Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményetek az Audispray-ról? fórum

Mi a véleményetek az Audispray-ról? (beszélgetős fórum)


27. Görögtánc (válaszként erre: 26. - Jóska)
2023. jún. 5. 18:37
Józsibirka utánzat?
26. Jóska
2023. jún. 5. 18:14
Én disznózsírt szoktam hasznáni, rákenöm a fülpiszkáló végire és úgy nyomomogatom befele, azt hallotam az jó mer természetös anyag. Jól hallotam??
25. gyöngyszemü (válaszként erre: 24. - Júliusi)
2018. márc. 10. 22:04
:-( Szerencsére nekem nincs ilyen problémám a fülzsírral pedig én is füldugót használok minden este, (nekem is horkol) már jó pár éve. De jobb ha nem használod azt a sprét.
24. júliusi (válaszként erre: 23. - Gyöngyszemü)
2018. márc. 9. 12:36

Basszus,par napja vettem...:(

Neha fuldugot hasznalok,mert a ferjem horkol.Eszrevettem,hogy utana rosszabbul hallok.Valoszinu,feltolja a fulzsirt a hallojaratban.

Emiatt vettem.

2018. márc. 9. 11:57
Fül orvos ajánlotta hogy NE használjuk!!!!
2018. márc. 9. 11:54
Ha sima tengerviz,orrcseppkent is hasznalhatjuk?
2018. márc. 9. 11:51
Meg csak egyszer probaltam,nem tudom,nagy valtozas nincs
2011. dec. 17. 07:41
Ha eldugult a füled, érdemes először a természetes tisztulási folyamatra "rájátszani", azaz valamit rágni. Ugyanis így tisztul magától. Ha hajlandó vagy naponta, vagy legalább rendszeresen rágózni, soha nem lesz ilyen problémád. De, ha utálod a rágót, néhány szelet alma vagy répa is ugyanilyen hatású. Ha pedig fülgyulladás a probléma, én egy kis olajat (akár napraforgó is megteszi) langyosítok, melegítek, azt cseppentem a fülbe, meg előkapom a melegítőpárnát. Vizet akkor se.
2011. dec. 17. 00:58
Nekem nemrég vett vki egyet de nem használom mert én ki nem állhatom ha víz kerül a fülembe (bedugul - gyerekkoromban középfül gyulladásom miatt nem egyszer volt megszúrva....) :D
18. linksys (válaszként erre: 17. - Globus)
2009. dec. 5. 22:23
Mivel oldja a fülzsírt, így lehet nagyobb kár vele csinálni mint amekkora a jelenlegi.Ha vékony a hallójárat akkor befolyhat oda a feloldott zsír és eldugulhat, aminek előbb vagy utóbb fülészet lesz a vége...
17. globus
2009. dec. 5. 22:21
Anyukám az első használat után fülészeten kötött ki, pedig csak dugulással indult, aztán fájdalom lett belőle. Botor módon még egyszer kipróbálta, ugyanúgy, egy hétig szenvedett, ekkor kidobta.
2009. dec. 5. 22:12
Beszéltem orvossal. Ő azt mondta, hogy parafinolajat kell venni, azt használni (olcsó), nem engedi, hogy a fülzsír megtelepedjen. Az Audispryt feleslegesnek tartja. Én már ki is dobtam a kukába.
2009. dec. 5. 08:20
Kipróbáltam, de rájöttem, hogy utálom a vizet a fülemben. Nem sok hasznát éreztem, szóval maradok a fülgyertyánál, abban csalódnom még nem kellett :)
2009. jún. 4. 10:46
nekem nem vált be,begyulladt tőle a fülem...
13. 3a0842d373 (válaszként erre: 12. - Dödike)
2009. jún. 3. 23:01
Szegény ember! és még miket szívhatott be! Az a sok fekete szutty az orrán-száján keresztül...
2009. jún. 3. 22:04
Igen fülbedugós. A sok nógatásra elárulta a férjem, hogy pár napja olyan munkát végetek, ahol fekete por szállt és semmilyen védőcuccot nem használt. Gondolom ez se használt. De úgy érzem sikerült egy kicsit ráijesztenem, mert ma elment a fülészetre, s ott vákuumosan eltávolították az anyagot. Most fülcsepp és majd meglátjuk.
11. 3a0842d373 (válaszként erre: 7. - Dödike)
2009. jún. 3. 08:43

Ha mosni kell, szerintem akkor inkább a fülészet, mert ha ott eldugul, megoldják, sőt, úgy rémlik, be is kenik valamivel. Otthon meg csak kínlódna vele.

Vérmérséklet szerint ki lehet próbálni havonta a fülgyertyázást, ha nem sérült/műtött a dobhártyája.

Milyen típusú a készülék? Fülbedugós vagy a fül mögött van? Ha bedugós, mindenképp gyakrabban kell tisztítani a fület, mert a készülék nem engedi eltávozni a fülzsírt.

2009. jún. 2. 23:15

ha már bedugult, nem segít.

rá is van írva, hogy csak tisztitja a fület. megelőzésre jo, hogy ne legyen nagyobb baj. miota használom, nem kell fülmosásra járnom.

2009. jún. 2. 23:06

Szerintem meg egy nagy sz@r!!!!

Jó sok pénzért!!!!:(

2009. jún. 2. 22:39
Nekem is eldugult a fülem. ajánlásra kipróbáltam a sprayt, erre mégjobban eldugult :S :( Azóta porosodik a szekrényben :D
2009. jún. 2. 22:28
Férjem hallókészüléket használ és olyan munkahelyen dolgozik, ahol sok szennyeződés kerülhet a hallójáratba. Ezért próbáltuk ki, hátha segít. Sajnos ritkán tudom rászedni, hogy használja. A rendelésen azt javasolták neki inkább járjon el hozzájuk fülmosásra. Ez nem durva egy kicsit?
6. linksys (válaszként erre: 1. - Dödike)
2009. jún. 2. 22:26

Szia!Egy barátom fekvő beteg és állandóan bedugul a füle.Az Audi sprayel szokták időnként feloldani a fülzsírt.Ismerős orr-fül-gégészeten dolgozó nyug. nővér nem mondott semmi roszat róla.


Azt hiszem tengeri só oldatot tartalmaz, mint az Aqua maris, amit a bedugult orr esetében lehet használni.


Meg kellett volna kérdezned az aszisztenst, aki nem ajánlotta a használatát, hogy miért, mondja el nekd.Lehet, hogy vannak esetek amikor nem ajálnott.

5. 3a0842d373 (válaszként erre: 1. - Dödike)
2009. jún. 2. 22:23

Szia Dödike,

a fülzsírnak az a dolga, hogy a rágás és beszéd kapcsán dolgozódjék ki a hallójáratból. Szerintem sincs keresnivalója a víznek a fülben. Csak a poén kedvéért ki is próbáltam és percekig ugráltam féllábon, hogy kijöjjön a víz a hallójáratomból. Tudod, mint amikor uszodázás után eldugul a füled. Nem volt különösebben nagy élmény, mégkevésbé hasznos.


Üd.


CSM

2009. jún. 2. 22:23

Az én barátomnak 2 hétre eldugult a füle tőle. Nekem semmi bajom nincs vele.

De azóta inkább paraffin olajat használunk.

2009. jún. 2. 22:21
én szeretem.
2009. jún. 2. 22:20
Én akkor használtam, amikor bedugult a fülem. Egyéb esetben meg akkor kell, ha valakinek túl sok a fülzsírja. Mivel tengervizet tartalmaz, szerintem nem árthat, de rendszeresen én sem használnám.
2009. jún. 2. 22:18
Egy fül-orr-gégészeti rendelés asszisztense szerint lehetőleg ne használjuk. Szerintetek ez igaz lehet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook