Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Zsebpénz! Általános iskolás gyereknek kell -e zsebpénz?Mi a célja?Mire tanít a helytelenül adott zsebpénz? fórum

Zsebpénz! Általános iskolás gyereknek kell -e zsebpénz?Mi a célja?Mire tanít a helytelenül adott zsebpénz? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. supin
2010. jan. 4. 14:57

Igen is kell a zsebpénz.

Másképp,hogy tanul meg gazdálkodni???

De oda kell rá figyelni,hogy mire költi...

Okosan irányítani kell a gyerkőcöket.

A jegyekre én soha nem adtam pénzt,

Nem mindenki egyforma ésszel bír...

2010. jan. 4. 14:25

Én 6. osztályos vagyok. Mindig Vasárnap kapom a zsebpénzt, de csak akkor ha jól tanultam.


Csak ötösök: 100 Ft

Egy négyes, többi ötös: 50 Ft

Két négyes, többi ötös: Semmi


Ha kapok egy négyest és a többi ötös, megkapom a zsebpénzem, de büntetést is kapok. Például plusz 5-6 óra tanulás hétvégén, majd felmondani... Ha nem tudom 100%-ra, a büntetés megismélődik.

2009. jún. 3. 08:30
Az én lányomnál mindig van pénz és megfelelően használja.
2009. jún. 3. 07:19

én ritkán adok,,

mire??

kaját kapnak amit kell nasi stb,,én megveszem,,

33. Pné Veronika (válaszként erre: 31. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 2. 22:37

Szerintem inkább kitartó kell legyen, mint törtető...

Egyébként is (még) szeret tanulni, kész anyagi csőd lenne, ha még jutalmazgatnám is. :-)) Még a végén mehetnék hitelt felvenni, mert mire szakmát kap, legatyásodom... :-D

32. Pné Veronika (válaszként erre: 29. - Mandulaszem)
2009. jún. 2. 22:35

A zsebpénz (mint írtam) nekem "ismeretlen fogalom" volt, de attól, hogy te kaptál, még nem foglak megkövezni, nem szokásom.

A "jutalmazás" nálunk inkább úgy van, hogyha jók az eredményei, akkor a régóta áhított márkásabb cuccot veszem meg neki, így nem kell a barátai előtt "szégyenkeznie". Ha bármire szüksége van, azt egyébként is megveszi neki az ember (cipő, ruha, táska stb.) de a mai világban nem telik több pár márkás cipőre, vagy éppen a 6. márkás farmerra. Biztosra veszem, ha ismernéd a gyermekemet, akkor azt mondanád, hogy "tuti nevelést kapott", mert egy segítőkész, takarékos, jó fejű, okos, kedves gyerek. :-) És ezt minden beképzeltség nélkül állíthatom. Tudom, minden anyának a sajátja a NO.1. :-)) Egyébként amikor úgy van tartalékunk, akkor szokott kapni amolyan "teddelszűkösebbidőkre" alapot, amiből tudja finanszírozni a kisebb kiadásait. Tehát egy fagyizás, vagy nasizás mindig belefér... :-) A többit meg úgyis mi teremtjük meg nekik. Kajára, ruhára nem kell költenie, 13 évesen ez még elég neki, ha meg nagyobb lesz, addig változhatnak a dolgaink... :-) Tudod, még rám is rám szakadhat az OTP... :-)) (Bárcsak úgy lenne... :-P )

31. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 17. - Pné Veronika)
2009. jún. 1. 22:29
Nem biztos, hogy nem jó. Felnőttként a munkahelyén is akkor fog prémiumot, fizetésemelést kapni, ha jobban teljesít, mint az elvárt. Szerintem ösztönözni fogja, főleg ha ötvözöd azzal, hogy a rossz jegyért viszont vissza kell fizetni ;)
30. mandulaszem (válaszként erre: 29. - Mandulaszem)
2009. jún. 1. 22:18

Ezt nem csak Veronikának írtam.

Kövezettek meg, ha akartok, de én tapasztalatból ennyit tudok segíteni, mondani és ez egy olyan portál, ahol ezt megtehetjük.

29. mandulaszem (válaszként erre: 17. - Pné Veronika)
2009. jún. 1. 22:17

Hát kinél hogyan válik be.

Nekem a középsulis 4.-es átlagom 4.8 volt. Anyámtól soha nem kaptam egy forintot sem, egy ruhát nem vett nekem. A mamától kapott pénzből (havi 5000 Ft) vettem magamnak még a betétet is.

Nekem jól jött. Sőt, ha mentem valamelyik barátom szülinapjára, abból vettem neki valami kis ajándékot. Abból költöttem anyák napjára és a testvéreim szülinapjára. A tábori zsebpénzem egészítettem ki vele. És ha szórakozni mentem, egy fityinget sem kaptam, így kp. suliban nagyon jól jött. Abból tudtam venni pl. édességet, amit megkívántam és otthon nem tartottunk. Ha csak egy gombóc fagyit kaphattam, én kértem kettőt, mert a zsebpénzem rááldoztam arra a pár perc élvezetre.

Ezek kis dolgok, de hidd el sok kicsi= 1 nagy.

Tehát nekem jól jött, megtanított takarékoskodni. És nem jó az sem, ha mindent megkap a gyermek, mert akkor nem látja azt, hogy azért meg is kell dolgozni.

A mai világban sok embernek sok a 4000 Ft. Ha sokallod, inkább ne adj neki zsebpénzt, hanem a polc tetején (ne a bankba) csinálj neki egy előtakarékosságot, amiből fizetni tudja a tanulmányait.

Mindenki igazítsa a pénztárcájához, de ne tegyétek azt, amit velem tettek. 2 hónapig kaptam zsebpénzt, majd 1 évig nem. Legyen inkább kis összeg, de rendszeres legyen.

28. correct (válaszként erre: 27. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 1. 22:04
(:
27. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 23. - Correct)
2009. jún. 1. 22:00
Ennek nagyon örülök :)
26. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - 707655fba1)
2009. jún. 1. 21:59
Értelek. Véleményem szerint a legtöbb embernek azért tabutéma a pénz, mert egyszerűen nem tudnak bánni vele. A spórolás nem ugyanazt jelenti, mint a pénzzel való gazdálkodás. Az egyik legfontosabb dolog az életben, mégsem tanították sehol. Én azt gondolom, hogy a helyes pénzügyi szemléletet már az iskolában tanítani kellene.
2009. jún. 1. 21:57
Nálunk is van zsebpénz, heti 500 ft, a 12 éves lányomnak, de e mellé hébe-hóba reggelenként 1-1 százast kaphat enni-innivalóra. Az 500 ft a fix. Ha rossz jegyet kap, akkor ez az összeg csökken. Minden rossz jegynél 1 db százassal. Ha valamely tárgyból jó jegyet hoz (de csak amire eddig nem volt jellemző), akkor az növeli 100 ft-tal. Perselybe gyűjti. Hébe-hóba egy-egy tiniújságot, vagy ceruzát, tollat vesz magának. De pl. Most volt osztálykirándulás, amire 4000-et gyűjtött össze, így csak kiegészítettem neki, mert Pestre mentek, éshát az elég drága hely.
24. correct (válaszként erre: 22. - 707655fba1)
2009. jún. 1. 21:55

Diákmunkát végezni tudtommal csak 16 éves kortól lehet, addig nem tud munkával pénzt keresni, viszont tanulnia, tapasztalnia kell.

Látod, éppen erre jó ez, hogy itt lehet beszabályozni, a költekezést.

Egyébként általános iskolás egy gyerek 6-7-től-14-15 éves korig. Nyílván egy alsó tagozatosnak sokkal kevesebb "jár", de 13-14-15 azért már megint más. Amúgy örülni kéne, hogy a gyermeked nem úgy él, hogy kenyérre is alig jusson a hó végén, mint ahogy a nagyszüleidnek, értsd: attól mert még én nem kaptam meg gyerekkoromban mindent még nem vetítem ki ugyanezt a saját gyermekemre. Örülök neki, hogy ha nincs is sok pénzem, akkor is mindent rá költhetek, és úgy, hogy ebben is van szabályozás, szigor.

23. correct (válaszként erre: 19. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 1. 21:44
Egyetértek
22. 707655fba1 (válaszként erre: 19. - 3e0ba54fb8)
2009. jún. 1. 21:04

Az én tapasztalatom mást mutat ami a spórolást illeti.

Ami pénzt "csak úgy" kap, azt könnyebben elveri.

Amikor diákmunkával pénzt keresett, na akkor tudott spórolni.

Egyébként mi sem verjük el a pénzt, nem is ezt láttuk a szüleinktől. Ők is örültek, ha hó végén kenyeret tudtak venni.


Ja, és igen, a 3-4000ft szúrt szemet!

21. mohonc
2009. jún. 1. 20:55

Nálunk ötödikes koruktól kapnak zsebpénzt, akkor 100 Ft/hét, és ez évente 50-nel emelkedik.

Nem sok, de amire nekik kell, elég, hiszen minden fontos dolgot megkapnak. Még sosem reklamáltak, hogy kevés. :)

20. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 14. - KRISZTAL)
2009. jún. 1. 20:51
A gyerek pontosan úgy fog bánni a pénzzel, ahogyan azt a szüleitől, az őt körülvevő felnőttektől látja.
19. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 8. - 707655fba1)
2009. jún. 1. 20:50

Én pont ellenkezőleg gondolom. Nem az összeg, a lényeg, hanem az, hogy kapjon és tanuljon meg gazdálkodni a pénzzel. Az embereknek általában azért van gondjuk a pénzzel, mert soha senki nem tanította meg, hogy kell gazdálkodni vele.


Igen, így tanul spórolni. Szerintem az a helyes megoldás, ha a megkapott zsebpénzét három részre osztja: a rövid távú céljaira - ezt bármikor bármire elköltheti, a középtávú céljaira, ami lehet 3-6 hónap, ezt tegye egy perselybe, a harmadik részt pedig tegye el hosszú távra, gyűjtsön biciklire, számítógépre, amire akar. Pont így tanulják meg azt, hogy a pénzzel gazdálkodni kell. Sokkal jobban vigyáz majd arra a biciklire, amire ő gyűjtötte össze a pénzt.


A lényeg éppen az, hogy nem akármire tapsolhatja el, hanem tanítsd meg, hogy kell használni.

18. 707655fba1 (válaszként erre: 11. - Correct)
2009. jún. 1. 20:49

Mire elég?

Mire nem elég?

Teljesen mindegy!

Minek kell egy ált. isk. gyereknek 3-4000ft, amikor kaját, cipőt, ruhát stb. a szüleitől megkap?


Adjon aki így látja jónak.

Nekem ha lenne annyi, amiből esztelenül költekezhetnék sem adnék ekkora gyereknek!

17. Pné Veronika (válaszként erre: 16. - Regisseurin)
2009. jún. 1. 20:21

Mandulaszem írta a 6 hsz-ban hogy miért mennyit kapott... :-(

Csak azért írtam, hogy szerintem nem jó a "jegyekért kapni" a pénzt, nem az fogja úgysem ösztönözni az embert... :-/

16. regisseurin (válaszként erre: 15. - Pné Veronika)
2009. jún. 1. 20:18
Jó jegyekért én sem kaptam soha pénzt. Magamnak tanulok, nem a szüleimnek.
2009. jún. 1. 20:13
Sziasztok. Anno én sem kaptam zsebpénz, vihettem én bármilyen jegyeket haza, nem azon múlott... Nem engedhették meg maguknak a szüleim, így hiába is akartam volna "szerezni". Az én fiamnál (a lányom még kicsi) úgy alakult, hogy ha valamit szeretett volna megvenni, akkor szólt nekünk és közösen eldöntöttük, hogy legyen. A nagyikat nem lehet(ett) sosem "rendzsabályozni, mindig adtak neki, így volt zsebpénze, amit be is osztott. Mikor felsős lett, kitaláltuk, hogy legyen saját számlája (junior számlaként), így most a nagyik és a keresztszülei oda utalják neki a pénzt. Annyira megtetszett neki, hogy inkább pénzt kér most már mindig(szülinap-névnap-húsvét...)így ott tudja gyűjteni. Ha akar valamit venni rajta, úgyis kell a szülői engedély, így nem pazarolja el hülyeségekre.
14. kRISZTAL (válaszként erre: 2. - D6b5d42050)
2009. jún. 1. 20:08
Célja pont az lenne, hogy megtanítsa a gyereket a pénzzel bánni.Míre tanít a helytelenül adott zsebpénz?Csupán arra,hogy hogyan kell elkölteni.A legtöbb gyerek semmiségekre költi el, nagyon gyorsan és az utolsó fillérig.pl:cigi550-ft -ért,műköröm x összegért
13. Bgaby (válaszként erre: 3. - Winny)
2009. jún. 1. 20:03
Egyet értek winny érveléseivel. Magam is így látom jónak. Annyit még hozzá tennék, hogy növeli a gyerek önbizalmát és felkészíti a nagybetűs életre.
2009. jún. 1. 20:00

Sziasztok!

Én már 24 éves vagyok, általános egy kicsit odébb volt. Nem kaptam én annak idején általános iskolás koromban zsebpénzt. Középiskolában kaptam, de akkor is keveset, hiszen ruhákat, cipőt, kabátot vagy ami kellett azt megvették a szüleim. A kapott zsebpénzt meg nem arra költöttem amire kaptam. Én saját magamból kiindúlva nem adnék egy általános iskolásnak pénzt. Úgy gondolom még nem tudja beosztani, felmérni a pénz súlyát és értékét.

Akinek kiskorában könnyen jött a pénz az megszokja és nagykorában felelőtlenebbűl szorja majd. Persze ez neveltetés kérdése is.

Pénzt lehet adni a gyereknek ha van egy persely ami le van zárva. Megbeszélni a gyerekkel, hogy havi szinten belerak a szűlő x forintot és ha jol tanul vagy bármi más akkor egy x idő után kiveheti a pénzt.

Én nem tartom jónak, hogy napi szinten kapjon pénzt a gyerek. Persze ezt csak Én mondom!

:)

11. correct (válaszként erre: 8. - 707655fba1)
2009. jún. 1. 19:55

Akkor fordítsuk meg a kérdést: mire elég manapság 3-4 ezer forint?


Én 4 ezret adnék.

2009. jún. 1. 19:51

Általános alsó tagozatban én sem nagyon kaptam zsebpénzt. Pár száz forint mindig volt nálam, hátha történik velem valami, esetleg tudjak venni egy buszjegyet hazáig, ha elhagyom a bérletem.

A helyzet ma is hasonló. Pár száz forint mindig van nálam, de ha kell valami drágább, kérek rá pénzt. Az ünnepekre kapot nagyobb összegeket félreteszem. Egyszer még nagyobb szükségem lehet rá.

2009. jún. 1. 19:51

jaa es kozepsuliba meg 300kmre mentem el otthonrol, bennlakasban laktam, ugyhogy rendszeresen kaptam penzt, ami zseppenz is volt meg minden egybe...ugyhogy meg kellett tanulnom gazdalkodni...hat vettem magamnak sok felesleges dolgot is, de a penz nagyresze kajara ment, mert a menzank nagyon rossz volt...ja nem cigizem nem semmi ugyhogy arra nem koltottem :)

es most egyetemen, megint rendszeresen kapok penzt es mostmar a zsebpenzt en csinalom magamnak, kormozesbol, ja es a nagymami is besegit havi par ezerrel :)

8. 707655fba1 (válaszként erre: 7. - Mandulaszem)
2009. jún. 1. 19:48

Érdekes hozzáállás.

Általános iskolásnak 3-4000ft egy hónapban, ami csak az ölébe hull, bármire eltapsolhatja.

Így tanul spórolni?

Nekem magamra nincs 4000 ft-om egy hónapban, amit elköltekezhetnék!!


Szegények a magyarok....?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook