Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen felszerelések kellenek a városi forgalomban való kerékpározáshoz? fórum

Milyen felszerelések kellenek a városi forgalomban való kerékpározáshoz? (tudásbázis kérdés)

2009. aug. 13. 14:24

Ami kotelezo: 2 fek, csengo, elol feher, hatul voros lampa, hatul voros prizma, illetve legalabb az elso kereken legalabb egy sarga kulloprizma.

Ami ajanlott: fejvedo, egy jo lanc vagy inkabb U-lakat, fenyvisszaverok izles szerint, megfelelo ruhazat...

Egy jo oldal: criticalmass.hu

16. morkika (válaszként erre: 15. - Csepke2005)
2009. jún. 3. 22:14
Köszi, már nézem is!
2009. jún. 3. 22:04

Szia!

Nézz be az alábbi oldalra ott mindenben segítenek.


[link]

2009. jún. 3. 22:00
:) csak azért írtam mert nálunk minden előfordul, gyalogos a kerékpárúton és fordítva, nálunk sok helyen a járda a kijelölt kerékpárút is egyben,lehet ez csak itt szegeden van így megoldva...csak ügyesen és vigyázz magadra!
13. morkika (válaszként erre: 11. - Ében11)
2009. jún. 3. 21:57
A kerékpárúton nem közlekedhetnek gyalogosok. Arra ott van a járda. Csengő vagy duda, meg világítás valóban a minimum szerintem. Akik meg állat módjára hajtanak, azok meg balesetveszélyesek. És én nem szeretném, ha minden nap szidnák az anyámat... :)
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2009. jún. 3. 21:54

Én kerélkpározom. Elől fehér hátul piros világítás legyen. Sisakom van, de engem idegesít így nem hordom...tudom saját érdekemben kellene. Országúton kell a fényvisszaverős mellény este.

Nem árt a jó fék :) Kosár, vagy biciklistáska hátra, hogy a dolgaid bele tudd tenni. JA ÉS EGY VASKOS LÁNC lakattal, hogy ha félre nézel még ott legyen a bringád ahol hagytad! BALESET MENTES közlekedést!!!

11. ében11 (válaszként erre: 10. - Morkika)
2009. jún. 3. 21:54
ezért írtam a csengőt...ha nálunk a járdán biciklizők használnák vagy világítást mikor a járdán tekernek este...a gyerekem kezét fél percre se lehet elengedni, mert néha bevág egy bicajos...és ő még kicsi nem veszi észre...
10. morkika (válaszként erre: 3. - Cicaanya)
2009. jún. 3. 21:52

Sokat vezetek a városban és nekem is elegem van a szabálytalanul közlekedő bicajosokból, akik a körúton feltartják a forgalmat és balesetveszélyesek.

Mivel ismerem a KRESZ-t, és kerékpárúton fogok közlekedni, nagyobb biztonságban fogom magam érezni.

2009. jún. 3. 21:51
jol teszed hogy bringázol csak ovatosan
2009. jún. 3. 21:50

Azért teszem, mert viszonylag jó vonalon fogok bicajozni, ahol van kerékpárút, illetve a Margit sziget, ami szintén nem túlságosan autós övezet.

Az egészségemnek is jót tesz, a környezetnek is, nem beszélve a BKV-n megtakarított költségekről...

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Morkika)
2009. jún. 3. 21:48
Menj be egy kerékpár boltba és mindenről felvilágosítanak. Illetve nagyobb barkács üzletekben pl OBI stb.
2009. jún. 3. 21:47

hat igen bator vagy videken sem egyszeru kerekparozni, igy gondolom pestenmeg nehezebb epp borrel meguszni hogy ne menjenek at rajtad.

egy bukot minimum szerezz be. azt hiszem mar szabaly, de nem tudom biztosan.

sok sikert, es balesetmentes bringazast.

2009. jún. 3. 21:46
én nem bicajozom mert nincs bátorságom a forgalomhoz.de látom a többiek magukra is tesznek fényvisszaverő pántot(boka,csukló) sisak meg néhányan mellény, és a bicajokon van villogó is, néha több is...de majd egy tapasztal bicajos mondja neked! :)ja és csengőd is legyen!
2009. jún. 3. 21:46

Szia!

Elöl jó a fehér de hátulra piros este meg nem árt a mellény jobban észrevesznek!Na meg lakott területen kötelező!

2009. jún. 3. 21:45

Hát én biztos nem tenném!

bocsánat ,de ne értsd félre!!

vannak jó kerékpárosok és 90% nem az!!

2009. jún. 3. 21:43

Hello!


A napokban szeretnék elkezdeni kerékpárral jönni-menni Budapesten, de nem tudom hogy mik azok a dologk, amiket rá kell szerelni a bicajomra. Első és hátsó lámpa az oké, de milyen színűnek kell lennie, milyen fényvisszaverő kell rá?


Ha valakinek van tapasztalata, az légyszi segítsen :)

2009. jún. 3. 21:41
Milyen felszerelések kellenek a városi forgalomban való kerékpározáshoz?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook