Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az idén háromszor vetettem sárgarépát és petrezselymet, nem kelt ki. Mi lehet a baj, mit kellene tenni, hogy kikeljen? fórum

Az idén háromszor vetettem sárgarépát és petrezselymet, nem kelt ki. Mi lehet a baj, mit kellene tenni, hogy kikeljen? (tudásbázis kérdés)


2009. jún. 2. 13:36
Köszönöm mindenkinek, és várom még a felvetéseket.
2009. jún. 2. 13:15

szia!

Nekem is nagyon lassan kelt ki a petrezselyem, egyszer újra is ültettem. Idén az is baj volt, hogy sokáig hűvösek voltak az éjszakák és nehezen kelt ki minden. Mi az uborkát is újraültettük, mert nem kelt ki. Idén se a fehér, se a sárgarépát nem kell majd ritkítanom, mert pont annyi kelt ki, hogy sorít.

Nekem meg a babot rágja valami és nem tudom, hogy mi de szinte a földnél tőből van lecsípve. Lehet galamb, mert mellette kukorica van ültetve.

5. Cszsuka (válaszként erre: 1. - Hoverla)
2009. jún. 2. 12:57

Szia!

Mivel a mag nagyon pici, ha rögös a föld az a baj, ha meg megöntözöd nagyon, akkor "megköt" a mag fölött, ahogy szárad, nem tud kibújni a növény. Érdemes veteményezéskor jól beönteni a kis árkot, ahova vetsz, arra szórni a magot, majd amikor betakarod, jól ledöngölni, hogy a csírázó mag tudjon hova kapaszkodni.

2009. jún. 2. 12:23

Az is lehet, hogy a mag mnem jó, sokszór előfordul.

A fehérrépa elég kényes, sok helyen pasztinákot vetnek helyette. Ez picivel édesebb.

Ha van cicád, ne használj vegyszert a lótetűre, mert megeszi a döglött bogarat és baja lehet. Inkább befőttes üvegeket tegyél a földbe, belemegy és nem tud kijönni belőle.

2009. jún. 2. 12:21
lehet h nem jó a talaj minősége?
2009. jún. 2. 12:10
A sárga- és fehérrépa kb. 1 hónap alatt kell ki, és nem szabad mélyre ültetni, állandó nedves földet igényel.
2009. jún. 2. 12:02

Az idén háromszor vetettem sárgarépát és petrezselymet, nem kelt ki. Mi lehet a baj, mit kellene tenni, hogy kikeljen?

Harmadjára lótücsök irtót is tettem a magokhoz, mert járatokat véltem felfedezni az ágyásban. A harmadik vetés sem kelt ki, pedig már nagyon megöntöztem a földet, meg lótücsök irtó is volt benne, de sajnos semmi. Szeretnék újra próbálkozni, mert nagy kertünk van és nem akarom venni a sárgarépát egész nyáron. Ki tud ebben segíteni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook