Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hivatásos vadász segítségét kérném, esetleges orvvadászat témájában. fórum

Hivatásos vadász segítségét kérném, esetleges orvvadászat témájában. (tudásbázis kérdés)

25. bezike
2009. jún. 2. 17:37
Köszi, holnap felhívom a Pilisi parkerdőt akkor, és ott megkérdezem. Rendszámot felírta, sőt a telefonjával le is fotózta. Plusz a terepjárót is és lefotózta a fegyvereket, a fegyvertartót is. Állítólag még íj is volt... a vadat kizsigerelték és otthagyták a belét a rét közepén. Elég gusztustalan... a rendőrök nem csináltak semmit, azt mondták, hogy akkor tudnak valamit kezdeni, ha a szomszéd adja hozzá az arcát, hogy ő volt a feljelentő. Szerintetek??? 60 éves elmúlt a pasi, gondolom nem akarja megfélemlítve leélni a további életét.
2009. jún. 2. 17:37
Most mondja a párom, hogy egyéni vadászat lehetett és most az őzbakra lehet vadászni.
23. d879a0c5b4 (válaszként erre: 20. - 52d3e0b8a8)
2009. jún. 2. 16:08
A két emberrel nincs semmi gond, apu is másodmagával jár ki, és hivatalosan.
22. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 12. - Bezike)
2009. jún. 2. 16:05
A vadászok is hivatalosan az erdészethez tartoznak!
21. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 10. - Bezike)
2009. jún. 2. 16:03
Ezért kell egyből az erdészetet hívni! Minden vadászatról tudnak. Jóval előtte meg kell szervezni, és ilyenkor, ha lakott terület közelében történne hivatalos értesítést adnak!
20. 52d3e0b8a8 (válaszként erre: 3. - Bezike)
2009. jún. 2. 15:59

Apuék pont oda tartoznak (Pilisi parkerdő).

Ilyenkor elsőként érdemes az erdészetnél bejelentést tenni, ők tudják, hogy akkor volt-e vadászat arra. Bár, ha csak 2 ember volt, az már tuti nem legális dolog. :( Rendszámot nem írta fel a szomszéd?

19. doxikri (válaszként erre: 13. - Zarahell)
2009. jún. 2. 15:45

Ha jól tudom lakott terület, ház, 300 m-es körzetén belül nem lehet.

Amúgy meg valóban be kell írni, hogy hol, mikor, mire megy és hát van amikor nem is lehet. Szerintem most se nagyon, mert most vannak kicsik. De ezt nem tudom pontosan.

Én erdőben lakom, a telkem aljától 10 méterre csináltak a vadászok vadlest. Én a kutyámat féltem nagyon!!

18. bezike
2009. jún. 2. 15:36
Na, most olyan ideges lettem, átnézek a szomszédhoz, megtudakolom, mi van... majd jelentkezem...
17. bezike
2009. jún. 2. 15:34
Én azért is félek, mert a 8 hónapos gyerekem jövő ilyenkorra már szaladgálni fog. Aztán majd biciklizni stb. és mi van, ha éppen arra sétálunk, előre szalad - vagy mondjuk a kutyám - az idióta "vadász" (azért írtam idézőjelben, mert biztos nem hivatásos vadászok voltak) meg benézi és lepuffantja valamelyiket... vagy beszéljünk a gellert kapott töltényekről... vagy sörét vagy mi a franc.
16. bezike (válaszként erre: 14. - Zarahell)
2009. jún. 2. 15:32
Én nem, de a szomszéd felírta azt is. Dehát mit érünk vele, ha nem érdekel senkit... nálunk be lehetett jelentkezni állandóra, fura, hogy nálatok nem lehet.
2009. jún. 2. 14:54

.. meg gondoltam arra is, hogy lehet, hogy ott mégis csak lehet vadászni, mert az itteni önkormányzat mindenféle idióta indokot kitalál, hogy miért nem jelentkezhetnek be oda szüleim állandóra.. Pedig másik településen akár üres telekre is be lehetett jelentkezni, de itt meg mindig valami új baromsággal állnak elő.


Már tényleg gondoltam arra, hogy a vadászattal függ össze.

14. Zarahell (válaszként erre: 12. - Bezike)
2009. jún. 2. 14:48
Rendszámát nem írtad fel?
2009. jún. 2. 14:48

Szia!

Velünk is hasonló van.. Azaz nem tudom.. Tavaly volt kb, mikor is Anyácskám kiment az udvarra (üdülős rész) és a szomszédban ott sétált a vadász a fene nagy puskájával. Anyám tök kikelt magából, hogy mi a francot csinál ott, erre a vadásznak állt följebb, hogy ne szóljon be.. De azért elhordta az irháját.

Jó, hogy erdőszéle, de azért mégis.. egy csomóan vannak ott. Nem hiszem, hogy ezt így szabad csinálni.

12. bezike
2009. jún. 2. 14:47
Állítólag sikerült beszélni velük, de nem jöttek ki... ezek szerint őket sem érdekli. Fura világot élünk. Amúgy meg kerestem a neten, de nem találtam itt vadásztársaságot, pedig biztos van. Na mindegy.
2009. jún. 2. 14:35
Szerintem szerezzétek meg a vadásztársaság számát, legközelebb azokat hívjátok... Elvégre nekik az az érdekük, hogy ne lője le más a vadakat.
10. bezike
2009. jún. 2. 14:16
Annyira undorító egyébként, hogy az embernek össze-vissza kell telefonálgatnia, ha ilyet lát, senki nem csinál semmit, senkit nem érdekel semmi. Mindenki passzolgatja tovább a dolgokat, nehogy meg kelljen mozdítania a kisujját. A végén meg szerencsétlen szomszéd azt mondta, hogy jól van, ha senkit nem érdekel, akkor őt sem fogja. Valószínűleg, ha legközelebb ilyet lát, már eszébe sem jut, hogy telefonáljon. Ezért tart itt az ország, ahol....
2009. jún. 2. 14:12
Nem tudom pontosan vagy őz volt vagy szarvas, csak azért durva, mert arra sétálni is szoktunk. Én például babakocsival, kutyákkal, a szomszéd is a kutyáival. Elég sok autó jár-kel, simán történhet tragédia is... állítólag a rendőrséget hívták legelőször, azok meg össze-vissza kapcsolgattak, a végén már Budaörssel beszéltek, innen Pilisszántóról. Nevetséges...
8. mimmo33 (válaszként erre: 3. - Bezike)
2009. jún. 2. 14:06

Ha tényleg szarvas szedtek szét, akkor igen orrvadászok voltak.

A szarvas vadászata szeptember 1.indul

golyóérett bika október 31-ig

kilőhető bika január 31-ig

tarvad január 31-ig

borjú február 28-ig lőhető

7. 99279bb06f (válaszként erre: 3. - Bezike)
2009. jún. 2. 14:05

Nem véletlenül "orvvadász" a neve, ezt bárhol csinálja, büntetendő!

A rendőrségnek kell intézkednie! Ha nem hajlandó, akkor meg kell említeni, hogy feljelentést teszel (a hangszalag alapján tudják ellenőrizni, hogy ki nem volt hajlandó intézkedni).

6. d879a0c5b4 (válaszként erre: 5. - D879a0c5b4)
2009. jún. 2. 14:02
Apu vadász, és én így tudom... Persze ha valamit rosszul mondtam, javítson ki egy hivatásos :)
2009. jún. 2. 14:02
Lakott területen belül nem is lehet használni a puskát, kintre pedig engedély kell, könyvbe írás, stb. Persze mindenekelőtt vadászvizsga, fegyvertartási engedély.....
4. bezike (válaszként erre: 2. - 52d3e0b8a8)
2009. jún. 2. 13:59
Isten ments! Imádom az állatokat! Egyet sem tudnék bántani.
2009. jún. 2. 13:58
Sziasztok! Ha valaki jártas ebben a témában, kérem segítsen. Pilisszántó üdülőterületén lakom, egy kis földes út (kb. 1 km) vezet be a mi utcánkból a faluba. Viszonylag sok autó elhalad erre, már a körülményekhez képest. Ma mentem a faluba és feltűnt egy fekete terepjáró az út szélén. Gondoltam egy fiatal párocska tévedt arra egy kósza numerára. Kiderült, hogy ketten vadásztak, a szomszédok látták, ahogy szedik szét a szarvast. A terepjáró persze elszelelt, a szomszéd hívta a rendőrséget, a polgármesteri hivatalt, azok adtak valami vadásztársaság telefonszámot, de gyakorlatilag az van, hogy mindenki tárja szét a kezét. A kérdés, hogy ez vajon orvvadászat volt? Lakott területtől kb. 500 méterre történt...
2009. jún. 2. 13:56
De ugye nem te akarsz orvvadászni? ;) Írd le mi érdekelne!
2009. jún. 2. 13:54
Hivatásos vadász segítségét kérném, esetleges orvvadászat témájában.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook