Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
6503. Anda39 (válaszként erre: 6500. - Valaki2222)
2014. aug. 7. 09:05
Nem egy bonyolult fazon, de a fénykép utáni vágás legtöbbször csalódást okoz... Két különböző emberről van szó, akiken ugyanaz a frizura teljesen másképp állhat. Ezt is vegyétek számításba. (hacsak nem kiköpött Tom Cruise a barátod :))
6502. anya4005
2014. aug. 7. 00:10

Szia!

Festett fekete hajamra már kétszer rákentem az aszkorbinsav-sampon keveréket. Jelenleg a tövénél lilás-vörös,többi sötét barna,lilás-vörös.

Az lenne a kérdésem,hogy megismételhetem-e a színkorrekciót,vagy inkább ne kínozzam a hajam? Amúgy nekem egyáltalán nem szárította ki,vagy csak nagyon jó pakolást kevertem hozzá.

A másik kérdésem,hogy innen még elérhető-e a gesztenyebarna vagy az intenzív sötétvörös szín úgy,hogy nem lesz foltos? Ha igen,hogyan?

Köszönöm!

2014. aug. 6. 23:12

Szia!

5.00 Indolával van festve az erősen őszülő hajam már kb. fél éve.

Nagyon vékonyszálú,selymes, nehezen kezelhető és erősen vízhiányos. Újabban a hajtőtől 2-3 centire letörik és hullik is. Próbáljak ki más festéket?

Mit ajánlanál? És melyik a legjobb szérum vagy kondicionáló, amelyik megtartja a nedvességet a hajban? Eddig a T.gi Silky Smooth-t használtam.

Van esetleg jobb hatásfokú is?

Válaszod köszönöm!

2014. aug. 6. 19:08

Szia!

A barátom mellig érő haját szeretné ilyen típusra vágatni,

[link]

Mennyire megodlható, egy "sima" fodrász eltudja készíteni, hány centisnek tűnhet ez a hajhossz körülbelül?

Előre is köszi :)

6499. Anda39 (válaszként erre: 6498. - Hpeter93)
2014. aug. 6. 08:42

Vágni biztosan kell, mert nem lesz fazonja.

Ápolás: megfelelő étrenddel, folyadékbevitellel máris megtörtént az ápolás. Gondolom nincs festve a hajad és nem is tervezed, mert akkor lenne fontos a vegyszeres kezelések miatt igénybevett haj kezelése.

Kerülni kell a forró levegővel történő hajszárítást, legjobb, ha magától szárad meg - ilyen időben talán könnyen megoldható.

6498. hpeter93
2014. aug. 6. 00:03
21 éves férfi, vagyok szeretném a hajamat körülbelül vállig érőre megnöveszteni, már 6 hónapja nem voltam, fodrásznál, érdekelne, hogy mivel ápoljam, vagy kezeljem, illetve kell a vágatnom belőle a nővesztés során?
6497. Anda39 (válaszként erre: 6496. - Zitas89)
2014. aug. 5. 13:43
Ezek ún. melírfestékek, teljes haj festésére nem használhatók, fejbőrhöz nem érhetnek. Az már más kérdés, hogy vannak bátrak, akik nekiállnak az egész hajukra rákenni, végülis mindenki azt csinál a saját hajával, amit akar. Mindenesetre azt mondom, a gyártó nem véletlenül találja ki az ilyen kikötéseket. Ha valami gáz lenne, reklamációnak helye nincs...
6496. zitas89 (válaszként erre: 6495. - Anda39)
2014. aug. 5. 11:02
Ugy lesz, koszi :) szoval vissza az eredetihez, a majicontrastot ismered a lorealtol? Neztem videokat, es csak siman oxival brutal pirosat csinal sotetbarnabol es sotet vorosbol is :)
6495. Anda39 (válaszként erre: 6494. - Zitas89)
2014. aug. 5. 08:51
Ez jó hír. Az ápolásra figyelj, most nem fog megsértődni a hajad, ha többször teszel rá pakolást.
6494. zitas89
2014. aug. 5. 00:02
Jelentem a citromos olivas pakolas tenyleg vilagosit. Meg nem az igazi, de hatarozottan jobb mint volt.
6493. zitas89
2014. aug. 4. 22:25
Most megcsinaltam a pakolast, 2ek oliva+4ek citromle, vizzel higitva, bedorzsoltem, befoliaztam, torolkozobe tekertem. Sajnos a mez elfogyott, pedig ugy emlekeztem hogy van meg. De erdekes, mert konkretan lila le csopogott belole, qmikor mostam le a festeket reggel, az a viz vervoros volt - szokas szerint. Vegkepp nem ertem mi tortent, meglatjuk mi tortenik a torcsi alatt...
6492. zitas89
2014. aug. 4. 21:35
Azota meg semmit, dolgoztam. Veget sajna muszaj mindig festenem, mert ahogy elotte szokitve volt, kopott. C vitamin nincs itthon, csak multi. Viszont citrom van, azt hallottam azzal is jo lehet higitva leobliteni. Hallottam mar ilyet, hogy tul sok a pigment, de 6 festes utan??? Tenyleg maceras a voros, ilyenkor olyan szivesen visszaszokulnek :(
6491. Anda39 (válaszként erre: 6490. - Zitas89)
2014. aug. 4. 20:33

Ajaj, nem tudom elképzelni mi történhetett, ha mindent ugyanúgy csináltál, mint szoktál...

A hajhosszra remélem nem kened a festéket minden alkalommal...

Nem tudom dél óta mit ügyködtél, de megpróbálhatsz egy otthoni színkorrekciót. Vannak házi praktikák c vitaminnal vagy szódabikarbónával, talán nagy bajt nem tudsz csinálni vele. Vagy fodrász.

6490. zitas89
2014. aug. 4. 12:27
SOS SOS! Ma reggel megtortent a katasztrofa. Befestettem a szokott festekkel a szokott modon a hajam, ugyanazt kb 6-odjara (feb ota) es a tove a lenovesen szokott piros, a vege (illetve a teljes hossza) lilas, sotet. Nagyon kivagyok miatta, anno probaltunk sotetet visszaszokiteni, es az lett a vege hogy 2cm-s re kellett vagni. Na ezt most elkerulnem, mert mar a hatam kozepeig er .. Loreal efassor-al szerinted lehet meg ebbol valami? Kivilagositanam es ujra befestenem ugyanazzal a szinnel. Vagy nem tudom... Aaaaa majdnem elsirtam magam mikor kihuztam a fejem a zuhany alol es beleneztem a tukorbe :( :( :(
6489. zitas89 (válaszként erre: 6468. - Anda39)
2014. aug. 3. 16:11
Szia ujra, kozben talaltam loreal majicolort is, ami hasonlo eredmenyekkel kecsegtet, mint az alfaparf red boostere. Ezt ismered? Az lenne a kerdesem, hogy szerinted ezt keverhetem a szokott festekkel, hogy olyan igazi pirosat kapjak? Mert most a syoss intensive rouge-ot hasznalom, azt irtam lentebb, jo, szep, csak valami pirosabb pirosat szeretnek :) attol viszont rettegek, hogy a fodraszkellekes esetleg rossz tanacsot ad es jol elcseszem. :D Egyebkent sotetszoke a hajam (elvileg) a vege szokitve volt (jo sokaig) es egyenletes a szine, amikor kopik a vege kicsit vilqgosabb es kevesbe elenk marad, azon kivul nem veszes. Illetve vannak ezek a lezaro szerumok, ezek tenyleg jok? Marmint ha ilyet hasznalok akkor kevesbe ereszti a szint? Koszi :)
6488. mkjudit (válaszként erre: 6486. - Kiramami72)
2014. aug. 2. 14:02
Mindenképp hamvasat
2014. júl. 30. 21:09
Elkepzelheto, hogy most azert kezdett el hullani a hajam, mert ammonias hajfesteket hasznaltam?
6486. Kiramami72 (válaszként erre: 6464. - Mkjudit)
2014. júl. 30. 14:46
Köszi az ötletet,de a hajradírtól vöröses lesz nagyon nem? Ha pedig vöröses lesz, akkor mit kenjekrá, segítsééég!
2014. júl. 29. 22:55

INGYEN HAJVÁGÁST VÁLLALOK!

Kedves Lányok, Fiúk! Modellek jelentkezését várom augusztus 14. és 16.-ra Budapesten férfi és női divatra vagy női egyhossz kompakt frizurára! Egyéb hajvágásra is keresek modelleket szeptember végéig! Jelenetkezéseteket várom a veres.orsi92@gmail.com címre!

6484. pandi93 (válaszként erre: 6483. - Anda39)
2014. júl. 29. 17:00
Rendben. Köszönöm
6483. Anda39 (válaszként erre: 6481. - Pandi93)
2014. júl. 28. 21:48

Én az Indolával dolgozom leginkább, ezt szeretem. Alfaparfot használtam párszor, de akkor nem vált be, mert mindig vörösödött még a hamvas sötétszőke is. (a modellem haja volt azzal festve éppen, tapasztaltuk) Persze azóta fejlődhetett a festék, mindig újitanak valamit a gyártók, nem biztos, hogy igy van azóta is.

Szóval az Indolának is van .1-es árnyalata, én ezt tenném fel.

6482. Anda39 (válaszként erre: 6480. - Babus28)
2014. júl. 28. 21:44

Ezért kellene fodrászhoz menni. A szőkitőport csak a lenövésre kell tenni, a már szőke részre nem. Ezt otthon magadnak nem biztos, hogy meg tudod oldani.

Ha kiszőkült a hajtő (ez is sárgás lesz, de ez normális, hiszen nem adunk pigmentet, csak elveszünk), akkor lehet szinezni. Ha világositani már nem kell, akkor ugye elég gyenge oxival keverni a festéket, vagy elég egy szinező is, a megfelelő árnyalattal. Én igy szoktam csinálni az ilyen esetekben.

6481. pandi93 (válaszként erre: 6478. - Anda39)
2014. júl. 28. 14:53
Köszi szépen. Te személy szerint melyiket ajánlanád nekem? Egy kis árnyalattal nem baj ha sötétebb lenne. Alfaparfnak a 5.1-est néztem ki világos hamvas barna vagy 6.01-est vagy esetleg másik amitől eltűnne a vöröses fény? [link] nem tudom miért, de nekem ezek a színek nagyon feketének tűnnek lehet a monitorom miatt..
6480. Babus28 (válaszként erre: 6479. - Anda39)
2014. júl. 28. 10:16

köszönöm a választ. eddig mindig kifizettem a sárgára festett hajam :) kicsit vicces....amikor szóltam,hogy ez sárga a fodrászok azt válaszolták,hogy nem. csak a benti fények miatt tűnik annak.. :(


itthon ne is próbálkozzak befesteni? a 2. festék mindig jó szokott lenni. :) előszőkíthetem...csak nem tudom,hogy hány %os oxi-val...mennyi ideig. mindig 9%os oxy-val szoktak keverni a festéket. ez elég?

6479. Anda39 (válaszként erre: 6477. - Babus28)
2014. júl. 28. 09:56

Valószinű, hogy előszőkitésre van szüksége a hajadnak, mert sötétebb, mint amiből egy sima festéssel ki lehet hozni a szép hamvasat.

Szomorú, hogy a fodrászok ezt nem látták, és emiatt nem sikerült elérni a kivánt árnyalatot, de az is lehet, hogy a hajadban makacsak a pigmentek. (én is tapasztalom, hogy ami az egyik hajon jó, a másikon már nem jön be)

Szóval legközelebb szólj a fodrásznak, hogy sima festékkel még sosem sikerült megoldani a feladatot, ezért szeretnéd, ha előszőkitené, vagy használjon speciális szőkét. Azt is nyugodtan kijelentheted az elején, hogy addig el nem mész, amig olyan nem lesz, amilyen akarsz. :) Fizetni pedig csak azért kell, ha azt kapod, amit kértél, és amit megbeszéltetek, ez azt hiszem, alap.

6478. Anda39 (válaszként erre: 6476. - Pandi93)
2014. júl. 28. 09:53

Ez már jó, igen. Hát nagyon szép a hajad, a szine sem rossz egyáltalán.

Ha nem szeretnél semmi vöröses csillogást, akkor legközelebb hideg árnyalatúval kend, de ahogy már irtam, az tudni kell, hogy pl. egy 6-os szinmélységű meleg világosabbnak látszik, mint a 6-os hideg párja! Tehát ha nem akarsz sötétebbet, azt tudod tenni, hogy eggyel világosabb hideget teszel a hajadra. A mixtonok a nem kivánt szinek semlegesitésére valók - vagy éppen egy adott árnyalat felerősitésére. A vörös pigmenteket a zöld fedi el, tehát ilyen mixton kellene a festékbe. Ha fodrászkellékeshez mész, akkor az eladó remélhetőleg tisztában van a szinkeveréssel és tud neked segiteni. Ahány márka, annyiféle árnyalat, ami egyiknek van, az a másiknál nincs. 6-osnál erősebb oxira nincs szükség.

6477. Babus28
2014. júl. 27. 18:32

segítséget szeretnék kérni...

világos szőke festett hajam van. egyik fodrász sem tud normális szőkét festeni! mindig sárga lesz a töve.

általában az a felállás,hogy befesti a fodrász...hazajövök sárga hajjal és pár nap múlva befestem magamnak;ekkor már nem sárga. előre kell szőkíteni a hajam? felesleges pénzkidobás fodrásszal festettem,ha mindig sárgát festenek. több fodrásznál jártam már és egyik sem tudod hamvas szőkét festeni. mit ajánlanátok? szőkítő porral szőkítsem elő?

6476. pandi93
2014. júl. 25. 16:22
talán ez jó: [link]
6475. Anda39 (válaszként erre: 6474. - Pandi93)
2014. júl. 25. 15:50

Igazad van, a hamvasitó sampon a sárgás szin ellen van, neked viszont a vörössel van problémád.

Ha a 6-osak sötétek, akkor most nem lehet barna a hajad, hanem szőke. Azt azonban figyelembe kell venni, hogy a hideg szinek mindig sötétebbnek tűnnek, mint a melegek ugyanabban a tónusban.

A képet nem sikerült megnéznem, akárhogy trükköztem, azt irja, nem található.

6474. pandi93 (válaszként erre: 6473. - Anda39)
2014. júl. 24. 18:10

[link]


készítettem róla képeket többféle fény viszonyok mellett.

Én keresgéltem és az Alfaparfnak a 5.1-est néztem ki világos hamvas barna, de a képen a mintán nagyon sötét volt még a 6.01-es is. Hány %-os oxi kellene hozzá? Hamvasító samponnal nem mennék semmire? Gondolom az inkább szőkéknek jó, hogy ne legyen sárgás.

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook