Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Fodrász vagyok segíthetek? fórum

Fodrász vagyok segíthetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6923. Noemi80
2023. ápr. 29. 07:08

Sziasztok!


Nem tudom van e még itt valaki a fórumon.


De az lenne a kérdésem, hogy hajfesték eltávolítótól lehet e allergiás reakcióm? Ugyanis másnap tele voltam csalán kiütéssel a fejbőrömön és az arcomon. Így az eltávolítóra gyanakszom.


Köszönöm a választ.

2022. márc. 24. 19:31

Sziasztok!


Fodrász segítségét szeretném kérni! Ha tudna segíteni…

Lenövesztettem a hajam kb. 20 cm fekete természetes haj. Korábban szőke volt a hajam. Szerettem volna visszakapni a világos hamvas szőke hajam. A fodrász azt mondta ne szívjuk le, mert az roncsolja, ezért n11 ennyire emlékszem festékkel befestette. (világos szőke) Az eredmény rozsdaszín lett. Most ebben pompázom egy öreges hajstílussal ráadásul.

A kérdésem az lenne: ha erre hamvas szőkét festek, akkor mi lesz az eredmény? Szőkülni fog? Vagy menjek el fodrászhoz, aki leszívja és befesti a megfelelő színre? Vagy szőkülni fog, ha hagyományos hamvas szőkével befestem én? Vagy ezzel csak rontok a rozsda (vöröses) jelenlegi hajszínemen?

Örülnék válasznak, mert sokat jelentene a jelenlegi fejemnek! Előre is köszönöm szépen!

6921. 9bbc382386 (válaszként erre: 6920. - Lexaviv)
2022. márc. 19. 14:59

Szia!

Gliss kurnak van hajápoló spréje,nekem egyáltalán nem tördezeik,pedig szőke vagyok,kb 15 éve kezelem hajmosás után ezzel a termékkel.

Plusz a dr immun hajvitaminját szedem.

6920. Lexaviv
2022. márc. 19. 14:52

Sziasztok! A hajam felülete eléggé eltöredezett, egy ideig nagyon sok hő érte sajnos a felelőtlenségem végett... :(

Az alapjáron majdnem hát aljáig érő hajam legfelső rétege kb az államig ér, elég borzasztóan néz ki és nem tudok vele mit kezdeni:( Össze vissza áll és lehetetlen beállítani normálisan..

A Hajvágást kivitelezni sem tudom ezen a részen, van esetleg valami megoldás rá? Igyekszem már nem vasalni, szárítani is csak hideg levegővel.. Előre is köszönöm szépen❤️

6919. Carina_40
2022. márc. 5. 19:13

Hajfestési kérdés -- (Világosítási szándék 2-3 árnyalattal)


"Permanent Color Time" hajfesték esetén a "111-es világosítóval" "20-as Chocolate" színről "72-es Capuccino" színre történő világosítási szándék esetén mennyi 111-es világosítót kell keverni a hajfestékhez, és mennyi legyen az optimális hatóidő?

6918. mkjudit
2022. jan. 2. 10:50
Sziasztok, mit gondoltok, ha eddig a hajamat 9-es árnyalattal festettem, de most szeretném világosabbra festeni, mivel festék festéket nem világosít, de szivatni sem szeretném, ha hajradírt használnék és utána festeném egy világosabb festékkel, az működhet?
6917. Bichi (válaszként erre: 6916. - Carina_40)
2021. nov. 29. 11:21
Attól mert rövidre vágod a hajad nem fog neki "támasztékot" adni. Talán az ellenkező irányba szárítás javíthat, de ez tuti nem fog...
6916. Carina_40 (válaszként erre: 6820. - Anda39)
2021. okt. 23. 09:33

Szia Anda!

Kérdeznék valamit az uniform frizura beszárításáról. Egy jó ideje már kb. 12-14 centis tincshosszúságú... .. -- (.. ...erősen dús, de viszonylag egy kissé vékony szálú) -- női uniform frizurám van. (A női "uniform" frizuránál minden tincset egyforma hosszúra kell levágni, innen van ennek a női frizuraforma-fazonnak a neve is.)


[?] A kérdésem az, ha kissé vékony szálú a hajam és emiatt az uniform frizurám legalsó és oldalsó, nyakszirtre és fülekre ráhulló tincsei nem sokkal a formára besütés és beszárítás után (már 1-2 nappal utána is, amikor azért még szépen kellene tartania neki!) hajlamosak lelapulni, és a legalsó tarkótincseim és oldalt a fültincseim hajlamosak hamar lelapulni a nyakszirtemre és a füleimre, akkor segíthet-e az, ha a hajszél-menti tincssorokat az alsó hajszél és a fül feletti hajszél menti 3-4 centis széles sávban egy kétoldalt sűrűfogazású ritkító ollóval a hajtő felett 4-5 centivel enyhén**, (**max. csak 1-2 ollócsattintással!) aláritkítom, és ezzel támasztó hajszálakat nyírok be a lelapulós tincsek belsejébe <--- (ami támasztékossá tenné megtámasztaná az addig lelapulásra hajlamos hajtincseimet)???


[?] Mit gondolsz, meg merjem ezt csinálni, elérhetem ezzel hogy az addig lelapulós hajtincseim utána szépen felálljanak maguktól is a fej bőrétől???

6915. Carina_40 (válaszként erre: 4512. - KisFarkas83)
2020. dec. 20. 14:21
Ha a kefe nem húz, akkor természetesen a kefét kell választani. De vannak fodrászkrémek is, amik a kifésülést sokkal könnyebbé teszik, akár kefével, akár fésűvel fésülöd ki a hajadat. Fodrászkrém vagy fésülködőkrém néven keressed ezeket.
2020. dec. 10. 11:19
Szia! Hidegkúti ecetessel kezelt hajat lehet festeni vagy még kell várni míg kikopik? Köszönöm!
6913. júliusi
2020. júl. 24. 09:07
Visszapigmentálás érdekeln, sok éve melírozták a hajam, majd szőke lett.Őszülök régóta, 52 vagyok.Barna amúgy az alap hajszínem.Szeretnék szőkéből eredeti barna lenni.De úgy olvastam, előtte visszapigmentálás kell...leírná valaki hogy működik? Köszi.
6912. vivimrszk
2020. jún. 10. 21:48

Sziasztok!

Szóval az a helyzet, hogy a szőke hajamat világosítottam, hogy jobban befogja a sötét szürke festék. Viszont a szürkéből fekete lett... Olvastam, hogy c-vitaminos pakolással kijön a festék a hajból. Ez igaz? És ha igen, akkor milyen színt hagy maga után?


Előre is köszönöm a választ!:)

6911. VendrinerPiroska (válaszként erre: 6910. - Lily012)
2020. ápr. 27. 21:32
Pedig a hajvasaló működik, csak meg kell tanulni használni. Én szoktam hőkezelés előtti spray-t használni,mert utána szebb az eredmény. Valamint, mivel a nedvességtől könnyen göndörödik, a frissen vasalt hajamat megfújom egy kis Nivea lakkal, ami kifésülhető, de jobban és hosszabb ideig tart a vasalás. +hajolaj nem árt. Én szeretem a L'Orealt.
6910. Lily012
2020. ápr. 19. 10:44
Természetes félig göndör hajam van. Szőkítem is de sokszor úgy néz ki mint a szénakazal.😁 Olyan hajkiegyenesítő módszer létezik ami nem roncsolná, vagy égetné le jobban? A hajvasalót és az elektromos kefét próbáltam de mindkettő katasztrofális volt.
6909. Rica Maca
2020. ápr. 18. 22:59

[link]

Megnéznétek ezt a fotót? Remélem, nem törlik az oldalról. Adélnak, az Álarcos énekes műsorban mivel göndörítették a haját? Nekem nagyon tetszik. Nyilván hétköznapra túlzás, de nem hétköznapra? :)

6908. mkjudit
2020. ápr. 12. 11:05
Sziasztok, szeretném megkérdezni, hogy 9.2 festékbe tehetek-e florillum hamvasítót, ha igen mennyit? Középbarna az alapszínem...6-os oxival használom, viszont legutóbb 9-essel próbálkoztam és eléggé vöröses lett :-(
6907. Lackokoma
2020. ápr. 3. 15:45

Sziasztok.

Melyik márkájú és típusú waxot, habot, fibert ajánlanátok?

Nagyon gyenge és vékony szálú hajam van ami gyorsan zsirosodik. Nagyon enyhén göndör azaz nem drót hajam van és pár forgóval is rendelkezek. Naponta mosnom kell mert másképpen nem tudok vele mit kezdeni. 3-4cm hosszú és ezt szeretném tépetre, kocosra, szálasra nem fejemre lapulva. Amiket eddig kipróbáltam azok (Taft és társai) össze ragasztották, elnehezítették a hajam mint a zselé.

Legtöbbször beszáritom és kivasalom és lakkal formálom ami sikerül vagy nem.

6906. Rubmar
2019. okt. 13. 21:25

Sziasztok lányok!

Nekem olyan problémám lenne,hogy: Svájcban élek már elég régóta és csal sajnos elég ritkán tudok haza járni a fodrászomhoz, ezért elkezdtem saját magam festeni a hajam. Régen vilagosbarna,mostmár inkább középbarna és szőkére van festve kb. 20 éve. Kb 3 évvel ezelőttig sikerült is mindíg jól befestenem a hajam,aztán megszünt az a szín amivel szoktam festeni és azóta folyamatosan elcseszem és már sírni tudnék,mert nem tudom mit csináljak! A fodrászom leirta a festék receptet amivel ő szokta festeni a hajam és nem sikerult,vörösesszöke lett az eredmény. Azóta megpróbáltam saját magam színeket összekeverni de sajnos ugyanaz az eredmény, vörös beütés! Katasztrófa! Derékig érő hajam van és nagyon féltem! Itt nem tudok fodrászhoz menni,mert számomra túl sokba kerül ha normális fodrászhoz akarsz menni. Voltam már itt fodrásznál és nagyon rossz tapasztalataim vannak! Szóval marad az itthoni festés... kérésem-kérdésem: esetleg tudna nekem valaki adni egy szép világosszöke festés receptúrát? A fodraszom 9%-os oxival festi hajam es mindig tökéletes...mi lehet a baj ha en festem? Segitsen valaki,nagyon el vagyok keseredve :(

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Üdvözlettel

Marcsi

2019. okt. 4. 13:24

Sziasztok !

Tudnátok nekem segíteni most mennyiért oktatnak a fodrászok tanulót? Természetesen tol-ig árak érdekelnek és a megye is.

Köszönöm

6904. Mimike89
2019. júl. 30. 12:57
Udvozlom. Nem hajfesteshez kapcsolodo kerdesem lenne. Van egy 5 eves lanyom.Akinek eleg due,hosszu haja van. Enyhen hullamos. Egy ideig ( hiszti miatt) Nem tudtam,meet nem engedte kezelni. Be kocosodott a haja.okolnyi csomo kelletkezet neki . derekig er a haja . balzsammal is,haj olajjal is probaltam neki szet szedni,de hiaba. MIT tudok tenni?! MIT probaljak meg?! Mert le vagni sajnalnam. Koszonom,ha valaki tud segiteni
6903. f8086e317f (válaszként erre: 6902. - Anda39)
2019. márc. 4. 19:50
Köszönöm a választ, de mint írtam is minden hajfestékre allergiás vagyok amit a fodrászok használnak, így nem tudom fodrásszal festetni a hajam. Marad az otthoni hajfestés és mivel a Herbatint festéktől semmi bajom nincs,nem érdekel hogy van-e benne PPD.( Állítólag minimális van benne egyébként.) Valószínű hogy pont olyan anyagra vagyok allergiás ami ebben a festékben nincs.
6902. Anda39 (válaszként erre: 6901. - F8086e317f)
2019. febr. 21. 14:33
Kedves Mara, érdemes utánaolvasni ennek a festéknek. Kiderül, hogy egyáltalán nem az a kímélő, mert pl. van benne PPD, ami a mumusok mumusa. Tehát nem sokban különbözik a többi festéktől. A technológiai részre rátérve: ha már festett a hajad és színkorrekciót szeretnél, az bizony bonyolult és ritkán sikerül egyszerre - inkább akkor, ha simán sötétebbre fested a hajad. A haj festetlen része és a korábban vegyileg kezelt rész teljesen máshogy reagál az újabb festésre. Otthon, megfelelő szaktudás nélkül csak nagy szerencsével jöhet össze a kívánt eredmény. Van, amin nem lehet spórolni. :)Vagyis fodrászt ajánlanék.
2019. jan. 9. 13:10
Sziasztok! Herbatint hajfestéket akarok használni mert allergiás vagyok a festékekre. Ez egy növényi 3%-os oxis minden allergizáló anyagtól mentes hajfesték,(minimális vegyi anyagokkal) de gyönyörű színei vannak.Sötét szőkés árnyalatot szeretnék elérni (hajam középbarna kb.30-50% ősszel)Az van ráírva hogy max. két árnyalatot világosít. Kipróbáltam a közép szőkét, kicsit világosabb barna lett mint az eredeti hajam. Aztán a világos szőkét hamvassal keverve,így jóval világosabb de sárgás-vöröses árnyalatú lett.Vettem hamvasító sampont meg balzsamot de semmi változás. Lehet hogy ha már többször lesz festve világosodik és jobban befogja a festék,vagy hagyjam a fenébe és fessem be egy vörös árnyalattal?(bár nem szeretném mert hosszú évekig vörös voltam mielőtt levágattam rövidre hogy színt és festéket válthassak.) Előre is köszönöm a választ!
2018. szept. 29. 00:52
A melegollós hajvágás csak nekem használ, vagy más is tapasztalt ilyet? :)
6899. imaginary (válaszként erre: 6898. - Tunde940901)
2018. szept. 11. 08:07

Sajnos, nem tudod kikerülni a blansolàst. Ez másképp nem fog menni. Szokitőpor, alacsony szazalékú oxyval.


Ha valóban tanàcsot szeretnél, akkor keress fel egy fodrászt. Károsodás nélkül neki sem fog menni, de a mértéke kisebb lesz.

2018. szept. 4. 18:40

Sziasztok!

En hajszin eltavolitasban szeretnek segitseget kerni, pontosabban fekete hajszint szeretnem eltavolitani a mez szoke hajambol. 1 eve festettembe feketere, de meguntam a folytonos festest es visszaszeretnek terni az eredeti hajszinemre. 1 hettel ezelott kiprobaltam a Color B4 extrat ami ki is szedte vilagos vorosre, majd vissza sotetedett voroses barnara megspekelve egy kis feketevel. Sajnos nem valt be, leszivatni felek, hogy toknre teszi az amugy is sprod hajamat.

2018. szept. 2. 14:32
Sziasztok! Hajfestéssel kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni : 3 évvel ezelőttig szőkére festettem a hajam ( vékony szálú, vállig érő). Azóta próbálom az eredetihez hasonló meleg barnára festetni ( sötét ősz vagyok), két fodrászom volt ez idő alatt, és amit elértem, az az, hogy a hajam vége szőke, a töve meg vörös : -( Néha egész jó szín sikerült, de 2-3 hét alatt teljesen eltűnt a hajamból. Nem tudom, hogy a hajammal van-e gond vagy a fodrásszal ?? Persze, tudom, hogy kell idő az új szín eléréséhez, de több mint 3 év??? Tudtok esetleg Budapesten fodrászt ajánlani, akivel biztosra mehetnék? Itthon nem merem befesteni...
2018. júl. 2. 19:05

Sziasztok! Kiváncsi lennék,ha van itt fodrász arra,hogy sötétbarna/feketés hajból ami egy éve van festve loreal casting creme gloss hajszínezővel,leszívatja-e fodrász majd átfestené-e a kívánt árnyalatra? Vagy még mindig nem ajánlatos a szívatás manapság sem?

Sötétszőkét szeretnék ami pont világosbarnának hatna. Eredetileg is sötétszőke voltam.

Olaplex-el együtt is nagyon nagy kárt okozna?

6895. Rica Maca (válaszként erre: 6884. - Carina_40)
2018. jún. 17. 17:28
Köszi a linkeket, a válaszodat. A dauer nem jó, mert hennázom a hajam, a kettő együtt nem megy. Vagy 10 éve kipróbáltam a dauert, gyönyörű göndör lettem. :))) De most már nem lehet, marad a csavaró.
6894. Carina_40 (válaszként erre: 6893. - Carina_40)
2018. máj. 26. 05:32

Bocsi, előbb nem jött rendesen a link, de ez a fordítás linkje:


[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook