Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik jobb a franciaágyba, egy nagy vagy két normál matrac? fórum

Melyik jobb a franciaágyba, egy nagy vagy két normál matrac? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 29. 22:06
A két matrac azért előnyösebb, mert ha tönkremegy az egyik oldala, akkor nem feltétlenül szükséges kicserélni az egészet. Pl. a férjem 90-100 kg én 65. Az ő matraca sokkal nagyobb igénybevételnek van kitéve, mint az enyém.
22. Pen80 (válaszként erre: 21. - Naftalin358)
2010. szept. 29. 22:04
Vagy 2 matrac egy huzatban. Nekünk olyan van. Nincs lyuk és nem zavar, ha forgolódik a másik :)
2010. szept. 29. 22:01
Egyértelmű, hogy az egy sokkal jobb. Ha azt is figyelembe vesszük, hogy nem csak alszik rajta az ember-pár, hanem, hogy úgy mondjam: rendeltetésszerűen használja, akkor meg még inkább jobb az egyes.
20. filmes
2009. szept. 18. 21:03
Egy. Egyértelmű.
19. c20c593f1c (válaszként erre: 17. - Olgi1977)
2009. jún. 3. 08:09
Nekünk olyan van, ahol nincs bumszli varrás a szélén, tehát így középen sincs.
2009. jún. 3. 07:58

Nekünk is egy matrac van az ugyanekkora ágyban.

Egyikünk sem gurul a másik felé, és nem is érezzük a másik mozgását...

Szerintem ez inkább csak a rugósnál lehet így... De gyanítom, a minőségtől is függhet...


Egyébként, mikor mi kerestünk, egy helyen ajánlottak olyat, ami tulképp két darab matrac, de a tetején össze van növesztve, meg olyat is, ami direkt úgy van kialakítva, hogy tökéletesen egymáshoz simuljon a két darab...

2009. jún. 3. 07:57

Most egy 140x200-as matracunk van, azt nagyon szeretjük, csak kinőttük az időnként éjszaka is átjáró gyerekek miatt. Mi szeretjük éjszaka is átölelni egymást, ezért gondoltunk egy nagyra, de van aki a két normált ajánlja a forgolódások miatt, mint itt is néhányan.

Súlyban van köztünk is 40 kiló különbség, de mi már megszoktuk az egy matracot. Bevallom én is félek a középen levő két varrástól.

Akinek két matraca van, azokat nem zavarja?

2009. jún. 3. 07:43

Két matrac. Ha egy matrac van, és a súlyotok közel sem azonos, akkor a nagyobb súlyú felé gurul a könnyebbik. Minden fordulásnál érzed a másikat.


Csak akkor lehet középen érezni, ha nem jó méretet veszel! Azaz, csak akkor van lyuk! Viszont ezt meg lehet oldali, ha még sem sikerül pont akkorát venni. Az ágy mindkét oldalára tegyél hungarocell csíkot.


Viszont javaslom, hogy jó minőségűt vegyél!

Egyébként praktikusabb is. Kisebb lepedőt könnyebb szárítani, vasalni. A matracot is könnyebb időnként kivinned átszellőztetni. A magasság és a súlykülönbség miatt a két oldal más-más alakot vesz fel. Időnkét ajánlott, ha nem egészen jó a minőség, vízszintesen 180 fokban elfordítani. A lábrész most a fejnél van. Tehát nem átfordítani függőleges irányba!

2009. jún. 3. 07:42
az egy nagy sokkal jobb mint a kettő
2009. jún. 3. 07:24
Táskarugós nagy matrac. "Klassz" lehet a két kis matrac találkozó peremein / köztük lévő hézagon feküdni középen...
2009. jún. 3. 07:24
Mi kipróbáltunk jó sok matracot, mire kiválasztottuk :)
12. RémültFarkas (válaszként erre: 5. - Meli-79)
2009. jún. 3. 07:15

A táskarugós a legjobb,minden rugó külön dolgozik,ilyeneket is forgalmazunk :)

Vagy,ha nem szereted a rugósat,akkor van a memorifoam nevü szivacs,ami alkalmazkodik a test alakjához.

Mindenképpen a nagy matracot ajánlom :)

2009. jún. 3. 07:15
Egész jól megoszlanak a vélemények! Olgi, jutottál már valamire?
10. Turul
2009. jún. 3. 07:13
A két külön matrac, mert ha valamelyikőtök nyugtalanabbúl alszik, töbet forgolódik, akkor az egyfelületen a máik is ugyanúgy megérzi a mozgást mig a két elületen "csak hallhatja"
2009. jún. 3. 07:13
Az én párom nem valami könnyű, úgyhogy én mindenképpen kettő macatrot választottam, mert ha ő fordul egyet, akkor én felébredek az tuti! Arra viszont nagyon figyelj oda, bármelyiket is választod, hogy jó minőségű legyen, mert mi egy olcsót választottunk és az összes rugót egyenként érzem benne! Borzasztó! Rátettünk két vastag plédet is egymásra, az viszont azért is jó, mert így nem lehet érezni a két matrac közti csíkot sem! De már alig várom, hogy új matracokat vegyünk...!
2009. jún. 3. 07:11
A két matrac jobb.
2009. jún. 3. 07:06
mindenkepp egy nagyot valassz. ketto olyan mintha ket hevero ossze lenne tolva :S
2009. jún. 3. 07:05
Szia! Nekünk is ekkora a franciaágyunk,két matrac van benne.Szerintem praktikusabb a kettő, könnyebb kivenni,ha ki akarom rakni szellőztetni.Ha egy nagy lenne nem is birkóznék meg vele.
5. meli-79 (válaszként erre: 2. - Csutika100)
2009. jún. 3. 07:05
nekünk táskarugós matrac van, és annál nem nagyon lehet érezni, ha a másik forgolódik.
4. meli-79 (válaszként erre: 1. - Olgi1977)
2009. jún. 3. 07:04
nekünk egy nagy van, szerintem így szuper. Ha valahol máshol alszom, és két matrac van egybe, akkor minden kínom van. Nem túl sima az átmenet, meg rés lehet a kettő között. Az egy nagyot ajánlom.
2009. jún. 3. 07:04
Szia! Nekünk egy nagy van és teljesen bevált, nagyon szeretjük. Volt előtte különálló is igazából nem volt nyerő,mert nem tudtunk rendesen összebújni akár alvás közben, mivel pont ott volt a "választóvonal" s inkább az egyik vagy a másik felén "nyomorogtunk". Hát ez is egy szempont.
2009. jún. 3. 07:03

Attól függ zavar-e a párod forgolódása éjszaka.

Az egy matracosnál mozog az egész, a két matracosnál csak a sajátja.

2009. jún. 3. 07:00
Vettünk egy új ágyat (180x200). Milyen matracot ajánlotok bele? Két normált, vagy egy nagyot? Kinek milyen van? Mik a tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook