Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯
6173. Adrienn20
2013. nov. 17. 11:20
szép napot! egy fodrászhoz szólna kérdésem: régen garnier 111 dobozos festékkel festettem a hajam. nagyon szerettem mert igazi hamvas szín volt, de mivel az alapom is világos, ezért nagyon világos lett az eredmény én meg sötétebb, természetesebb hamvasat szeretnék. próbálkoztam más festékekkel a márkától, drogériákból és alfaparf lisap londa fodrászkellékes festékekkel is, de egyik sem lett szép hamvas, vöröses és sárgás maradt pedig 9es oxit használtam hozzá. Az lenne a kérdésem, ha újra vennék 111es garniert, de nem a hozzá való oxit használnám, hanem pl saját 6osat vagy 9eset akkor jó lehet a színe? mármint lehetséges, hogy akkor sötétebb hamvas színt kapok?
6172. Roslyn (válaszként erre: 6167. - Bartaldora)
2013. nov. 16. 20:39

A tabletták használata csak olyan 2-3 hónap után látszik.Amikor én festettem a hajam,nahyon,rettenetesen hullott a hajam.kb. a negyede maradt meg.Látom neked nem ettől van a gond,de megírom,hogy mik használtak,hátha valami bejön neked is.Illetve találtam egy oldalt infókkal,itt ár is van,ami hajvizsgálattal foglalkozik.A bejegyzés aljára rakom a linket.


Nos:A Bánfi sampon,ill. a hajszesz nagyon jó.Étrendkiegészítő tabletták:Először Sima Sörélesztőt használtam (Rossmannban vettem).Ezekkel olyan 2-3 hónap alatt már nem hullott annyira.Akkor sima DM márkás hajra való tablettákat is szedtem ill. szedek,nagyon jók,bár először kételkedtem bennük.Ezek olyan 1200-1500 ft között mozognak.A sörélesztő 150 db-s,1500 Ft.A fodrászom nemrég ajánlotta a Varga sampont és a hejszeszt.Azok is most beválltak.(sampon 600,hajszesz 3000Ft).


A link pedig:


[link]


Remélem segít valamelyik infó.

6171. bartaldora (válaszként erre: 6170. - Anda39)
2013. nov. 13. 19:47
Hát nem tudom, hogy ez a Walmark nevű tabletta használni fog-e, a 100 db volt közel 4e ft.
6170. Anda39 (válaszként erre: 6169. - Bartaldora)
2013. nov. 13. 13:45

Kb. 2-3 hónap "átfutása" van bárminek, ami a hajra hat. Tehát ha beteg voltál, akkor ennyi idő múlva látszik meg a hajon (ezért legtöbbször már nem is tudjuk, mi volt a kiváltó ok), illetve ha elkezded a vitamint szedni (vagy bármi hajra valót), ennyi idő múlva látszik az eredménye. Pont ezért adják fel egy-két hét múlva a kúrákat mondván, hogy nem is használ.

A nyár tele van vitaminokkal, aztán ilyentájt arra eszmél a szervezet, hogy kevesebb a muníció. Egyrészt ez az oka a hajhullásnak, másrészt meg az, hogy a sok kedvező hatás miatt hamarabb éri el a haj az "élete végét", vagyis amikor cserélődik.

Jót tesz a masszírozás, a vérbőséget okozó sampon, szesz és társaik.

Orvoshoz a házihoz kell menni egy labor beutalóért, aztán látja, miből van hiány, vagy esetleg hormonális eltérés, utána küldhet tovább szakorvoshoz. Vannak ún. hajanalitikusok is, akik mikroszkóppal vizsgálják a fejbőrt. Biztosan értenek hozzá, de vendégeim tapasztalata az, hogy van benne bőven marketing, vagyis vedd meg a (drága) cuccaikat, akkor tutira helyrejössz... aztán legtöbbüknek nincs rá keret, hogy hónapokon keresztül megvegyék.

6169. bartaldora (válaszként erre: 6168. - Anda39)
2013. nov. 13. 06:59

Szerintem valami vitamin is hiányzik neki, úgyhogy most ilyen vitaminkúrát is csinálok, napi 2 db tablettát veszek be, 100 db-osat vettem. Elhasználom, és meglátjuk. Amúgy hajmosáskor hullik csomókba a hajam, meg amikor fésülöm.

Ha ez a tablettakúra sem használ, akkor elmegyek orvoshoz. Ki foglalkozik hajjal? Milyen orvos?

6168. Anda39 (válaszként erre: 6167. - Bartaldora)
2013. nov. 12. 16:05
Ilyenkor ősszel nagyon sokan panaszkodnak hajhullásra. Mondhatni normális ez mostanság, de ha nem múlik el, vagy jelentős a hajvesztés (napi 100 szál felett), mindenképpen ajánlott dokihoz menni.
6167. bartaldora (válaszként erre: 6166. - Anda39)
2013. nov. 10. 20:31

Ezeket a keféket nem fodrászkellékes boltban vettem, hanem csak hagyományos boltban, ahol árulnak ilyen keféket.

A hajhullásom a vágás ellenére sem csökkent, és kb. két hete szedek egy vitamint is rá, ilyen köröm, haj meg még sokmindenre valót, 100 db volt közel 4e ft. Remélem, használni is fog. Valami Wallmark nevű készítmény. De úgy tudom, hogy hajhullás ellen ilyen csalán meg kamilla sampon is jó lehet. A Bánfi nagyon büdös, úgyhogy azt kihagynám. Vélemény, hogy hajhullás ellen mi a jó? Vagy ez télen normális jelenség?

6166. Anda39 (válaszként erre: 6165. - Bartaldora)
2013. nov. 9. 13:21
linkelni akartam egy képet, milyen kefére gondolok, de a hoxa nem engedte...mindegy is talán. Ugyanolyan típusú kefék között is nagy különbség van minőség tekintetében.
6165. bartaldora (válaszként erre: 6159. - Anda39)
2013. nov. 9. 12:11
Nekem ovális fésűm van, viszont eléggé tépte a hajamat. Főleg, mikor hajmosás után fésültem. Pedig még balzsamot is használok. De amikor legutóbb fodrásznál voltam, ő mondta, hogy a hosszú hajhoz a szögletes formájú a jó, nem az ovális. És lett is belőle vágva, úgyhogy most csak félhosszú, a fülem aljáig ér.
6164. Anda39 (válaszként erre: 6163. - Babus28)
2013. nov. 8. 12:52

jaaa, most látom a másik topikban, hogy mi is a helyzet. A kérdésed nem volt egyértelmű. Amit írtam, az a következő tőfestésre vonatkozik, nem a jelenlegi javítására.

Mivel festék festéket nem világosít, most már hiába kensz arra, amit korábban festettél, nem lesz világosabb. Szőkítővel kellene szép alapot csinálni, amire aztán mehetne a hamvas árnyalatú színező.

6163. Babus28 (válaszként erre: 6162. - Anda39)
2013. nov. 8. 11:20
így is 12-es hogy már csibesárga? :(
6162. Anda39 (válaszként erre: 6161. - Babus28)
2013. nov. 8. 11:18
A hajtőre kevés neked a 9-es, oda 12-est tegyél, a haj többi részére elég a 3-as oxi. (na meg az sincs kizárva, hogy ugyanaz a festék a hajvégen már beszürkül)
6161. Babus28
2013. nov. 8. 11:07
segítséget szeretnék. fodrászkellékesben vásároltam festék+9%os oxy-t...a hajas töve csibesárga lett a többi rész szép hamvas. Ha újra vásárolok valamilyen hamvas szőkét elég hozzá a 6%os oxy is,hogy színt adjon neki vagy ugyanúgy kell hozzá a 9%-os?
6160. Anda39
2013. nov. 7. 12:44

Ez egy idézet Kucsera Zsolt mesterfodrásztól, de tökéletesen egyet értek vele:

"Az elmúlt évek tapasztalata alapján azt érzem, hogy nincsen határozott jellegzetes trend vagy frizura ideál. A mostani divat nagyon színes és nagyon sokféle. Egészen a naturális, szinte az otthon elkészített frizura érzetét keltőtől az igen extrém elrugaszkodott stílusig. Ezen belül a fodrász feladata kiválasztani a vendéghez illő frizurát, stílust. Gyakorlatilag, mondhatjuk azt, hogy az a divat, ami az adott hölgynek jól áll és stílusban illik hozzá."


Igazad van, semmi különös nincs a neten ezzel kapcsolatban. A márkák bemutatói kitalálnak egy trendkollekciót, amivel próbálnak divatot diktálni, de úgyis a nagy "Ámerikából" jön át egy-két trend, amit mindenki követ egy idő után. (pl. az ombre, ami nálunk most éli fénykorát, közben meg máshol rég megunták és lecsengett)


Én azt mondom, mindenki döntse el, neki mi tetszik, mit mer bevállalni. Ha az egyéniséghez passzol a haj, ha tudja az illető viselni, akkor nyert ügye van, függetlenül attól, divatosnak kiáltotta ki valaki, vagy nem. Aki bevállalós, az megbolondíthatja valami különleges részlettel (vágás vagy festés). Nekem az egyedi frizurák jönnek be.

6159. Anda39 (válaszként erre: 6157. - Bartaldora)
2013. nov. 7. 12:32
Nem tudom, egyre gondolunk-e, nekem a lapos kefék ugrottak be arról, amit írsz. Abban van ovális és szögletes alakú is. Kifésülő kefének hívják, arra a legjobb: kibontani tépés nélkül a hosszú, kócos hajat. Formázásra a körkefék és hasonlók a jók.
6158. maxité
2013. nov. 6. 21:50

Szia Anda!


Érdeklődnék, hogy mi most a frizura divat? Nézelődtem a neten, de nem találok semmi különlegeset. A bob mintha már nem annyira lenne divatos, mint amikor bejött.

2013. nov. 3. 20:24

Sziasztok!


Én csak olyat kérdezek,hogy hajformázásra mindegy, hogy ovális alakú kefét, vagy négyzet alakú kefét használok? Mert legutóbb a fodrász azt mondta, hogy a négyzet alakú a jó formázáshoz.

6156. Anda39 (válaszként erre: 6154. - 7144101303)
2013. nov. 3. 09:34

Ahogy olvasok a neten, azt látom, hogy mindenkinek más jön be a zsíros haj kezelésére - és azt is látom, hogy javulás nem megy egyik napról a másikra...

legutóbb a lukreciakencei.hu-n találtam a nagyon zsíros haj ápolására tanácsokat, ott több hozzászólás is volt, kinek mi vált be. Azt tudom ajánlani, keresgélj te is, aztán magadnak kell eldöntened, melyik változatot próbálod ki.

6155. Anda39 (válaszként erre: 6153. - Sophie06)
2013. nov. 3. 07:26
Le kell szedni a Castingot, különben nem tudsz változtatni a színen - max. sötétíteni.
2013. nov. 2. 21:20

Hajzsírosodásra melyik a jobb hajpakolás?


2 g tojásfehérje

10 g élesztő

fél citrom leve


vagy 2 g tojásfehérje

10 g élesztő

egy evőkanál frissel főzött langyos kamilla tea



Nincs festve a hajam és nem szere5ném ha a szine megváltozna.

Ja és tényleg heti többször lehet ezt alkalmazni?

6153. sophie06
2013. nov. 2. 12:36
Segítség! Eredeti hajszínem sötétszőke s be lett szinezve Casting gesztenyebarnára van már 3cm lenövésem. szőke hajfesték befogná a hajamat, vagy előtte használjak colour b4-et? aranyszőkét szeretnék.
6152. alison123
2013. okt. 30. 13:11
Bocsi de nem jó a link,esetleg tudnál adni egy Email cimet és akkor arra tudnék képet küldeni róla.
6151. alison123
2013. okt. 30. 13:08
Köszönöm a válaszokat!Hát mostmár csak elszeretném tünteni ezeket a csúnya melírokat,nemtudom esetleg ha ráfestenék? Milyen árnyalatot kéne használjak? Talán a fénykép segit,ilyen hátul: [link] Ezeket a melírokat szeretném természetes szinre festeni,szóval ne tünjenek ki ezek a világos csikok:(
6150. Anda39 (válaszként erre: 6148. - Alison123)
2013. okt. 30. 12:58
Sajnálom, hogy ennyire félresikerült a dolog - valószínű, hogy a fodrász félreértette, mit is szeretnél...Légy szíves írd meg, milyen végeredményt akarsz, és ahhoz próbálok tanácsot adni. (visszatérés az eredetihez vagy melír, de máshogy)
6149. JanaW (válaszként erre: 6148. - Alison123)
2013. okt. 30. 12:08

En nem vagyok fodrasz..de amit en csinaltam tini koromban a sotetszoke hajammal -es mindenki azt hitte, termeszetes- vettem szokitot, belemartottam egy gagyi fogkefet es vegighuztam a hajamon, tincsenkent.

Termeszetes hatasa lett :) es nem roncsolta valamiert a hajamat.

6148. alison123
2013. okt. 30. 06:55

Szia! Szeretném segitséged kérni,tegnap voltam fodrásznál(sötét szöke a természetes hajszinem)és szerettem volna ezen világositani és kértem bele melírt, a baj az hogy nagyon csunyán lett be melírozva, nagyon természetellenes.. Hogyan tudnám eltüntetni ezeket a melírcsikokat? Nincs olyan sok 4-5 tincsről van szó,de nagyon feltünőek,és csunya:( Nem akarok vissza menni a fodrászomhoz ezekután.. Magamnak megtudnám csinálni? Milyen hajfestéket kéne vegyek? Hallotam ilyen visszapigmentálási folyamatról is,de nem tudom hogy olyat tudnék-e magamnak itthon csinálni?Nagy sürgős lenne,leengedve még annyira nem is látszik, mert az alsó rétegbe rakott csak melírt, de ha felkötöm a hajam coffba, akkor a tarkómon iszonyuan látszik a csunya melir.

Köszi előre is a választ!

6147. 7144101303 (válaszként erre: 6146. - Anda39)
2013. okt. 24. 20:19
Köszi
6146. Anda39 (válaszként erre: 6145. - 7144101303)
2013. okt. 24. 19:55

A túlzott faggyútermelésnek oka van. Kiválthatja akár a nem megfelelő étrend, de gyógyszer vagy valami betegség is. Valamitől túlműködnek a faggyúmirigyek. Vannak kifejezetten zsíros hajra való samponok, nem tudom, próbáltál-e valamit. Balzsam nem ajánlott ilyenkor, és a hajkefe használata sem, na meg a hajbabrálás is tilos. :)

Egy jó fazon is segíthet, ha nem lapul a fejre a haj.

Hogy mit használj, az tőled függ, lehetőség nagyon sokféle van. Lehet gyógyszertári cucc (pl. kátrányos sampon), vagy gyógynövény (nyírfakéreg kivonat ) aztán népi módszerek (almaecet, tejsavó, kakukkfű-zsálya-rozmaringfőzet, szódabikarbóna stb.)

6145. 7144101303 (válaszként erre: 6144. - Anda39)
2013. okt. 24. 13:40

Nem szeretnék szőkíteni de kiszerettem volna próbálni ezt a kamillás öblitést de ha ezt teszi akkor nem:(


Valami más ötlet ami jó zsíros hajra?Leginkább azt vettem észre,hogy a fejbőröm zsirosodik és ezáltal lesz a hajam is zsiros mivel vékony szálú és gondolom rálapul a fejre.

6144. Anda39 (válaszként erre: 6142. - 7144101303)
2013. okt. 24. 10:56
Én ezt nem próbáltam, de hajdanán volt egy osztálytársam, aki ezzel szőkítette ki a haját. Persze eleve szőke volt, de olyan semmilyen színű, és sárgás lett belőle, mintha befestette volna. Akkor még a gimiben is tilos volt a hajfestés, úgyhogy ezért trükközött.
❮❮ ... 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook