Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 2 hónapos kölyökkutya és a 18 hónapos gyerek fórum

2 hónapos kölyökkutya és a 18 hónapos gyerek (beszélgetős fórum)


1 2 3
61. morkika (válaszként erre: 60. - Mynco)
2009. aug. 6. 15:31

Szia!


Szerintem érdemes lehet örökbefogadni, ami nagyon szép ötlet!

Viszont sajnos elég akadékoskodók az örökbeadók néha, az pedig hogy nemsoká jön a Pici, talán most kivételesen negativum is lehet. :(

Szerintem ebben az esetben érdemes idősebb kutyust, vagy esetleg fizikailag sérült kutyust befogadni, hiszen nem nagy a mozgásigénye és nem is kell túl sokat foglalkozni vele. Egy ilyen idősebb kutyus kora ellenére nagyon könnyen tud alkalmazkodni, sőt, nagyon hálás lesz amiért lakásban is lehet ezért biztosan mindent el fog követni hogy mihamarabb beilleszkedjen.

Ha gondolod, priviben küldök pár linket amiken szét tudsz nézni.

60. mynco
2009. aug. 6. 13:56

Sziasztok!

Ha 2 hónap múltán él még ez a fórum, szívesen fogadnám a véleményeteket. Egy kicsit egyedi szempontból érdekelnek a kutya-gyerek tapasztalatok. Én most léptem a 7. hónapba első Törpénkkel, de időközben pár napja daganatos betegsége miatt el kellett búcsúznunk nagyon szeretett beagle kutyusunktól, aki 6 és fél évet élt velünk. (Feltettem képet róla) Túlságosan friss még a dolog, de arra jutottam, hogy ha nem is lehet Bonifác személyes hiányát pótolni, rossz lenne kutya nélkül tolni a babakocsit a parkban, és kihagyni az ismerkedés meg akésőbbi közeledés és barátság édes pillanatait. Így képzeltük el a kezdetek óta. . . 6-8 hetet otthon leszek a kiírt időpontom előtt, de kölyökkutyát semmiképp nem szeretnénk, mert arra már "kevés az idő". Talán érdemes lenne egy fiatal kutyát örökbe fogadnunk, amikor befejezem a munkát (1 hónap múlva)? Tudom, ez a mi döntésünk lesz, de kíváncsi vagyok, Ti mit gondoltok, mit tennétek egy ilyen helyzetben? Bonival nagyon sokat foglalkoztam, de az tény, hogy a nagy eredményekhez hosszú út vezetett. Elég lehet ez a néhány hét ahhoz, hogy egy új családtag beilleszkedhessen, és megtaníthassam neki a "házirendet"? (pl. póráz nélküli séta, alap-engedelmesség meg általános magunkhoz szoktatás) Mert az kétségtelen, hogy utána, amíg nagyon pici a baba, csak jóval kevesebb idő+törődés jutna neki. Kertes lakásban élünk, de csak egy nagy szobánk van. Bonifáccal nem változott volna semmi az eddig megszokott életében (kitiltás vagy ilyesmi), de egy eleinte "idegen" jövevényhez nem is tudom, hogyan állnék hozzá. Ha meg pl. a bébi születése után néhány hónappal keresnénk egy új kutyust, pont azt a néhány hetet hiányolnám az elejéről, amit most még intenzíven vele tudnánk tölteni. . . Szóval nagyon sok a kérdés a fejemben: ha van ötletetek, segítsetek, kérlek. Nagyon köszönöm előre is!

Móni

2009. jún. 14. 16:24
Ennek nagyon örülök :) Szuper!
58. f32049905f (válaszként erre: 57. - Morkika)
2009. jún. 14. 16:03
köszönöm kérdésedet. igen. nagyon jól meg vagyunk. most, hogy vége az iskolának, így többször is le tudjuk vinni a kutyát. különben már nagyon szépen viselkedik. már megszokott. aranyos kiskutya.
2009. jún. 14. 11:38

Szia Mira!


Történt valami újdonság? Sikerült már valamit tenni a békesség érdekében?

2009. jún. 4. 23:58
Mira! Van valami fejlemény, vagy döntés? Kíváncsian várjuk a beszámolót!
55. a74de3d08a (válaszként erre: 53. - 7934d1ac97)
2009. jún. 4. 18:45

úgy gondolom, hogy egy felelős tenyésztő vissza kell hogy vegye.

(most nem szaporítóra gondolok)

54. morkika (válaszként erre: 53. - 7934d1ac97)
2009. jún. 4. 15:23
Egy igazi tenyésztőnek vissza kell vennie. Egy igazi, lelkiismeretes tenyésztő garanciával adja a kölyökkutyáját.
53. 7934d1ac97 (válaszként erre: 51. - A74de3d08a)
2009. jún. 4. 13:43
tenyésztő nem valószínű hogy vissza veszi, fertőzés veszély miatt.
52. morkika (válaszként erre: 50. - 7934d1ac97)
2009. jún. 4. 09:59

Abszolút egyetértek!

A kutyaiskola nagyon hasznos és egészeyn kicsi kölyök kortól el lehet kezdeni. A 11 éves gyereknek is kellemes kikapcsolódás, a kutyának pedig élvezet!

Van itt-ott 1-2 ismerősöm, ha gondolod utánanézek pár dolognak. Ha pedig végképp nem megy, akkor tényleg vissza kell vinni a kutyát. Ha felelősségteljes tenyésztőtől vettétek, jó esetben törzskönyvvel és garanciával, akkor visszaveszi. Ha nem, és nem veszi vissza, akkor jön a nehezebb... Továbbadni vagy új gazdi. Ez viszont már a kutyát is maradandóan befolyásolhatja a jövőben, ha nem megfelelően megy az átszoktatás!

51. a74de3d08a (válaszként erre: 12. - F32049905f)
2009. jún. 4. 09:29
szerintem vidd vissza a tenyésztőhöz és majd akkor vállalj kutyát, ha normálisan tudod tartani.
2009. jún. 4. 08:46
Na sziasztok! Végig olvastam a fórumot, mert tegnap már elég fáradt voltam, na mindegy, én leginkább Morkika írásaival értek egyet. Max én annyival egészíteném ki, hogy tulajdonképp az egész onnan ered hogy anyukának és a 11 éves fiának problémái vannak és úgy gondoltátok hogy ha lesz egy kiskutyus a másfél éves kislány mellé még akkor megfognak oldódni a problémák? Ha jól értettem, jelentem nem fog. Egy kutya 3. gyerek. Bár nem tudom a 11 évesed miért ordít, de kivűlállóként kapásból leírom hogy féltékenység a kistesóra + kiskamaszkor. Nekem mondjuk nincs 11 évesem csak 4 éves dackorszakosom, és szintén egy másfél évesem de a 4 évesem is az utóbbi időben lett egyre féltékenyebb irigyebb. Lehet jót tenne, ha mondjuk sikerülne egyre több olyan időt együtt tölteni a fiaddal ahol nincs ott a kislány. Apuka vigyázzon addig a kicsire. És ha már ott a kutyus, és te nem vagy jártas a kutyus nevelésében, tudom neked ajánlani a kutyaiskolát. Ahova a fiaddal együtt elviszed csak te a fiad és a kutya a kutyust kitanítattni, energiáit levezettetni (mert egy beagle-nek rengeteg energiája van!!!) ráadásul titeket is kitanítatnak hogy kell a kutyussal az új falkában megtalálnia a helyét. Ha te kaptad a kutyust akkor te vagy a falkavezér!! ezt ne feledd, ha ezt sikerül elérni, nem lesz gond a kutyussal, sok mindenre meglehet tanítani egy kutyát, és talán a fiaddal is lehiggad míg a kutyust együtt a kutya iskolába tanítjátok, levegőn vagytok, együtt vagytok oda és vissza vezető úton lesz időtök meghitten kettesbe beszélgetni, kitalálgatni hogy mi a problémája. Lehet hogy sulis dolog vagy bármi lehet hogy a tesó. De akár szakember segítségét is kérném akár egy kineziológus én is járok, mert bennem is iszonyat sok feszültség volt/van és kihatott a gyerekeimre való kapcsolatomra. :S Próbáld meg ezt a helyzetet amibe kerültél pozitív oldalára fordítani és kihasználni.
49. 7934d1ac97 (válaszként erre: 5. - F32049905f)
2009. jún. 4. 08:26
beagle-t lakótelepi házba????? ezt jól meggondoltátok????
48. Ritkó (válaszként erre: 45. - Morkika)
2009. jún. 3. 23:15

Hát szerintem se való kutya lakótelepi lakásba.

Na a nyuszi az más :)


Megyek aludni, jóéjt :)


Remélem megoldják majd a kutyuskérdést :)

2009. jún. 3. 23:14
Mira! Ha továbbra is van probléma, írj és próbálok segíteni!
46. morkika (válaszként erre: 44. - Ritkó)
2009. jún. 3. 23:13

Akkor hajrá! :)

Én most elmegyek aludni!

45. morkika (válaszként erre: 43. - Ritkó)
2009. jún. 3. 23:11
Én, mondhatni, állatok között nőttem fel. Mióta az eszemet tudom, van kutyánk, a macskát már én sírtam ki hogy legyen. Eredetileg vidéki vagyok, ezért el sem tudom képzelni az életemet állatok nélkül. De bármennyire is szeretem a kutyákat és fogadnék örökbe egy tucatot, tudom, hogy ebben a kis 9. emeleti lakásban nincs helye kutyának. Csak egy csivava van, az is a páromé. Néha itt csövez. És van egy nyulam, ami nem hiányolja a rendszeres sétát :D
44. Ritkó (válaszként erre: 42. - Morkika)
2009. jún. 3. 23:10

Hát igen, nálunk a kani meghódítja a szukát :)

De az biztos, hogy hosszútávon megéri, megfontolom :)

43. Ritkó (válaszként erre: 41. - Morkika)
2009. jún. 3. 23:08

Hát tudod, ha rajtam múlna nem tartanék kutyát. A párom ragaszkodik hozzá, Ő szokott velük foglalkozni. A párom szerint jó ha van kutya, mert jelez, ugat, ha valaki jön.

Nálunk kutya is van, macska is van.

42. morkika (válaszként erre: 40. - Ritkó)
2009. jún. 3. 23:08

Ha ivartalanítva van egy kutya, az rengeteg előnnyel jár. Nyugodtabb lesz és a kan esetében nem hajtja a vadászösztön hogy minél több szukát keressen magának. Bár úgy látom neki van kit meghódítani :D

Sokan azért nem ivartalanítják a kutyájukat, mert "drága". Valóban nem olcsó (állotrovstól függően olyan 10-25 ezer között lehet), de hosszútávon mindenkinek sokkal jobb.

A szukákánál is javasolt, pontosan a nem kívánt szaporulat miatt, illetve sok nemi betegséget és rákot meg lehet vele előzni. Szerintem érdemes megfontolni!

41. morkika (válaszként erre: 37. - Ritkó)
2009. jún. 3. 23:05
De akkor miért van kutyusotok? Hiszen nektek nem jó, mert tartotok tőle. És valószínűleg nekik sem, mert nem kapnak megfelelő figyelmet és foglalkozást. Teljesen megértem hogy félted gyereket, én is biztosan félteném. De akkor valószínűleg nem tartanék kutyát. Mert nem éri meg a kockázatot.
40. Ritkó (válaszként erre: 36. - Morkika)
2009. jún. 3. 23:05

Ez jó ötlet.

Most is hasas a szuka, két hét szerintem és fialni fog. Húú hát fialt már egy párszor.

39. morkika (válaszként erre: 34. - F32049905f)
2009. jún. 3. 23:03
Bármikor írhatsz privit is ha gondolod, próbálok minél többet segíteni, de sajnos vagy nem sajnos, egy kölyökkutya rengeteg odafigyelést kíván. Ha pedig nem megy semmiképpen, én segítek új gazdi után nézni vagy ilyesmi. Vagy valami más megoldást. De a "levisszük a nagyihoz" dolgot semmiképpen nem tartom jó ötletnek. A nagyi ugyanis nem fogja sétáltani, vagy futkározni vele. Max ki lesz rakva a kertbe. Semmi plusz inger, semmi pozitív hatás nem éri majd a kutyát. És nem jó neki. Nektek meg pláne nem, mert majd szépen kitalál magának egy halom unaloműző rossz szokást, amivel jó sok évre megkeseríti mindenki életét. Rosszabb esetben meg majd menhelyre kerül... Bár gondolom ezt felelős ember lévén nem tennéd meg.
38. Ritkó (válaszként erre: 34. - F32049905f)
2009. jún. 3. 23:01
Hát ha már tudtunk segíteni.
37. Ritkó (válaszként erre: 32. - Morkika)
2009. jún. 3. 23:00
Persze én se akartam vitázni, csak én megmondom őszintén félek a kutyáktól, és féltem a gyerkőcömet is.
2009. jún. 3. 23:00
Akkor ivartalanítani kellene a kant, akkor kevésbé hajtaná a hormon :) Nyugodtabb lenne és talán kezelhetőbb.
35. Ritkó
2009. jún. 3. 22:59
Áá pici kutyáink vannak, foxik, de az egyik (kan) az elég vad, a másik a szuka na az ártatlan egy kiskutya :)
2009. jún. 3. 22:58
azért mindenesetre köszönöm a segítségeteket.
2009. jún. 3. 22:58
Ritkó, milyen kutyátok van? Egy kutyának azt is meg lehet és meg is kell tanítani, hogy nem ugrálhat fel senkire! Főleg ha nagy.
32. morkika (válaszként erre: 29. - Ritkó)
2009. jún. 3. 22:57
Nem akartam vitázni, bocsi tényleg. Csak én úgy gondolom, hogy nem az a megoldás, ha kizárjuk a kutyát magunk közül. Hiszen ők is társas lények és ha kicsi koruktól fogva megfelelően vannak szocializálva, akkor biztos hogy soha nem jutna eszébe megtámadni egy gyereket vagy embert. Sőt, védelmezné "kisgazdáját". Az a baj hogy sok ember az elzárással oldja meg ezt a problémát és ezzel sokkal de sokkal többet árt mint használ... Sajnos.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook