Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
6233. Anda39 (válaszként erre: 6232. - Nysc)
2014. jan. 19. 15:30

Látod ezt én sem értem, ugyanezt lehetne mondani a színező sampon nevű termékről is, aminek szerintem semmi köze a samponhoz...

Egyébként a tartós színezők amúgy sem moshatók ki csak úgy a hajból.

6232. nysc
2014. jan. 19. 13:51

Tudjatok, meg mit nem ertek?

Ugy tudom, a loreal carsting creme szinezo. De ha szinezo, akkor miert nem lehet kimosni a hajbol? Miert nem nevezi festeknek?

6231. Anda39 (válaszként erre: 6228. - Majácska83)
2014. jan. 18. 09:53
Ha több színű a haj, fennáll annak a veszélye, hogy egy hamvasítás vagy hamvas festék használatakor a világosabb tincsek szürkék vagy lilák lesznek. Lehet, hogy kicsit szőkíteni kellene azokon a részeken, ahol mindig sárga marad, hogy egységes legyen az egész.
6230. Anda39 (válaszként erre: 6229. - Grizus)
2014. jan. 18. 09:52
Persze, hogy szoktak. Ez alap. :)
6229. grizus
2014. jan. 18. 01:10
Azt szeretném megkérdezni, hogy szoktak ma még hajat ritkítani? Ezer éve nem voltam fodrásznál, anyukám szokta vágni a hajamat. Viszont nagyon sűrű, ami egyrészt jó meg szép, de baromi meleg, most már télen is folyton vizeznem kell a fejbőrömet.
2014. jan. 17. 19:14
Sziasztok! szeretném a segítségeteket kérni nekem szőke hajam van nagyjából ahol a tincsek lettek jó pár hónapja leszívatva ott nagyon tetszik a hajam színe de a többi helyen csibesárga és az egyik fodrász csajszi aztmondta hogy kenjem be a kallos minxton ezüst hajfestékkel és szép lesz nem lesz csibesárga de félek hogy ezüst hamvas színű lesz a hajam ki tud nekem ebben segíteni?
6227. Anda39 (válaszként erre: 6225. - Szisz23)
2014. jan. 17. 17:34
Én először leszedném ezt a színt, ami rajta van, aztán rákenném pl. az Indola 8.77x nevű festékét. Ha elő van szőkítve, akkor elég intenzív lesz és olyasmi, mint a belinkelt képeken a hajak.
6226. Szisz23
2014. jan. 17. 15:00

[link]



[link]


[link]


képek :)

6225. Szisz23
2014. jan. 17. 14:44
Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem. Hosszú barna hajam volt amit blanssal leszívtunk kb piros-narancssárgára, majd befestettük 6.66os loreál festékkel. Most szeretnénk átfesteni, és mivel van narancssárga a hajamban vettem egy kék kallos mixtone-t meg egy loreál preference pure ruby 46os festéket. A problémám az, hogy loreál crazy colour 41es ciklámen szín féle vöröset szeretném, de az hajszínező, rendes festékben meg ilyet nem találtam. A kérdés az, hogy a meglévő festékekből lehet ilyet csinálni? esetleg ha veszek még valamilyen mixtone-t? Vagy valaki tudja, hogyan/miből lehetne kikeverni? lényegében hideg vöröset szeretnék enyhe rózsaszínes lilás bordós meggyes beütéssel (más jelző nem jut eszembe :D ), és a Crazys hasonlít rá a legjobban. Susan Coffeynak volt hasonló haja pár képen onnan jött ez a vágyálom. :) Sajnos van már lenövésem is ami sötét barna, mondjuk azt megoldjuk erősebb hidrogénnel sztem. Előre is köszi, ha valaki érti mire gondolok, és válaxol :)
6224. Anda39 (válaszként erre: 6222. - Maya2013127)
2014. jan. 15. 21:01

Fodrász vagyok, és nem tudom, hogyan tudnád otthon megoldani...

A lenövést lehetne melírozni (a többi részre nem kell szőkítő), de ezt te otthon egyedül nem hiszem, hogy meg tudnád oldani. Főleg nem hátul...

A sapkás melírrel meg az lenne a baj, hogy nem tudnád csak a lenövést bekenni, mivel a többire nem mehet szőkítő újra.

Az lehetne megoldás, ha megpróbálnád a saját hajszínedre festeni azt a részt, ami már ki van szőkítve, de ez sem könnyű, mert a bolti festékek alapján igen nehéz kiválasztani a megfelelőt, ami nem üt el.

Azért nem minden fodrász kér el annyit egy festésért vagy melírért (pl. én sem)...

6223. JanaW
2014. jan. 15. 14:16
Igy van. Barmire lehetunk allergiasok. A baba tusfurdo pl.kimondottan allergizalo, a johnson termekei is. Es sajnos ezeket babakra, gyerekekre kenegetik. - mert baba van a neveben
2014. jan. 15. 13:01
Sziasztok. Tudna valaki tanácsot adni? Hosszú sötét szoke hajam van, az az eredeti, mindig is szoke melirral volt festve, mar szinte szökés a hajam, most eleg rég voltam mar fodrasznal, kb 6 hónapja, iszonyat a hajam, baba mellett nem tudtam elmenni mert mama nincs akire ra tudnám bízni, apa meg sokat dolgozik, hetvegen is. A profi lombos tettem be képet milyen csunya a lenoves. Fodrasz iszonyat penzt kérne el, 10 000 Ft korul van, ennyit nem szeretnek kifizetni. Tudtok tanácsot adni? Hogyha magamnak szeretnem be festeni hogy kezdjek hozza? Mert a lenovest is külön kell gondolom első körben be festeni, aztán meg a többit. Es milyen festéket ajanlanatok????eddig mindig szokitopor es hidrogénnel volt szokitve a hajam, szerencsere nekem nem sárguló be a hajam, szépen kiszokul. Nincs szét törve, szétégve a hajam. Ha nem lesz ra megoldás akkor sajnos kénytelen leszek fodrászhoz menni egy zsak pénzzel. Szep napot mindenkinek.
6221. Anda39 (válaszként erre: 6220. - Nysc)
2014. jan. 15. 12:18

A 2.7 is nagyon lila, de annyira sötét, hogy nem olyan feltűnő. Kérdés, hogy ha fakul, mi lesz vele...

A sima 3-as is elég sötét és vannak benne hideg pigmentek is, ez natur szín.

Igen, azt írják, hogy ez a fajta is ppd mentes, az össztetevők között sincs benne. Viszont hasonló cuccnak lennie kell benne, pl. toulen diaminnak.


(Tulajdonképpen minden vegyi anyag, amit használunk káros (pl. a tusfürdő is, fogkrém is), ha az ember utánaolvas, már üldözési mániája lesz és semmit nem mer megvenni...)

6220. nysc (válaszként erre: 6219. - Anda39)
2014. jan. 15. 11:36

Megneztem, koszi. Igen, a lila az lila.

Itt is ezek a szamok vannak. A 2.7-nél ez pl. mennyire lila? :)

Mert a 3. sorozatbol nincs is hideg arnyalat, csak 3.36, ami Bezs Arany barna.

A 2.11 szinten van, Hamvas sotet barna. De ezt mar a nayonal is beszeltuk, hogy nagyon sotet lenne, szinte fekete.


A ketto kozott pedig semmi nincs. (vagyis nincs 3.1 vagy 3.7)


Ezeken kivul olvastam, hogy ppd mentes. A yocoloringra is ezt irjak, viszont a doboz oldalara ra van irva (nem az osszetevoknel, hanem a masik oldalon), hogy tartalmaz phenilendiamint(PD), tehat benne van az allergen, s ezt az orvos is megerositette. Megnezned a doboz oldalan legy szives, hogyra van-e irva a fenti szoveg? Koszonom. (hol dolgozol, pesten?)

6219. Anda39 (válaszként erre: 6218. - Nysc)
2014. jan. 15. 09:54
Az Actyvát, bocs. Van egy csomó fajtája ennek a festéknek, és csak ezt használtam egy darabig, bár még van pár darabom. Ezt a lilát éppen két hete festettem, nagyon intenzív.
6218. nysc (válaszként erre: 6217. - Anda39)
2014. jan. 15. 09:33

Koszonom szepen!


Mit ertesz sima Kemon alatt? Valoban, sok sotet szin nincs, de van egy csomo barna, meg valami keverheto izek :)

6217. Anda39 (válaszként erre: 6216. - Nysc)
2014. jan. 14. 19:19

Nézegetem, de nagyon nem vagyok megelégedve ezzel a színskálával. :) Alig van sötétből szín...

A kettes nagyon fekete lenne, tuti. A másikat meg nem ismerem, mennyire lenne lilás. Ezt a festéket nem szoktam használni. ja, most jut eszembe, hogy sima Kemont használtam párat, színskálám is van, és abban a 7-es bizony nagyon szép lila, mint a padlizsán. Ha ez is olyan, akkor azt nem ajánlom.


Én Indolával dolgozom, ahogy már írtam korábban is, ebből tudnám ajánlani pl. a 4.89-est. Elég sötét, hideg is.

Amúgy 6-os oxival(20-assal) kell a festéket használni, a színezőkhöz kell a 3-as.

6216. nysc
2014. jan. 14. 14:08

Kedves Anda,

kerlek, segits nekem hajszinvalasztasban.


Kemon Nayo festeket szeretnek. Elotte par alkalommal YoColoringot hasznaltam, -de kijott a hajambol, es ppd-ttartalmaz, de mindegy is :)

Az a szin natur barna volt. Kicsit vilagosnak velem, most sotetebb barnat szeretnek, de nem a feketebe hajlot. Valamint voroset sem szeretnek a hajamba, a hideg arnyalatot kedvelem.


Kerlek, megtenned, hogy megnezed ezt a 2 szint nekem?

4.7 -attol tartok, nagyon lila leszek

2.11 -itt pedig azt gondolom, hogy mar tul sotet barna lesz.

10-es volumennel mindet..(?)


Bemasolom neked az elerhetoseget, csak rakattintasz es lathato a szinskala is az 5. oldalon.

kemon.hu/storage/file/Termek_katalogus/NAyo_fuzet2011_HU.pdf


Nagyon nagyon koszonom!!

6215. Anda39 (válaszként erre: 6214. - Cde472ac47)
2014. jan. 14. 12:40
Ha világosabbat akarsz, azt sima festékkel (főleg színezővel) nem fogod tudni elérni. Muszáj szőkítővel csinálni.
6214. cde472ac47 (válaszként erre: 6211. - Anda39)
2014. jan. 13. 19:05

Szia!

Nekem is tudnál segíteni? :)


Évekig szőkére volt melírozva a hajam, de meguntam és lenövesztettem az eredetimet. Ez ilyen közép, vagy kicsit sötétbarna. Aztán gondoltam egyet és hogy ne legyen ilyen unalmas, befestettem Garnier Color Sensation festékkel. A színe jó lett, barna maradt, de ha rásütött a nap akkor olyan sötétvöröses fénye volt. Szép volt. Viszont közvetlenül a festés után marék számra hullott a hajam. Aztán még egy pár hétig biztosan. Ez olyan szeptember környékén volt.


Aztán novemberben vettem Loreal Casting Creme Glosst, ez elvileg ammónia mentes, színező. Ez is ilyen sötétbarnás szín, 513-as árnyalat. November végén festettem be vele, de már jócskán kikopott mert gyakran mosom.


Most szeretném kicsit világosabbra. Az sem lenne baj ha már lenne egy kis szőke árnyalat benne. A 600-as sötétszőkét néztem ki, vagy az 500-as világosbarnát. Kicsit ki tudja világosítani a hajam? Attól félek hogy inkább rezes színe lesz.

Egyáltalán képes változtatni a mostani színen? Most ilyesmi

[link]

6213. hungarita (válaszként erre: 6211. - Anda39)
2014. jan. 12. 19:34
Igen a c-vitaminozasrol mar olvastam, sot ki is probaltam meg festes elott... egyszeri alkalomtol nem tortent semmi valtozas, de valoszinu azert sem, mert keves c-vitamint kevertem tul sok samponhoz... Azt is olvastam, hogy korpasodas elleni samponnal a legjobb osszekeverni. Majd kiserletezgetek... Leszivatni semmikeppen sem akarom fodrasszal. Annyit nem er az egesz... akkor mar inkabb maradjon sotet, mivel alapbol eleg szaraz a hajam.
6212. JanaW (válaszként erre: 6210. - Anda39)
2014. jan. 12. 19:18
Koszonom!
6211. Anda39 (válaszként erre: 6209. - Hungarita)
2014. jan. 12. 18:53
Örülök, hogy végre tudod, mi volt a baj. Most már csak két dolgot tehetsz: vagy befested az egészet sötétebbre - amilyen az alja-, vagy megszabadulsz a sötéttől. Erre van a fodrász-változat (elmész), vagy otthon kísérletezel. Van olyan, hogy c vitaminos színleszedés, olcsóbb, mint bármi. A dm-ben kb. egy ezres egy dobozzal, és annyi nem is kell. Samponnal kell összekeverni, rákenni a hajra, zacskót rá, aztán várni. Előbb-utóbb le kell jönni a festéknek. Olvasgass a gugliban, van írás több is erről. Nem mondom, hogy jó ötletnek tartom az otthoni barkácsolást, de ezzel nem tehetsz kárt a hajadban. Ja. Ha lejön a sötétebb festék, azért nem az eredeti hajszínedet kapod vissza, hanem egy világosabb, vöröses beütésűt, ezt utána lehet festeni, csak nehogy sötétet kenj rá megint.
6210. Anda39 (válaszként erre: 6205. - JanaW)
2014. jan. 12. 18:48

Hááát, őszintén szólva én még nem találkoztam olyan samponnal, ami tényleg szembetűnő változást okozott volna. Persze ez még nem jelenti azt, hogy ilyen nincs. :)

Pigment-torlódás is okozhat matt hajat, ez akkor van, amikor nagyon sok réteg festék van a hajon. (ha nem kopik le a szín, felesleges újra meg újra rákenni a már festett részre).

Lehet venni hajfény spray-ket, elég sokféle van. Én amit szeretek, az pl. a Manya nevű,Kemon márkájú de a Toni&Guy fényspray-je is jó - ez utóbbi a dm-ben is kapható, előbbi fodrászkellékesben.

6209. hungarita (válaszként erre: 6204. - Anda39)
2014. jan. 12. 16:46
Lehet megis igazad van... lemertem es kb 7-8cm lett vilagosabb, a tobbi sotetebb, igy egyertelmuen a lenovesemet fogta be rendesen a festek, a hajam tobbi reszeben meg ha nem is latszott, valoszinu maradt szinezo, ezert lett most sotetebb festes utan... pedig teljesen ugy tunt, hogy kikopott, mert visszakaptam a sajat hajszinemet...
6208. hungarita (válaszként erre: 6207. - 9bbc382386)
2014. jan. 12. 16:38
Most a lapockamig er, decemberben levagattam, es utana festettem be. De 2 dobozzal siman ra ment volna igy is...
6207. 9bbc382386 (válaszként erre: 6206. - Hungarita)
2014. jan. 12. 11:14

Ilyen hosszú hajra 3 doboz minimum kellene.

A tőfestésre elhasználok egy dobozzal.

6206. hungarita (válaszként erre: 6204. - Anda39)
2014. jan. 11. 22:27

Azt mondod vegyianyag? Az nem csak festeket jelent akkor... ez a loreal excellence elvileg egy ammoniamentes festek es van hozza egy szerum, amit festes elott kell eloszlatni a hajhosszon... valoszinu akkor ezzel szurtam el! Latszik a hajamon, hogy tok egyenletlen, de ez amiatt is lehet, hogy tenyleg keves volt a hajamra a festek.


Majus elejen szineztem be utolajara az akkor meg derekig ero hajamat (8 honap kb 8cm lenoves), december elejen levagattam az akkor mar fenekig ero, majdnem vallig teljesen lenott, kozepen kikopott es az aljan foltosan szinezett hajamat kb a lapockamig. Magyarul ha maradt is benne szinezo, csak a legaljan, most viszont CSAK a fejem tetejen latszik az a szin, ami a dobozon van, a tobbin is latszik, hogy mas lett a szine, de sokkal sotetebb es egyenletlen.

6205. JanaW (válaszként erre: 6203. - Anda39)
2014. jan. 11. 20:34

Koszonom.


Bar sajna neki korabban is ilyen volt, fako.. Nyilvan fiatalasszony koraban nem, mikor nem sutogette a hata. Alapbol meg hullamos is neki.


De ettol fuggetlenul ezek a feny samponok vagy festekek segithetnek?


Koszi

6204. Anda39 (válaszként erre: 6201. - Hungarita)
2014. jan. 11. 18:40

Még valami: most, hogy festett a hajad, már tutira nem fogod tudni kivilágosítani, mert festék festéket nem világosít. Hiába kensz akármit és akárhogyan...

Én még mindig azt mondom, hogy a hajhosszon van maradék vegyi anyag (ill. volt ezt a festést megelőzően is), mert ha nem is jutott mindenhova anyag, ahova igen, ott mindenképpen ki kellett volna alakulnia a kívánt színnek.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook