Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Gyerekszobák díszítése fórum

Gyerekszobák díszítése (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Gyerekszobák díszítése

2011. júl. 10. 16:41
Mi most festettük a gyerek szobát. Én sablont csináltam kartonból csak egyszerű mintákat. A férjem azt festette fel a falra és az ajtók fölé. És kapott még felhőcskét ás napocskát is a falra amit szabad kézzel festett fel a férjem. Minden csak kreativitás kérdése. Egyébként meg nem drága az otthoni festés. Mi ugyanazzal a falfestékkel csináltuk csak más színűvel, és ha már egyébként is fested a házat akkor ha még veszel pár szint nagyon szép dolgokat lehet csinálni.
27. caffi (válaszként erre: 26. - Mamika2)
2010. febr. 9. 08:12
OK!:)
2010. febr. 8. 21:52
Köszönöm, ha aktuális lesz, akkor jövök és zaklatlak!:))
25. caffi (válaszként erre: 24. - Mamika2)
2010. febr. 7. 15:38

Sya!!:)Le kell szedni a tapétát,és a maradék ragasztót is el kell távolítani,mert késöbbiekben ledobhatja a glettet!Azt mondják a glettelés pasi meló,de ha már kentél tortát,vagy vajaskenyeret:) ez is menni fog:)...Bár most kismamaként ne állj neki!

Aszem 2rétegben kell glettelni,ésha megszáradt csiszolni....Ezt vagy a specko csiszolótartó segítségével KB:600ft

,vagy egy fa kockához oda fogott csiszolóvászonnal....ha a tenyeredben tartod a csiszolót,huplis lesz a fal!

Ha kész portalanítani és festeni:)...Nem ördöngösség,csak így elsőre!

Ha van még kérdésed,szívesen segítek:)

2010. febr. 6. 22:15

Rendben!:)

Megnéztem a naplódat, hát én el vagyok képedve, hogy ennyi mindenhez értesz és ilyen szupi és ötletes dolgokat meg tudsz csinálni, ez nagyon jó dolog, nekem rettenetes a kézügyességem, hát félve kezdek bele a falfestésbe is!:)

Csak glettelni kell a falat, nem kell leszedni a tapétát előtte?

Most tuti hülyének nézel, mert le kell igaz???:)))

Én béna vagyok az ilyesmikhez, de köszi, ha segítesz egy picit!:)

23. caffi (válaszként erre: 22. - Mamika2)
2010. febr. 6. 14:03

Szia!Szerintem a fűrészporoson is jól mutat,max közelről nem lesz szép!....De ha még van időd,azt a falat én le gletteltetném,és ak biztos h közelről és távolról is mutatós lesz!!

Sok sikert a festéshez,és a babához:)!

Tegyél fel majd képet,a festésről:)

2010. febr. 6. 13:04
Jaaj most nagyon bezsongtam, nekünk van itthon diavetítőnk, szeretném kicsit feldobni a leendő babaszobát, ugyanis tavasszal érkezik a trónörökös!:)Lehet, hogy kipróbálom, de lenne egy kérdésem, nekünk fűrészporos tapéta van a falon, azon is meg lehet csinálni SZÉPRE!???
21. brigibaba (válaszként erre: 13. - Enikoke)
2010. jan. 11. 16:32
pontosan! És kevehetők a szinek, tehát tulajdonképp potom összegnől megvan és minden fajta szín előhozható! ha azt nézed hogy pl szinezőpasztával holgoznál...
2010. jan. 11. 08:46

nekem is tetszett a cikk nagyon!

aano nővérem a saját talpát rajzolta körbe, vágta ki és rajzolta fel a wc falára és fekete temperával kifestette, ugy nézett ki mintha körbejárta volna a falat valaki :)

anyukámnak annyira nem tetszett az ötlet :)

19. caffi
2009. nov. 19. 17:53

Tetszett a cikk is és az ötlet is:)...Ügyes vagy!!

Pont vmeik nap a kért fel a sógornőm h fessek vmit a gyerekek falára....ugyan ezt találtam ki csak írásvetítővel....mert ak olyan képet választ akaár a netről,akár egy mesekönyvből,amilyet csak akar!

Még kicsik voltak a gyerekeim(18éve)nem állt rendelkezésre ennyi eszköz.....egy filmben láttam h a szoba világoskék volt,halvány fefér habos felhőkkel....megcsináltuk....gyönyörü lett!A mainapig szivesen emlékeznek vissza a gyerekek,h milyen szép szobájuk volt:)!

De megnöttek....más az igény:)....a lányom bordó falára,fekete futó növény:D....ha érdekel a naplómban van fent kép:)

2009. nov. 17. 21:16
nagyon szeretek én is házilag késziteni diszeket..én tobozokat és diókat szoktam aranyra vagy ezüstre fujni nem drága és szép mutatós disz:)
2009. okt. 21. 12:27

Sziasztok.


Lassan jön a kis tesóm, és a 3. szobát megkapja. A minap teljesen kipakoltuk, úgyhogy ott áll teljesen üresen :) Kicsit visszaolvasva inkább csak a festésről, meg fal díszítésről volt szó, engem inkább a különféle tárgyak érdekelnének, elrendezések, ilyesmi :)

Ha van valakinek valami jó tippje, szívesen várom!

2009. aug. 26. 17:36
Leesett az állam, és köszi, hogy megosztottad velünk ezt a praktikát. Én biztos alkalmazni fogom, ha lesz gyerkőc! Köszönöm!
2009. jún. 7. 14:53

Sziasztok!


Én szívesen festek disney figurákat gyerekszobákba, a gyes mellett lehet jó jövedelemkiegészítés.Ha esetleg valakit tudtok aki szívesen fogadná ezt a lehetőséget kérlek szóljatok.

Köszike

14. K_Roni
2009. jún. 5. 13:21
Jó pár évvel ezelőtt, még lánykoromban, a saját szobám falára rajzoltam diavetítő és zsírkréta segítségével. Sajnos azóta már újra lett festve szüleimnél az a szoba, így a művem is eltűnt.
13. enikoke (válaszként erre: 12. - Tereteri)
2009. jún. 5. 10:28
Ez engem is érdekel. Ez talán azt jelenti hogy könnyen lemosható? :-/
2009. jún. 5. 05:40

Sziasztok!

Nagyon tetszik a feldobott téma! Nem is gondoltam volna, hogy vízfestékkel is lehet a falra festeni. :)

2009. jún. 4. 19:16

én pl mivel sima afalfelület, rendes grafitcerkával vázoltam fel a képet , amit mesekönyvből néztem ki!

ez azért jó mert ha elrondom le tudom radírozni! a lényeg, hogy puha hegyű legyen a ceruza , így nem karcol!! aztán mikor kész lettem vele, a kontúrt fekete zsírkrétával húztam ki!! ez 2 okból is jó!

1. nem folyik, tehát kisebb a hibalehetőség

2. nem engedi át egyik színt a másikba a vízfestékből , amivel a kész művet kiszíneztem!!!

2009. jún. 4. 19:12

Sziasztok!

Nálunk is van a gyerekszoba falára festve kép!!

2009. jún. 4. 16:07

Sziasztok!

Tényleg jó a diavetítős ötlet, de én szabadkezes vagyok:) A gyerekszobában és lassan már a házunkban sem lesz lassan olyan felület ahol ne lenne valami festve. Én nem vízfestékkel és nem temperával dolgozom, hanem aquakolor színezőpasztával. Nekem személy szerint jobban tetszenek az erőteljesebb színek.

Jövőhéten megyek barátnőm kislányához is, neki az egyik falára Micimackó és barátai kell a másik falra Madagaszkár:)

2009. jún. 4. 15:48
nagyon jó a diavetítős ötlet!!!amint lesz alkalmam,én is kipróbálom!grautlálok!
2009. jún. 4. 14:15
Nagyon szépek a rajzaid és az 5let is jóóó! :) Nekem ilyen frappáns megoldás nem jutott eszembe, mi a hugommal ketten feküdtünk neki szabadkézi rajzzal a meszelt falnak, aztán pedig kifestettük őket. :) emlékszem hogy erős grafit híján a férjem hegesztőpálcájával rajzoltuk fel a mintákat kezünkben egy-egy mesekönyvvel :) Idén festünk...nem tudom hogy fogom a kis műveinket eltűntetni..majd pótolni... (egy képet én is tettem a profilomba a falrészletünkről) :)
2009. jún. 4. 13:21
Nagyon ügyes és rendkívül ötletes vagy!Én is ki fogom próbálni ezt a dekorációs formát.Eddig kartonnal dolgoztam,sikerült is a kisvakond egérkéjét elkészítenem egy jelenettel,de ebben az esetben a rögzítés elég macerás.Köszönet a cikkért,szerencsés a kisfiad,hogy eltanulhatja a kreativitásod!Nagy előny az életben!
2009. jún. 4. 12:41

Halika gratu micsoda jó ötlet:-)Hála mi vidéken lakunk és itt csak fllérekbe kerülnek az ilyen kreatív emberkék épp ma hívtam fel 1 dekoratőr csajt :-)Jövőhéten 2 falfelületre fog festeni azt mondta nem gondoljak nagy összegekre és közel is klakik hozzánk max 2 nap és végez!Tehát a kislányom akit most várunk kap 1 szuper pink és rózsaszín alapon gyönyörű szép lepkés és virágos szobát!!!Disneyben nem gondolkodom az túl mézesmázos(Hercegnős stb)Méga Füzesi Zsuzsa féle mondókáskönyvbeli rajzok amik nagyon bejönnek na majd meglátjuk!!Biztos izlésas lesz a naplómba rakok fel képeket a kész műről kb 2 héten belül:-))

A 3 éves kisfiam is kap 1 verdás rajzot neki ez jön be:_))ő se maradhat ki a jóból!

2009. jún. 4. 12:25

Nagyon ügyi vagy!!!Én egyszer Törpöket festettem a kisfiam szobájának falára.Szintén vízfestékkel.Nagy sikere volt.Amikor átköltöztünk ebbe a házba,az első évben halacskákat,kagylókat,vízinövényeket pingáltam körben az egész falra.De azóta már azok is eltűntek.Már csak a gipszképeimmel díszítünk.


Csak egy kis kreativitás,kell tényleg....És fantázia:)

2009. jún. 4. 12:18
Le a kalappal elotted,en is szeretnek rajzolni,es valamennyire tudok is,de "joakaro" szemelyek elvettek a kedvem,es beijedtem,hogy nem sikerul... Te viszont remekul megoldottad,GRATULALOK! :-)
2009. jún. 4. 10:28
Nagyon ügyes vagy, a diavetítős megoldás tényleg nagyon jó:) Gratulálok!
2009. jún. 4. 10:03
Nagyon sok oldal kínál gyermekeink szobáinak falaira szebbnél szebb festményeket, nyom nélkül eltüntethető rajzokat. Semmi kétség: nagyon szépek, de... az áruk sem kevés! Ezért vettem saját kezembe a dolgokat és "varázsoltam" gyermekem kedvenc mesehőseit a falra és ablakra...

Ugrás a teljes írásra: Gyerekszobák díszítése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook