Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Dietetikus vagyok miben segíthetek? fórum

Dietetikus vagyok miben segíthetek? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
195. Serry
2017. júl. 17. 09:35
Dietetikus vagyok továbbra is igen eltűntem akinek kérdése van írjon privit....
194. Moni.diet (válaszként erre: 190. - Binky)
2016. máj. 10. 18:51

Szia!

Írj privit! :)

193. c6cc1a938e (válaszként erre: 192. - Ficánka5)
2014. máj. 15. 21:24

Dietetikus indította,csak szerintem:

1.priviben szokott válaszolni

2.lehet megunta,hogy mindenki okosabb

Nemtom,csak egy tipp.Illetve 2.:)

2014. febr. 10. 18:26
Azt hittem, hogy ezt valóban egy diatetikus indította, de látom, hogy ez egy régi, leporolt fórum, ahol nem igen fogunk a kérdésünkre választ kapni.
2014. febr. 10. 18:08
Azt szeretném megkérdezni,hogy 5 napja vették ki az epehólyagomat és mondták hogy kapok dietetikus táblázatot,hogy mit ehetek és mit nem de végül haza engedtek és nem kaptam.És jó lenne tudni hogy napi szinten mit ehetek és mit nem.
190. Binky
2013. jan. 8. 10:51
ha valaki ismer jó dietetikust, akire nem menne rá azért az ingem meg gatyám is, az plz szóljon:)
189. kicsi80
2011. febr. 25. 12:18
Sziasztok. Nekem is lenne kérdésem, persze nem feltétlenül csak a diatetikushoz, bárki véleményét szívesen fogadom:) 15 hetes terhes vagyok. Három hete voltam terheléses vércukorvizsgálaton, ami 8 lett. Az azóta mért étkezés utáni értékeim teljesen jók lettek, de azért most már diétázom( semmi cukor, fehér liszt stb...) Most egy hét múlva megismétlik a terhelésest. A diéta mellett nem fog ez teljesen megtévesztő értéket adni? Alacsonyabb lahat a diéta miatt, vagy magasabb, mivel a cukorra kiéhezett szervezet hirtelen löketet kap. Egyek addig rendesen, vagy tartsam a diétát. Nagyon várom a válaszodat/válaszotokat:) Előre is köszi:)
188. Serry (válaszként erre: 187. - Ringolina)
2011. febr. 24. 20:48
Nem feltétlen....
2011. febr. 24. 20:25
köszönöm a válaszod. Te ezeket a ditákat jónak találod?
186. Serry (válaszként erre: 185. - Ringolina)
2011. febr. 24. 15:45
Túl vagy a nagy "vizleeresztésen", vagyis most már lassabban fog menni távozott a felesleges viz a szervezetedből. Most kezdődik asz igazi fogyás. kitartás.
2011. febr. 24. 11:40

Kedves Serry!


január 10. napjától diétázom. Először a 13 napost csináltam, majd a Levelt, ezek kb-i kcal mennyiségét nem léptem túl, esetleg hétvégén, de akkor hétfőn böjtöltem. Minden reggel 40 perc Norbi torna. Hetek óta áll a súlyos, eddig 82 kg-ról 75 kg-ra fogytam. Mi az ok? Ha többet eszem, rögtön többet mutat a mérleg, ezért nem merek. Előre is köszönöm a segítséged.

184. Serry (válaszként erre: 183. - Nika35)
2011. febr. 23. 15:29
Várom a privit
183. Nika35
2011. febr. 23. 13:25
Kedves Serry!Bonyolult kérdésben szeretném a véleményedet kikérni,éppen ezért szeretném megkérdezni,hogy privit irhatok-e.Válaszodat előre is köszönöm.
2011. febr. 21. 23:37

Szia!

Egyéves kislányommal kapcsolatban kérdeznék. 2010.02.16-án született. Reflux miatt kerültünk kórházba 7 hetesen, ahol emelkedett májfunkciós enzimek miatt tovább vizsgálták, ekkor derült fény magas serum ammónia szintjére, amit CMV vírusfertőzés okozott. Hyperammonaemia miatt 1 éve fehérjeszegény diétát tartunk. Segítségedet kérem, egy mintaétrend összeállításához. Kérdésem mindenkihez szól. Ha valaki ismer Magyarországon ilyen betegségű gyermeket, vagy annak szüleit kérem értesítsen, akár priviben is. Már minden megpróbáltunk, nem tudom hova forduljak segítségért.

Köszönöm.

181. tünkány (válaszként erre: 179. - Serry)
2011. febr. 20. 13:53
Néhány hete van csak tudomásom az allergiámról (előtte fogalmam sem volt, mitől jönnek a viszketésrohamok. Mióta tudom, szigorúan távol tartottam magam mindentől, ami pozitív lett a teszten. A viszketés megszűnt. Azóta keresgélem, mit ehetek, hogy azért változatos legyen az étrendem. Kaptam egy üveg házi őszibarackdzsemet, arra fáj a fogm nagyon:) Akkor majd óvatosan kipróbálom... Köszi!:)
180. Serry (válaszként erre: 178. - Jujiabf)
2011. febr. 20. 13:12

Szia!

Várom a privit. Ha tudok segítek.

179. Serry (válaszként erre: 177. - Tünkány)
2011. febr. 20. 13:12

Tapasztaltál allergiás tüneteket lekvár fogyasztás után?

Ha igen akkor figyeld meg melyik volt az és elég csak arról a fajtáról lemondanod:)))

178. jujiabf (válaszként erre: 172. - Serry)
2011. febr. 19. 23:31

Szia!

Te vagy a dietetikus?

Nekem is segítségre lenne szükségem.

Írhatok priviben?

177. tünkány (válaszként erre: 176. - Serry)
2011. febr. 19. 23:24
Köszönöm szépen! (A lekvárról lemondani a fájdalmasabb...) Akkor tanulmányozom a japán konyhát...
176. Serry
2011. febr. 19. 22:49

A tönköly is búza.. és hiába nem a glutén a ludas ki kell iktatni az étrendből.

elvileg a lekvár is kiválthat allergiát vagy erősíthet, mert koncentráltabban tartalmazza a gyümölcsöt. de lehet más alkotóelem is az ok.

175. tünkány (válaszként erre: 174. - Tünkány)
2011. febr. 19. 22:44
(azért kérdeztem a tönkölyt megint, mert nem a gluténra vagyok allergiás, hanem valami másra a búzában...)
2011. febr. 19. 22:41

Akkor én is kérek szépen választ (bárhogy:)): ha a búzára vagyok allergiás, a tönkölyt ehetem-e?

És egy új kérdésem: a gyümölcsből készült lekvárok és befőttek is ugyanúgy allergiát okoznak, mint a friss gyümölcs? Köszönöm!:)

173. 06bfdda89d (válaszként erre: 172. - Serry)
2011. febr. 19. 19:15
:)
172. Serry
2011. febr. 19. 16:23
A dietetikus itt van és volt is. Csak privát válaszolt:)))
171. tünkány (válaszként erre: 170. - Irma mami)
2011. febr. 19. 13:56
Amíg megjön a dietetikusunk: a köszvénydiétában kerülni kell a zsiradékban sült ételeket, a szépen pirult részében gyűlik össze a sok purin nevű anyag, ami káros. Csak kevés húst szabad enni, azt is párolva, főzve... Kerülni kell az olyan ételeket, amelyben ízületek főnek ki, pl. kocsonya, csontból v. csontos húsokból készült húsleves, stb. Az alkohol köszvényrohamot válthat ki, azt is kerülni kell.
2011. febr. 9. 17:40
Szeretnék többet tudni a köszvényesek étrendjéről!Túl a változó koron nehéz diétázni,mellé a köszvény,kérem segítsen!köszi
2011. febr. 9. 15:44

Szia!

Én PCO-s vagyok és örülnék,ha tudnál nekem némi segítséget adni a diétával kapcsolatban.

Norbis termékeket mennyire ehetünk, és főként mindig ehetünk-e? Mennyi mondjuk a Gi-je egy norbis kenyérnek, vagy lisztnek? Másik, létezik csökkentett cukortartalmú Jó reggelt szelet, azt pl ehetjük reggelire, vacsorára is vagy csak tízóraira uzsonnára? Mert van benne búzaliszt is, meg kakaó egyebek.

Előre is köszönöm a segítséget.

168. tünkány (válaszként erre: 167. - Serry)
2011. febr. 2. 19:14

Köszönöm a gyors választ! Totál IgE - nutritív specifikus - vizsgálatot végeztek a véremből. Pécsre küldték, mert kevés helyen csinálnak ilyen vizsgálatot. A glutén negatív. Csak a búzára vagyok allergiás, a rozsra nem...

Nekem az a különös, hogy a burgonya, sárgarépa, zeller is pozitív... Mi ezekben az allergén???

167. Serry (válaszként erre: 166. - Tünkány)
2011. febr. 2. 19:04

Nem tönköly búzát sem ha és amennyiben tényleg liszt allergiás. Az étkezés tekintetében a cöliakiára vonatkozó diéta am érvaadó tehát : A betegség kezelése a gluténmentes diéta szigorú betartása. Az étrendből el kell hagyni minden olyan ételt, amely búzát, árpát, zabot vagy rozst tartalmaz. Búzaliszt helyett rizs-, kukorica-, sárgaborsó- és szójalisztet, burgonya- és kukoricakeményítő használható. A garantáltan gluténmentes élelmiszerek csomagolásán szöveggel (pl. gluténmentes, gliadinmentes, lisztérzékenyek is fogyaszthatják) vagy grafikusan (áthúzott búzakalász) jelölik a gluténmentességet.

Kérdésem nekem az lenne,ohgy ezt a rengeteg minden milyen vizsgálatokkal derítették ki és hol?

2011. febr. 2. 16:47

Kedves Serry!

A napokban derült ki, hogy egy tucat táplálékra allergiás vagyok. Eddig csak a laktóz-intoleranciámról és a pollen-allergiámról tudtam... Most kiderült, hogy közepesen erős az allergiám a következőkre:búzaliszt; burgonya, zeller, sárgarépa, paradicsom; dió és mogyorófélék; banán, narancs, ananász, zöldalma, őszibarack, körte, citrom, eper; babérlevél, zöldbors, paprika, mustár.

Konkrét kérdésem: a tönkölybúzát ehetem?

(Próbálom kitalálni, mit egyek, ha ezt mind nem...) Köszi előre is!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook