Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯
5963. Anda39 (válaszként erre: 5962. - 9bbc382386)
2013. jún. 5. 20:19

Hát jól gondoltam: nem a festék volt a hibás, hanem a nem megfelelő szakértelem.

Egyébként a bolti szőkék mellett sokszor van 12-es oxi, éppen ezért jók a profi cuccok, mert te tudod kiválasztani a hajadnak megfelelőt.

Mindegy, én nem győzködlek.

5962. 9bbc382386 (válaszként erre: 5961. - Anda39)
2013. jún. 5. 20:02

Pedig elhiheted 12% oxi mindegyik roncsolta a hajamat :)

A profi fodrászok tették tönkre,de amióta nem nyúlnak hozzá és nem használok 12% oxit azóta szép a hajam.

Az elmúlt 10 év igazolja nálam.

Vékony-szálú a hajam,szőke,és pajzsmirigy beteg vagyok,ami azt jelenti jobban oda kell figyelnem.

5961. Anda39 (válaszként erre: 5960. - 9bbc382386)
2013. jún. 5. 17:48

Nem hiszem, hogy pont a profi festékek roncsolnák a hajat. Inkább a nem hozzáértő használatuk. A boltiakat úgy árusítják, hogy bárki tudja használni "gondolkodás nélkül".

Nem tudom, lakossági festékben van-e olyan, ami őszhaj fedést ígér (és be is tartja), profiban már annál inkább tudok. :)

2013. jún. 5. 15:54

Segítséget szeretnék kérni:

Viszonylag gyorsan elkezdtem mostanában őszülni,oldalt és elől egy csíkban.

Garnier colour naturell 111-es festékét használom,de nem fogja az őszet,és így váltanom kell.

Professzionális hajfestéket nem szeretnék,mindegyik roncsolta a hajamat.

Van olyan bolti festék amivel szép szőke lehetnék?Nem pedig ősz-szőke :(

5959. Luna93 (válaszként erre: 5958. - Luna93)
2013. jún. 4. 20:34

+ Syoss Oleo Intense (most láttam a tvben :D)

meg van loreal inoa is, de az nagyon drága..

szóval egyelőre ezekről tudok. De nem tudom melyikre váltsak.

5958. Luna93
2013. jún. 4. 17:33

Ammóniamentes (szőke) hajfestékből ti melyiket ajánlanátok?

Én eddig a Loreal Casting Crème Gloss 1021 festéket használtam.

Ma láttam, hogy reklámoznak egy új festéket; Garnier Olia, kinéztem abból a 10.0 nagyon világos szőke árnyalatát. Legutóbb a fodrászomnál is láttam, hogy hirdetnek egy amóniamentes festéket egy magazinban; Schwarzkopf Essential Color

Az utolsó kettőről nem tudok semmit, még azt se, hogy milyen árban vannak. Amit most használok, azzal viszonylag meg vagyok elégedve, bár kb. 2 hét után elkezd besárgulni a szép szőke színe, ezért is gondolkodtam a váltáson.

5957. vberni01 (válaszként erre: 5954. - Anda39)
2013. jún. 4. 15:51
Köszi a választ! EGyébként igen, eltűnt a zöld magától.:)
5956. Lyzike (válaszként erre: 5955. - Anda39)
2013. jún. 2. 10:10
Köszönöm, akkor levágatom a töredezett hajvégeket, és használom a ricinusolajat, hátha hamarabb megnő tőle :)
5955. Anda39 (válaszként erre: 5953. - Lyzike)
2013. jún. 2. 09:51

Először is: nem értem a fodrászod. Én mindenkinek a ricinust ajánlom, mert ennél olcsóbb ápolót nem tudok. Magam is használom, tehát tudom, milyen a hatása, ráadásul épp elég pozitív tapasztalatról tudok, ami engem meggyőzött.

A nagyon károsodott hajvéget nem árt levágni, mert hiába teszel vele bármit, nem fognak a széttört végek összenőni. Ami el van hasadva, az meg továbbszakad, és egyre nagyobb részen lesz csúnya, ráadásul azok a részek letörnek (akár több centisek is), és egyre rövidebb lesz a hajad, hiába növeszted. Tudom, hogy egy centi is fáj, de a haj ennyit simán nő egy hónap alatt. Ha nem látszik, az azért van, mert több törik le a végéből.

A hajvasalás szüneteltetése jó ötlet.

5954. Anda39 (válaszként erre: 5952. - Vberni01)
2013. jún. 2. 09:47
Lehet, hogy a következő mosásnál már eltűnik, de ha van otthon aszpirinetek, pár tablettát bele egy liter vízbe, és ezzel öblítsd le. Vagy paradicsomlével. Vagy szőkítő és sampon keverékével mosd meg a hajad.
5953. Lyzike
2013. jún. 1. 20:50

Szia!

Én is szeretnék érdeklődni.

Évekig meliros hajam volt, vasaltam is. Nemrég befestettem egyszínűre, tetszik az eredmény. De elég száraz és töredezett a hajam, a hajvégek mondhatni nincsenek jó állapotban. Nem szeretném levágatni, mert iszonyú lassan nő, kb 4 év munkáját vágnák le. Elkezdtem a ricinus olajat használni a tövekre és a végekre, de leszidott a fodrászom, hogy nem fogok tudni mit kezdeni a hajammal mert olyan zsíros lesz. Nem tudom megéri-e a drágábbnál drágább hajvégápolók. Mit tudsz nekem tanácsolni? Leálltam a hajvasalással is, kb 2 havonta festetem, középszőke a hajam és a vállam alá ér 10 centivel.

5952. vberni01
2013. jún. 1. 18:15

Szia,


az volna a kérdésem, hogy a zöldet, hogyan lehet eltávolítani a hajból? Leszívattam a hajam, szőkét szeretnék, vagy eredeti szőkés barna hajszínemet, és a tincsek végei zöldek. Erre rámehetek szőke vagy szőkés festékkel, vagy még zöldebbek lesznek? Hogyan lehet eltüntetni?

5951. Anda39
2013. jún. 1. 13:59

Megnéztem a képeket. A szőkék jók, de szőkék, ha érted, amit akarok mondani. Neked nem lenne elég melír, mert az alap sokkal sötétebb. Az övék szőke eredetileg, és abban vannak a még világosabb tincsek . A tiedét úgy kellene megcsinálni, hogy ne legyen divatjamúlt, hogy az egészet ki kell világosítani, és abba beletenni a melírokat. Úgy már bonyolultabb, ráadásul hamar meg fog látszani a lenövés, ami főleg egy pasinál nem szép, mert egyből látszik, hogy festett a haj. Manapság még annyira nem elfogadott férfiaknál az ilyen, szerintem könnyen melegnek titulálják az illetőt...de lehet, hogy tévedek.

Ha nem akarnál ennyire szőkét, mint a képeken, hanem a barnát megcsinálni melírosra, mintha a nap szívta volna ki? Valami ilyesmire gondolok:

[link]

vagy ilyet:

[link]

5950. lopolok
2013. jún. 1. 10:50
[link] vagy esetleg ilyet!
5949. lopolok
2013. jún. 1. 10:45
egyébként ilyen hajat szeretnék amilyen a baloldali srácnak van,és kb olyan a hajam most mint a jobboldalié!!:) [link]
5948. lopolok
2013. jún. 1. 10:06
félhosszú most,hát nekem eddig sosem volt festve,ezért kicsit tartok is attól hogy nem fog jól állni,de kipróblánám :)csak attól is félek hogy bevörösödik,mint ahogy ő mondta ugye...
5947. Anda39
2013. jún. 1. 06:52

A leszívatott hajat még színezni kell ahhoz, hogy szép szőke árnyalata legyen, tehát enélkül mindig sárgás marad. Jól ki kell világosítani a hajat, és akkor nem lehet gond.

Hosszú vagy rövid a hajad? Ha rövid, akkor úgy szokták, hogy a fejtetőn levő haj végeit szőkítik ki egy erre való technikával. Egy bizonyos hossz azért kell hozzá, hogy ne nézzen ki úgy, mintha lenőtt volna, az nagyon ronda lenne ebben az esetben. Persze nem tudom, pontosan hogyan gondolod a szőke melírt.

Az tény, hogy ha egy fiúnak aranyos-sárgás szőkére van festve a haja, akkor arra jobban felfigyelnek, mintha ugyanez egy nőn lenne. Most nem akarom leírni, milyen jelzőt is hallottam rá, de a lényeg, hogy a nemi hovatartozást emlegetik...

Próbáld meg másik fodrásszal megbeszélni.

5946. lopolok
2013. máj. 31. 22:38

Sziasztok!

Fiú vagyok,és sötét barna hajam van,de szeretnék bele melírt,még hozzá szőkét.A fodrászom nem meri elvállalni mert azt mondta hogy nyáron nem tanácsos,illetve mert fél hogy van vörös pigment a hajamban,mivel a férfiaknak általában van,és hogy akkor bevörösödik a hajam és nem szőke lesz ha befesti,azt szeretném megtudni hogy ez igaz,és hogy lehet-e egyéb probléma ha megpróbálnám.előre is köszönöm!

5945. Anda39 (válaszként erre: 5944. - Orsi04)
2013. máj. 31. 20:24

:)

Egy jó festék nem kopik, de ha mégis, arra van az ún. emulgeálás, ami azt jelenti, hogy mielőtt lemosod a festéket a hajadról, végigfésülöd a hajtőtől, egy kis vízzel megdörzsölöd, mintha samponoznád. Annyi elég, hogy visszatérjen a szín, de mégsem torlódnak a pigmentek.

5944. Orsi04 (válaszként erre: 5943. - Anda39)
2013. máj. 31. 10:24
tehát végülis akkor nem kell világosabbal festeni (mert az nagyon világos volt ehhez képest) hanem lehet egy ilyen színnel mint ami most van, de csak a tövét.. nem lesz kopott a hossza? nos, csak megbeszéljük végre :D
5943. Anda39
2013. máj. 31. 08:45
Még annyit: amikor már megvan a kedvenc szín, és újra kell festeni a hajad, mindig csak a lenövésre kell kenni festéket, a hajvégre sosem, mert különben egyre sötétebb lesz és sprődebbé válik a haj.
5942. Anda39 (válaszként erre: 5941. - Orsi04)
2013. máj. 31. 08:43

Bocsi, ha értetlenkedek itt, nem direkt. :)

Ha nő le a hajad, a tő mindig el fog ütni, de amikor újrafested, olyan lesz, mint a már befestett hajhossz.

5941. Orsi04 (válaszként erre: 5940. - Anda39)
2013. máj. 30. 16:23
Azért gondoltam, mert a hajam eredeti színe jóval világosabb mint a mostani.. a hossza meg most is elég sötét, de ilyennek tetszik, ezért kérdeztem, hogy a töve így nem lesz világosabb ha nő lefelé és akkor festem? nem volt más, de egyértelműen a sötét szín az egészet befogta, így a tövét is.
5940. Anda39 (válaszként erre: 5939. - Orsi04)
2013. máj. 29. 16:21
Miért lenne világosabb? Milyen a saját hajad? A múltkor, amikor sötétebb lett, akkor is más volt a hajtőnél?
5939. Orsi04
2013. máj. 29. 16:13
Köszönöm! Tehát akkor a világosabb féle. Csak azért kérdeztem, mert félek, hogy majd így világosabb lesz a töve mint a hossza, az a világos ami először volt azt hiszem, világos barna volt (ráírva a dobozra) remélem nem lesz az amitől féltem. Köszönöm még egyszer!
5938. Anda39 (válaszként erre: 5937. - Orsi04)
2013. máj. 29. 11:49

Azt tudom tanácsolni, hogy megint olyannal fesd be, amit legelőször kentél rá. Tehát azt a világosabbat, ami amúgy sötétebb lett, mint a képen...

A fotó és az eredmény ritkán egyezik, és ha az tetszett, miért változtatnál rajta? A kopás meg azért van, mert a vil. szőke nem tartja meg annyira a pigmenteket, de ez idővel változik.

5937. Orsi04
2013. máj. 28. 14:23

Hello!

Történt egy olyan, hogy én nagyon hosszú évekig szőke hajú voltam, de kellőképp tönkretette a hajam és untam is, befestettem barnára.. tiszta szép lett, amíg ki nem kopott. Ez kb egy hónap sem volt. Mondom legyen sötétebb, mert amikor befestettem sötétebb barna lett mint ami a dobozon, de tetszett nekem is és mindenki másnak is. Nos világosbarnára ráfestettem egy szép közép barnát, mondanom sem kell fekete lett.. nagy nehezen vesztett a koromfeket színéből amikor egy ilyen hajfesték eltávolítót tettem rá másnap, mivel elviselhetetlen kínézete volt, így nem maradhattam. Most nagyon szuper színe van ahhoz képest. Az lenne a kérdésem, ha jelenleg sötétbarna, legközelebb milyennel fessem, hogy a töve is jó legyen de a hossza se legyen fekete, hanem ilyen amilyen most. Válaszodat köszönöm előre is!

Orsi

5936. Anda39 (válaszként erre: 5935. - Kitty1130)
2013. máj. 27. 13:57
Ó, így azért könnyebb. A fodrásznak (vagy a kellékesnek)van színmintája, azon látni, melyik a meleg szín és melyik tetszik. Amúgy igen, amiket írsz példának, azok is jók.
5935. kitty1130 (válaszként erre: 5932. - Anda39)
2013. máj. 26. 11:54

Kedves Anda39!

Köszi a segítséget! Loreal Majirellel vagy Majiblonddal szoktam festeni/ festik a hajam.

Esetleg ebből a márkából tudnál ajánlani színt?

Eddig 10,21 és 902-essel lett festve, akkor gondolom emiatt lett szürkés... tehát ha nem szeretnék szürkés, hamvas hajszínt akkor mely számozások jöhetnek szóba?

8,30 8,33 esetleg?

5934. Anda39 (válaszként erre: 5933. - Helgus87)
2013. máj. 25. 08:44

Nahát, mindig azt olvasom panaszként, hogy sárga lett a melír a hamvas helyett, erre tessék... :)

Nem tudom, hogyan csinálta a fodrászod, lehet, hogy a szőkítés után simán hamvasító samponnal mosta meg, vagy színezte? Valószínű, hogy kopni fog, mert ritka, ha nem. Úgyhogy ne keseredj el. Ha nagyon nem bírod, mosd meg korpásodás elleni samponnal, az nem barátja a festett hajnak, mert fakítja. Hátha segít.

❮❮ ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook