Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯
6203. Anda39 (válaszként erre: 6200. - JanaW)
2014. jan. 11. 18:38

Az ősz haj állaga megváltozik sajnos, már nem olyan, mint a "színes".

Általában akkor matt a haj, ha a felszíne sérült, és ezért nem veri vissza a fénysugarakat. Az otthoni sütögetés, lakkozás igencsak szárítja a hajat, talán valami más módszert kellene kipróbálnia a frizura elkészítéséhez...tudom, ez nehéz, főleg ebben a korban, már nehezen váltanak a nők. A legtöbb még megmarad a szokásos dauerolt fazonnál, mert azt tudják többé-kevésbé kezelni.

Én a helyében megkérdezném a fodrászt, ahova jár - mégiscsak könnyebb neki véleményt mondani a hajról, hiszen látja, tapintja, ismeri.

6202. Anda39 (válaszként erre: 6201. - Hungarita)
2014. jan. 11. 18:32

Fodrász vagyok, én is tisztában vagyok sok mindennel.

Egy festetlen (állítólag a tied az) haj világosabbra festése egyáltalán nem okoz nehézséget, amiről a fodrászod beszél, az a szőkítésre igaz.

6201. hungarita (válaszként erre: 6199. - Anda39)
2014. jan. 11. 18:24
Pedig nagyon egyszeru oka van! A fodraszom is megmondta, hogy a toveknel konnyu vilagositani, viszont a haj tobbi reszet nehez... nem tudtam miert van ez, ezert utanaolvastam. A toveknel melegebb a haj, mivel kozel van a fejborhoz, ezert ott sokkal intenzivebben hatnak a festekek. Gondoltam, ha eloszor nagyabol befestem a hajhosszat, es utana a toveknel, vegul pedig ismet rafestek a hajam tobbi reszere igy talan befogja az egeszet, de sajna nem igy lett. Az teny, hogy nem jutott mindenhova elegendo festek, mivel nagyon sok hajam van, ezert most azon gondolkozom, hogy veszek meg egy dobozzal es a tovekre egyaltalan nem festek ra, csak a hajhosszra, es rajtahagyom legalabb 40 percig a 30 helyett.
6200. JanaW
2014. jan. 10. 14:23

SZia!


Kerdeznek en is toled egyet :)


Anyumnak rovid haja van. Nem tudom miert, az orszagban az anyukak -legalabbis a 60-on feluliek- haja rovid. :):) Kb. 10-15 cm a haja...

O kivalaszt egy szint a boltban, ami altalaban a voros valamilyen arnyalata -gesztenye, mahagoni- de semmikeppen nem sotet, mint a padlizsan vagy a sotetbarnak.A fodraszaval szepen befesteti a hajacskajat, s le is vagatja. Altalaban egyszerre, az egeszet ratesz, s nem a tovenel majd a vegeit. (csak a teljes kep miatt , hehe)


Nekem nem tetszik a haja, de nem is a stilusarol beszelek, hanem az allagarol, szinerol. Sajat maga bevallasa szerint is porozus, s nem tudjuk miert. Nem jar gyakran fodraszhoz, havonta, 6 hetente. Otthon rak ra lakkot, ha becsavarja, besuti maganak. Hogy ettol-e, en nem tudom, de mindig matt a haja. En talan egyszer lattam a hajat fenyesen csillogni, s utana vett is megint ugyan abbol a festekbol, de mar nem lett olyan. Nem egeszsegtelen a haja, szep dus, eros, nyilvan mar azert oszul.


Mit kellene tenni annak erdekeben, hogy ne nezzen ki szalmanak, s szep fenyes legyen, festes utan is?

En hallottam es lattam is olyan keszitmenyekrol, amiket mint a festeket kell felvinni a hajra, s fenyt adnak. Ez jo modszer lehet? Vagy mast ajanlanal, leszivatast a sok lerakodott festektol pl?


Koszonom szepen!!

6199. Anda39 (válaszként erre: 6198. - Hungarita)
2014. jan. 9. 17:51
Hát pedig valami oka mégiscsak volt annak, hogy a hajvégét nem fogta be a festék: vagy mégsem nőtt le teljesen a régi, vagy nem volt jó a festési technika, nem jutott elég festék mindenhova egyenletesen. Más ötletem nincs...
6198. hungarita (válaszként erre: 6195. - Anda39)
2014. jan. 8. 00:47
Az eredeti hajszinemet festettem be. Nem volt benne mar szinezo...
6197. 9bbc382386 (válaszként erre: 6196. - Anda39)
2014. jan. 7. 17:30
Értem ,köszi!
6196. Anda39 (válaszként erre: 6194. - 9bbc382386)
2014. jan. 7. 17:10

Bár a bolti festékek néha máshogy működnek, mint a profi cuccok, annyit azonban tanácsolhatok, hogy inkább ne kutyulj.

A szőkitők szintelenitenek, a festékek meg festenek. A kettő együtt csak direkt erre kitalált, speciális anyaggal lehetséges.

6195. Anda39 (válaszként erre: 6192. - Hungarita)
2014. jan. 7. 17:07
Ilyen akkor történik, amikor a festett hajra ken valaki világosabb festéket.
2014. jan. 5. 18:53

Garnier naturell 111-kódú festékhez a saját márkájú szőkítőporból GARNIER E0 egy picit a festékhez tenni lehetséges?

Picit világosítanék,most hogy tél van nehezebben szívja mint nyáron.

löszi a választ!ha tudja valaki :D

2014. jan. 4. 09:02

Sziasztok! tud valaki segíteni? Rövid vörös a hajam aszimmetrikus vágással, azt kellene átvágni illetve a kontúr vágást,ki szőkíteni. tud valaki Budapesten-vagy Vecsésen,egy jó kezű olcsó fodrászt?

Köszönöm előre is!

6192. hungarita
2014. jan. 1. 14:02

Sziasztok.


Segitsegre lenne szuksegem... eredetileg kozepbarna (de az a sotetebb fajta kozepbarna) hajam van, amit evekig sotetett arnyalatokra szineztem, viszont vegre sikerult lenoveszteni illetve kikopott a szinezo, igy visszanyertem az eredeti hajszinemet. Most vilagositani szerettem volna rajta, igy vettem egy Loreal Excellence 700-as festeket. Tegnap befestettem vele a hajam, eloszor direkt a hajhosszra kentem fel, aztan a tovekre, a maradekot pedig az egesz hajamba jol beledorzsoltem. Megvartam a 30 perc hatoidot, de sajnos csak a toveknel illetve a fejem tetejen latszik a szin, a hajam tobbi resze sotetebb maradt...

Hogyan tudnam elerni, hogy az egesz hajam egysegesen ilyen szinu legyen? (vilagos aranybarna)

6191. Anda39
2013. dec. 23. 20:39
Boldog karácsonyt! :)
6190. gaborh
2013. dec. 15. 20:34

Sziasztok!

Lehet, hogy rossz ajtón kopogtatok ezen a fórumon (férfiként), de nekem is egy fodrász tanácsára lenne szükségem. Azt szeretném tudni, hogy az alább bemutatott frizurát milyen hajformázóval (wax, zselé, stb.), eszközzel, módszerrel lehet elérni.


Néhány kép:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ha tudnátok segíteni, nagyon megköszönném :)

6189. Anda39 (válaszként erre: 6188. - Olcsika)
2013. nov. 25. 19:31
Nem. :)
6188. olcsika
2013. nov. 25. 15:37
köszönöm!!! :) Budapesten dolgozol? :)
6187. Anda39
2013. nov. 25. 14:59

Próbálok hasonlókat keresni a neten, mint az énekesnőnek, persze nehéz így képről...

A NaYo 8.23-asa hasonlít, vagy a Revlon ugyanilyen számúé. Ha ki tudod nyomtatni a képet, aztán azzal elmész egy fodrászkellékesbe, könnyebben kiválaszthatod a megfelelő árnyalatot. Színező is jó lesz. Ezzel befestheted a melírokat, nem baj, ha a sötétebbre is megy, mert a festett hajon nem fog változtatni, csak a lenövésre ne kenjél belőle.

6186. olcsika
2013. nov. 25. 14:51
még annyit szeretnék kérdezni,hogy a Beyonce-n látható hajszín az milyen?úgy értem milyen neve lehet,aranybarna?
6185. olcsika (válaszként erre: 6184. - Anda39)
2013. nov. 25. 14:48
Szia!Sejtettem,hogy fodrász vagy... :) köszönöm,hogy írtál!Sokáig volt sötét hajam ezért szerettem volna valami újat-világosabbat,melírozva egyáltalán nem volt a hajam és annak ellenére,hogy most nem úgy sikerült azért tetszik ha valakinek szép "csíkos" a haja,az nem is lenne baj ha nem lenne egységes színű a hajam csak ez a csúnya szőkés-narancsos árnyalat tűnne el..akkor most mit tanácsolsz,mi legyen a hajammal,hogy azért valahogy kinézzek?köszönöm még egyszer,hogy válaszoltál! :)
6184. Anda39 (válaszként erre: 6183. - Olcsika)
2013. nov. 25. 13:25

Szia olcsika! Tudod-e, hogy én is fodrász vagyok...? :) Nem is akartam írni, de hát kértél, elmondom a véleményem. :)

A sötét haj tök jól áll neked, nagyon szép vagy úgy.

A melír elég érdekesen sikerült, nem tudom, direkt lett-e ilyen a csíkok elhelyezése...

Ebből a festett és melírozott hajból nem nagyon lesz mostanában egységes szín, főleg világosabb. Persze el lehet érni, de lassan, türelemmel, és persze szakemberrel, aki szépen kimelírozza a hajadat, de úgy, hogy ne ilyen sávos-csíkos legyen az eredmény. Jó sok melír vékonyan leválasztva, fűzve, és az eredmény messziről nem is látszik melírosnak, csak szimplán világosabbnak. Erre aztán mehet a világosabb festék(színező).

Ha otthon a hajadra ráfested az általad óhajtott festéket, csak a melíron fog látszani, a sötéten nem, illetve még a lenövés is világosabb lesz - de az nem fog jól mutatni...

6183. olcsika
2013. nov. 24. 11:11
még annyit a sztorihoz,hogy alfaparf festékkel volt festve az alap(kevert szín azt hiszem 6.3 és 5.1 ) és most abba lett ez a "gyönyörű" melír,mivel dec közepén elutazom egy hónapra nem szeretnék így menni már annak is örülnék ha egységes szép barna színt tudnék elérni!felrakok képet(profilomra) azokról a színekről amit szeretnék...Anda39 benned bízok,mert sok jó tanácsot olvastam az elmúlt oldalakon tőled :)
6182. olcsika
2013. nov. 24. 00:13

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,az utóbbi két hónapban 3-szor voltam fodrásznál de egyszer sem sikerült azt a hajszínt festenie amit kértem,ezek után szeretném saját magam helyrehozni a hajam...

Jelenleg "melírozva van"felül az az igazi csúnya sárgás szőke-gyanítom csak leszívta ott a hajam és nem festette rá a kellő színt,alul barnás amivel talán nincs is bajom.Milyen árnyalatot vehetnék amivel a felső csíkokat újrafesthetném vagy akár ami az egész hajamra felkenhető??Még áprilisban fekete voltam és azóta egész jól alakult a szín csak amióta kitaláltam magamnak a melírt... :( Előre is köszönöm ha tudtok valami tanácsot!Fodrászhoz már ezek után nem merek menni.. :(((

2013. nov. 23. 18:53
Lehet olyan melírt rakatni hajba ami csak az ősz hajszálakat fedi el?Nem szeretném az egész hajam ezért festetni.Kb 20 szál ami ősz itt ott.
6180. Bella0319 (válaszként erre: 6178. - Anda39)
2013. nov. 18. 14:50
köszi szépen! az esetleg lehetséges lenneha szépen megkérlek,hogy küldök neked egy képet magamról,hogy mégis milyen "típusba" tartozom és te megmondanád,hogy mik a "határaim" hajszínt illetően ?:) nagyon sokat segítenél! :)
6179. Anda39 (válaszként erre: 6176. - Adrienn20)
2013. nov. 18. 14:45

Jó, akkor próbáld a 9-essel. Lehet, hogy emiatt sárgás lesz a hajtő, de egy próbát megér.

Az ilyen szőkítős festékeket nem nagyon szabad a hajvégre húzni, mert tönkrevághatja a hajad. (ennek szerepelnie kell az utasításban - ha viszont nem tiltják, akkor oké)

6178. Anda39 (válaszként erre: 6177. - Bella0319)
2013. nov. 18. 14:43

Van ugyan az ilyenre valami szabályféle, de itt is vannak kivételek. :) Ezért inkább azt mondom, ha neked tetszik, vállald be. A nagy változás úgyis sokkolja a környezetet akkor is, ha pozitív az eredmény, idő kell, míg megszokják. Ha te jól érzed magad a bőrödben, az úgyis látszik rajtad és jó lesz az összhatás.

Nekem inkább a hamvas árnyalatok tetszenek nagyon sötét bőrhöz.

Próbálj fel pár parókát, vagy használj internetes hajpróbát, ott láthatod, hogy néznél ki más színű hajjal.

6177. Bella0319
2013. nov. 18. 13:02

Szia Anda! :)


Lehet butaságokat fogok kérdezni,dehát nem értek ehhez :))

Hogy lehet az,hogy a négereknek jól áll a szőkésebb haj? Nekem pedig nem állna jól? :D sötétbarna az eredeti hajszínem,a szemem és a szemöldököm is,gondolom ezért. Na de nekik is az! És mégis jól áll...úgy szeretnék olyan beyonce-s hajat,de félek kiröhögnének. A bőröm is kreol picit,nyáron meg hát nagyon durván le szoktam barnulni. Mit gondolsz,megoldhat lenne nekem a szőkésebb haj,úgy hogy jól nézzen ki? esetleg ha a balayage technikát alkalmaznák,olyat láttam nagyon sötétbőrű és hajú és szemű lányokon is,és nekem nagyon tetszett :) Köszi szépen a segítséget és bocsi,hogy ilyen össze-visszaság lett a hozzászólás!

6176. Adrienn20 (válaszként erre: 6175. - Anda39)
2013. nov. 17. 19:10
először is köszi h foglalkozol a problémámmal. :) én úgy gondolom hogy gyárilag 12es lehet benne, mert 5 árnyalat világositás van a dobozon, én igy először 9essel próbálnám meg aztán ha még azt is világosnak találom akkor mennék 6ossal. igazából az egészre biztos nem kenném, mert mindig csak a tövét festem és a végén a vízzel felhabosított festéket szoktam csak a hosszán hagyni pár percig. ez igy mindig elég volt és viszonlag egységes eredményt kaptam. szóval szerinted próbálkozhatok a bolti festékkel de saját 9es oxival? aztán ha is világos akkor 6ossal? működhet így?
6175. Anda39 (válaszként erre: 6173. - Adrienn20)
2013. nov. 17. 18:50

Gondolkozom a dolgon...Nem ismerem a bolti festéket, nem tudom, milyen erős oxidálót raknak hozzá (általában nem is szokták külön jelölni), és azt sem tudom, milyen a hajad. Ezek még fontos infók lennének, így csak találgatok, morfondírozom...:)

Az oxi erőssége fontos abból a szempontból, hogy hány árnyalatot akarunk világosítani a hajunkon. Ha a 6-ossal kened a festéket, nem lesz világosabb szőke, mint a sajátod (max. 1 árnyalattal), és nem csak annyi lesz a változás, hogy sötétebb lesz, hanem a saját pigmentjeidből sem bont le annyit, mint az erősebb. Emiatt aztán nem biztos, hogy a kapott színeredmény olyan lesz, mint amit vársz. Ha hosszú a hajad, egy eldugott tincsen próbálkozz, aztán ha tetszik az eredmény, az egészre rákenheted. Amíg nincs bekeverve a festék az oxival, addig elrakható későbbre is. Azért nem mondom, hogy próbáld meg az egészen, mert ha sötétebb lesz, mint akarod, már nem tudsz rajta világosítani egy sima festékkel.

6174. bartaldora (válaszként erre: 6172. - Roslyn)
2013. nov. 17. 12:56
Én a Bánfi Sampont használtam, rettenetesen büdös, úgyhogy abbahagytam. DM-be nem nagyon járok, de majd lehet, hogy megpróbálom, a Rossmannba meg főleg nem járok. Lehet, hogy olcsóbbak ezek a tabletták, de ha ti mondjátok, hogy jók, akkor kipróbálom majd. Hogy hívják ezt a tablettát? DM?
❮❮ ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook