Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Új élet Kanadában fórum

Új élet Kanadában (beszélgetős fórum)


2023. febr. 27. 20:40
valakinek, akinek ez aktuális, kinn él vagy tervez kimenni, van ideje itt beszélgetni? esetleg privátban?
2017. máj. 31. 16:48
Sziasztok! Van itt még valaki aki aktív? Mi is Kanadába készülünk, még a folyamat legelején csak, de jó lenne valakivel beszélgetni a témában
2010. jan. 6. 00:37
Hello! Mi a párommal jövöhónapban kimegyünk.Én kisbabát várok 4 hónapos vagyok.Tud valaki valamit az ottani szülésröl?????Segitsetek!Sehol nemtalálok semmit.Köszi!!!
13. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Baba14)
2009. dec. 12. 06:50
nagyon nehéz munkát találni hivatalosat engedéllyel.. persze feketén meg áron alul mint nálunk
12. o.andi
2009. dec. 12. 06:45
van ismerösöm aki kiment...itt laknak a házunkban...ugy néz ki alakul nekik!!
11. Meny
2009. dec. 4. 18:09
Valaki van itt!?
10. Meny
2009. dec. 4. 17:25

Sziasztok Imre vagyok. Ha kint szeretmék dolgozni,

ehez ki tudna valami jó ötletet adni?

2009. júl. 12. 18:49

Sziasztok, István vagyok. Én még csak tervezgetem, hogy kiszeretnék menni lakni, de addig még van 1 évem. Szeretném ha adnátok pár jó tanácsot, hogy mire kell figyelni, meg ilyesmik. Szeretném megkérdezni, hogy (aki már volt kint, vagy esetleg kint is lakik) , hogy könnyebb az élet odakinn? Mert én ha kimegyek azután nemsokkal kint is szeretnék lakni.

Köszönöm előre is a válaszotokat. További szép napot nektek. Sziasztok.

2009. jún. 5. 10:03
Szerintem az egyálltalán nem baj ha Kanadaiakkal leszel körülvéve. Jobban tanulod a nyelvet is... Ők Calgary-ban élnek.
7. baba14 (válaszként erre: 6. - D1cc056cf3)
2009. jún. 5. 08:54

Ez nagyon bátorító:)

Tudod az apukám is jól beszél angolul, viszont az ő barátai odakint mind kanadaiak, ezért gondoltam, hogy érdeklődöm az ottani magyarokról és a munkalehetőségekről.

2009. jún. 4. 10:07
Az én testvérem is ott él lassan 10 éve, nagyon jól megélnek. Az angol nyelvet pedig anyanyelvi szinten megtanulták 3-4 év alatt. Kevés magyarral találkoztak. Már egy kislánya is született testvéremnek kint. Mindenféleképpen megéri kimenni ha van lehetőséged rá, munkát is fogsz találni szerintem.
5. baba14 (válaszként erre: 4. - M.gery)
2009. jún. 4. 10:06

Köszi!

Meg is nézem mindjárt:)

4. m.gery (válaszként erre: 3. - Baba14)
2009. jún. 4. 09:55

Torontóban él, hogy pontosan hol, azt nem tudom.

Szerintem akár az iwiwen is kereshetsz kanadai magyar közösségeket, ill. ha jól emlékszem van kanadaimagyarok pont hu is, vagy hasonló webcím, keress rá!

3. baba14 (válaszként erre: 2. - M.gery)
2009. jún. 4. 09:42
Pontosan ez az amiről többet szerettem volna tudni. Mert hallottam, hogy régebben mentek emberkék olyan helyre, ahol szinte minimális angol nyelvtudással is boldogultak, viszont én azt gondoltam, hogy mára már ez nem így van. Ez számomra kellemes csalódás. Melyik környéken él a barátotok? Mert akkor arra felé kezdek el nézelődni a neten. Hátha én is találok ott valami munkát. Köszi!
2. m.gery (válaszként erre: 1. - Baba14)
2009. jún. 4. 09:35
Szia! Egy barátunk 7 éve él kint. Ő szépen megél, viszont sok magyarral van kint, ezáltal az angol tudása nem a legjobb. De elboldogul. Szeret ott élni.
2009. jún. 4. 09:27

Sziasztok!

A nevelő apukám 20 évig élt Kanadában. A szüleim már itt ismerkedtek meg 10 éve házasok. Ott volt az esküvőjük. Most úgy tervezzük, hogy 4-en mármint a szüleim, a párom és én el szeretnénk utazni. Szerintetek lehet ott manapság munkát találni? Apukám biztosan tud segíteni, de azért félek az ismeretlentől. Az angol tudásom jelenleg elég szegényes, de mire utazunk kicsit erősítek rajta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook