Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Örököltem földet amit várhatóan ki fognak sajátítani autópálya építés céljából, ha elfogadom az ajánlatukat akkor kell-e adóznom utána? fórum

Örököltem földet amit várhatóan ki fognak sajátítani autópálya építés céljából, ha elfogadom az ajánlatukat akkor kell-e adóznom utána? (tudásbázis kérdés)

2009. jún. 4. 13:23
tényleg nincs mit, eredetileg adótanácsadói tanfolyamot akartam elvégezni, bér és tb lett belőle:-)
19. Dike83
2009. jún. 4. 13:21

Elolvasom én is ,de most egy nagy szikla gördült le a szívemről!

Még 1szer KÖSZÖNÖM!!!!!!

2009. jún. 4. 13:20

nincs mit, remélem így is van amit írtam:-)

az SZJA törvény is hasonlót ír, adómentes a kártalanítás (ideértve a kisajátítás alapjául szolgáló közérdekű célra megvásárolt ingatlan vételárát is).

17. Dike83
2009. jún. 4. 13:13

Kedves Miri1!

Ha most itt ülnél mellettem a nyakadba ugranék!Nagyon köszönöm és jövök neked 1-el!

Puszi!

2009. jún. 4. 13:08
a kisajátítási tervben megjelölt ingatlanra megkötött adásvételi szerződés alapján kifizetett vételár a kisajátítási eljárás során megállapított kártalanítással esik egy tekintet alá. Ez azt jelenti, hogy ha a közérdekű cél megvalósításához szükséges terület tulajdonjogának megszerzése adásvételi szerződéssel történik, az eladót megilletik mindazok az illeték- és adókedvezmények, amelyek abban az esetben illetnék meg, ha ingatlanát kisajátítanák".
2009. jún. 4. 13:08
...általános jelleggel mondja ki a kisajátítást megelőző adásvétel során kifizetett vételár kártalanítással megegyező adó- és illetékmentességét. APEH honlap, -e szerint nem kell fizetned, de én is ajánlom a jogifórumot, ott szakember tud válaszolni.
2009. jún. 4. 13:05
2007. évi CXXIII. törvény a kisajátításról, még nem olvastam bele
2009. jún. 4. 13:02
Nincs mit, remélem jó hírt írnak majd :)
12. Dike83
2009. jún. 4. 13:01
Köszönöm caravell megnézem ott is!
11. Dike83
2009. jún. 4. 13:00
Szóval ez kicsit kacifántosabb ügy!Általában ilyenkor a kisember nem nyerhet ,hiszen egy nagy állami cég bármikor eléri ,hogy áron alul szerezzen meg valamit és te semmit sem tehetsz gyakorlatilag!
2009. jún. 4. 13:00
20 millióig illetékmentes. De úgy látom, ezen már túl vagy.
2009. jún. 4. 12:59

Az öröklés 20 millióig adómantes. Ha eladod, akkor csak a hagyatéki jegyzékben szereplő érték és az eladási ár többlete közti különbséget kell adóznod. Ha kevesebbért, akkor értelemszerűen nincs adó. Szerintem. Én is mostanában örököltem és eladnám, ezért kezdek képben lenni. Kisajátítás esetén nem tudom,h mi a törvény. De javaslom, kérdezd meg a www.jogiforum.hu oldalon a fórumban, ott jogászok válaszolnak és igény esetén személyes segítséget is találsz köztük. A Családjog/örökség/adó topikok között keresgélj, nekem ott válaszoltak egy nap után.

(remélem ez a link nem sérti a Hoxa szabályait)

2009. jún. 4. 12:58

Ha nem adom az ajánlatukra akkor az állam elveszi,kisajátítja ,mert oda autópályát akar építeni!Engem is bánt ,de sajnos jogszabály van rá!

Ilyenkor mond egy összeget amivel úgymond kárpótol és ez ellen csak a bíróságra mehetek ,de akkor is csak az összeget vitathatom ,a kisajátítás tényét nem!

7. mimmo33 (válaszként erre: 6. - Dike83)
2009. jún. 4. 12:55
Durva...Mi az, hogy kisajátítják?!Ha akarod eladod, ha akarod nem.Nem?!
2009. jún. 4. 12:54
Az öröksödési már ki van fizetve!Én nem akarnám eladni ,mert jó helyen van, de mivel az autópálya pont átszeli ezért muszáj leszek!Mert ha nem adom ajánlatra akkor kisajátítják, ezt még az idén elkezdik!Tudok arról is ,hogy ha már x éve a tulajdonodban van a föld akkor az adó mértéke csökken ,de ez egy 2004-es haláleset kapcsán 2006-os hagyatékátadó végzéssel szerzett ingatlan!Szóval nem olyan régen történt!
2009. jún. 4. 12:50
Köszönöm Katinkaboszi!Tudod ez az undorító adózott pénzből veszek egy ingatlant, megfizetem a szerzési illetéket,azután az örökösöm öröklési adót fizet ,majd ha eladja szintén adózik!Laikus vagyok ,de már ez is 4-szeri adózás egy dolog után!
2009. jún. 4. 12:47
Szerintem igen. Először majd kiszabják az örökösödésit,ha akkor az értéke. Utána meg ha eladtad, akkor meg a vagyon szerzésit. Szerintem…
2009. jún. 4. 12:47
Annak utána néztem ,hogy ha nem fogadom el amit ajánlanak akkor az illetékes önkormányzat kisajátítja ami illeték és szja adó mentes!Nem tudom ,hogy akkor kell-e adóznom ,ha csak simán elfogadom ,hiszen az adás-vételnek minősül.Szerintetek az első ajánlatban szereplő összegnél vihetik lejjebb a kisajátítási árat?
2009. jún. 4. 12:45

Biztosan,

amit elad az ember, ha nagy érték, az után adózni kell, sajnos :(

2009. jún. 4. 12:44
Örököltem földet amit várhatóan ki fognak sajátítani autópálya építés céljából, ha elfogadom az ajánlatukat akkor kell-e adóznom utána?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook