Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek,hogy gyermekem egyedül aludjon? fórum

Mit tegyek,hogy gyermekem egyedül aludjon? (tudásbázis kérdés)


18. Akymo
2008. máj. 5. 00:03
A harmadik kismanóm 15 hónapos koráig a saját ágyában aludt.Lassan 4 éves lesz és azóta velem, mellettem alszik, nélkülem nem is alszik el csak nagyon nehezem.Nagyon anyás. Ez nem is lenne gond, de ideje lenne már kicsit elszakadnia... Én is várom az ötleteket, jó tanácsokat.
17. dus
2008. máj. 4. 18:49

Az én nagyobbik fiam 7 éves lesz, de amióta megszületett a kis öccse, azóta köztünk alszik! Pedig külön szobában van 1 éves kora óta, a pici is vele van egy szobában, soha nem aludt velünk! Mégis a nagy költözik!!!A kicsi is fog, azt látja a tesójától!

Ezzel a helyzettel vajon mit lehet kezdeni???

Várom én is a tanácsokat, tippeket, ötleteket.

16. M_Marcsa (válaszként erre: 7. - Tyutyimanoo)
2008. márc. 5. 13:37
Ha majd nem cicizik, elalszik másképp. Enyém 22 hós is így alszik. ha jó neki, méért ne hagyjam?
2008. márc. 5. 12:05

A mi kislányaink 9 hónaposak. Az első hónapban aludtak velünk egy szobában, utána átköltöztek a sajátjukba. 3 hónapos korukig cicin aludtak el és utána fektettük őket az ágyukba. Később már nem aludtak el evés közben, viszont szopi után egyből mennek lefeküdni. Mivel ketten vannak, így amíg az elsőt etetem, addig az apukája vigyáz a másikra. Evés után büfiztetés, majd egyből leteszem a kiságyba, simogatom, beszélek hozzá egy kicsit, majd mondom neki, hogy "Jó éjszakát, aludj jól.", kijövök és behajtom az ajtót. Majd ugyanezt megteszem a másodjára evő babával is. Mivel így szokták meg kicsi koruktól, így semmi gondunk nincs az éjszakai elalvással. Napközben is felviszem őket a szobájukba, a kiságyukba aludni. Ilyenkor is végigcsinálom a szertartást. Ekkor sincs gond az elalvással. Éjszaka 2x ébrednek szopizni. Ekkor átviszem a felébredő babát az ágyunkba, ott szoptatom meg, majd egy kis dédelgetés után visszamegy a helyére és jön a másik baba. Természetesen, ha éjjel felriadnak és sírni kezdenek, azonnal átmegyek/átmegyünk hozzájuk és ölbe vesszük őket, ringatjuk, simogatjuk, amíg meg nem nyugszik. Utána szépen visszaalszik.

A nagylányommal ugyanez volt a helyzet. Ő most 8 éves, neki sem gond a lefekvés.

Fehércica, igazgad van abban, hogy kell nekik a babusgatás és a testi kontaktus. A mi lányaink is odakúsznak az ölünkbe játék közben és odadörgölik a kis fejüket.

Én nem gondolom azt, hogy a külön szobában alvással kevesebb figyelmet kap a gyermek. Hiszen ha felébred, azonnal ott vagyunk mellette így is.

2007. nov. 1. 17:28
A kisfiam 10hónapos és elejétől kezdve velünk alszik. Tudom mindenki azt mondta hogy ez nem jó dolog de az az igazság nekem többet ér az hogy így kiegyensúlyozott és jó kedvű baba. Éjszaka még felébred inni mert már nem szopizik de utánna hasra fordul és már alszik is tovább. Így együtt alszunk hárman és ezt a férjem sem nehezményezi. Engem sem zavar mert tudom hogy így bármikor felébredek ha probléma van. Szerintem ez nem rossz dolog. Úgy vagyok vele hogy gyorsan eltelik ez a pár év és ahogy telik az idő már nem lehet majd őket babusgatni. Így itt a lehetőség és amikor el kell engedni akkor elengedem. Szerintem kell nekik az hogy biztonságban érezzék magukat. Sokszor van olyan is hogy a játék közben is odamászik hozzánk hogy egy kicsit oda bújjon. Szereti tudni hogy van ott vele valaki.
2007. jan. 4. 17:51
10 hónapos a kicsi lányom, és 3 hetes kora óta átalussza az éjszakákat. Az első 3 hét nálunk is nagyon kemény volt, már tiszta zombi voltam, állandóan csak cicin akart lenni és ugye mindenki azt mondta, annyiszor kell cicire tenni ahányszor ő akarja mert hogy még nem tudatosan hisztizik. De higgyétek el, nagyon is tudja már ilyen pici korban is, hogy lehet manipulálni a kedves szülőket, mégha ez nála nem is tudatos. Vessetek meg érte, hogy nem bababarát módszer, de nálunk bevált, hogy 3 este sírni hagytuk. Persze azt lehet tudni, hogy valami baja van és azért sír, vagy csak jobban szeretne pl. cicin lenni. Szóval amolyan nyafi-sírás volt. Első este egy órán át (persze nem folymatosan) második este 40 perc, 3. este 20 perc és a negyedik este óta alszik reggelig. Nagyon fontos, hogy nem csuktam rá az ajtót, én is abban a szobában voltam (nagyon kemény végighallgatni, ne gondoljátok hogy nem szenvedtem!) De ma azt mondom, megérte. Mivel Skorpió a kicsi lány és már most elég akaratos, néha muszáj megmutatni neki a korlátokat. Ettől még imádjuk, és ő is tudja. Megjegyzem, a mi hálószobánkban van az ágya, és egy darabig még marad is, de a saját ágyában kell elaludnia.
12. regineni (válaszként erre: 10. - Liszia)
2007. jan. 3. 22:59

Álítólag egy ennyi idős babának csak "rossz szokása" az éjszakai evés. Próbáld meg szerintem, hogy mindig egy kicsivel kevesebbet kapjon éjjel enni.

Én is szoptatok még éjszaka, ezzel csak az a gond, hogy elég nehéz egyre kevesebbet adni, hiszen elég nehezen szabályozható a mennyisége.

Sok türelem kell, az biztos, de előbb utóbbmeghozza a gyümölcsét. És szerintem fontos, hogy követekzetes maradj, ha elindulsz egy irányban és látszik valami változás, akkor nem szabad feladni.

11. évybaby (válaszként erre: 6. - 42892ee56f)
2007. jan. 3. 21:24
Valószinű,hogy felkeresünk egy pszichológust.De,hogy segít-e,vagy majd tényleg kinövi-ki tudja?Ti is,meg pont ma a gyermekorvos is a lelki problémát gondolja háttérben.(???)Egyértelmű,hogy én vagyok a biztos pont az életében-de nem is akartam elhagyni sosem!Remélem azétrt lesz vmi megoldás.Felszínre kerül az,ami a kis lelkében van.
10. liszia
2007. jan. 3. 10:25

A kisfiam 8 hónapos múlt. Ő már el tud aludni egyedül-a delfinjével-, de éjszaka, amikor felébred, nem tud egyedül visszaaludni. Egyszer vagy kétszer eszik-nem szopizik-, aztán újra alszik. De amíg nem kap enni, sír. Az éjszakai etetés rossz szoktatás, vagy majd magától elhagyja?

Januárban beköltözik a szobájába.

Mit tegyek?

2007. jan. 2. 22:18

Nekem 13 hónapos múlt a kislányom és mivel elég sokáig nem aludt el egyedül, kaptam egy könyvet, az a címe, hogy Aludj velem! Magyar orvosok írták, akik ismerik a magyar szokásokat. Szerintem ez fontos. Nagyon bababarát módszereket ajánl az anyukáknak, ezért én nyugodt szívvel ajánlom minden kismamának. Korábban sokat kínlódtam, mert nekem sosem volt szívem sírni hagyni a lányomat, mások meg ezt javasolták, hogy majd akkor megtanulja :o

De miután elolvastam a könyvet, két éjszaka után el tudott aludni egyedül. Igaz, hogy még mindig felkel éjszaka, de már többször sikerült akkor is egyedül visszaaludnia.

Nagyobb gyerekeknél valóban sokkal problémásabb a helyzet.

Szerintem jó ötlet lenne akár pszichológust, akár alvásproblémákkal foglalkozó szakembert felkeresni.

8. gyöngyi (válaszként erre: 4. - Évybaby)
2007. jan. 2. 15:18

Kedvesem fiával ugyanez volt a helyzet. Vitték pszichológushoz is, de nem segített.Akkor 8 éves volt, azt mondta a pszichológus, hogy már késő nem lehet a rögzült rossz szokásokat megváltoztatni.

14 éves múlt, amióta "rendesen" alszik.Most 24 éves és már el is felejtettük a rossz éjszakákat.

2007. jan. 2. 14:50
Sziasztok!A barátnőm kisfia 4honapos lesz,de csak a cicin tud elaludni!Mit tanácsoltok,hogy szoktassa le erről?
2007. jan. 1. 21:34

Szerintem is itt ennek a hátterében valami lelki trauma állhat, ha ennyi idősen nem akar aludni egyedül, vagyis nem érzi magát biztonságban.

Lehet hülyeség, de egy gyerek pszichológusról nem gondolkodtatok? Lehet tudna segíteni.

2007. jan. 1. 15:32
Este tedd le aludni az ágyába. Ha felkell ismét kisérd vissza és fektessd le. Fárasztó és nehéz lessz, de addig kell csinálni ameddig meg nem érti, hogy ott kell aludnia. Nagyon határozottnak kell lenni, érezze TE ezt akarod.MOnnd el neki mindig. Lámpát le, jó éjszakát kívánni elmondani mennyire szereted és bízol benne.Ídővel meg fogja érteni.Lehet ajándékokat kitűzni az elején, ha egyedül elalszik, és nem kell fel. Csak akkor kell odaadni neki ha tényleg nem kell fel.Ez akár lehet meglepi is. Próbáld ki.
4. évybaby (válaszként erre: 3. - Regineni)
2007. jan. 1. 02:06
9és fél.Szinte sosem aludta át az éjszakákat (pici korában sem),de most már kezd aggasztani a dolog.Külön szobája van.Képes akár 11óráig is ébren lenni,ha addig nem megyek be hozzá és nem fogom.Csak akkor érzi magát biztonságban (este!)ha mellé fekszem.Nem szereti az estéket.Van hogy elalszik "véletlen" egyedül,de ilyenkor előfordul,hogy fél óránként átjön hozzánk.Nevelési tanácsadóba jártunk kb.3éve de semmi kórosat nem találtak:majd kinövi.DE MIKOR??
2006. dec. 31. 23:35

Hát így nem könnyű válaszolni, kérdznék egy-kettőt, ami szerintem fontos lehet.

Mennyi idős a gyerkőcöd?

Egy szobában alszik, veletek, vagy külön?

Szopzik?

Éjszaka is felébred?

Hogyan alszik el?

2006. dec. 31. 22:19
Kemény dió! Mi külön szobába tettük kb. 2 éves korától a kislányomat, de egy darabig valamelyikünk mindig mellette feküdt, amíg el nem aludt. Utána már csak az esti mese kellett, és magától elaludt.
2006. dec. 31. 21:17
Mit tegyek,hogy gyermekem egyedül aludjon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook