Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
2014. febr. 11. 16:37
Sziasztok festett valaki Palette skandinávszőkét(100-as)ugyhogy nem rakott bele szőkitőport?Köszönöm
6292. Anda39 (válaszként erre: 6291. - Nysc)
2014. febr. 8. 18:02

Nézd meg ezt:

[link]

6291. nysc (válaszként erre: 6289. - Anda39)
2014. febr. 8. 16:51

Ertem.

Tudnal kuldeni color wear szinskala linket?

6290. mistvan2
2014. febr. 7. 14:39

Látom a topik aktív, kár hogy nekem senki nem segít :( még fényképet is készíttetem magamról pedig nem szeretek fényképezni, biztos nincs itt ennyire kreatív fodrász.


Hsz:6280 + 6282

6289. Anda39 (válaszként erre: 6288. - Nysc)
2014. febr. 7. 12:53
Kímélőbb, mint a tartós festék, és nem világosítja a hajat. A festékpigmentek csupán hozzáadódnak a haj pigmentjeihez.
6288. nysc (válaszként erre: 6287. - Anda39)
2014. febr. 7. 12:09

Szia! Sajnos nem is volt olyan szin -eleve a palettaban sem- amilyet szerettem volna - huvos barna a kék sorban. Igy 5/71 lett, más nem is volt készleten.

[link]


Ha tehat a leirasod alapjan nem bontja a sajat pigmenteket, akkor a haj strukturajara ez milyen hatassal van?


most megneztem a color wear-t , de nem is talalok szinskalat :(

6287. Anda39 (válaszként erre: 6286. - Nysc)
2014. febr. 6. 16:21

Köszi, hogy megírtad! Érdekelne, hogy pontosan melyik színnel kented a hajad?


Amúgy a hajszínezők és hajfestékek között jelentős különbség van ám, másképp megy végre a színezés folyamata, de a legfontosabb az, hogy a színező nem bontja le a haj saját pigmentjeit, még egy részét sem, a festék meg igen. Ezért sem lehet világosítani színezővel.

6286. nysc (válaszként erre: 6221. - Anda39)
2014. febr. 6. 10:12

Szia Anda!


visszajelzek neked :)

Vegul is nem kemon tartos szinezot valasztottam.

Nezegettem sok markat is, de a wella color touch palettaja nem tetszett valamiert -nem is talaltam szep barnat benne. Igy a Londa tartosat hasznaltam. A szine egesz jo, sajnos latok benne voroset. Ettol fuggetlenul tetszett, s felfestes utan nagyon szep csillogo volt. Elso mosas utan mar nem latszodott ez. A masodi utan sem :)

Valoszinuleg, nem fogom legkozelebb valasztani, bar a szine eleg jo, az ara 2500 Ft, ami azert eleg draga ahhoz kepest, hogy szinezo es elmeletileg kb. 6 het mulva ujra meg kellene vennem. Ennel olcsobban mar rendes festeket kapni.

Valojaban akkor nem is tudjuk, miert jobb a szinezo a festektol, ha ugyan azokkal a tulajdonsagokkal rendelkezik.


Alfaparf color wear is az eszembe jutott. Azt ismered, vagy valaki? Az arat is jo lenne tudni :)


koszi, szio

6285. Anda39 (válaszként erre: 6284. - Anda39)
2014. febr. 6. 08:36

Tehát én a következőt tenném:

színleszedővel megszabadulnék a mesterséges pigmentektől. Az eredménytől (és a saját hajszínedtől) függ a további teendő: esetleg alá kell még szőkíteni, vagy elég lesz rámenni festékkel. Hogy milyennel, az attól függ, milyen árnyalatok lesznek a hajban a vegyszeres kezelések után, ezt akkor kell eldönteni.

6284. Anda39 (válaszként erre: 6283. - Yasmine1122)
2014. febr. 6. 08:34

Először is fontos, hogy a linken a lánynak milyen a saját eredeti haja, mert ha nem olyan a tied, akkor nem ilyen lesz az eredmény ugyanattól a festéktől.


A 8-as színmélység sokkal sötétebb szokott lenni.


A színező leszedése ugyanolyan nehéz, mint a festéké, nem ártana fodrászra bízni...ebben a helyzetben még tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a választott árnyalat nem meleg, a színleszedés után viszont a haj mindenképpen vöröses-sárgás lesz. Ezért sem biztos, hogy a Matrix 8.2-ese tudja produkálni azt, amit a fényképen szereplő lánynak.

2014. febr. 5. 17:00

Szia Anda!


Ilyen szőke hajat szeretnék, mint a képeken, azt írják a Majirel 8.2-est használták.

[link]

A hajam szőkére volt melírozva, csak egy hülye ötlettől vezérelve, január elején beszíneztettem fodrásszal közép barnára. (Matrix színező)

Szóval a kérdésem, hogyan tudnám ezt a színt most elérni? :)

Köszönöm!!!

6282. mistvan2 (válaszként erre: 6281. - Anda39)
2014. jan. 30. 22:48

Ah köszi, ez egy jó alternatíva, és ha nem lesz más megoldás akkor ezt megpróbálom.


Ahogy elnézem nincs itt fehérvári fodrász, akkor marad a másik megoldás, készítek pár képet az arcomról előröl hátulról oldalról és felülről, és priviben elküldöm annak aki segít a legmegfelelőbb fizura megtalálásában.

6281. Anda39 (válaszként erre: 6280. - Mistvan2)
2014. jan. 30. 07:28

Nem én vagyok az embered, messze vagyok Fehérvártól...

Van több férfi vendégem, akik szintén hátrafésülve hordják a hajukat. Trükk, hogy ne essen szét: az a bizonyos hossz. Kb. 3-5 centinél hosszabb nem nagyon lehet, mert akkor szétesik a súlyánál fogva. Ha ez nem akadály, akkor is nehezen áll meg csak úgy. Kell rá valami fixáló, amit a még nedves hajra teszünk szárítás előtt. Ez lehet hab, víz (spray). Szárítás után páran igénylik a zselézést is, ezt úgy csinálom, hogy az extra erős (tényleg az, profi termék) anyagot kevés vízzel a tenyeremben eldörzsölöm és a kezemmel végigsimítom a frizurát, főleg a fejtetőt. Tuti, hogy nem megy szét.

6280. mistvan2
2014. jan. 29. 20:20

Hali


Remélem van itt fehérvári fodrász vagy hozzáértő.

Jelenleg a hajszínem sötétszőke, de csak 1cm után, 1cm belül szép szőke, bárcsak ilyen lenne az egész hajam, de nem ezért jöttem ide hogy ebbe segítsetek, hanem egy új frizura megtalálásában.

Életemben eddig 4-féle frizurám volt, jelenleg hátrafésülöm, egy ideig jól néz ki de kb 1 óra múlva szétesik és szar lesz, és néha úgy érzem nem is illik az arcomhoz.

A lények, itt fehérváron nagyon sok fodrász van, 200 méteren belül tudok mondani 3 fodrász szalont, és mind albumból kér meg hogy válasszak egy frizurát és megcsinálja... na mindegy, örülnék egy olyan fodrásznak aki rám néz és képes egy tetsző frizurát csinálni nekem, és megtanítani hogy javítsam meg ha kicsit szét esne.

6279. Anda39 (válaszként erre: 6278. - Hungarita)
2014. jan. 28. 08:57

Hát, ötleteim vannak, de azért ez a "távgyógyítás" nem ugyanaz, mintha itt ülnél előttem és megtapizhatnám a hajad. :)

Nem kevésszer olvastam már olyat, hogy a bolti festékek teljesen más eredményt adtak, mint ami a dobozon van - ez szinte természetes (kis irónia is van ebben). A színezők eleve másképp működnek: minél tovább van a hajon az anyag, annál sötétebb lesz. Namost a hatóidőt igaz, hogy betartottad, de ki tudja, mennyi ideig tartott a felkenés? Ha az is vagy fél óráig, akkor az már jó sok. Ráadásul a hajhosszra kented először, tehát ott volt legtovább az anyag.

A hajszerkezettől is függ a festék felszívódása, a hajba való bejutása.

A festékhez adott oxi is fontos, sokszor nem ugyanaz az erősségű kell a hajtőhöz és a hajhosszra. (ezt persze nem lehet variálni a bolti termékeknél)

Az, hogy világosodik, szintén olyan dolog, amit egy normális festéktől nem várunk, de szintén sokat olvastam, hogy így működik a boltiaknál.

6278. hungarita (válaszként erre: 6274. - Anda39)
2014. jan. 27. 23:30
Kicsit hulyen fogalmaztam ez teny. :) Szoval... mikor befestettem a hajam, szinte csak a lenovesen latszott a kivant szin, a hajam tobbi resze joval sotetebb maradt. Foltokban latszodott, hogy be lett festve valamivel, de egy joval sotetebb arnyalatot kapott, mint a lenovesen. Megmostam parszor a hajam, es bar foltos maradt, de vilagosodnak ki azok a reszek, amit a festek befogott, magyarul kivilagosodott, illetve most lett olyan a szin, amilyet akartam, de csak foltokban, mivel gondolom nem volt elegendo 1 doboz festek az egesz hajamra. Azt nem ertem, hogy festes utan kozvetlen miert volt sotetebb, mint a toveknel, es miert csak par mosas utan lett olyan szine a hajamnak, mint ami a dobozon van? (Fenykepekkel tudom bizonyitani :D)
6277. Anda39 (válaszként erre: 6276. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 14:27

Értelek. Biztos, hogy nem tud úgy felszívódni a hajszálba a hatóanyag akkor, ha mosás után a tök vizes hajra tesszük és fél perc után le is mossuk, de kinek van ideje annyit szöszölni minden alkalommal? :)

Én Kallos hajpakolásokat használok, mert annak ellenére, hogy nagyon olcsók, nem gyengébb a hatásuk, mint a sokkal drágább társaiknak.


Amin gondolkozom, az a cassia. Színtelen hennának is mondják, de semmi köze ahhoz a növényhez. Viszont festett szőke hajhoz nem jó, mert sárgás lesz tőle.

6276. gribedli*** (válaszként erre: 6275. - Anda39)
2014. jan. 27. 13:10

Az eddigi módszer is bevált, de elgondolkodtam rajta, hogy talán feleslegesen veszem a jó termékeket, ha nem hagyom őket rendesen felszívódni, ennyi erővel használhatnék egy rosszabbat is és ugyanitt lennék, szóval ki szeretném hozni a maximumot, vagy lehet, hogy használhatnék kevesebbet is, ha ezzel a módszerrel használnám.


Mondjuk én nem hagytam rajta 1 órát, de havi egyszer megcsinálom így is.


Ahogy kivettem, neked is jobb lett így, de tényleg macerás minden alkalommal megcsinálni. Azon gondolkodtam, hogy most nem is dokumentálhatom magamnak, mert nemrég már elkezdtem az ombre miatt is lenöveszteni, szóval hónapok óta a töve egyáltalán nincs festve, ezzel egyidőben a balzsamos változtatást, nem lehet kideríteni, hogy ha szebb lesz a hajam, akkor attól lett más a fénye, hogy nem festem régóta vagy attól, hogy nem vizes hajra teszem a balzsamot. Egy ismerősömet kérdeztem a nyáron, hogy mivel festi és milyen balzsamot használ a hajára, olyan szép csokiszíne volt és az az egészséges fény. Válasz: 4 éve nem festi és nem használ semmilyen balzsamot...

:DDD

6275. Anda39 (válaszként erre: 6273. - Gribedli***)
2014. jan. 27. 12:41
Ha bevált az eddigi módszer, akkor miért változtatnál rajta? Egyébként pont ezt csináltam én is: van egy hajpakolás, amit balzsamként használunk, ahogy te, vizes hajra. Most úgy használtam én is, ahogy az a nagykönyvben le van írva: tényleg jobb állaga lett a hajamnak tőle, de ez nem jelenti azt, hogy mindig így fogom használni, mert elég macerás lenne minden mosáskor. Szerintem elég havonta egyszer (a haj állapotától függően). Én úgy csináltam, hogy nedves hajra argán olaj plusz pakolás, nejlonzacsi, kendő, egy órát a fejen, utána mosás. Klassz fényes lett a nagyon világosszőke hajam.
6274. Anda39 (válaszként erre: 6272. - Hungarita)
2014. jan. 27. 12:38

Hát kopik, ami nem várható el egy jó minőségűtől...

Nem egészen értelek: most akkor mindenhol világosodott? Akkor hol a foltosság? :) Bocsi, ha értetlenkedek itt, lassú az agyam úgy látszik... :)

2014. jan. 27. 12:01

Anda, kérdés: balzsam...


Mindig a zuhany alatt, vagy kádba hajolva mostam a hajam, öblít, balzsam, eloszlat, kicsit vár, öblít (ha zuhany alatt vagyok, akkor ezalatt tusfürdő és a többi.


Már több helyen is láttam, hogy hairstyle műsorokban úgy teszik a balzsamot, ahogy a dobozon is szokták írni (de senki sem olvassa el:D), hogy a megmosott hajat a balzsam előtt megszárítgatják türivel és így teszik fel a balzsamot, van, aki fóliázza is, és 5 perc türi alatt. Sietség miatt ezt nem csináltam szinte soha, talán max évekkel ezelőtt egy-egy hajfestés után.


De hétvégén kipróbáltam, szerintem puha a hajam, de nem tudom, érdemes-e ennyit totojázni vele minden alkalommal, vagy jó a zuhi alatti is? Hosszú távon mennyi hasznom lenne az egészből? Mert egy kicsit macerás, most véletlenül nem kellett zuhanyoznom, csak hajat mostam, de ha zuhiznom kell, akkor is úgy jönne ki, hogy először a csapban hajmosás, törülközővel tapicskolás, balzsam, fólia, és később a zuhany alatt leöblíteni.


Ha annyival előrébb leszek hosszú távon, vállalom, mittudomén, ettől fényesebb lesz a haj, kevésbé törékeny, stb. De ha nem oszt nem szoroz, akkor továbbra is a zuhi alatt fogom csinálni. Te mit szólsz ehhez? :D

6272. hungarita (válaszként erre: 6271. - Anda39)
2014. jan. 27. 11:40
Igen de mitol vilagosabb most, mint mikor befestettem? Ezekszerint megiscsak befogta a festek az egesz hajamat, es most latszik a szin nehany mosas utan?
6271. Anda39 (válaszként erre: 6270. - Hungarita)
2014. jan. 27. 11:34
Szia. Azt írtad, hogy akkor is foltos volt az eredmény, amikor befestetted. Gyanítom, hogy ezért foltos most is.
6270. hungarita
2014. jan. 27. 10:56

Szia Anda, megint en vagyok! :) Tudod aki vilagositani akart a hajan sima festekkel, es csak a tovet fogta be.

Azota mar 3-4x megmostam a hajam es kezd kivilagosodni az egesz... nem azt mondom, meg mindig sotetebb joval mint a tove, foleg a kozepen, es foltos is, de mar egyaltalan nincs akkora szinkulonbseg. hogy lehet ez??? Igazabpl csak nem ertem, es talan te tudod a valaszt.

6269. Anda39 (válaszként erre: 6268. - Witsen)
2014. jan. 24. 09:54

Örülök, hogy nem károsodott a hajad, végülis ez a fő szempont.

Arra figyelj, hogy nehogy sötétebb festéket kenj rá, mint amit szeretnél, mert attól megint csak szőkítéssel lehet megszabadulni. Szőkére gondolok, nem barnára.

A hamvasítás nem számít festésnek ilyen szempontból. Legközelebb megint próbálkozhatsz egy enyhe szőkítéssel, lehet akár 3-as oxival, mert most már nem sokat kell világosítani. Aztán ha jó az alap, elég lesz rá egy hamvas színező. Ha a hajhosszon kialakul a szín, ami neked megfelel, mindig csak a lenövést kell szőkíteni és színezni.

6268. witsen
2014. jan. 23. 23:17

Kesz a szokitesi hadmuvelet. 6%- os oxi szokitovel es hajbalzsammal aztan meg hamvasitoba is aztattam egy kicsit, sarga lett elegge,de rosszabbra szamitottam.. Aminek nagyon orulok, hogy alig lett szarazabb a hajam, mint elotte es nem is tort le belole, mert soha nem volt meg ilyen hosszu a hajam es igy noveszthetem szepen tovabb :D

Vasarnap meg egy szep hamvas szokevel befestem es hetfon remelhetoleg jo benyomast keltek majd az allasinterjun es nem sargan viritok majd :D

6267. witsen (válaszként erre: 6265. - Anda39)
2014. jan. 23. 11:03
Koszi a segitseget, akkor maradok a 6%osnal. Amugy mire gondoltal az otthdoni kimeletes szinleszedesnel? Az aszkorbinsavra? Mert arrol azt olvastam pont tegnap, hogy szoke hajra nem jo, de a ffkete festeket szepen es kimeletesen le lehet szedni a hajrol :3
6266. gribedli*** (válaszként erre: 6260. - Anda39)
2014. jan. 23. 08:30
:DDD
6265. Anda39 (válaszként erre: 6264. - Witsen)
2014. jan. 23. 07:34

Hát szerintem nem. Bármit keverhetsz a szőkítőporba, akkor is sárgás lesz az eredmény és muszáj utána színezni.

További kérdéseidre a válasz: attól függ, milyen lesz az eredmény, hogy mennyire sikerült felvilágosítani a hajadat, és hogy viselkedik az adott festék a hajadon. Saját hajamat szőkítem és utána színezem. Annak ellenére, hogy pár éve ugyanaz a menet, az eredmény mégsem mindig ugyanolyan...:( Nemrég beteg lettem, és érdekes módon teljesen besárgult a szép hamvasszőke hajam. Nem győztem helyrehozni, amikor már jól lettem. Ezt sem gondoltam volna.

Na sokat beszélek. :) Én először is azt tanácsolom, hogy eszedbe ne jusson 9-es oxit használni, teljesen felesleges, mert megviseli a hajat. Elég a 6-os. Ha nem lesz elég világos az eredmény, utána még mondjuk 3-assal meg lehet ismételni a világosítást, de 9-essel nem.

Van kímélőbb színleszedés is, lehet, hogy otthon az lenne a legjobb, nehogy tönkretegyed a hajad. Szóval ha megvan a világos hajalap, mehet rá a szőke színező vagy festék. Neked kell megtapasztalnod, melyik lesz az, ami megfelel.

6264. witsen
2014. jan. 22. 22:35
sziasztok! Festett szoke hajam van es szeretnek rajta vilagositani ugy ket arnyalatot.. Ha szokitoport keverek 9%os oxival es azt osszekeverem balzsammal es par csepp hamvasitoval akkor egy 10-15 perc alatt sargulas nelkul szokulhetek? Most 8.1 festekkel van festve, de ez mar nekem inkabb barna, mint szoke. na jo nem, de en szep vilagos hamvas szoket szeretnek. Persze ez utan befestenem l'oreal majiblond egyik szokeevel. Ja igen amit nem tudok eldonteni, a hamvas, vagy a violett ad termeszetesebb hamvas szint? ugy, hogy a hajam se nem tul szurkes, senem sargas hanem pont olyan amiennek lennie kell.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook