Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 évest érdemes már logopédushoz vinni, vagy még várni kell? fórum

3, 5 évest érdemes már logopédushoz vinni, vagy még várni kell? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 3. 13:28
Még nem.
2009. jún. 3. 11:32
Szerintem még nem!
2009. jún. 3. 10:50

Szia!

A kisfiamat az óvodába 5 évesen nézte logopédus,foglalkozik is vele.Több hanggal gondunk van(s,j,r,zs,l).Most 6 éves, de én a nyáron maszek logopédushoz is viszem, mert nem sok javulást tapasztaltam.Érdemes egy felmérést csináltatni egy logopédussal.

4. Roni24 (válaszként erre: 2. - Bdc5febfdb)
2009. jún. 3. 10:30

Szia!


Nemrég volt egy hasonló fórumtéma


[link]


itt ugyan egy kicsit fiatalabb kisfiúról van szó, és a szakvélemény szerint kellene neki logopédus, bár én azt mondtam neki még nem kéne!

A majdnem 4 évesnek elképzelhető, hogy kellene, ha annyira érthetetlenül beszél! Oviban mit mondtak erről?

2009. jún. 3. 10:30

Az én kisfiamnak voltak gondjai az r és l betűkkel, de a logopédus csak 5 éves kora után kezdett el vele foglalkozni, mert addigra kell kialakulnia a tiszta beszédnek. A kislányom most 3,5 éves. Neki ilyen konkrét betűgondja nincs, de még nem teljesen tiszta a beszéde. A csoportjában ígyis a jobbak közé tartozik.

Nem kell aggódni. Ti beszéljetek szépen a gyerek elött, ejtsétek tisztán a szavakat és szépen lassan megtanulja a megfelelő hangokat.

2009. jún. 3. 10:25

A családban van egy 3,5 éves kisfiú, aki beszél ugyan, de nagyon nehéz megérteni, mivel a mássalhangzókal furcsán ejti, illetve keveri.

Szerintetek mit érdemes tenni? Merre kellene elindulni, illetve kell-e még várni esetleg a logopédiai fejlesztéssel, amíg kitisztul a beszéde magától?


Tapasztalatokat várnék olyanoktól, akik gyermekeivel, vagy ismerőseivel hasonlóan alakultak a dolgok.

2009. jún. 3. 10:23
3, 5 évest érdemes már logopédushoz vinni, vagy még várni kell?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook