Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
6413. Blondyy (válaszként erre: 6412. - Anda39)
2014. máj. 21. 10:05

Köszi már írtam privit.:)

Maradok inkább barna úgy döntöttem..a hajamat megakarom kímélni.

6412. Anda39 (válaszként erre: 6410. - Blondyy)
2014. máj. 18. 19:23

Tonert a fodrászkellékesből.

Minden szőkítőportól sárga lesz a haj, ez csak színtelenítés és előkészítése a hajnak a további festésre. Hamvas akkor lesz, ha ráfestesz valamit.

Minden poron rajta van a haszn. utasítás, azt mindenképp be kell tartani. Persze van, hogy nem kell megvárni a max. hatóidőt, mert hamarabb eléri a haj a megfelelő tónust.

A vöröstől nagyon nehéz megszabadulni, lehet, hogy többszöri alkalom kell hozzá, de vigyázz, nehogy tönkremenjen a hajad!

6411. Anda39 (válaszként erre: 6409. - Maxité)
2014. máj. 18. 19:20

Rosszul emlékeztem, a harmadik is Imetec, Salon Expert a fantázianeve, de ezzel nem vagyok megelégedve túlságosan. Nehéz, bumfordi. Amúgy a képességeivel nincs baj, szépen hullámosít (vagy egyenesít) és tartós marad az eredmény. Remington a kúpvasam. :)

Hővédőt mindenképp kell használni, nem parasztvakítás. Egyrészt védi a hajat, másrészt meg tartós lesz a frizura, de tényleg. Teszteltem.

:) Amit szeretek, az a Loreal Professional hot iron finish-e (korábban mintha írtam volna), és göndörítéshez is jó. Nem az olcsóbb kategória, de gazdaságos, kevés kell belőle egyszerre.

Hogy hol vegyél, azt nem tudom megmondani. Én úgy szoktam vásárolni, hogy leülök a gép elé és válogatok, aztán ha már megvan a konkrét típus, rákeresek és az Árgép nevű oldalon mindig ki tudom silabizálni, hol a legolcsóbb, postaköltséggel együtt. Elég nagy a szórás forintban ugyanannál a terméknél, úgyhogy érdemes rászánni a böngészésre az időt.

6410. Blondyy
2014. máj. 17. 08:59

Hajszőkítés..hol lehet kapni tonert?

Milyen szőkítőportól nem lesz sárga a haj?

Mennyi ideig kell rajta hagyni a vöröses hajon?

Elsőre nem sikerült nem jött ki a pigment a hajamból..

6409. maxité
2014. máj. 16. 12:07

Köszönöm a gyors választ. Ha majd megtudod nézni a Remington tíusát is, örülnék neki.

Árban hogyan alakulnak? Media Markt? Vagy inkább netes rendelésen kapom meg olcsóbban? Vagy mely boltokban érdemes megnézni? Köszi.

Hővédőt is ajánlanál?

6408. Anda39 (válaszként erre: 6406. - Maxité)
2014. máj. 16. 08:55

Amiket használok és meg vagyok velük elégedve, tehát ajánlom:

Imetec Bellissima 1129 B100 hajsimító (Kerámia és Jade kristály, LCD, bőr markolat)

Imetec Bellissima mini

Jaguar (ez profi, nem hiszem, hogy lehet sima boltba venni, úgyhogy ezzel ne is foglalkozz)

Remington - ezt sajnos most nem tudom megnézni, pontosan melyik fajta.


Mindegyikkel tudok göndöríteni is.

Hogy kúpvas-e vagy hajvasaló legyen utóbbihoz, az a hullámkép fajtájától függ, mert különböző eredményt fogsz kapni a kétféle eszköztől.

6407. Monaaaaa
2014. máj. 16. 08:27
Szia! Palson titanium pro-ról mi a véleményed?
6406. maxité
2014. máj. 15. 22:30

Régebben már kérdeztelek hajvasaló ügyben. De akkor úgy alakult, hogy nem vettem. Most úrja érdeklődnék. Olvasgattam a neten, és láttam egy olyan oldalt, ahol írták, hogy festett hajra külön hajvasaló van.


Mire figyeljek oda, milyet válasszak?


Te melyik márkát ajánlanád és azon belül típust is írj légyszíves! Illetve árban mire számítsak?


Mit nézzek még ha göndörítésre is szeretném használni?


Vagy nem érdemes ilyen szempontból nézni. A hajsímító legyen símító, és ha göndöríteni akarok, akkor vegyek kúpvasat?

6405. ivi79 (válaszként erre: 6404. - Anda39)
2014. máj. 13. 10:51
picikörömnyi kókuszolaj:)
6404. Anda39
2014. máj. 13. 08:51

Én ezt imádom:

Indola innova precious oil hajápoló olaj.

Az illata isteni, a haj puha, illatos, selymes lesz. Nagyon szeretem száritás után használni a hosszú hajú vendégeim haján. :)

Egyáltalán nem lesz olajos hatású a haj, könnyen beszivódik.

2014. máj. 13. 07:41

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni professzionális hajápoló szereket. Ebben kérném a segítségeteket, hogy mik azok a termékek, amik tényleg megérik a pénzüket. Legfőképp most nekem hajápoló olajra lenne szükségem. A hajam hosszú, a fodrászom szerint jó állapotban van, de én még puhább, selymesebb hajat szeretnék.

Köszönöm a segítségeteket.

6402. olcsika
2014. máj. 12. 16:40
Sziasztok!Szeretnék egy bizonyos barna színt elérni de fogalmam sincs hányas..a beyonce hajszíne ami a képeim között van ha valaki esetleg megnézné a képet és még tudna is valami ötletet,h milyen barna szín az,akkor nagyon megköszönném...most a hajam alfaparf 6-os :) köszi-köszi előre is
6401. gerthrud
2014. máj. 11. 21:03
Szia, rákérdeztem sms-ben, 5öst kent rá, (lehet hogy mátrixot használ, nem biztos). Azt mondta hogy az oxijával variált, hogy befogja az őszes tövét. De a múltkor már eltaláltuk a jó fixálót, és a szín is jó szokott lenni. Addig is mosom szorgalmasan és majd fodrászhoz megyek. Nagyon köszönöm a segítséget.
6400. Anda39 (válaszként erre: 6399. - Gerthrud)
2014. máj. 11. 20:05

A világosbarnát 6-os számmal jelölik. Az igazság az, hogy egy hideg és egy meleg 6-os között nagy különbség van ránézésre. Ha a fodrászod most sötétebbre festette a hajad, te otthon másik, világosabb festékkel nem fogod tudni kivilágosítani. A töve el fog ütni a többi résztől.

Ha kopik a festék, akkor lehet, hogy elég, ha türelmesen vársz, esetleg rásegítesz mondjuk c vitaminos samponozással, ezzel otthon nem lehet nagy bajt csinálni.

Az is egy lehetőség, hogy elmész másik fodrászhoz, akinek elmondod az előzményeket, és meghallgatod, mit tenne.

6399. gerthrud
2014. máj. 10. 20:00

sziasztok! kedves Anda39


Nem tudom mi történt de a szokásos világosbarna helyett sötétbarna lett a hajam, ezért most olyan vagyok mint a hulla. Fodrászom már többször festett engem világosbarnára, úgyhogy már ki volt próbálva. lehet hogy összekeverte a tubusokat.

mindegy. viszont februárban borzasztóan nyírt meg, azóta is növesztem úgyhogy elegem volt.

kérdésem mikor festhetem be a hajam világosbarnára leghamarabb. Vagy mossam gyakran a hajam és menjek a napra hogy kivilágosodjon? Sajnos már félig ősz vagyok 40 évesen, úgyhogy festetni kell.

Milyen hajfestéket ajánlotok? Én néztem a schwarzkopf igora ammoniamentes hajfestéket de csak kódok vannak mellette nem tudom melyik a világosbarna, és hogy hány százalokos fixálot vegyek hozzá.

vagy bármi profi nem profi terméket felkenek itthon elsősegélyként amit jó szívvel javasoltok.


köszönettel: gerthrud

6398. Anda39 (válaszként erre: 6397. - -Léna-)
2014. ápr. 27. 08:44

A szép hamvas szín elérése az egyik legnehezebb feladat. :)

Amikor befested a hajad, a saját pigmentjeidből pont a hideg árnyalatot adók bomlanak le legelőször, ami marad, az meg a vörös és sárga, a színmélységtől függő arányban. Tehát nem kell csodálkozni azon, hogy vöröses lesz az eredmény. Ha nincs elég hideg pigment a festékben, sajnos átüt, és nem lesz szép.

Az Indolának van egy nagyon hamvas festéke, a tincsmintán elég ijesztően szürkének néz ki, de sötétebb hajra kenve persze nem ad olyan eredményt. 9.11 a száma.

6397. -Léna-
2014. ápr. 26. 14:28

Sziasztok!


Világosbarna vékony szálú hosszú hajam van, hamvas szőkét szeretnék. Eddig próbáltam:

Loreal Casting Creme Gloss 9.1, színe tetszett de nagyon hamar lekopott, minden mosás után egyre sárgább lett a hajam pedig hamvasító samponnal mostam.

Kemon Nayo 8.1 9%-os aktivátorral, a hajam puha és szép a fényes, nem lett sötét inkább világos szőke de rögtön festés után sárgásnak látom, nem elég hamvas.


Mekyik az a festék amit még kipróbálhatnék ami kímélő tartós és hamvas?

Köszönöm a segítséget.

6396. Anda39 (válaszként erre: 6395. - Fontoska)
2014. ápr. 26. 11:28
Nem, a mai festékek már nem.
6395. fontoska
2014. ápr. 23. 15:16
Szia! A Loreal casting csoki tartós hajszínkrém után befesthetem a hajam Schwarzkopf Perfect Mousseval? Az utobbin olyat olvastam h hennával és fémtartalmú festékkel festett hajon nem alakalmazható csak ha lenő! Nem tudom h tartalmazott e fémet a Loreal Casting??? Légyszi írj véleményt! Előre is köszönöm! :)
6394. Anda39 (válaszként erre: 6392. - Mistvan2)
2014. ápr. 14. 09:10
Ez nem teljesen igaz, mert a fejbőrnek viszont jót tesz a tengervizes öblítés. :)
6393. cleri (válaszként erre: 6387. - Anda39)
2014. ápr. 13. 21:55
Köszönöm szépen a választ! :)
6392. mistvan2
2014. ápr. 11. 15:31

szóval nem ajánlott.


kösz.

6391. Anda39 (válaszként erre: 6389. - Mistvan2)
2014. ápr. 11. 07:08

Ezt találtam neked erre:

"Korábban már írtunk a só és a tengervíz bőrünkre gyakorolt jótékony hatásairól, a só a sejtek megújulását fokozó, és a kötőszövetek regenerálódását elősegítő hatása miatt fejbőrnek is jót tesz, és a korpát is megszünteti. Mindez azonban csak egészséges mennyiségben jótékony hatású, nagy mennyiségben azonban a só megbontja a keratin kötéseit, szárazzá és töredezetté teszi a hajat, mely hatást tengeri fürdőzésünk alkalmával a napsütés is felerősít, ezért nyaraláskor fokozottan szükségessé válik a hajunk ápolása.


Amikor egy tengeri fürdőzés után a hajunk megszárad, ragadóssá válik. Ezt természetesen a rátapadt sótól érezzük így. Ahogy a szabad szemmel nem látható sókristály kiül a hajunkon, a hajszálakon réteget képez, amely hosszútávon szárítja a hajat, ezért érdemes minden tengeri fürdés után hajat mosni.


A só a nedvességtől tapadóssá válik, ezért van az, hogy a sós tengervíz a hosszú haj összegubancolódását okozza. A só szerkezete kristályos, ezért a hajra száradt sórétegek száraz hajon is összeakadnak, vagyis összegubancolódnak."

6390. ivi79 (válaszként erre: 6389. - Mistvan2)
2014. ápr. 10. 23:04
én az orromat mosom sós vizzel.semmi bajod nem lesz tőle, csak semmi értelme
6389. mistvan2
2014. ápr. 10. 18:42

Hali


előző évben voltam fent a vidámparkba és ott volt ilyen sós vizes locsoló, és észre vettem hogy a hajamat fixálta, ez menyire egészséges? mármint ha sós vizel fixálnám a hajam? előny/hátrány?

6388. Anda39 (válaszként erre: 6384. - D1e807c461)
2014. ápr. 10. 07:30

A hajunk növekedésének iramát a genetika határozza meg, de természetesen tudunk rajta rontani is, ha nem táplálkozunk, élünk megfelelően.

Aki egészségesen él, annak nagy gondja nem lehet, kivéve, ha valamiből hiányt szenved a szervezet. Pl. a nem megfelelő fehérjebevitel is okozhat hajvesztést, gyenge hajkoronát.

Szükségünk van elég A, B,E vitaminra, cinkre, rézre, vasra. Hirtelen ennyi, de elég sokat lehetne még írni. :)

6387. Anda39 (válaszként erre: 6383. - Cleri)
2014. ápr. 10. 07:24
Tökéletesen megfelel a göndörítéshez is, a lényeg az, hogy védi a hajat a nagy hőtől és párataszító anyagokat tartalmaz, ami biztosítja a tartósságot.
6386. d1e807c461 (válaszként erre: 6385. - Ivi79)
2014. ápr. 9. 21:31
koszi. :)
6385. ivi79 (válaszként erre: 6384. - D1e807c461)
2014. ápr. 9. 21:00
bvitamin
2014. ápr. 9. 20:28
mitől nő gyorsabban a haj?
❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook