Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétás nővérnek hol lehet tanulni? fórum

Diétás nővérnek hol lehet tanulni? (tudásbázis kérdés)


9. Bikinis (válaszként erre: 8. - Marjann)
2009. jún. 2. 11:53

Ebben igazat adok neked, mert én szakács voltam majd élelmezésvezetőnek tanultam, most helyetesként dolgozom és közben dietetikát tanulok.

Legkönnyebben mint szakács tudnék elhelyezkedni a 3 szakmából, most... de nem lehet sohasem tudni mi lesz ebben a világban.A meglátásom pedig az, hogy egyre több dietetikus kell majd, mert egyre több a táplálkozással összefüggő betegségek. A korházakban pedig az elsők közt van a dietetikus akit leépítenek, és nem sok orvos fogadja el kollégának a dietetikust, pedig nagyon sok mindent lehet megelőzni és gyógyítani az étkezések tudományos átalakításával.Én elfogult vagyok talán, de nagyon szeretem azt amit tanulok.

8. Marjann (válaszként erre: 5. - Claudie)
2009. jún. 2. 10:48
Ismerek olyat, aki itt végzett Pécsen. Nagyon panaszkodott, hogy nem lehet elhelyezkedni:(
7. Bikinis (válaszként erre: 2. - Andrea0223)
2009. jún. 2. 10:46

Szia!

Már nem diétás nővérnek hivják.

Én a Semmelweisen tanulok, 3 éves dietetikus hallgató vagyok esti/ részmunkaidősben.Bár sajnos családi okok miatt halasztanom kell egy évet, de februárban folytatom.Úgy tudom dietetikusokat még Pécsen tanítanak.Nálunk a tandíj 216000-Ft volt ebben a félévben.

Nappali ponthatárokról nem tudok , de az esti képzés az keresztféléves, februárban kezdődik és január 10-ig kell kb jelentkezni. Előny ha eü-s vagy.Ha kérdésed van és tudok válaszolni , szivesen segítek.

6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Claudie)
2009. máj. 31. 22:56

Igen, ott alacsonyabbak általában (én a Semmelweis Egyetem ponthatárait írtam).

Azt lenne érdemes megnézni, milyen tárgyak kellenek, és kiszámítani, hány pontja van.

2009. máj. 31. 22:32

Én most fogok továbbtanulni,én is dietetikus szakot jelöltem meg a PTE-n...

Tulajdonképeen igen,ez a diétás nővér modern változata és itt a pont határ meg tavaly 260 körül mozgott!

Szerintem,ha érdekel a téma,nézz utána mindenképp!

4. *Királylány* (válaszként erre: 3. - Pirosalma)
2009. máj. 31. 18:26
Köszi. A dietetikus is jó lenne. Utána nézek akkor.
2009. máj. 31. 16:47

Diétás nővér ma már nem létezik, legalábbis képzés nincs. A diétás nővérek a dietetikusok feladatait látták el.

Ha lehet is valaki ilyen manapság, akkor valószínűleg diplomás ápolónak kell lennie, és továbbképezheti magát erre a területre.


Ha meg nagyon érdekel a téma, akkor a 4 orvosegyetemen van dietetikusképzés (ápolás-betegellátás szak az Egészségtudományi Karon - ETK), ami 3 vagy 3,5 év, nem tudom pontosan. Itt tanulsz mindent, amit az orvoshallgatók (főként: anatómia, biokémia, élettan, kórélettan, belgyógyászat, gyógyszertan) is, de lényegesen kevesebbet; ezekhez jön hozzá a dietetika, élelmiszerismeret, élelmiszerkémia, effélék.


A ponthatár nem volt vészesen magas a 2008 szeptemberében induló képzésre, a nappali, álamilag finanszírozottra 307 pont, költségtérítésesre 302. Idén valószínűleg magasabbak lesznek, de nem valószínű, hogy nagyon sokkal (talán 10-20-szal, de ezt nehéz kiszámítani).

És hogy mely érettségi tárgyak kellenek, annak utána kellene járni. A biológiát és a kémiát tuti, hogy elfogadják (nem is árt, ha értesz ezekhez).

2009. máj. 31. 16:22
Egészségügyi főiskolán
2009. máj. 31. 16:19
Diétás nővérnek hol lehet tanulni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook