Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
6443. Anda39 (válaszként erre: 6438. - TonyClifton)
2014. jún. 21. 12:42
Jobban jársz, ha elmész egy-két fodrászhoz, és megkéred őket, hogy nézhesd, mit csinálnak és hogyan. (én is így tettem, nagyon segítőkészek voltak)
6442. Anda39 (válaszként erre: 6436. - Pandi93)
2014. jún. 21. 12:41
A fodrászodnak kellene ezt elmondanod, és azt tanácsolom, hogy amikor kivasalja a hajad, akkor vágasd le úgy, hogy jó legyen. A tompavágás miatt lesz ecsetszerű a kinézete, ezen tud segíteni.
6441. Anda39
2014. jún. 21. 12:37
Ritkítás... hát érdekes téma, az biztos, elég sok embert érint ráadásul. :) Az a ritkítás lényege, hogy a haj tömegéből elveszünk. Ezt úgy tudjuk megtenni, hogy elvágjuk a hajszálat. Namármost ilyenkor ott marad egy kisebb szál (attól függően, milyen hosszra hagyjuk). Tövestől ugye nem lehet kiszedni a hajat, tehát azt senki nem várhatja, hogy a fejbőrnél is csökken a haj mennyisége. Ráadásul a rövidebb szálak éppenhogy megemelik a többit, ezáltal dúsabbá téve a frizurát. Ezért kell a fodrásznak mérlegelni, hol és milyen mértékben ritkít, nehogy épp az ellenkező hatást érje el.
6440. zebracsikó (válaszként erre: 6439. - Grizus)
2014. jún. 20. 23:00
Gondoltad, hogy embernél is van olyan trimmelés, mint a kutyáknál???
6439. grizus (válaszként erre: 6438. - TonyClifton)
2014. jún. 20. 22:44
Nem? Na akkor erre vagyok én is pont kiváncsi.
2014. jún. 20. 10:51

Sziasztok!

Én hobbiból végigcsináltam egy fodrászsulit. Sajnos mivel a másik munkám fontosabb volt, még vannak hiányosságaim a szakmában, ezért szeretnék tanácsokat kérni(csak hozzáértők válaszoljanak), hogy igényesebben csinálhassam a hobbifodrászkodást:)

Első kérdésem, hogy puhításnál-ritkításnál mire kell figyelni igazán(ritkítóollót nem használok általában, csak férfiaknál)?

Második: Hosszú és sűrű erős szálú női haj tömegét hogy lehet lecsükkenteni(mert tőből ugyebár nem ritkítunk)?

Üdv

6437. grizus
2014. jún. 20. 09:57
Üdv, nem tudom, hogy kérdeztem-e már, engem a ritkítás érdekelne. Nagyon sok a hajam, most már télen is állandóan vizeznem kell a fejbőrömet, hogy ne legyen olyan meleg, nyáron meg pláne. A ritkításra gondoltam, de nem tudom, ez mennyire hatékony? Hány hét alatt nő vissza annyira, hogy már megint sok lesz a tőnél? Hiszen a tőnél meleg, a hajam egésze csak sok, de nem az melegít. Továbbá ha egyszer elkezdem ritkítatni, a következőnél is ki lehet szedni úgy a szálakat, hogy ne legyen kevesebb a kelleténél? Végül is a hajam a legszebb rajtam, csak sok, emiatt mindig copfban viselem, de ha jóval kevesebb lenne, lehet, hogy bekattannék... Köszi a választ.
6436. pandi93
2014. jún. 19. 22:50

Sziasztok. Nekem az lenne a kérdésem, hogy sűrű, vastagszálú, göndör hajhoz milyen vágási mód illene? Eddig szinte csak egy hosszra volt vágva ezt könnyebb is kivasalnom, de viszont nem szeretem vasalás után, mert olyan katonás sorba állnak a hajvégeim és olyan hatást kell, mint egy ecset szerű lenne. Meg ha kivasalom, olyan mű hatású lesz, mint egy paróka nem olyan természetes kifele áll pl. a frufrum. De lehet ezt még szerintem gyakorolnom kell, mert ha fodrász vasalja ő megtudja csinálni szépre.

[link] itt is tettem fel erről kérdést.

6435. destiny88 (válaszként erre: 6432. - Anda39)
2014. jún. 17. 17:44
Koszonom!
6434. Anda39 (válaszként erre: 6433. - Gerthrud)
2014. jún. 15. 12:21

Ősz hajhoz nem árt 9-es oxit használni, mert ellenállóbb ez a fajta haj.

Tapasztalatom szerint az ammóniamentes nem fogja be szépen az ősz szálakat (amit én próbáltam persze, csak arról tudok nyilatkozni).

Lehet trükközni úgy, hogy kevesebb hidrogén-peroxidot keversz a festékhez, így több lesz a pigment, jobban fog fedni.

A hamvas festék hideg, igen, viszont pont hiányzik belőle a meleg rész, ami az ősz hajból is - ezt pedig nem árt pótolni.

6433. gerthrud
2014. jún. 15. 10:11

kedves Anda,


befestettem az őszülő hajam világosbarnára (őszülő középbarna vagyok, és középbarnára volt előzőleg festve). Egyet akartam világosítani, világosbarnára. a festék fodrászkellék: Oyster ammoniamentes 6 os festék (ez sötétszőke, de olyan mint a világosbarna) és 6%-os oxyval.

sajnos az őszülő tövét alig fogta be. mi az oka, és legközelebb mit csináljak másképp. ezt a festéket őszülő hajra ajánlották. gondoltam jövő héten ugyanezzel a festékkel befestem csak a tövét jovő héten. TEGYEM E?

Vagy 6os sötétszőke helyett 5ös világosbarnával kéne?

vagy a festék nem jó nekem? tudsz valami más ammóniamenteset ajánlani?


mit jelent az hogy hamvas barna? az a hideg barna? és az miért jó ha hamvas? nem lesz fakulásnál olyan vöröses?


Ne haragudj hogy ennyi kérdéssel bombázlak de 3 gyerek és 10 év után (cseperednek a gyerekek) újra kezdek magammal foglalkozni. csak 10 éve még nem őszültem.


Hálás közsönet, szép napot! Marcsi / Gerthrud

6432. Anda39 (válaszként erre: 6431. - Destiny88)
2014. jún. 13. 16:38
Elméletileg lehetséges, mert vannak színleszedők, amik csak a mesterséges pigmenteket szedik ki a hajból. Persze ez leginkább csak a professzionális festékekre vonatkozik, mert némelyik bolti hajfesték annyira ragaszkodik a hajhoz, hogy lerobbantani sem lehet. Minél sötétebb a szín, annál nehezebb a korrekció, de nem lehetetlen. Próbálkozz annál a fodrásznál, ahol az ismerősöd haját tették rendbe, az sem baj, ha látják, miről is van pontosan szó, milyen a hajad, az árnyalat stb.
6431. destiny88
2014. jún. 12. 14:17

Szia Anda,


Mit gondolsz, van esely sotet barnara tartos hajszinezovel kezelt hajat, eredeti szinere sotet szokere/kozep barnara ugymond leszivatni?


Lattam egy - bar nem tul kedves- ismerosom, akinek csunyan elrontottak a szoke hajat, ronda voros csikokat festettek bele, talan meg lila is volt benne. Gyonyoru szoke es kozepbarna satiros lett belole egy het mulva.

Gondoltam ha ez lehetseges, en is visszaternek az eredetihez, lenoves nelkul.


Koszi szepn

6430. Anda39 (válaszként erre: 6429. - 9c57fd10dc)
2014. jún. 12. 08:36

Ilyet nem panaszolt még senki. :)

Nem lehet, hogy azért érzed a hajad végét, mert a nagy meleg miatt lenge ruhákat hordasz?

A haj szerintem nem azért böki a bőröd, mert károsodott a hajvég, hanem mert erős. A levágott pici része képes beleállni úgy az ember bőrébe, mint egy tüske (aztán jól be is gyulladhat).

2014. jún. 11. 08:01

Hello Anda! :o)

Friss tapasztalatom, hogy két hete vágott a fodrászom a hajvégeimből. A hajam középhosszú, így a vállam alá ér, és újabban szúrja a hátam :D

Ez csak addig marad így, amíg friss a vágás, vagy más gond is van a hajzattal? Reggel is pl beolajoztam a végeket, de semmi hatása, ugyanúgy "szúr"... Tudnál tanácsot adni?

Köszönöm!

6428. Anda39 (válaszként erre: 6427. - Trixiland)
2014. jún. 10. 19:56
Amikor nagyon világosszőkére festettem a hajam, mindenkinek elnyerte a tetszését, és nagyon sokan mondták, hogy megfiatalodtam. :) Nálad is lehetne próbálkozni világosabb hajszínnel. Azt nem tudom, most milyen a hajad, rövid vagy hosszú, de utóbbi sem fiatalít egy bizonyos kor után.
6427. trixiland
2014. jún. 8. 12:42
Sziasztok! Segítségre lenne szükségem. szeretném végre megtalálni a számomra ideális hajszínt, de nem tudom eldönteni milyen lenne az. Nagyon megköszönném ha őszinte véleményeket mondanátok, Sajnos általában idősebbnek néznek a koromnál, de most nagy változásokon megyek át, és szeretnék megújulni. Frizura tippeket is szívesen várok. Teszek fel képet a profilomba. Előre is köszönöm.
6426. Anda39 (válaszként erre: 6425. - 1219509934)
2014. jún. 2. 10:20

Tapasztalatom szerint a serdülőkor velejárója a zsirosodó haj.

Sokat nem tudtok tenni, mint gyakrabban mosni, hogy az ápoltság meglegyen. Vannak olyan samponok, amik napi használatra valók, ezek gyengébbek. Vagy csináld azt, hogy felhigitod az otthonit, és azzal mos a fiad hajat.

A zsiros hajra való samponok száritják a fejbőrt és emiatt pont serkentik a faggyúmirigyeket az erősebb működésre, tehát ellenkező hatást váltanak ki. Úgyhogy én inkább a normál samponokat ajánlanám.

2014. jún. 2. 08:48
Sziasztok! Meg szeretném kérdezni hogy a fiamnak a haja mosás után 2 nappal már zsíros a haja mit lehetne vele kezdeni? Azt a tippet kaptuk hogy vágassuk le 1 centisre mert így frissül a haja és utána nem fog gyorsan zsírosodni. De a 13éves fiam meg én se akarunk olyan rövid hajat neki.Jelenleg az avon Advance Techniquest használja de nem sok hatással.
6424. Anda39 (válaszként erre: 6423. - Eszte0216)
2014. jún. 2. 08:31
Írtam választ a privire. :)
6423. Eszte0216 (válaszként erre: 6422. - Anda39)
2014. jún. 1. 13:45

Megvettem a Loreal ombre festékét, a 2.at [link]


Szőkésbarna a hajam és ahogy írja, meg olvasgattam itt- ott úgy festettem be. Valamiért úgy érzem, hogy nem az igazi. Lehet ezen segíteni?

6422. Anda39 (válaszként erre: 6421. - Eszte0216)
2014. jún. 1. 12:25

Az ombréban az a szép, ha nem látszik az átmenet, annyira fokozatosan világosodik a haj, hogy nincs éles határ.

Mivel csináltátok, hogy azt várod, hogy kikopjon? Színezővel sötétebbet festettetek a hajadra? Mert ha világosítottatok, az nem fog eltűnni.

6421. Eszte0216
2014. máj. 31. 14:10

Sziasztok!

Érdeklődnék az ombre haj miatt. Most másodszorra csináltuk meg itthon, igazából nem lett olyan rossz, de valamiért nem tetszik,fentről ahol kezdődne az átmenet, ami csak kissé látszik. Esetleg van valamilyen módszer amivel javítani lehetne rajta? Mennyi idő míg kikopik?

A választ és a segítséget előre is köszönöm :)

6420. k.bea7
2014. máj. 31. 11:12

Sziasztok!


Szeretnék segítséget kérni.

Eredetileg sötétszőke a hajam színe.

Vettem Casting Creme Gloss sötétszőke hajszínezőt. Az lenne a kérdésem,hogy felkenve is sötétszőke lesz az eredmény, vagy számítsak sötétebb színű végeredményre?

Úgy tudom, hogy általában 1 árnyalattal sötétebb eredmény szokott lenni.


Köszönöm a választ! :)

6419. Anda39
2014. máj. 28. 11:31

Én nem csinálok tartós hajegyenesitést, úgyhogy ezzel kapcsolatos tapasztalataim nincsenek.

A szinező tényleg kikopik a hajból.

Nem értem a technológiát, miért kellett szinező a festék mellé... Inkább azt tudom elképzelni, hogy szőkités után szinezte a fodrász, ahogy azt kell is. Az tényleg kikophat - persze nem feltétlenül, az én leszőkitett hajamból sem szokott. Seprűs és durva tapintású a túl erős szőkités után szokott lenni a haj. Mindenképp ajánlom ápolók használatát.

2014. máj. 28. 09:39
Másik kérdésem az lenne, hogy melyik a jobb, tartósabb kezelés? A brazil kakaó keratin vagy az alfaparf lisse design? Esetleg tapasztalata van valakinek?
2014. máj. 27. 09:39

Sziasztok!

Tegnap jártam fodrásznál ... hamis ombrét csináltunk, ami azt jelenti, hogy az alsó rétegben csak csíkokat tolt bele. Nagyon tetszik, nincs is vele semmi gondom.

Viszont azt mondta, hogy festéket és színezőt is használt.

Semmi gondom a színével.

Csak hogy! Azt mondta, hogy ez max. 6 hétig fog tartani, utána kopni kezd, kimennek a pigmentek, szinte kívánni fogja a hajam hogy újra színezzük, seprűsödni fog a hajam és durva tapintású lesz...


Ez valóban így van? Ezt teszi a színező?


És ha színezve és festve is van a hajam, akkor ajánlatos a brazil kakaós kiegyenesítés? Mondjuk én azt figyeltem meg, hogy ha brazil kakaós kiegyenesítést vállalok be, és kb két hónap múlva megyek egy frissítő festére, akkor a brazil kakaó hatása totál eltűnik ...


Tudnátok segíteni fodrászok? :o)

6416. kittycicc
2014. máj. 24. 20:48

Köszi a gyors választ. :)

Akkor semmiképpen nem javaslod, hogy 1-2 hét elteltével újrafessem a szőke festékkel? Nem fogja befogni? Nagyon nem tetszik ez a barnás szín :(

6415. Anda39 (válaszként erre: 6414. - Kittycicc)
2014. máj. 24. 10:02

Ez elég érdekes...

Ha nem kopik mosáskor, próbáld meg mondjuk a c vitamin és sampon kombinációs színkorrekciót. Ezzel ártani nem nagyon tudsz a hajadnak, mint mondjuk a szőkítőporos változatokkal, de a nem kívánt árnyalatokon sokat segíthet.

El nem tudom képzelni, mi lehet a tudományos oka az ilyennek, de én is tapasztalom elvétve, hogy egészen más eredményt ad a festék, mint amit vár tőle az ember. Lehet, hogy a gyártás során történt malőr, és nem az van a tubusban, ami rá van írva (erre is volt már példa), vagy gyógyszert szedsz, vagy hormonális változás, vagy nem tudom.

Még egyszer ne kenj rá semmit, addig főleg nem, amíg nem rendeződik a helyzet, világosabb úgysem lesz semmi más festéktől, még a nagyon világostól sem.

6414. kittycicc
2014. máj. 23. 23:47

Szia! A segítségedet szeretném kérni.

Festett szőke vagyok. Hónapok óta ugyanazzal a festékkel festem csak a hajtövemet ( Alfaparf 9.31, 6%-os oxi). Eddig mindig szépen be is fogta, de tegnap ugyanezt az árnyalatot ugyanúgy 6%-os oxival rákentem a hajamra, most nem csak a tövekre, hanem az egészre és szinte sötét barna lettem tőle!!! Pedig ugyanúgy csináltam mindent, a hatóidőt is betartottam. Szerinted mitől történhetett ez? És mit tegyek, hogy újra szép szőke legyen a hajam? Várjak, amíg "kikopik" és ledobja? Vagy mennyi idő múlva festhetem be újra az egészet a 9.31-essel? Ha rákenem a barnára sikeredett színre újra a 9.31-est sikerül újra a szép szőke színt elérnem?

Nagyon köszönöm a segítséged!!!

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook