (válaszként erre: 5886. - Anda39)
2013. máj. 14. 13:32
Köszi szépen még egyszer a válaszokat!
5887. ivi79 (válaszként erre: 5884. - Bartaldora)
2013. máj. 14. 10:15

ecetes vizes hajöblités? vagy én natur samponba kevertem teafaolajat. büdi, de hatásos.

sajna a korpásodás elleni samponokban sokszor olyan ragasztóanyagok vannak, amik a fejbőrön tartják, így ha abbahagyod a használatát újra előjön.

5886. Anda39 (válaszként erre: 5885. - Trisy)
2013. máj. 14. 08:58
A világos, nagyon világos szőkék sosem adják azt az eredményt, amit a színminta mutat. A fodrásznak az csak tájékoztató, és ahhoz képest kell keverni a színeket, ki milyen végeredményt vár. Pl. a 8.1-es tiszta szürkének látszik, persze sosem lesz olyan. :) A 10.0 sem lesz olyan, mint a tincsen, hanem picit sárgásabb, mert a haj saját pigmentjei átütnek. Egyébként nagyon nem mindegy, mi a kiindulási alap.
5885. trisy (válaszként erre: 5871. - Anda39)
2013. máj. 13. 21:20
Köszi a válaszodat!Akkor ha te is Indolával dolgozol akkor lehet láttad már a 10.0 színét a hajon.Milyen szerinted?Nem találok róla semmilyen véleményt,és nem szeretnék valami természetellenes hajszínt.
5884. bartaldora (válaszként erre: 5883. - Anda39)
2013. máj. 13. 20:37
Hát anyósomnak olyan szinten korpás a haja, meg a fejbőre, hogy a ruhájára is lepotyog.
5883. Anda39 (válaszként erre: 5882. - Bartaldora)
2013. máj. 13. 19:52
Van egy gombafajta, ami mindenkinek a fejbőrén megtalálható. Ha jobban elszaporodik, mint kellene, akkor okozhat korpásodást. Ahogy a vitaminhiány, stressz is. Az sem mindegy, hogy zsíros a korpa-e vagy szárazon pereg a hajból. Az előzőnél az androgén hormonok miatti túlzott faggyútermelés a ludas. Kezelni attól függően kell, milyen fajta. A korpásodás elleni samponok általában gombaellenes, gyulladásgátló, szaruoldó anyagokat tartalmaznak.
2013. máj. 13. 19:24
És korpa mitől lehet?
5881. Anda39
2013. máj. 13. 07:37

Nekem nincs bajom az olcsó samponokkal. Tapasztaltam, hogy a magasabb ár nem egyenlő a jobb minőséggel...A Kallos hajápolói nagyon jók.

A korpának oka van. Csak úgy ok nélkül nem alakul ki. A kiváltó okot kell megszüntetni. Gyógyszertárban szakszerű tanácsot tudnak adni, melyik fajtára milyen sampont érdemes használni.

2013. máj. 12. 20:01
Szeretnék tanácsot kérni. Anyósom haja nagyon korpás, és most vettünk egy sampont, 300 ft-ért, a lidl saját márkás samponját. Kérdésem, hogy a Kallos samponjai mennyire jók?
5879. Anda39 (válaszként erre: 5878. - Dudi5)
2013. máj. 12. 11:34
Ráfestheted.
5878. Dudi5
2013. máj. 11. 19:45
Szia Anda az lenne a kérdésem,hogy ha tartós hajszinezőt használtam-Paletta-meg kell várni mig teljesen eltűnik,vagy befesthetem tartós festékkel szintén Paletta.?Sok már az ősz igy nem elég már a szinező Köszönöm a választ
2013. máj. 11. 09:50

Szia Anda!

Már biztos nem emlékszel rám, annyian zaklatunk itt :D Befestettem a hajam Indolával (9.2) és 9-es oxival ahogy mondtad és nagyon különleges színe lett, nagyon tetszik tényleg gyöngy színe van, pedig előtte elég vöröses volt már a hajam, de sokat hamvasodott. Szóval nagyon szépen köszönöm a tanácsod. :)

Mindenkinek ajánlom ezt a festéket egyébként, mert tényleg jó minőségű ez az első (pedig már próbáltam egy párat...) amitől nem viszketett festés közben a hajam és nincs festékszaga sem és nagyon szép fényes a haj, meglepően jó közelítést ad a tincskatalógusban látott színhez és 1500Ft volt. Szóval jobban jártam, mint az Igoraval bár azt nem is találtam.

Azt szerettem volna még Tőled megkérdezni, hogy a következő festésnél is 9-es oxit használjak a hosszára is vagy oda elég a 6-os -vagy kevesebb? Világosabbat már nem szeretnék, viszont szeretnék még egy kicsit hamvasabbat. Arra gondoltam, hogy kevernék hozzá (indolából) 8.1-et vagy esetleg P.1-et vagy a mixtonok közül valamelyiket inkább?

Előre is nagyon köszönöm, meg az előző segítségedet is mert nagyon megmentetted a göndör hajam épségét és olyan lett, amilyet szerettem volna :)))

5876. Tavaszlánya (válaszként erre: 5875. - Anda39)
2013. máj. 10. 08:27

Szia!


Köszönöm szépen a tanácsod! :)

5875. Anda39 (válaszként erre: 5873. - Tavaszlánya)
2013. máj. 9. 12:44

Hát hogyne! Bár úgy veszem észre, manapság sok mindent magyaráznak a stresszel...

Zsíros haj oka lehet gyógyszer, hormonprobléma, felszívódási zavarok.

Válassz alacsony lanolintartalmú sampont. A zsíros hajnak nem ápolásra, hanem tisztításra van inkább szüksége. A korpásodás elleni kátránytartalmú samponok a zsírosodásra is jók szoktak lenni, vagy a kéntartalmú, ill. speciálisan zsíros hajra kifejlesztett samponok.

Hajmosáskor ajánlott nagyon langyos vízzel öblíteni, ez összehúzza a pórusokat. Öblítéshez szokták ajánlani a rozmaringteát, ez olyan illóolajokat tartalmaz, ami jelentős mértékben gátolja a zsírtermelődést. Ezt nem kell kiöblíteni.

Almaecetes öblítés is egyfajta módszer a zsírosodás ellen.

Még ezek jutottak eszembe, valami csak beválik...

5874. Tavaszlánya (válaszként erre: 5870. - Lujzusika)
2013. máj. 9. 09:44

Szia!

A szárazsampont még nem próbáltam, de gondoltam már rá.

❮❮ ... 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook