Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯
2013. júl. 11. 21:01
sziasztok. napok ota nezegetem a hajsutoket, es nem igazan tudom, melyiket vegyem meg. a kus-szerut, ami csak gondoriteshez hasznalhato, vagy azt, amelyik vasalalashoz es gondoriteshez is hasznalhato? a hajam egyenes, es szeretnem, ha igazan szep loknijaim lennenek. melyik fajtaval keszithetek szebb tincseket? koszi elore is a valaszokat :)
6022. Anda39 (válaszként erre: 6021. - Adrienn20)
2013. júl. 11. 11:53
Igen. Csak azért nem általános szokás ezt így csinálni, mert ahogy higítod a hidr-peroxidot, higítasz vele minden ápolót és egyebet, ráadásul hígabb lesz az egész keverék. Egyszer azért elmegy.
6021. Adrienn20
2013. júl. 11. 09:44
akkor pl 50 ml festék plusz 50 ml 6os plusz 50 ml viz és akkor az olyan mintha 3as lenne?
6020. Anda39 (válaszként erre: 6019. - Adrienn20)
2013. júl. 11. 06:39
Persze. Higítani kell kétszeresére az oxidálót, akkor lesz belőle 3-as.
6019. Adrienn20
2013. júl. 10. 23:29
szia anda. nekem most 8/2 hamvas lisap festékkel festjük majd a hajam itthon. úgy mondta a fodrászom aki szülni ment hogy a tövére rakjuk 30percre hatos oxival aztán a végére 10 percre 3assal. de itthon csak 6os oxi van. abból tudok hármasat csinálni? a festéket 1:1hez kell keverni.
6018. Anda39 (válaszként erre: 6015. - Vermilion)
2013. júl. 8. 21:10
Nem tudom, mit vettél. Lehet, hogy keverőszín? Ha meg extrém színező, akkor szőkített hajra kell használni.
6017. Anda39 (válaszként erre: 6016. - 2100)
2013. júl. 8. 21:09

Konkrét példát felhozva könnyebben tudnék válaszolni.

Világosabbra festeni lehet festékkel is, de csak a natúr hajat. Ha szőkítővel világosítasz a hajon, akkor utána kell színezni is. Hogy milyen erős oxidálószert használj, az meg attól függ, mennyire akarod felvilágosítani a hajat és milyen árnyalatot szeretnél elérni.

6016. 2100 (válaszként erre: 6013. - Anda39)
2013. júl. 8. 10:29
Koszi a valaszt es mi van abban az esetben, ha vilagositani akarunk, mert vilagosabb szint szeretnenk, akkor elotte mivel es milyen aranyban csinaljam a szokitest? <3
6015. Vermilion
2013. júl. 5. 19:42
Sziasztok! S.O.S. segítségre lenne szükségem! Nirvel art-x azul blue nevű kék hajfestéket vásároltam, most 6%os kipróbáltam egy tincsen, de csak ilyen sötétszürkésbarnás kékes fényű valami lett belőle.. a hajam természetes szőke színű.. 6os vagy 7es talán, nem tudom pontosan.. holnap ha veszek hozzá 9%os oxit akkor befogja fogni a sötétebb részeken is - tarkómnál sötétebb, most ott próbáltam ki- vagy ez csak többszöri festésre lesz kék? Köszönöm!
6014. Libaa
2013. júl. 4. 23:58
Köszönöm, remélem nálunk lehet valahol kapni indolát, beleszerettem a színeibe :))
6013. Anda39 (válaszként erre: 6011. - 2100)
2013. júl. 4. 14:05
Az oxidálószer arányát nem mi határozzuk meg, hanem a gyártó, és ezt fel is tünteti a festék dobozán.
6012. Anda39 (válaszként erre: 6010. - Libaa)
2013. júl. 4. 14:04
A gyártók azt mondják, hogy minden festékhez a hozzávaló oxidálószert kell használni, de semmi baj nem történik, ha másikat keversz hozzá. A hidrogén-peroxid ugyanaz, az eltérés meg csak a hozzáadott ápolókban és egyebekben van.
6011. 2100
2013. júl. 4. 06:39
Az en kerdesem az lenne, hogy az oxidaloszer aranyat hogyan hatarozhaton meg? (vilagositasnal fiatalok, kozepkoruak es idosek eseteben mennyi oxidaloszer keruljon a festekhez?) (otthoni szokites-par tincs a fiamnal, nalam es anyunal hajfestes eseten- ha kb kozepes a hajvastagsagunk?)
6010. Libaa
2013. júl. 3. 18:27
Sziasztok, Anda érdeklődni szeretnék, hogy az indola festékhez bármilyen márkájú oxit használhatok? Kallost is? Vagy inkább ragaszkodjak az indola oxihoz? Köszi
6009. genetrix
2013. júl. 3. 16:28

Sziasztok! Nem rég írtam ide, akkor a vöröses feketét szerettem volna eltüntetni a hajamból. Nos azóta levágattam rövidre és barna vagyok. Olyan világosbarna, sötét szőkeféle lenne. Szívesen kipróbálnám a világosabb színeket. Legutóbb a Palette salon colors középszőkével festettem be, de még így is sötétnek érzem, világsítanék rajta kicsit. Milyen festéket ajánlanátok, ami világosítaná? Ezt ha rákenem? [link]

Vagy ha rákenek egy világosítót? Az milyen hatással lenne kb rá? PL: [link]

Vagy esetlen valakinek egy jó festéktippje? Tisztában vagyok vele, hogy csodát nem várhatok. De hirtelen totál szőke sem szeretnék lenni. Köszi! :)

6008. Anda39 (válaszként erre: 6005. - -gyömbér-)
2013. júl. 1. 20:23

Szia. A változókorral járó hormonális változások okozhatnak hajritkulást, de a fejtetőn levő ritkás haj az androgén hajhullás jellemzője is, ami kortól nem függő. Meg aztán lehet, hogy pajzsmirigy-probléma áll a háttérben, vagy mondjuk zsíros korpa következménye. A kezelés mikéntje függ attól, mi okozza a problémát.

Ha esetleg nem lehet visszafordítani a hajhullást-ritkulást, akkor trükközni kell. Világosra festett hajjal, rövidebbre vágott fazonnal, amitől nem látszik a fejbőr.

6007. Anda39 (válaszként erre: 6004. - Jazminaron82)
2013. júl. 1. 20:13

Szia. Gondolok pár hajszínre, de az az igazság, hogy ugyanaz a szám más-más gyártótól eltérő, tehát még az sem mindegy, melyik cég termékéről beszél az ember.

Pl. a 8.34-es, vagy a 7.35-ös. Ha beírod a gugliba, kiad egy pár képet, amin láthatod a színeket. Ezek persze profi festékek, a lakosságinál nem tudom így belőni a típusokat, ott nem annyira egységesek a számozások. Talán a rézszőkék között találsz neked tetszőt.

6006. Libaa
2013. júl. 1. 11:19

Szia Anda! A hajam jelenleg vöröses szőkés barnás, szerinted ebből még valaha lehet grafit szürkés barnás, vörösség nélkül? néztem a majirel, revlon ash brown színeit, ha ahhoz még keverek ezüst mixtont, akkor az már el fogja fedni a vörös színt?

[link]

ilyet szeretnék :) amin határozottan látszik, hogy barna, de nem vöröses barna, hanem ezüstös:D Köszi a választ

2013. júl. 1. 08:19

Kedves Anda!


Ötvenen felül vagyok és a fejem tetején bizony egyre kevesebb a haj. Lehetne-e ezen valamivel segíteni? Köszi, ha válaszolsz!

2013. jún. 30. 16:33

Szia Anda!


Az adatlapomon láthatsz egy képet rólam az a természetes hajszínem miután leégették a hajamat teljesen tönkre ment rövidre vágattam és azóta nem festettem be.Most viszont egyre több ősz hajszálam van és szeretném eltüntetni őket.A szemem színe zöld és nagyon fehér bőrű vagyok.Milyen színt ajánlanál.Nekem ajánlották a rézvöröst és bármilyen más vörös árnyalatot merthogy az illik a szemem és bőröm színéhez.Viszont vörös még nem voltam nem tudom jól állna e.És ha igen melyik?Nekem tetszik a barna mondjuk egy vöröses barna amiben jobban látszana a vörös.Tudnál nekem ajánlani valamit.Előre is köszönöm.

6003. feketekata (válaszként erre: 6002. - Anda39)
2013. jún. 29. 10:28
Szia! Köszi,hogy válaszoltál.Azért szőkítésre váltott,mert "szöszös" lett kicsit a hajam...És ez elvileg ammóniamentes valami.Megbíztam benne,mert eddig nem volt gond.De így elég érdekes az összhatás :(
6002. Anda39 (válaszként erre: 6001. - Feketekata)
2013. jún. 28. 18:10

Hát ez most már nem egyszerű ám...! Nem kellett volna hagynod, hogy máshogy csinálja, mint ahogy szeretted volna. Miért váltott a szőkítésre? A korábbi, szolíd változat neked nem tetszett?

Én azt csinálnám, hogy nekiállnék a melírozásnak, és ahol szőke tincshez érek, azt szőkével, ahol meg barnának kellene lennie (a saját hajszínednek), ott meg olyan színezővel kenném a hajat. Valószínű, hogy egy idő után újra előtűnnek a korábban szőkített részek (bár van olyan festék és olyan haj, ami nem dobja le a színezőt, ha jó az árnyalat), de a következő melírozásnál megint visszakereshető lesz a szőke tincs, hiszen annál a lenövés még nem lesz olyan nagy, mint a korábbi szőkéknél. Tehát macera a fodrásznak, de meg lehet csinálni.

2013. jún. 27. 08:51

Szia Anda!


Abban kérném a tanácsodat,hogyan lehet helyrehozni egy melírozott hajat,hogy ne 10 színű legyen és ne látszódjanak a lenövések?


Vékonyszálú hajam (illetve a tincsek) először színezve lettek,így visszafogottabb melírcsíkok kerültek az egyébként világosbarna derékig érő hajamba.


Később még több melírtincset rakott a fodrász,de már szőkítette az újakat-ezek világosabbak lettek.

Ezután már nagyon zavaró volt a lenövés és a régi tincsekre ráhúzott a szőkítővel,az újabbaknak pedig csak a lenövéses részét szőkítette.


Én eredetileg azt szerettem volna,hogy mindig ugyanazazokat a tincseket melírozza és ne ezer színű legyen végül a hajam.


Nem akarom az egészet befestetni és azt sem,hogy letörjenek a hajvégeim....


Kérlek segíts,mit lehet tenni.


Nagyon köszönöm!

6000. Anda39 (válaszként erre: 5999. - Kaci222)
2013. jún. 25. 18:52

Nem értettelek félre, csak a lakossági festékek számozása eltér a fodrászok által használtakkal, mert a bézst pl. a 2-es jelöli (mint pl. 9.2)

Ha a fodrászod sem tudta megoldni, az azért elég ciki. Én innen nem fogok tudni segíteni, mert hiába látom a festékek dobozát, attól még nem ismerem, nem tudom, hogyan viselkedik használat közben.

Lehet, hogy más fodrászt kellene keresned, vagy legalább egy fodrászkellékes üzletet, ahol el tudnak látni tanáccsal, mert ahogy már írtam, másfajta anyag kell az ősz részre és más oda, ahol nem az.

5999. Kaci222
2013. jún. 25. 08:35

Nem nyitja meg a linkeket ugy látom, ezért talán ez alapján látod a képeket.


az első: Garnier color naturals 10.0 ext.világos


a második: Garnier Color Sensation 9.13 bézs as a második link,


a harmadik: Garnier olia 10.0 extra vil. szőke


Az általad említett 8-assal is festettem már, az is egy se szinű, számomra sötét árnyalatot adott, ami kopás után sem volt jó szin.


Én azért próbálom festeni a hajamat kb 1 éve magamnak, mert a fodrászom, akihez kb 12 éve jártam nem tudott mit kezdeni az őszességemmel. :) Ő sem ...

Voltam ugyanilyen hamu szinű szürke (mint most, csak az háromszor annyiba került) voltam rózsaszin az ősz helyeken, voltam vörös az ősz helyeken. A nem ősz részeken nem volt probléma a szinnel. Most én próbálkozom 1/3 áron és ráadásul nincs harag, ha szólok, hogy elrontotta.


Bocs a hosszú esszéért ......

Mit ajánlasz, hogy befesse meleg szőkére, és ne legyen sötét?

Köszi

5998. Kaci222
2013. jún. 25. 08:17

Azt hiszem félreértettél. Nem arany szinüre festettem hajam, hanem nagyon világos szőkére, az lett borzalmasan hamvas. a 9,3 garniert próbáltam az sem arany, hanem bézs sok sok hamvassággal az is :) és számomra sötét, kopás után pedig a befestett ősz rész inkább piszkos fehérnek világosodik nem találok más szót rá. Ilyen volt.

[link]

ETTŐL IS ERŐSEN HAMVAS ÉS KISSÉ SÖTÉT NEKEM ÉS ODLYAN SE SZINŰ

[link]


MOST ILYENNEL FESTETTEM, AMI SZÖRNYŰ LETT

[link]


Mivel azt irtad nem ismered a festékeket azért linkeltem be.


AMIT SZERETNÉK AZ EGY ÉLÉNKEBB, MELEG SZŐKE, INKÁBB VILÁGOSABB, ESETLEG ARANY ÁRNYALAT, DE NE LEGYEN HAMVAS.

KÖSZI

5997. keyo
2013. jún. 24. 18:49
Sikerült nagyjából leszedni a színt ,persze ahol sötét volt ott sötétebb maradt de sokkal világosabb mint előtte.Most azon gondolkodom hogy ki kéne próbáljam a hennát,most azt keresem hol lehet beszerezni,nagyon kíváncsi vagyok ha van valami ismereted ez irányban ,megköszönném a tanácsodat.Azért gondoltam a hennára mert most szépen le van nőve,már 3 hónapja nem festettem(idő hiány)máskor nem várok ennyit azért gondoltam hogy itt az alkalom hogy kipróbáljam.
5996. Anda39 (válaszként erre: 5994. - Pici Cirmók)
2013. jún. 24. 16:13

Ha nem festett a hajad, akkor egy sima hajfestékkel meg lehet oldani. Egy pár tincset fóliába kell tenni, ahol meg akarod tartani az eredeti hajszínedet.

Ha festett a hajad, akkor csak szőkítővel lehet megcsinálni.Kicsit macerásabb, mert először le kell szedni a régi festéket, különben nem lesz szép szőke, hanem vöröses-aranyos. Ez az, ami bonyolultabb.

5995. Anda39 (válaszként erre: 5993. - Kaci222)
2013. jún. 24. 16:10

Először is csodálkozom, hogy az arany árnyalat hogyan lehet hamvas neked? Ott, ahol ősz a hajad, persze, hogy világosabb lesz az eredmény. Ha fodrász festené, az egységes eredményhez az ősz területekre más festéket kenne, mint a többi területre. Na ez az, amit a bolti, egyfajta festékkel nem lehet megoldani.

Nem ismerem ezeket a festékeket, amiket írsz, de talán van valaki, aki igen, és tud neked jókat mondani.

Lehet, hogy a 8-as színmélység is jó lenne amúgy, mert úgyis világosabb lesz az ősz részeken, a nagyon vil. szőkéről meg hamar kopik bármilyen rákent szín. És valami meleg árnyalatot próbálj, bár a 9.3-as is az (arany) volt...

2013. jún. 23. 18:01

Én most akarom befestetni a hajam( [link] ha berak egy felesleges szóközt, akkor ki kell törölni és megjelenik) Nos én ilyenre szeretném csináltatni nagyjából a sötétebb szőke hajam. Van benne pár kiszőkített tincs. Elmentem egy fodrászhoz, aki azt mondta, nem javasolja azt, hogy fessem, inkább nagyon sűrű melírozást. Indokra rákérdeztem és kicsit összezavarodott, nem tudta megválaszolni. Azt hiszem hozzá már tuti nem megyek vissza, de mégis. Festessem be az egészet vagy fogadjam meg a tanácsot és sűsű melír legyen?

Igazából az a lényeg, hogy azt szeretném,hogy a vilásog szőke legyen az alap hajszínem és mintha abba lenne 1-2 csík az eredeti hajszínemből. Nos, hogy legyen? :)

Egyáltalán jó ötlet így megszőkíteni?

❮❮ ... 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook