Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


113. mandella (válaszként erre: 107. - Nagual)
2009. jún. 12. 19:41

oké, köszi, megjegyzem a nevét ennek a színezőnek!!!


a hennát jó, hogy mondtad, akkor megvárom, míg teljesen lenő minden melír rólam


ksözi!!!

112. Nagual (válaszként erre: 110. - Berillke)
2009. jún. 12. 19:37
Szerintem át fog ütni a vörös egy kicsit a barnán de elsőre is lehet olyat amilyet szeretnél ha jó fodrásszal csináltatod. Festékkel a szőke nem megy elsőre. mindenképp szőkíteni kell hozzá vagy színleszedővel is meg lehetne próbálni... Ez persze függ a hajad állapotától is hogy mit bír stb.. Lehet elsőre is de pár alkalom után biztos sikerül elérni a színt...
2009. jún. 12. 19:26

ha ez a videó elindul neked, akkor itt megnézheted:

[link]


képeken nem találtam ilyen árnyalatúnak a haját, anno barnás volt...

2009. jún. 12. 19:20
Azért írtam, hogy kb. olyan árnyalat, mint Erős Antóniáé :-)))A lenövés most kb 1,5 cm. Az egészet szeretném világosbarnára váltani, szőke melírcsíkokkal tarkítva. Szerinted hány alkalom szükséges hozzá?
109. Nagual (válaszként erre: 108. - Berillke)
2009. jún. 12. 19:17

Szia!


Az alapszínedet értem, de nem ismerem az igora színskáláját mert kb 12 éve használtam utoljára. :(

Szóval milyen színű a festett rész és mekkora a lenövésed? A melír szerintem is a legjobb megoldás az esetedben... Az időt nem tudom látatlanban megmondani... :)))

2009. jún. 12. 19:10

Szia Nagual!

Abszolút szín és stílusváltást szeretnék hamarosan. Alapszínem sötétbarna, most jelenleg swarzkopf igora royal 9998-as árnyalatú a hajam. (Kb. mint Erős Antóniának :-)). Szeretném világosítani, azaz világosbarnára gondoltam diszkrét szőke melírral. Szemem színe is sötétbarna, viszont a bőröm színe inkább világos, mint sötét. Mennyi idő alatt lehet a legegészségesebben átfesteni? Szívatni nem szeretném... Köszi előre is a segítséget! :-)

107. Nagual (válaszként erre: 106. - Mandella)
2009. jún. 12. 19:04

Szia Mandella!


A részleteket tényleg felesleges... Az lényeg hogy a Henna alapú hajfestékek olyan anyagokat tartalmaznak, amik a festett,melírozott hajon kémiai reakciót váltanak ki, ezért leég vagy letörik a haj. Tehát a Henna csak természetes hajra ajánlott.. Vigyázz a palettével nehogy bekapja a hajad. A legjobb választás ha kellékesben veszel W color touch ammóniamentes színezőt. Nagyon szép fénye lesz a hajadnak tőle és nagyon hajkímélő. Ez nem hajfesték, csak színező.. Nagyon szupi! Remélem segítettem...


:)

2009. jún. 12. 18:50

Szia Nagual.


Az én "problémám" az, hogy meguntam a mostani hajszínemet (korábban évekig szőkés melír volt benne, barna az alapszínem, de nemrég beszüntettem a melírozósdit), sötétbarna hajam van, és bioboltban vettem hennát (asszem, meggyvörös színt), elmeséltem a fodrászomnak, aki meglepetésemre azt mondta, hogy nem ajánlja a hennát, nem tért ki részletekre sajnos (telefonbeszélgetés volt).


Én meg pont azért vettem hennás hajfestéket, mert azt gondoltam, ez természetes, meg nincs benne irritáló akármi, ammónia, meg ilyenek.


Egyébként nem befesteni akarom a hajamat, hanem csak színezni, mert uncsi (ezért aztán később vettem egy hajszínezőt is a biztonság kedvéért :), asszem, Palette, de nem biztos, most nem jut eszembe.


Szóval a hennáról mi a véleményed? Merjem vele befesteni a hajam vagy ne? :-)


Köszi!

105. Nagual (válaszként erre: 104. - Adrienn20)
2009. jún. 12. 18:44
Vigyázzzz nehogy feltöltődjön a hajad... :)))))))
104. Adrienn20 (válaszként erre: 101. - Nagual)
2009. jún. 12. 18:35

szia.köszi,nem körkefére gondoltam hanem hajkefére.

nem kifejezetten bontásra gondoltam hanem mindennapi hazdnálatra.reggel és este szoktam átfésülni a hajam erre kéne vmi.tehát egy általános hajfefére :)

alfaparfnál láttam egy 2fázisú cuccot.szted?

2009. jún. 12. 18:21

Szia!Lenövesztős problémám van..

Eredetileg olyan homokszőke hajam van,de olyan 2évig sötétre festettem..most le akarom növeszteni,ezért megpróbáltam az eredetihez hasonlóra festetni(kb.egy fél éve festetgetem az eredetire),de minig totál beszőkültem(vagy a nap szívta ki),és így is eléggé látszik,de már meguntam,ezért ígyhagyom.Mivel tehetem kevésbé feltűnővé,vagy hogy gyorsíthatnám meg a dolgot?

Megoldás lehet a színező?(hogy amíg le nem nő,valahogy kinézzen?)

Előre is köszi!

Kismogyi

102. 6811b3adb3 (válaszként erre: 98. - Jellina)
2009. jún. 12. 17:40
Első lépés: cseréld le a boltban kapható reklám termékeket és vegyél professzionális/fodrász hajpakolót (hagyd rajta 15 percig,húzz rá zuhanysapkát és hajszárítóval melegítsd.A meleg hatásásra jobban beépül a pakolás a hajba.Én a tejes litereset ajánlom,nagyon jó és az ára is tökéletes).Majd öblítsd ki,fújd be öblítést nem igénylő hajkondicionálóval (ez általában 2 színű,amit össze kell rázni és ráfújni a hajra úgy hogy ne érjen a tövéhez,mert bezsírosítja azt)jól fésüld ki és hab vagy rögzítő helyett hajujraépítőt tegyél rá.Ne vasald,ésne szárítsd forró levegővel!
101. Nagual (válaszként erre: 100. - Adrienn20)
2009. jún. 12. 17:32

Szia!


Ha bontásra kéne a kefe, tényleg a legjobbak a disznósörte kefék műanyag tüskékkel.. Ezt bármilyen drogériában megtudod vásárolni. A minőség ebben az esetben csak a tartósságra vonatkozik szóval tetszés szerint választhatsz. Ha körkefét keresel akkor érdemesebb a karbonszálas kefékkel próbálozni, nekem ezek a legtartósabbak, azonban csak kellékesben tudod megvenni. A nap ellen legjobb a hajkendő. Amúgy talán a boltokban is találni jóminőségű UV szűrős termékeket. Szerintem próbáld meg a nagyobb márkák közül valamelyiket, mert több az esély hogy használni fog. Amúgy ezeket is kellékesben kéne megvenni. A boltok sajnos tele vannak használhatatlan reklámtermékekkel...


:)))

2009. jún. 12. 16:46

halihó.

lenne 2 kérdésem. most akarok venni hajkefét de nem tudom milyet nem akarok megint vmi gagyi műanyagot. sztetek milyen lenne a jó?érdekelne anyag márka ár meg ilyenek. hosszú hajam van állítolag vmi vaddisznósörte vagy mi jó :D

a másik. sztnék vmi jó hajvédő napozót. megyek tengerhez nyaralni és kéne vmi ami védi a tűzö naptól a viztől h ne száradjon ki. ismertek vmi jót?mert tom h majdnem mindegyik márkának van ilyen csak ha használt vki akkor vélemény érdekelne.

99. 8559ed0e1b (válaszként erre: 97. - D879a0c5b4)
2009. jún. 11. 19:23
Nem vagy akadékos:) jól jön a tanácsod mivel még sosem festettem hennával a hajam:)
2009. jún. 11. 18:29

Szeretnék kérdezni: 10 éve szőkére festem barna hajamat. Ennek megfelelően kémiailag károsodott. Nem törik, mert mindig vágatok a végéből és csak a tövet festem 6 hetente, de száraz. Viszont a töve meg zsíros.

Bármit teszek rá, semmi nem használ. Hajpakolás és hajvégápoló mindig kerül rá, de száraz, száll és totálisan tartásnélküli.Emiatt csak mindig összekötöm. Így viszont még jobban zsírosodik. Hajlakkot ilyesmit nem használok, nem akarom még több kémiai hatásnak kitenni. Soha nem szárítom, nem vasalom, stb... Kb. vállig ér, hátul picit hosszabb.

Szerinted mit tehetek vele? Csak ne azt, hogy vágassam le, mert ezt csinálom 10 éve, de semmi eredmény....

Tudom, hogy nem lehet márkanevet nyilvánosan említeni, de privben :)?

már mindent kipróbáltam, a drogériákban található egyszerűbb Fru@tis..stb-től a drága M@TRIX-on át a toniendgájig, de semmi nem hatott, ja a házi tojás-ricinus hülyeséget nem is említve....

Na, ha ehhez vki hozzá tud építőleg szólni....hát annak minden tiszteletem :)

És természetesen köszönöm !!!!!!!

2009. jún. 11. 18:07

Hagyni kell pihenni 3-6 hónapig, a haj hosszúságától függően (szóval hosszú hajat tovább), különben annyi a hajadnak...


Azt is tudni kell a hennás festékről, hogy csak az eredeti hajszínhez hasonló színre tud festeni, szóval sötétbarna hajból soha nem lesz szőke és szőkéből se sötétbarna..

Ősz hajszálakat nem tudom, mennyire fog be, a natúr vörös megfogja, a többi nem biztos.

A logona márkájút szokták ajánlani festéshez, bár az nem fogja be az ősz hajat...


Ne haragudjatok, nem akarok ám akadékoskodni, csak segíteni szeretnék :)


Érdemes próbatincset festeni :)

2009. jún. 11. 16:07

Na most már semmit sem értek..D

Szőke a hajam,kémiai festéket használtam.Ha most rákenek egy hennás festéket,akkor letörik a hajam?

Henna plus festékben láttam egy szép szőke árnyalatot,azt szeretném kipróbálni.

95. Zsuzsa88 (válaszként erre: 89. - D879a0c5b4)
2009. jún. 11. 11:44

Namost. Jól értettem, hogy várni kell 3 hónapot, és utána viszont lehet? Mert nekem utoljára január körül lett barnával festve a hajam. Meg az egész "alja" március körül. A frufrum pár napja, de azt nem festeném hennával.


Nálunk van fekete henna. Ugyanolyan dobozban van, mint a vörös, csak azon fekete hajú indiai nőci van. Egyébként tiszta növényi alapanyagból van, por állagú, vízzel kell masszát csinálni belőle, és nagyon paré szaga van. XD

94. 6811b3adb3 (válaszként erre: 92. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 11. 09:35
csak natúr,természates színt válassz,mert a fantázia barnákban mindben van vörös árnyalat
93. Nagual (válaszként erre: 92. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 11. 01:48

Szia!


Tök egyszerű... A kakaó és csokibarnában van vörös árnyalat is. Válassz natúr vagy hamvas barnát és a kellékesben vegyél festéket...

Szívesen!

:)

92. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 91. - Nagual)
2009. jún. 10. 23:39

Azt mondd meg nekem légy szíves, hogy milyen festékkel fessem a hajam, hogy ne legyen egy icipici vörös árnyalata sem. Ajánlották a Londa kakaóbarnát, a Natural and Easy csokokládébarnáját, de ahogy rásüt a nap mindkettő után vagy egy kis vörös árnyalat.

Ha fodrásszal festetem, megoldható, hogy barna legyen és ne vörös?


Köszönöm!

91. Nagual (válaszként erre: 86. - Zsuzsa88)
2009. jún. 10. 21:05

Szia!


Semmiképp ne kenj rá hennát! Nem érdemes vele szórakozni. A henna természetes(nem festett) hajra ajánlatos. Kénsó tartalma miatt leégeti a festett hajat. Inkább vegyél kellékesbe jóminőségű hajszínezőt. Először színezővel később a kellékesben vásárolt festékkel kend be. Hagyd a bolti termékeket, nem lehet bízni bennük. :)

2009. jún. 10. 17:20

Most segíthetnél!

Jöhetnél és befesthetnéd a hajam.

Tegnap akartam,de vendégeim jöttek,ma meg egy kicsit lusta vagyok!

89. d879a0c5b4 (válaszként erre: 88. - Zsuzsa88)
2009. jún. 10. 17:14

Fordítva sem szabad...

Nem szeretik egymást... De nekem aztán mindegy, a te hajad :)

Fekete henna nem létezik, csak vörös...

A fekete testfestős hennába már olyan anyagot tesznek, amire allergiás lehetsz, nem ajánlják a használatát.

Viszont lehet venni/rendelni fekete hennatartalmú hajfestéket, viszont a világos hajat kékre-zöldre fogja be (asszem a benne levő indigó miatt)...

88. Zsuzsa88 (válaszként erre: 87. - D879a0c5b4)
2009. jún. 10. 16:59
De én feketével festeném. És nem hennára kémiait, hanem kémiaira hennát. :) A nővéremnek olyan szép fényes és puha lett a haja, nem értem, nekem miért törne le?
87. d879a0c5b4 (válaszként erre: 86. - Zsuzsa88)
2009. jún. 10. 16:03

Volt olyan eset, hogy egy lány modell volt egy fodrászversenyen, csak elfelejtette megmondani a fodrásznak, hogy 3 hete hennával be lett festve a haja... Rákenték a kémiait, tőből letörött a haja...


Hajhossztól függően 3-6 hónapot kell várni, hogy hennával befesd, de vörös színt ad neki, nem barnát.


Nekem is hennával van festve a hajam, úgyhogy utánanéztem a dolgoknak :)

86. Zsuzsa88 (válaszként erre: 84. - Nagual)
2009. jún. 10. 15:51

Nemár, tényleg?! :'(((


De nem szeretném kémiai festékkel festeni, mert abban van a legtöbb méreganyag, és az még károsabb, mint a szőke.


A hajam most nagyon jó állapotban van, vasárnap levágtuk a száraz hajvégeket, most olyan jó végighúzni a kezemet a hajamon, olyan puha. :D


Amit most mágtunk le, az még annak a "maradéka", amit a ballgás előtt tettem tönkre. 2 nap lett egymás után festve a hajam, szőkével. Kaptam egy sehol semmi szőkét, az volt ráírva a dobozra, hogy mézszőke. Hát, mit ne mondjak, SZÜRKE lett a hajam, mintha ősz lennék. Na, 1 nap sírtam, következő nap meg rohantam venni másik festéket... Azután egy jó darabig nem is festettem, de később meguntam a rondán lenőtt szőke hajat, és befestettem L*nda hajfestékkel, világos- illetve az aljára sötétbarnát használtam. Minden jó volt, szépen be is fogta, csak pár mosás után az a rész, ahol előtte szőke volt, ott ledobta a G*rnier C*lour N*turals a L*ndát. Rondának nem ronda, csak szeretném, ha most már fekete lenne. És ezért szeretném hennával, mert azt biztos nem dobja le a hajam, akármilyen száraz is a vége.


A nővérem 2 évig festette kémiai festékkel a haját, vörös volt, aztán váltott a hennára. Nem lett a hajának semmi baja. Nem értem, hogyan égne le az én hajam a hennától. Nem krémes, samponos, meg nemtom, milyen hennát használt, hanem amit nálunk lehet venni a piacon, kis zacskóban van, ami egy dobozban van, rajta egy india nő.

85. Reni33 (válaszként erre: 83. - Nagual)
2009. jún. 9. 18:36
Szia! Még nem voltam vérvételen,de készülök! Még egyiket sem próbáltam,de lehet,hogy kipróbálom még valamelyiket.Köszönöm!!!
84. Nagual (válaszként erre: 81. - Zsuzsa88)
2009. jún. 8. 19:17

Szia!


Ne csináld hennával! Leég az egész hajad.. Érdekes színösszeállítás.. :) Jó lenne tudni hogy milyen állapotban van a hajad és milyen színű most? Mivel festetted eddig hogy ledobta a festéket? :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook