Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Féltékenység.. fórum

Féltékenység.. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. jún. 24. 09:12
Sziasztok! Régi vagyok a hoxán, de másik fórumon.... Most viszont kérdeznék a témához kapcsolódóan! Férjemmel 10 éves és mondhatni tökéletes kapcsolatunk van....volt, vagyis van, de most valami bennem megváltozott. Észre vettem, hogy más nők is nézegetik, keresik a szemkontaktust vele, de olyan feltünően, hogy én is észrevettem, pedig 10 évig nem!!! Van valaki akire igazából féltékeny lettem, mert folyamatosan a férjemet bámulja, konkrét szemez vele, a férjem pedig, mivel ilyen típus igenis belenéz mások szemébe. Szóval többször volt, hogy ránézett a nőre...., engem nagyon zavart, számon is kértem, persze letagadta. Amúgy nagyon szeretjük egymást, de nekem ez megalázó, és azt nem értem, miért nem vallja be?? Szerintetek egy jó kapcsolatba egy erőszakos nő....aki mondjuk fiatalabb nálam, nem szebb, modnjuk normálisan néz ki, az beleléphet a kapcsolatba. Vagy csak én fújom fel??? Van egyáltalán félni valóm, vagy én magyaráztam be magamnak?
2015. máj. 18. 23:52

Ha nem tudtok uralkodni a féltékenységeteken, akkor kutyaharapást kell gyógyítani szőrével.

Vagy el kell hagyni az illetőt, aztán valakivel megint megpróbálni, de soha nem lesz vége az ördögi körnek.

Az első mondat alatt azt értem, hogy nézi a csajokat, akkor menjetek el egy olya helyre ahol hemzsegnek a jobbnál jobb csajok. Nézi őket? És akkor mi van?

Meg is csak, lefekszik mással, és te ebbe majd bele halsz? Akkor hagyd el. Ha meg képtelen vagy rá, akkor menjetek el egy night clubba, had tegye meg, akar előtted, és nézz szembe a legnagyobb félelmeddel.

Mi fog közben történni? Az összes zsigered, a sejtje id fájni foglak, a lelked egy kicsit meghal. De utána rájössz, hogy ugyan mi történt? Semmi!

Ezeket csak azért írtam le, vagy el kell hagyni a hűtlen pasikat, vagy le kell győzni a félelmeinket.

Hidd el tudom, tegnap voltam ebben a szituban! Túléltem!

Ezek után sok meglepetés mar nem érhet, azt hiszem...

439. kódok (válaszként erre: 437. - 4e4f212a4d)
2015. máj. 10. 10:11
Zárt térben nincs is probléma:))Szembe kell nézni valamiféle nyitottsággal,szerintem ez férfinek nagyon nehéz!
2015. máj. 10. 09:50
Bizalom??? :D En csak magamban bizom.
2015. febr. 20. 03:57

Sziasztok.


Jelenleg 1 éves kapcsolatban vagyok, mint minden kapcsolatban, nálunk is megvannak a sajátos vitáink, köztük a féltékenység. A minap azon gondolkodtam, tulajdonképpen miért is vagyunk féltékenyek. Az hogy Szeretjük a párunkat, rendben van. De szerintem ez a féltékenység mindíg valahol egy önző megnyilvánulás. Senki másról nem szól, csakis magunkról.


Sokan mondják : "mert Szeretlek", vagy a durvább jele a féltékenységnek a tettlegesség, azért "váglak szájba" mert szeretlek, hát nem érted?"...

Szereti a párját rendben van, de ha igazán bele gondolunk, a féltékenység pillanatában valóban ez a fő ok? szerintem nem. Szerintem mondhatni csakis önös érdekből történnek ezek a "kirobbanások", vagy birtoklási vágy, vagy mert anyira nem bízunk saját magunkban életünk ama területén, hogy ezzel leplezzük és próbáljuk az egyensúlyt vissza állítani bensőnkben. De hoz ez igazán megnyugvást? nem.

A feszültség továbbra is bennünk marad, lehet picit "őrlángra kapcsol" de az ismét be fog lobbani előbb vagy utóbb.


Én például megfigyeltem a kapcsolatomban: sétálunk az utcán, a párom azt mondja egy fiura milyen helyes pasas, vagy jó a feneke "aztkérdem hol? és ennyi. Szimplán azért mert meg vagyok elégedve a külsőmmel. Cseppnyi féltékenység nincs bennem.

Fordítva, nála ez már nem igaz. Ha én, teszem azt megnézek egy lányt de nem feltünően, és Ő ezt látja, elengedi a kezem és "menjél, az kell neked..."reakció jön. Világos hogy nincs megelégedve a külsejével, és azt érzi azon a ponton Ő kevés hozzám. (most itt ne azt képzeljétek hogy kiesik a szemem úgy nézem)


Minap beszélgetett egy sráccal akivel nagyon jól elvoltak (közösségi oldalon), és meg is jegyezte hogy milyen vicces, milyen szövege van. Nekem ez egy fájó pont, nagyon féltékeny voltam, hogy miért? én azt képzelem ezen a téren vagyok "kevés", velem nem olyan jó lenni mint a másikkal... és jött a féltékenység részemről, ami ugye nagyon rossz érzés. Legszivesebben azt mondnám ne beszéljetek többet. De ezzel mintegy teljesen eltiltanám mindenkitől ami nem kapcsolat, és nem is kettőnkről szólna.

Vagy ha például egy társaságban jól érzi magát, képes vagyok féltékeny lenni adott emberekre, mert azt érzem velem tudja olyan jól érezni magát, (ez meg arra vezethető vissza: nem igazán vagyok nagy társasági ember, iskolás években zárkózott voltam, szocilásian van önbizalom hiányom).

Arra próbálok rávilágítani, érdemes végig gondolni miért is féltékenykedünk, és honnan ered. Mert a sok féltékenység bizony a kapcsolat méreg tövise lehet, és semmi megoldást nem hoz. Azt gondolom az esetek szinte döntő többségében saját Önbizalmunk hiány az ami indítja a lavinát, és a "szeretlek" a pillanatban egyáltalán nincs jelen. Csak magunkról szól.


Érdemes ezen elgondolkozni.Tárgylagosan kezelni, és foglalkozni életünk azon területével, rendbe tenni azt. Ha ez megvalósul a féltékenység el fog tünni. (a beteges féltékenység). Nem könnyű. Egy jó hosszú folyamat eredménye lehet, de nem lehetettlen.

Talán oda kanyarodtunk ki, lényegében az tud igazán szeretni, aki önmagát is képes igazán szeretni.

436. anikó0709 (válaszként erre: 427. - Vanittvalaki)
2014. máj. 5. 15:08
Amit leírsz, az nem féltékenység, hanem önérzet, amibe a pasid szándékosan belegázol. Van egy mondás: amiről a másik nem tud, az nem fáj. Ha kocsányon lóg a szeme, mikor egyedül van: tegye. De ha a társaságodban teszi, Téged aláz meg. Ez a tisztelet hiányán alapul. Én mindíg szántam azokat a nőket, akiknek a pasijuk engem bámult és bár sok tekintetben nagyon alkalmazkodó vagyok a párkapcsolataimban, de a tiszteletet elvárom, sőt megkövetelem. Szerintem hagyd faképnél, legalább kib...ámulhatja magát.
2013. márc. 17. 10:24

Sziasztok!

Én azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy volt egy barátom... Elvileg ő azt állitja a féltékenyégem miatt lett vége. Mai napig jóba vagyunk ha lehet úgy mondani próbáljuk ezt a kapcsolatot helyre hozni.

A lényeg a lényeg... most külön vagyunk de ha már egy nő ír neki már elkap a féltékenység...Már már mindenkire az vagyok. Kezdem betegesnek érezni...de sajnos nem tudok úrrá lenn rajta.

Ennek van előzménye de a lényeg belőle,hogy. Elvileg ő váltig állitja, hogy nem csalt meg sosem de egy névtelen levélben azt írták,hogy a barátom a munka helyett egy nőhöz ment.

Sajna nem tudom, hogy tényleg igaz e vagy sem... Sajnos nagyon kapós a barátom a nők szemében:(

Ma már arra is "ugrok" ha valaki lájkolgatja a képeit vagy hozzászólnak a képeihez...

Hogyan tudnám leküzdeni ezt a fránya féltékenységet? Esetleg keressek fel egy szakembert? Mert sajnos nem csak, hogy az exemet teszem tönkre vele de saját magamat is.

Ha nem is fogok már vele sosem kibékülni (mert ugye ezt a féltékenységet sajnos tudom fogozni...pl ha el megy dolgozni akkor tuti visz magával nőt is...mármint ez jut egyből eszembe)

De akkor is erre valami megoldást kéne találni.

Kapcsolatunk végével sajnos csak komolyabban féltékeny lettem pedig féléve külön vagyunk és senkivel nem jött össze. Nekem viszont volt már egy kapcsolatom...

Előre is köszönöm ha segítetek

434. júliusi (válaszként erre: 433. - D1be02ad91)
2012. júl. 7. 06:30

Szerintem véglegesen ki kellene lépnetek,mind a 2-öknek a közösségi oldalakról.

Mert tényleg idegesítő lehet, amit leírtál.

2012. júl. 6. 08:32

Sziasztok!

Szeretnék tőletek segítséget kérni. Úgy gondolom én már betegesen féltékeny vagyok. Vajon tényleg?

A story az az, hogy van egy jóval idősebb barátom volt feleség, gyerekek... de nem is ez a lényeg.

Rájuk gyáltalán nem vagyok féltékeny.

A lényeg, hogy az ő munkája olyan amiért a nők élnek halnak. Persze... egyenruhás... Én hősőm :)

Szóval... a lényeg a lényeg...

Az elején nagyon jól megvoltunk, tényleg vitt mindenfele... én voltam a mindene.

Egy közös ismerősünk miatt letöröltük magunkat egy közösségi oldalról "mert minden kapcsolatot az tesz tönkre" mi ezzel akartuk megelőzni, hogy bármi is legyen.... Jól ment a kapcsolatunk de összekaptunk valamin és egyből mind a ketten visszaregisztráltunk.

Azóta a barátomnak naponta más más női ismerőse van, olyanok is akik több száz km-re laknak. Rákérdeztem ezek kik, azt mondta, hogy nem ismeri őket, bejelölték őt ő meg elfogadta.

Itt jön képbe a munkája. Élnek halnak ha olyat tesz ki.... a beöltözött képére élveszkednek már (már bocsánat)

Idegen csajok a saját oldalakukon osztogatják a beöltözött fényképét, (sejtelmesen mintha az ővéjük lenne)

És ezt már nem egy nő tette.

Erre viszont nagyon ugrok. Engem se osztogat senki, őt se tegye. Rákérdeztem azt mondta nem tudja,hogy miért tette ki de nem szólt rá. A csaj miatt elfajultak a dolgok nagyon ugattam már miatta...de akkor sem törölte... Szakitottunk és hoppp.... letörölte a csajt mondván miattam.

Továbbá akármit kitesz abban a pillben megy a lájk, megy a komment... :S Esküszön ezek éjjel nappal csak az ő adatlapját nézik.

Beteges ha erre vagyok féltékeny? És miért én vagyok a szar szemét ha megemlitem, hogy ez most mi? Meg miért osztogat meg téged? Én nem teszem... bár én a gyerekei miatt...de akkor sem.

Mit tegyek? El fog múlni? Illetve túl tudom majd magam tenni ezen?

Ja és hozzáteszem, hogy külön voltunk most egy ideig... most visszajött... Akkor csak engem szeret nem???

2012. jún. 28. 20:12
A féltékenység gyökere mindig az önbizalomhiány, az az érzés, hogy rosszabb vagyok másoknál, az összehasonlításkor pórul járok, vagyis előre felkészülök a vereségre.
431. knatali (válaszként erre: 427. - Vanittvalaki)
2011. okt. 28. 14:17

Ha nem lennél féltékeny nem esne rosszul mikor más nőket bámul. Lehet,hogy nem betegesen de féltékeny vagy,máskülömben nem érdekelne.

Mikor van egy ilyen helyzet mit szoktál csinálni? Mi alapján állítja ő,hogy te féltékeny vagy?

Sajnos megtudlak érteni mert én tényleg nagyon féltékeny vagyok (teljesen alaptalanul) és még így is,hogy tudom magamról idegesít mikor ezt ő mondja nekem.

430. 770063c906 (válaszként erre: 429. - Vanittvalaki)
2011. okt. 10. 21:49
nem kell bebizonyítani!!!!!
429. vanittvalaki (válaszként erre: 428. - 770063c906)
2011. okt. 9. 19:15
De hogyan bizonyítsam be,hogy tényleg nem vagyok féltékeny?Na és ezt egy életen át....?
428. 770063c906 (válaszként erre: 427. - Vanittvalaki)
2011. okt. 9. 10:00
hagyd a fenébe......majd jön más aki megbecsül!
2011. okt. 8. 22:04
Sziasztok.Nekem egy különös problémám lenne,amihez tanácsot szeretnék kérni,hogy találkozott e közületek valaki hasonlóval és azt hogyan kezelte?A párom szerint betegesen féltékeny vagyok,amit most már megrögzötten szajkóz egyfolytában nekem.Ezzel annyi a problémám mindössze,hogy én viszont nem érzem hogy féltékeny lennék,továbbá voltam már féltékeny előző kapcsolatomban,amit aztán sikeresen el is fojtottam magamban,tehát tisztában vagyok azzal,mikor vagyok féltékeny és mikor nem.A párom egyébként folyamatosan próbálja belőlem kiváltani az érzést és ehhez elég gusztustalan módszerei is vannak.Azaz nem megnézi például a nőket,hanem szabályosan megd,,ja a szemével őket,ami nekem pl eléggé kellemetlen és próbálok nem tudomást venni róla,csak mivel úgyérzem hogy megaláz,ezért ez elég nehéz.Amúgy szerintem nem csal meg,nem olyan típus egyszerűen,de a flörtölés más nőkkel,exbarinőkkel pl az folymatos.Mostanra nagyon eldurvultak ezek a konfliktusok,mert engem meg mindez nagyon zavar.Hiába beszéltünk a dologról ő csak ugyanazt mantrázza,hogy én őrülten féltékeny vagyok és ő már ezt nem bírja idegekkel satöbbi.Most úgy néz ki hogy szakítunk is emiatt.Kíváncsi lennék,hogy volt e valakinek hasonló eset az életében és mi erre a magyarázat,mikor a partner akarja kiváltani mindenáron,illetve belebeszélni a másik félbe a dolgot?Én kifogytam minden ötletből mostanra és nagyon belefáradtam az egészbe.
426. aa35c27f5c (válaszként erre: 425. - 7a23ed9179)
2010. aug. 17. 17:59
Hjjajj, főleg, ha még a gyerekkorát éli :D
425. 7a23ed9179 (válaszként erre: 424. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 16. 20:40
ha egy pasi hisztis, akkor az nagyon az! az tuti! D
424. aa35c27f5c (válaszként erre: 423. - 7a23ed9179)
2010. aug. 16. 19:09
Azért a pasik -lássuk be- tudnak nálunk is hisztisebbek lenni :D
423. 7a23ed9179 (válaszként erre: 422. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 16. 18:28
Tudod én mennyit szoktam hisztizni? ajajjjjj :D
422. aa35c27f5c (válaszként erre: 421. - 7a23ed9179)
2010. aug. 16. 17:32
Hát előfordulhat :D De néha én is hisztizhetek, nem?:D
421. 7a23ed9179 (válaszként erre: 420. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 16. 11:02
Lehet szegény Zapa ártatlanul szívta be a balhét :DD
420. aa35c27f5c (válaszként erre: 419. - 7a23ed9179)
2010. aug. 16. 04:57
Csak be-be kukkantok, marad kedvenc témának :) Egyébként tegnap este, a legutolsó üzim után még egy félreértést is tisztáztunk. Azt mondta, nem szemezett vele, csak megnézte. Én rosszul tettem fel a kérdést, ugye megkérdeztem, hogy miért bámulta/nézte már nem is tudom...És én ebből automatikusan azt vontam le, hogy szemezett a csajjal. Ezt tagadta. Mellettem állt, és igazából a csajt láttam, hogy bámul, hol őt, hol engem...Jó kis kalamajka... :\
419. 7a23ed9179 (válaszként erre: 417. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 15. 21:46
de jó de jó :) azért itt maradsz dumcsizni?)
2010. aug. 15. 18:06

segítsetek

hogy tudok cikket beilleszteni?Azt tudom h rákattintok a cikkekre,tovább?

2010. aug. 15. 17:59
Sziasztok...lezártuk, megbeszéltük...ELég fura hasonlattal állt elő...azt mondta, hogy az újságot is nézi, mégsem történik semmi...Elfogadtam, bocsánatot kért, és minden heppi :)
416. c191c35515 (válaszként erre: 406. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 15. 14:04
Höhö!Naná:))
2010. aug. 15. 10:39
nem, nem, itt vagyok, legalábbis én :-)
2010. aug. 15. 10:10
hahó csajék el ne tűnjetek D
413. andi6020 (válaszként erre: 406. - Aa35c27f5c)
2010. aug. 15. 08:20

Ez egy baromi jó kérdés. Elgondolkodtam rajta, és arra jutotta, hogy IGEN!

Kell az embernek a visszajelzés, az hogy nem csak a páromnak vagyok még nő.

2010. aug. 15. 08:08
Na hát köszönöm csajok, megyek, varázsolok egy kis rendet a konyhában. Utálom a vasárnapokat, ma még jobban...Mindenkinek szép napot kívánok ♥♥♥
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook