Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Német állampolgárság? fórum

Német állampolgárság? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 7. 22:28
Köszi!
2009. jún. 7. 11:57
Keresd a kulföldön elö mmagyarok topikban.
18. L.Niki18 (válaszként erre: 17. - 274c9996b8)
2009. jún. 6. 19:04
emm tudod véletlen, hogy ki az az illető?
2009. jún. 6. 15:49

Ugy tudom van itt a hoxa-n ,nemet szarmazasu nö aki Magyarorszagon el ! Keresd meg öt es kerdezd meg töle , szerintem.

Mert az en velemenyem szerint meg az allampolgarsag megszerzese is bajosnak tunik , mivel mar nincs erre ok a Magyaroknak ! De mondjuk en a skandinavok között elek :)

2009. jún. 6. 14:25
Nekem az mondta ezt a 2 állampolgásrásos dolgot aki ebben benne van és ő is Magyarországról Németországba költözött. Na majd utánakérdezek még természetesen!
2009. jún. 6. 12:22
Az union belul tudtommal egy allampolgarsaga lehet a gyereknek, nincs kettos, valasztani kell.
2009. jún. 6. 12:18
Ja és ha visszaköltözünk majd egyszer Magyarországra akkor innen fogjuk kapni a támogatást Németországból, de akkor természetesen le kell mondanunk a magyar támogatásról, ami nem is baj! :-) Ugye értitek?
2009. jún. 6. 12:17
Megtudtam azt, hogy ha itt szülnék egy babát akkor ő kettős állampolgár lehet, mivel Németország engedélyezi ezt! Sőt, a 2 éves magyar állampolgárú kisfiam 3 év után megkapja a német állampolgárságot is, és mi is a szülei! Mivel a gyerek itt kezd el oviba járni majd, ezért is! Ez már szinte biztos, hogy itt Németországban így van! Ja és azért is szeretnénk német állampolgárok is lenni mivel a juttatások itt sokkal jobban anyagilag! És a mai világban ezt kell nézni! Ha pedig már német állampolgár is vagy akkor kapod innen a juttatást pl. a gyerek után, persze 2 helyről nem lehet!
12. 274c9996b8 (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2009. jún. 4. 19:45

Miert akartok egyalltalan allampolgarsagot valtoztatni ? !

Ma mar nem kell szökni azert hogy , kulföldön dolgozhass vagy , hogy kulföldre menj ferjhez !

Nem tudom hogy nemetorszagban milyenek a törvenyek , de azt tudom hogy , sok orszag nem engedelyezi a 2-ttös allampolgarsagot.(tehat le kell mondani az elözö allampolgarsagrol , hogy megkapd az ujjat.)

Az is 1-törveny , hogy bizonyos idö utan , ha a gyerek vagy a szulö elhagyja az adott orszagot (akarmilyen allampolgar is!) akkor a juttatasok automatikussan megszunnek.

11. Napra_forgó (válaszként erre: 9. - L.Niki18)
2009. jún. 4. 19:36

Tehát Te is meg a férjed is magyar állampolgárok vagytok, csak Németországban születne a gyerek?

Jól értem?

Ha igen, akkor magyar állampolgár lesz.

2009. jún. 4. 16:55
Bocsi az előzőkben a helyesírásomért, csak siettem. :-)
2009. jún. 4. 16:54
Én is úgy tudom, hogy a szülei állampolgárságát kapja meg a Németországban születendő gyermek, de viszont mivel magyarok állampolgárok vagyunk, így úgy tudom, hogy lehet ketős állampolgár, miért ne lehetne? Lehet butaságot beszélek, de én is csak hallom a dolgokat. :-)
8. Napra_forgó (válaszként erre: 7. - Csutika100)
2009. jún. 4. 15:55

Bocsi, de ez nem egészen igaz...

Van, ahol így műkszik, de Németországban nem.

A szülei állampolgárságát kapja.

7. csutika100 (válaszként erre: 2. - L.Niki18)
2009. jún. 4. 15:41

A gyermek nem a szülei állampolgárságától függ, hanem attó, hol születik.

Ha a kismama kimegy külföldre szülni akkor lesz autómatikusan annak az országnak az állampolgára.

2009. jún. 4. 15:28

Hali, én úgy tudom már nincs kettős állampolgárság. Azt viszont lehet, hogy függetlenül egymástól vagy ilyen is és olyan is.

én is ilyen "gyerek" vagyok. Van egy magyar útlevelem és egy német útlevelem.

2009. jún. 4. 15:18

Ha jól tudom, születésekor kettős állampolgár lesz, de 18 éves korában valamelyiket választani kell.

A német állam nem fogadja el a kettős állampolgárságot.


A juttatásokat nem tudom...

De én nem vagyok biztos benne, hogy ha nem Németországban vagytok bejelentve, akkor kaptok bármit is...

2009. jún. 4. 15:07
Jó kérdés!Szerintem kettős állampolgár lesz.De hogy milyen juttatást kap....
2009. jún. 4. 15:03
Bocsi ha kicsit értelmetlenül írtam le a kérdést, de nem tudtam máshogyan megfogalmazni ezt a hosszú kérdést. :o)
2009. jún. 4. 15:02
Ha 3 év után megkapnánk (én, gyermekünk és a férjem) a német állampolgárságot, és bevállalánk még egy gyerkőcöt, akkor ugyebár automatikusan német állampolgár lenne a születendő gyerek. De az lenne a kérdésem, hogy mi van abban az esetben ha hazamegyünk utána Magyarországra? Ugyanúgy kapná a gyermek az itteni juttatást? És mivel mi a szülei magyar állampolgárok vagyunk, akkor a születendő gyermek kettős (magyar-német) állampolgár lenne?
2009. jún. 4. 14:59
Német állampolgárság?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook