Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gondozatlan terhesség fórum

Gondozatlan terhesség (beszélgetős fórum)


1 2
46. 40163fd81d (válaszként erre: 45. - 81f46d06d3)
2009. jún. 2. 08:17
Én sem vagyok abortusz ellenes,mindig van ok ,ha valaki azt választja.
45. 81f46d06d3 (válaszként erre: 44. - 40163fd81d)
2009. jún. 2. 08:13

Bár minden tiszteletem az életé, úgy vélem, hogy előfordulnak olyan esetek, amikor felelősségteljesebb az abortusz választása.

Nem szeretném, ha valaki félreértene. Én nem arra gondolok, hogy végezzék el minden kérésre, ami csak megfogalmazódik, de a hasonló esetekben igen, szerintem végezzék el.

44. 40163fd81d (válaszként erre: 43. - 81f46d06d3)
2009. jún. 2. 08:10

Sokszor következnek be ilyen és ehhez hasonló tragédiák.Hogy kinek mi célja evvel,csak az isten tudja,és én nem szeretnék istent játszani,és azt sem engedném,hogy a gyermekem fölött ezt tegyék.

Az írod ,meghalna.

Igen ,már rég meghalt volna,békében és nyugalomban,de még él ,a kanyargósabb és fájdalmasabb kis élete meghosszabbításáról pedig a "földi Istenek" gondoskodnak.(persze tudom,hogy a szándék nemes,de akkor sem értek vele egyet)

43. 81f46d06d3 (válaszként erre: 42. - 40163fd81d)
2009. jún. 2. 08:00

Meghalna. Látod, ugyanaz az út, csak ez az utóbbi kanyargósabb és fájdalmasabb. Egyébként midnenképpen nagy tragédia.

Nem hiszem, hogy kísérletezgetnek rajta, életmentő műtéteken ment keresztül, de még otthon van a családjával.

42. 40163fd81d (válaszként erre: 41. - 81f46d06d3)
2009. jún. 2. 07:51

Ha én lennék az anyja,nem menne keresztül.

Nem engedném ,hogy hozzányúljanak és kísérleti nyulat csináljanak a gyermekemből.

41. 81f46d06d3 (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2009. jún. 2. 07:49

Hát igen, most, hogy megszületett és valószínűleg meg is fog halni, csak előtte még keresztülmegy száz műtéten és egyéb megpróbáltatáson, most sokkal jobb. Neked lehet, de nekik... :(

Lehet hadobálni az élet védelméről, a magzati életről, stb., de azért nézni kellene a következményeket és az éleminőséget is. Arról nem is beszélve, hogy ezeknek a gyerekeknek nagy százalékát otthagyják a kórházban és intézménybe kerülnek.

40. 40163fd81d (válaszként erre: 39. - 40163fd81d)
2009. jún. 2. 07:48
Történnek furcsa dolgok az egészségügyben és minden területen.Ha nem vagy tájékozott,akkor járhat így az ember,szerintem.
39. 40163fd81d (válaszként erre: 36. - Herika40)
2009. jún. 2. 07:43

Elolvastam az egész történetet,és baromira felháborítónak találom az egészet.

Már a terhességeim alatt is mérgelődtem,hogy mennyi vizsgálaton ,mindenen kell keresztül mennie egy anyának,ráadásul avval a tudattal,hogy hogy"hátha valami baj van a babával"???

Egyszerűen olyan bizonytalanná ,félelemmel telivé teszik az anyákat mindevvel ,hogy az már szörnyű.

Először minden vizsgálatra elmentem ,de nem szedtem be semmilyen kütyüt,mert mért pont terhességnél kezdjek el vackokat szedni,amik tele vannak mellékhatásokkal?

A harmadiknál pedig se ekg-n ,se vércukron,se genetikai vackon nem voltam,csak a kötelező vizsgálatokon,uh-n.

Mondhatjátok ,hogy felelőtlen voltam,szerintem meg pont vállaltam a felelősséget a terhességemért.

Mégis mit tudnak tenni a méhen belül egy donga lábbal,vagy egy jobboldali szívvel?

Igen ,fantasztikus ,mi mindent meg tudnak állípítani,de miért?

Azért ,hogy az anya választhasson elveteti -e a gyermekét.Klassz.

Ez a felelősség teljes terhesség.

...és nem beszélek azokról az esetekről,amikor tévedtek!

38. 81f46d06d3 (válaszként erre: 10. - Herika40)
2009. jún. 2. 07:34

Á, ez nem tetszik nekem. Ha van TB-m, bárhova elmehetek orvoshoz, ott nem nézik, hogy honnan jöttem és hol lakom, hol dolgozom, hol élek, stb. Bocsi a véleményemért, de szerintem az ismerősöd mossa magát (talán előtted is) a felelősség alól. Én egy kis zalai faluban élek. Elérhető távolságban van 2 egészségház és két kórház. Tőlem még sehol nem kérdezték meg vizsgálat előtt, hogy hol lakom, hol dolgozom, stb. Odadugod a tb kártyádat az orruk alá és ennyi. Mi a bánat köze van szerinted az orvosnak ahhoz, hogy hol vagy bejelentve állandóra? Ez vicc.

Egyébként például innen zalából én a fiamat Budapestre, az ORFI-ba hordom kezeltetni, előtte vizsgálatokra jártunk és ráadásul nem az ORFI Zala-megye reumás betegeinek fogadója, hanem az Irgalmasrendi, mégsem küldtek minket sehova máshova.

Én azt gondolom, hogy az ismerősöd esetleg más miatt járt úgy, ahogy történtek vele a dolgok. Talán még túl fiatal a felelősséghez és nem úgy járt el, ahogy kellett volna (megijedt, meglepődött, azt gondolta, hogy vele ez nem fordulhat elő, stb.).

Egyébként nincsen róla elítélő véleményem, csak sántít mindaz, amit írtál róla. Azt hiszem, elhárítja magáról a dolgokat.

37. 81f46d06d3 (válaszként erre: 1. - Herika40)
2009. jún. 2. 07:24
Nálunk itt a faluban egy hölgy nem eltitkolta, hanem valamilyen okból kifolyólag nem járt a terhességével vizsgálatokra. Néhány hónapja szült meg, a kislányának donga lábai vannak és a kis szive a jobb oldalom van. Alig pár hónaposan már több életmentő műtétet hajtottak rajta végre és ki tudja, mi lesz vele... Nincs indok és ok arra, hogy valaki eltitkolja a terhességét. Egy új élettel játszik... : (((
36. Herika40 (válaszként erre: 35. - 707655fba1)
2009. jún. 1. 13:34
Köszönöm hogy megosztottad ezt velünk. Nagyon sajnálom, hogy igy jártál. Látod és mégis vannak furcsa dolgok, s nem is biztos, hogy mi vagyunk a hibásak, csak társadalom hülye bürokráciája.
35. 707655fba1 (válaszként erre: 27. - Sundance)
2009. jún. 1. 12:06

Bocs, de ebben nincs igazad!

Hacsak nincs életveszélyben valaki, nem látják el.

A területileg illetékes helyre kell mennie.

34. 707655fba1 (válaszként erre: 31. - Herika40)
2009. jún. 1. 11:44

Az én sztorim pont az ellenkezője az indító történetnek, nem is kapcsolódik szorosan a témához.


Soha nem volt normális menzeszem, volt, hogy hónapokig nem jött meg. Mivel szerettünk volna tesót a fiamnak, nem védekeztünk. Miután hónapok teltek el, és még mindíg negatív volt a teszt, orvoshoz fordultam. Kiderült, PCO-s vagyok. Ha így babát akarok, akkor a műtét a megoldás.

Megtörtént a műtét, ultrahang!!!!! alatt végezték, feltöltötték a méhemet, átfújták a petevezetőket, és nem vették észre, hogy akkor már 8 hetes terhes voltam.

Elötte volt fizikális vizsgálat is, de a legmegdöbbentőbb, hogy az UH-val sem vették észre.

(vagy utólag már nem vallották be)


Nincs tesója a fiamnak.

2009. jún. 1. 11:38
már kezdem unni, lhogy mindenki engem támad, holott csak egy mások általi vélemény nyilvánitás végett indítottam a topikot, de már ezt is bánom.
2009. jún. 1. 11:18
ha nem akarsz gyereket, akkor védekezni kellene!ennyi a véleményem.
31. Herika40 (válaszként erre: 30. - 707655fba1)
2009. jún. 1. 10:38
Köszönöm, hogy egyetértesz, te mit tudsz az ilyen esetekről?
30. 707655fba1 (válaszként erre: 29. - Sundance)
2009. jún. 1. 09:00

Demég menyire, hogy létezik!!!!!!!

Tudnék mesélni...

29. sundance (válaszként erre: 28. - Herika40)
2009. máj. 31. 22:58

Az lehet, hogy ő maga nem veszi észre, hogy terhes, mert minden hónapban megjön neki. Hallottam már ilyet. De ha egy nőgyógyász fizikailag megvizsgálja, olyan nincs, hogy egy ennyi idős terhességet nem vesz észre.

Egyébként ez nem támadás, ez TÉNY!

28. Herika40 (válaszként erre: 27. - Sundance)
2009. máj. 31. 20:51

Én nem akarok megmagyarázni semmit sem én csak azért inditottam el ezt a topikot, mert kiváncsi voltam mások hogyan látják a dolgot. Én sem értek egyet a történtekkel, tehát légyszíves ne támadj!


Egyébként is a sogornőmnél se vették észre 4 hónapig, hogy terhes, mert ugyanugy megjött neki minden hónapban. ebben meg Te ne vitatkozz.

27. sundance (válaszként erre: 10. - Herika40)
2009. máj. 31. 20:43

Meg ne akard magyarázni, hogy egy nőgyógyász nem vesz észre egy 4 HÓNAPOS terhességet!

Én nem ismerem se az illetőt, se a körülményeit, de hogy ez nem igaz, az biztos!

Különben se stimmel ez az ide-oda küldözgetés, mert, ha ambulanciára megy, kötelesek ellátni!

26. Herika40 (válaszként erre: 25. - Khatif)
2009. máj. 31. 18:55
Azért nem egészen értek egyet veled. Mivel az eltitkolt terhességet a kórházba sózták rájuk, hiába mutatta meg a papirokat, és az időpontot, hogy mikor volt nőgyógyásznál az elején és a tartozkodási helyen is és hogy nem vállalták el akkor is azt mondták, hogy eltitkolta. Pedig ez nem igy van, csak éppen nem vállalták el. ennyi az egész.
25. Khatif
2009. máj. 31. 18:48

Mar bocsanat,de a tortenet nem all ossze.


Egyreszt vagy el kell titkolni egy terhesseget vagy nem veszi eszre, mert nincsen semmilyen tunet es meg a menszi is meg van (ilyet mar hallottam)


Masreszt, ha van tb, akkor, ott ahova be van jelentve el kell, hogy lassak.


Nincs olyan korulmeny ami miatt valakinek el KELL titkolni a terhesseget ma Mo-n. Ha eltitkolja az az o dontese. Az egy masik kerdes, hogy ez mennyire felelosseg teljes viselkedes.

24. adel07 (válaszként erre: 23. - Herika40)
2009. máj. 31. 18:45
Akkor legalább szerencsés vége lett a történetnek:-))
2009. máj. 31. 18:32
Ja és a védőnőjük segített nekik keresni légzésfigyelőt, s a kórházba ezt meg nem mondták meg nekik. Igy meg kellett vegyék. Azóta pedig a pici már a 6 kg-ét is elérte és nincs baj.
22. Herika40 (válaszként erre: 20. - Herika40)
2009. máj. 31. 18:31
Végül is hazakerült, de azzal a feltétellel, hogy szerezzenek be egy légzésfigyelőt. Na azt ki is bérelték, de ezt sem fogadták el. Kötelezték őket arra, hogy megvegyék.
21. adel07 (válaszként erre: 20. - Herika40)
2009. máj. 31. 18:25
És haza került végül a baba vagy még friss a dolog?
2009. máj. 31. 18:22
A kórházba meg nem akarták kiadni a babát, holott a védőnő kint volt környezettanulmányon és hivatalos papirba közölte a kórházzal, hogy tiszta de szerény otthon és minden megvan a babának ami kell. És mégis kötötték az ebet a karóhoz. A családsegítősök meg a védőnőre kenték, hogy ő nem akarta a babát hazahozatni.
2009. máj. 31. 18:21
A 4-ik hónapban érezte a mocorgást először, hogy ababa megmozdult s mivel a családja azzal, hogy eljött otthonról hallani sem akart róla, ezért nem tudta nekik elmondani a problémáját. Viszont szedte az Elevitet, s azóta meg is szült. igaz hogy koraszülött lett a baba, de egészséges csak kis sullyal, azaz olyan 2.000 gram. Egyébként az enyém sem sokkal többel jött a világra. Az enyém 2250 grammal.
18. nina89
2009. máj. 31. 18:20
hát elég összetett a kérdés, az biztos! miért kell eltitkolni? kilenc hónap után úgyis kiderül, hogy az ember lánya gyereket szült. és ha egyszer eltitkolja, akkor milyen inditékkal? hogy majdesetleg titokban szüli meg és a sorsára hagyja? :S Egyáltalán nem felelősségteljes viselkedés elhallgatni, arról nem is beszélve, hogy a pici egészségét veszélyezteti
17. Herika40 (válaszként erre: 13. - 3a92f8d690)
2009. máj. 31. 18:18
Ja bocsi, nálam az volt a gond, hogy a költözéssel kapcsolatban küldtek engem is ide oda, csak én a sarkamra álltam és megoldottam. És azóta nem javítottam a bemutatkozást, pótolni fogom igérem. Bocsi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook