Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Fodrász vagyok segíthetek?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Kinézet

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

6818. Anda392017-05-25 16:11
Szerintem mégiscsak hozzáért a szőkítő, különben nem lenne ilyen tünet. Ráadásul jó erős anyaggal dolgozhatott, ha ilyen erős reakciót váltott ki - vagy allergiás vagy rá.
(válasz beepemp 6812. hozzászólására)

6817. Anda392017-05-25 16:09
Már az előbb válaszoltam, de az egy későbbi kérdés volt, most látom az eredetit. Szóval a fodrászod biztosan tett még a kiszőkített részre valamit (pasztellizálót, színezőt), ahogy azt amúgy kell, mert maga a szőkítés nem ad színt, azzal csak előkészítjük a hajat.
(válasz SSszonja 6813. hozzászólására)

6816. Anda392017-05-25 16:07
Véleményem szerint egyik sem. :) Vannak gyártók, amik ígérnek hasonlót: pl. a Wella Magma szőkítőpora, ami egy lépésben világosít és színez, de nekem nem jött be. Maradok a hagyományos változatnál, azaz először kiszőkítem a hajat a megfelelő alapra, erre megy a színező.
(válasz SSszonja 6815. hozzászólására)

6815. SSszonja2017-05-19 21:46
Hát ugy latszik a fodrász nem jár erre😞 pedig jó lenne tudni mivel lehet szép hamvasszőke melírt csinalni melyik szőkítőpor kepes erre?

6814. Édi9822017-05-16 20:41
Ötvenes férfi sötétszőke eredeti hajszínnel kezd őszülni. Ettől olyan mintha piszkos poros lenne a haja. Hajfestés szóba se jöhet, de valami praktika jó lenne amitől fényes, tiszta kinézetet kapna.

6813. SSszonja2017-05-16 20:20
Abban kérném a segítséget hogy vajon a fodrásznál mivel sikerul szep hamvasszőke csíkokat tenni a hajamba es nekem miert nem?szőkítőporral es 9%oxival probalkozom de a rozsdás aranynal nem lesz világosabb.igazabol egy két tincset próbálok elöl kiszívni a többit a fodrász megcsinált.ő is 9%oxit hasznal az biztos de vajon melyik az a szőkítőpor ami erre képes? Kallost es Schwarzkopf blond me port probaltam es nem lesz olyan.egy tincsert nem mennek vissza Segítsetek!

6812. beepemp2017-05-15 11:14
Sziasztok!
Múlt hónapban festve és melírozva lett a hajam.
Akkor is nagyon marta a fejbőrömet,amikor csinálta a fodrász.
Úgy éreztem lángol a fejem.
Két nap múlva ragacsos levedzés kezdődött a fejemen és eléggé fájt is.
A fodrász szerint a melír nem ér a fejbőrhöz,a festéktől se lehet, mert évek óta ezzel dolgozik.
Akkor mi lehet a baj?
Én vagyok selejtes?

6811. dianadiana2017-05-10 12:25
Jo napot

Erdekelne hogy a Macadamia 8.77 hajfesteknel mennyire ut at a sarga szin?

Fedi-e az osz hajat?

Mennyire tartos, nagyon mosodik-e?

Milyen arnyalalot kapok valojaban?

6810. Anda392017-04-20 19:15
Nem, ki kell szőkíteni előtte.
(válasz Briguss7 6809. hozzászólására)

6809. Briguss72017-04-11 20:32
Sziasztok
Az alapból sötétszőke hajamat befogná egy türkíz hajszínező szőkítés nélkül?

6808. adab2017-03-27 21:06
Sziasztok :), múlt pénteken lett a fodrászom által közép barna hajamból (szűz haj) csak festékkel világos "sárgás-vöröses" nem tudom igazából szőke akartam lenni mutattam neki képet de mondta ezzel is el tudjuk érni a kívánt színt,és most azon rágódom hogy ez ugye melegebb szín es nem erzem hogx jol alna,ma gondolkodtam hogy világosabb szoke akarok lenni feheres de nem platina hidegebb arnyalat, de ahoz szerintem szokiteni kellene most ezzel várni akarok egy kicsit hogy megkerdeztem a fodraszomtol felek hogy hülyének nez hoy nem tudom mit akarok,de május 6 ballagas es addi meg akarnám csinaltatni,mit tegyek?

6807. bartaldora2017-03-14 10:32
Sziasztok!

Olyan problémában kérném a segítséget, hogy 1. meg kellene tudnom a hajtípusomat, 2. miyen sampont, balzsamot vagy kondícionálót vegyek?
Ezért szeretném kérni a segítségeteket eme 2 kérdés megválaszolásában. A fejbőröm viszket, a hajam viszont 4-5 nap után tocsog a zsírtól.
3-4 napona msom emiatt hajat, + munkahelyen össze kell fogni.
Ha tudtok segíteni, várom a válaszokat.

6806. Roxygirl2017-03-11 12:56
Sziasztok! Festett gesztenyebarna hajra keresnék professzionális hajápoló terméket. Mit ajánlanátok? Melyik a legjobb?

6805. Anda392017-03-07 13:50
A speciális szőkéket nem szabad a már korábban kiszőkített (világosított) hajra tenni, még gyenge oxival sem.
Az ilyen fehérszőke színt legegyszeűbben úgy lehet elérni, hogy először szőkítőporral elő kell világosítani a hajat, a lehető legvilágosabbra (természetesen a haj károsodása nélkül), és erre a megfelelő árnyalatú színezőt kell tenni max. 3-as erősségű oxidálóval. Mindig a szőkítési alap dönti el, mivel kell rámenni, mert lehet hogy korrigálni kell a nem kívánt árnyalatot. Ezért kell inkább fodrászra bízni a dolgot, vagy belenyugodni, hogy nem biztos hogy jól sül el a dolog. Ami a barátnőnek tökéletes recept, az neked egyáltalán nem biztos. :)
(válasz Domcsi1996 6801. hozzászólására)

6804. Hanami2017-03-02 13:35
Nagyon szívesen,remélem eléred a kívánt hajszínt :)
(válasz Domcsi1996 6803. hozzászólására)

6803. Domcsi19962017-03-01 13:27
köszönöm szepen! :)
(válasz Hanami 6802. hozzászólására)

6802. Hanami2017-03-01 12:49
A tovere a 12-essel,felviszed,rajta tartod vagy 20 percig,majd összekeversz egy másik keveréket,9 _es oxyval,es azzal ramesz a hosszara. Az össz hatoido,a kezdettől a lemosásig ne legyen több, mint 45-50 perc.

A biztonság kedvéért vegyél 2 festéket, legfeljebb nem használod el mindet.A hajtore 30 ml festék +60 ml 12 és oxy kb. elégnek kell lenni, persze attól függ hány cm-es a lenovesed.Nehez így látatlanban megmondani, hogy mennyi festéket vesz fel a hajad,biztosabb,ha felkészülsz rá.
(válasz Domcsi1996 6801. hozzászólására)

6801. Domcsi19962017-03-01 11:27
En az egeszet ezzel gondoltam, a tajekoztatoban is azt irjak, hogy a special szökeket 9-es vagy 12-es oxival kell kikeverni. Es sok helyen olvastam, hogy 9-es oxival nem tudtak szep eredmenyt elerni. Ezert gondoltam az egeszet 12-es oxival. De en nem vagyok fodrasz, nem ertek hozza. Akkor a tövet 12-vel fessem, es a többi reszt 9-el?

Illetve ha igy csinalom, mennyi ideig hagyjam rajta a töven, es mennyi ideig a hajvegeken a festeket? hogy csinaljam?

Valamint akkor eleg ha EGY festeket veszek, es a felet kikeverem a 12-es oxival a tövere, a masik felet pedig 9-el a hajhosszra?
Ez igy eleg lesz az egesz hajhosszamra?

6800. Hanami2017-03-01 11:00
12 %-os oxy 40 vol, ami azt jelenti 40 percig maradhat a hajon úgy,hogy a haj ne károsodjon.

Szerintem "fehérszőkét" csak szőkítőporral tudsz elérni, sötétszőke alap esetén.

Hogy tervezed a festést? Ezt a festék+12-es oxyt csak a tövére gondolod? A korábban szőkített hosszra ilyen erős keveréket nem szabad tenni.
(válasz Domcsi1996 6799. hozzászólására)

6799. Domcsi19962017-03-01 10:36
Sziasztok!
A segitsegeteket szeretnem kerni. Feherszökere szeretnem festeni a hajam. Nem szürkesre, nem sargas platinara, konkretan feherre.
Eddig fodrasz festette a hajam vilagosszökere. Az eredeti hajam sötetszöke. Viszont a közeljövöben nem fog lehetösegem adodni elmenni fodraszhoz, es otthon kell megprobalkoznom vele.
Legutobb egy bolti Loreal festekkel festettem a hajam, es sarga lett...

Gondoltam,hogy veszek wella koleston 12.81 festeket
Es hozza wella 12-es oxit
Amiket 1:2 aranyban kikeverek

Szerintetek mennyi hatoido kell feher haj eleresehez?
Hogy fessem a hajam?
Illetve eleg ha egy doboz festeket veszek es hozza 2 doboz oxit, vagy duplazzam az adagot? Közephosszu hajam van.

Szivesen fogadok barmilyen tanacsot.
Elöre is köszönöm.

6798. Andeeka2017-02-10 10:31
Koszonom a gyors valaszt:)
(válasz gribedli*** 6797. hozzászólására)

6797. gribedli***2017-02-10 09:52
Szia, írtam én is neked egy tippet a másik topikba, ahol tegnap kérdezted, az otthoni hajfestésben. Copfokat kell csinálnod és becsomagolni folpackkalés csak felülre a festés ahol nincs fólia
(válasz Andeeka 6796. hozzászólására)

6796. Andeeka2017-02-09 22:17
Szia.

Holnap a hajam beakarom festeni ombresra. A hajam jelenleg le van nove, kisse szokes. Felulre akarok feketet, alulra szoket. Hogy lehetne megoldani, hogy a fekete hajfestek ne fogja be a szoket veletlenul sem hajmosaskor?

6795. michelle.r2017-02-02 11:38
Nekem nagyon sokat segített ezen a Joico 4 lépéses hajkezelése. Ezen kívül csak Joico-val festik a hajamat kb. másfél éve.

Amitől a hajhullásom teljesen elmúlt az az Alpecin koffein sampon. Kb. fél órát a hajamon hagyom - közben kávézgatok a fürdőkádban :D -, a második samponozásr már mást használok, mert eléggé szárít - egy Aussi samonnal szoktam befejezni.

Hajmosás előtt pedig - én reggelente mosok hajat, úgyhogy este - hidegen sajtolt kókuszolajjal kenem be. Nem tocsogósra, egy-két órán belül beszívja a fejem, a fejbőröm. Balzsamot nem használok.

Így eljesen kezelhető a hajam, és az összes visszanőtt, ami kihullott. Sőt, szerintem több is ;)

Arra nagyon figyelj, hogy csak az a kókuszolaj jó, amit hidegen sajtolnak, és kókuszillata van. Hő hatására roncsolódik, és csalódni fogsz a végeredményben. 1.000 ft körül kapsz egy akkorra üveggel, hogy tuti elég kb. fél évig.
(válasz Miss Angel 6786. hozzászólására)

6794. Miss Angel2016-12-15 18:13
köszönöm szépen a segítséget :)
(válasz tiszike 6793. hozzászólására)

6793. tiszike2016-12-15 17:06
Nem.
Hajmosas előtt felkened a hajra. 1,2 órát vársz. Mondjuk hétvégén amikor otthon vagy. Be is tekerheted valamivel a fejed hajad higy melegen legyen. (Egy picit mikroban fel is lehet melegiteni az olajat így jobban hat) utána jól megmosod a hajat valami jó samponnal. Aztán egy pici mondjuk a L'orealtol intense repair maszk. Szintén ne a fejbőrre csak hajra..
Itt egy link ahol lehet nézegetni a kókuszolajokat.. olyat vegyél ami szűz. Még főzni is lehet vele meg sütit csinálni. A bőrre is nagyon jó.

Amit már írtam a gdh hajvasalo. Az egyetlen ami nem teszi tönkre. Nagyon drága .én évekkel ezelőtt vettem. Semmi baja. Mondjuk én hetente csak 1 szer 2 szer használom. És gyönyörű a hajam tőle.
De eredetit vegyél. Ne kinai ebayest.

[link]
(válasz Miss Angel 6791. hozzászólására)

6792. Miss Angel2016-12-15 15:10
és mit tudtok azzal csinálni/ ha van hasonló "problémával" valaki/,hogy még ha ki is szárítod/nem vasalod/,ne ugorjon újra össze nap közben????? hogy tartósítjátok?

6791. Miss Angel2016-12-15 15:08
azt hol vehetem meg? és ugyanúgy használom,pakolásként??
(válasz tiszike 6790. hozzászólására)

6790. tiszike2016-12-15 14:34
Kókusz olaj is jó. De ne a fejbőrre kend csak haj..és utána jól meg kell mosni. Ricinus nagyon ragacsos.
(válasz Miss Angel 6788. hozzászólására)

6789. Miss Angel2016-12-15 14:14
a folyadékbevitel elég jó,az minimum két liter naponta....