Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2015. jan. 5. 21:26
Más is ezt mondta.... _D
6622. konacafe (válaszként erre: 6621. - Mkjudit)
2015. jan. 5. 17:58
Egyetertek
6621. mkjudit (válaszként erre: 6620. - 17e00e6b93)
2015. jan. 5. 16:20
Nem vagyok Anda, de szerintem neked jobban áll a sötétebb....
6620. 17e00e6b93 (válaszként erre: 6617. - Anda39)
2015. jan. 4. 21:38
Kedves Anda, köszi a választ. Feltettem most két képet, a sötétebb haj az eredeti és a világosabb, hát ilyenre sikerült ma megcsinálnom. Azt gondolom, hogy én a meleg tónusba tartozom, de Neked mi a véleményed? Valamint annyi, hogy kb hasonló színt is szerettem volna, de talán meg mernék egyszer próbálni még világosabbat, de tartok tőle, hogy az már nem állna jól. Vagy ha igen, milyen árnyalat? Mert ha kivennék minden vöröses árnyalatot, az már hideg lenne. Te a képek alapján milyen színeket ajánlasz hajba, illetve őszintén, egyáltalán ez milyen, és ettől világosabb szóba jöhet szerinted?
6619. konacafe (válaszként erre: 6602. - Konacafe)
2015. jan. 4. 19:30

Szia Anda,

Van megoldas szerinted? Roncsol a radir? Sajna szules ota (3 ev) sok hajam kihullott.

6618. Zsaklin86
2015. jan. 4. 15:13

Kedves Anda!

Hajfestéssel kapcsolatban szeretném a tanácsodat kérni. Az eredeti hajszínem sötétszőke, és mindigis világos szőkére festettem, bolti festékkel magamnak. Az elmúlt 6-7 évben pedig a lehető legvilágosabbra, szinte fehérnek mondható a hajszínem. Vékonyszálú, szögegyenes, majdnem hátközépig érő a hajam. Az utóbbi időben vettem észre illetve mások is mondták, hogy a hajam elvékonyodott, eltört a vége, és ritkább lett. Van benne viszont egy tincs, amit pár éve feketére festek és az gyorsabban nő, erős, kevésbé töredezett. Egyrészt ezért is fontolóra vettem, hogy az egészet feketére festessem, ugyanis mindenképp váltani szeretnék, de sajnos nekem csak a fehér és a fekete tetszik. :-( Mi a tapasztalatod, érdemes lenne feketére váltanom, vagy hosszú távon nem lenne tőle jobb állapotú a hajam? Befogná-e egyáltalán a festék? Kicsit félek belevágni, mert ez egy drasztikus változás lenne, és szeretném jól körüljárni a témát. :-) Előre is nagyon köszönöm a segítséged! ;-)

6617. Anda39 (válaszként erre: 6615. - 17e00e6b93)
2015. jan. 4. 14:23

Nézd meg, milyen tónusú színek állnak jól. Azt is mondják, hogy ha az ezüst ékszerek állnak jól a bőrön, akkor hideg, ha az arany, akkor meleg a bőr tónusa. Vagy az archoz teszel hideg ill. meleg színű ruhákat, és teszteled, melyik tetszik.

Meg aztán vannak programok a neten, amikkel frizurát és hajszínt is próbálgathatsz, ha feltöltesz magadról képet.

6616. kleeri (válaszként erre: 6614. - Anda39)
2014. dec. 29. 22:39
köszönöm, kipróbálom ezt is
2014. dec. 29. 21:17

Kedves Anda!

Barna hajamat szeretném világosabbra festeni, de még a színekkel sem vagyok tisztában, mert ami szerintem barna, az a fodrászcikkeken sötétszőke, tehát azt sem tudom, valójában barna-e a hajam. Szerintem középbarna, de a fodrász szerint sötétszőke. Elkezdtem itthon világosítani, de nem hidrogénnel, hanem szőkítő hajfestékkel, így most kb olyan világos vöröses szőke (szerintem). Nem ment tönkre a hajam, elég jó minőségű, vastag szálú és sok hajam van. Tulajdonképpen én olyan tejeskávé színű szeretnék lenni (ami szerintem világosbarna, a fodrászcikkek szerint medig sötétszőke). De az a helyzet, hogy fogalmam nincsen, hogy jól állna-e. Olvastam olyat, hogy meg kell nézni, az eredeti hajszín meleg v hideg árnyalatú-e, stb, de halvány fogalmam nincs erről sem, hogy an állapítható ez meg... Tudnál segíteni, esetleg ha képeket küldenék, hogy egyáltalán milyen színű a hajam és hogy mi állna jól???

6614. Anda39 (válaszként erre: 6613. - Kleeri)
2014. dec. 29. 20:05

Nem hiszem, hogy létezne valami, ami egy csapásra megszünteti a problémát, de ezt találtam neked, ha esetleg még nem láttad volna:

[link]

6613. kleeri (válaszként erre: 6611. - Anda39)
2014. dec. 29. 18:48

köszönöm szépen a választ,

sajnos a száraz samponos megoldás nem nekem való, már próbáltam, de attól viszket a fejem, hiába fésülöm ki rendesen, bár a spray formulát még nem próbáltam,

csalánsampont használok, de ez sem mérsékli a problémát


valami olyanra gondoltam, ami gyors és hatékony megoldás,

lehet hogy ilyen nincs?

6612. Anda39 (válaszként erre: 6610. - Nita081)
2014. dec. 29. 15:50
Nem, a saját hajat nem.
6611. Anda39 (válaszként erre: 6608. - Kleeri)
2014. dec. 29. 15:48

Azt mondják, az extrém zsírosodásnak belső oka van. Lehet ez mondjuk a helytelen étkezéstől is, de gyakrabb a hormonoktól, amik túlzott termelésre serkentik a faggyúmirigyeket. Pl. serdülőkorban általános jelenség.

A stressz is divatos oka ennek is sajnos.

Próbálj gyógynövényes sampont használni, mosás közben alaposan masszírozd a fejbőrödet, inkább langyos vizet használj, főleg a végén, ez összehúzza a pórusokat.

A szárazsampon sem rossz megoldás akkor, ha úgy látod, hogy nem szalonképes a kinézeted, de valamiért nem tudsz/akarsz reggel hajat mosni. Azt a fajtát ajánlom, ami spray formában létezik, mert tök könnyű kezelni. Tényleg hatásos, a családnak is van.

6610. Nita081 (válaszként erre: 6607. - Anda39)
2014. dec. 28. 13:26

Koszonom. Ki fogom probalni,amiket irtal.:-)

Semmi kep nem szeretnek bolti hajfestekkel egyedul neki esni a hajamnak,csak egy jo fodraszt kell meg talalnom aki segit a szinvalasztasban is.

Azt meg megirnad ,h.ha ezeket a trukkoket

kiprobalom, a sajat hajszinemet nem bantja? Koszonom.

6609. 1c18d76f9e (válaszként erre: 1. - Nagual)
2014. dec. 27. 21:48
Melyik azaz adalékanyag ami legtöbbszőr a korpásodást okozza, vidal Sassoon Wash and Go-ban, elöző Eelseve/Elvive (ua.) sárgában nem volt benne, de addig használtam az utóbbit, hogy elfelejtettem, ezzek meg az új "formúlába" beletették?
6608. kleeri
2014. dec. 27. 21:29

Szia Anda! kérném a segítségedet, nekem hetente háromszor hajat kell mosnom, mert annyira zsírosodik a hajam

mondták már hogy a sok mosás nem jó neki, de akkor elviselhetetlenül néz ki ha nem mosom ilyen sűrűn


mivel tudnám a zsírosodást enyhíteni, vagy megszüntetni?

köszönöm, ha tudsz tanácsot adni

6607. Anda39
2014. dec. 27. 20:58

Ha még mindig zöldes a hajad mosás után is, akkor meg lehet próbálni pár trükköt. Ajánlják a paradicsomleves öblítést - vicces, de tiszta színelmélet, mivel a vörös semlegesíti a zöldet. Aztán van a c citaminos hajmosás - samponba belekeversz kevés port, ez hatásos. Vagy aszpirint, ha az van otthon...

Hogy a bolti festékek közül melyiket válaszd, azt nem tudom megmondani. Szerintem kérj az eladótól segítséget, ha nem vagy biztos a dolgodban. Mindenesetre a natúr színeket is kerüld, mert azokban is vannak hideg pigmentek, amiktől szintén zöldülhet a haj.

Ha befestenéd az egész hajadat, a csíkok világosabbak lennének, mert ott ledobja a festéket a hajad.

6606. Nita081
2014. dec. 27. 17:33
Ne haragudj a hibakert,telefonrol irtam.
6605. Nita081 (válaszként erre: 6604. - Anda39)
2014. dec. 27. 17:31

Nagyon szepen koszonom a valaszodat.

A zoldes melirt nem lehet ugy eltuntetni h.a sahat hajszinem megmaradjon?

Vagy ha ujra ki lenne csikozva festekkel?

Ha az egesz festes mellett dontenek akkor a csikokat is befogba ami szokitiiporral lett kimelirozva?

Akkor a sajat hajszinem es a csik is mas szinu lest? Vagy csak ahil melir van,az vilagosabb?

Ne haragudj a rengeteg kerdesert ,de nagyon el vagyok keseredve a hajam miatt:-(

S sajnos en meg nen talaltam meg a megfelelo fodraszt


A majdnem derekig ero hajamat is mar elrontottak. :-(:-(


Milyen mwleg arnyalatu szoke hajfestek van?

Arany, bezs;len?

Ezek jo lennenek ra?


Barna nem szeretnek lenni,mindig szoke voltam,melir csikkal.

Koszonom a segitsegedet.

6604. Anda39 (válaszként erre: 6603. - Nita081)
2014. dec. 25. 18:55

Nem tudom mennyire aktuális még a kérdésed, de most érek csak rá idenézni... :)

Bármilyen meleg árnyalatú festék jó a hajadra, de mindenképpen gyenge oxidálóval használd! Ezután ápolás-ápolás ezerrel.

6603. Nita081
2014. dec. 20. 20:15

Sziasztok, fodraszok segitsetek:-)

Ha a kozepszoke termeszetes hajszinem 12% oxival lett mellirozva,akkor azt be lehet festeni egyszinu termeszetes szoke festekkel? Ha igen, milyen arnyalatu festeket ajanlotok?

Egyebkent nagyon merges vagyok a fodraszra mert hiaba kertem h. Ne olyan eros oxit hasznaljon, mert hamar megszivja a hajam,s nem is szeretnek feher csikokat. :-( meg is lett az eredmenye mert annyira tonkre vagta a hajam, vagatni is kellett belole ,nem is keveset,mivel a vegere is rahuzta a festeket(a meglevo mellircsikokra)

Itthon atmostam hamvasito samponnal(a feherseg miatt) most meg olyan zoldes arnyalatunak latom :-(

Mit lehet ezzel kezdeni?

Vagy az egeszet sztnem ha be lehet befesteni valami termeszetes szoke hajszinre.

Vagy meg itt olvastam a c vitaminos atmosasrol, ez is segitene?

Egyaltalan a mellirozott hajat lehet szokere festeni??

Nagyon el vagyok keseredve:-(:-(

6602. konacafe
2014. dec. 17. 10:32

Sziasztok!



Nekem most matrix color sync van a hajamon, 4 a. Elotte igaora volt rajta, tartos szinezo hasonlo arnyalatban.


Most ugy dontottem, hogy szeretnem egy-ket arnyalattal vilagosabb hajat.

A radir szerintetek megfelelo mosd erre? Sajnos a hajam a szules ota elegge megritkult, s ennek mar 3 eve, azonban ugy erzem, feketenek latnak az emberek es a szin picit korosit mar.

A meleg szineket, voroset mindenkeppen kerulni szeretnem.


Nagyon koszi!

6601. Anda39 (válaszként erre: 6600. - Babus28)
2014. nov. 28. 16:24
Ehhez nem szőkítenék elő, de a 9-es kell hozzá.
6600. Babus28
2014. nov. 28. 07:56

8.1-es színmélységhez elő kell szőkíteni(sárgásodásra hajlamos a hajam) és kell a hajfestéshez a 9%os oxi? vagy már elég a 6os is?

(a saját hajam középbarna színű)

6599. Anda39 (válaszként erre: 6598. - Tercsibe)
2014. nov. 18. 09:50
Van olyan, hogy az adott hajból festékkel vagy akár szuperszőkítővel, más néven speciális szőkével nem lehet kihozni a megfelelő színt, mert mindig sárgás marad. Ilyenkor muszáj előszőkíteni. Ez elriaszthatja a vendéget, de semmivel sem károsabb, mint a 12-es oxival felkent festék.
6598. tercsibe (válaszként erre: 6594. - Anda39)
2014. nov. 15. 22:15
Hú, nem tudom, mivel festette, de legutóbb 12%-os oxival lett festve, egyféle festéket kent fel most legutóbb a lenőtt részre, és egy másikat a már befestett részre. Nem tudom, volt-e szőkítőpor, de rá fogok kérdezni, köszönöm, hogy írtál! :)
6597. Anda39 (válaszként erre: 6596. - Rokakoma2)
2014. nov. 15. 18:01

Pedig amit le kell, azt le kell... :)

Nagyon sokféle hajvégápoló van, de megteszi pl. a kókuszolaj is, vagy mondjuk a Kallos Placenta hajpakolás.

6596. rokakoma2
2014. nov. 15. 16:25

Szia Anda!

Köszönöm az ötletet, biztosan kipróbálom....

Viszont a száraz hajvégre mit ajánlasz nekem?

Nem szeretném levágatni...

6595. Anda39 (válaszként erre: 6593. - Rokakoma2)
2014. nov. 15. 14:27
Van a dm-ben száraz sampon spray, Balea termék, én is használom néha, ezért merem ajánlani.
6594. Anda39 (válaszként erre: 6592. - Tercsibe)
2014. nov. 15. 14:26
Nem tudom, hogy csinálta, csak sima festékkel és annyi? Mert ha igen, akkor persze hogy lehet kihozni többet. Úgy, hogy szőkítőporral és max. 6-os oxival leszőkíti, és utána bekeni a megfelelő hamvas árnyalatú szőkével. Ennek megint csak gyenge oxi kell, így nem tesz kárt a hajban.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook