Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Orchidea gondozása 2. - Lepkeorchidea - Phalaenopsis fórum

Orchidea gondozása 2. - Lepkeorchidea - Phalaenopsis (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Orchidea gondozása 2. - Lepkeorchidea - Phalaenopsis

1 2 3 4
95. neotutam (válaszként erre: 94. - 'szti)
2015. okt. 29. 19:18
Szia! Köszi a tippet, írok az oldalukon, hátha sikerül valamit elérnem (bemenni nem tudok, messze lakom sajna)
94. 'szti (válaszként erre: 93. - Neotutam)
2015. okt. 29. 05:57

szia,

próbáld a füvészkertben Eszéki Esztert megkérdezni. ő tényleg profi, ért hozzá, szerintem fog segíteni.

2015. okt. 22. 14:46

Sziasztok!


Nem mindennapi kérdéssel és jelenséggel kapcsolatban kérném a véleményeteket, tanácsotokat orchidea szétszedés témájában. A kertészeti árudákban csodálkoztak és széttárták a karukat, hogy mi van ilyenkor, meg hogy ekkora növényt még nem láttak.


Itt vannak a képek, amikről beszélni fogok most. Eredeti méretben érdemes megnézni őket: [link]


Van egy anyanövényem 3 Keiki-vel, 1 műanyag cserében! :) Óriási, és hatalmas mennyiségű virágot hozott most tavasszal és nyáron, a keikik-kel együtt!!! Most viszont már ott tartok, hogy borul ki az egész és nem lehet halogatni tovább a szétszedést.


Nem is az új sarjak a kérdés igazából, hanem hogy mit kezdjek az anyanövénnyel? Ugyanis már 10 levélszint magasságú és továbbra is nő, mint a bolond, ráadásul elkezdte hozni az új virágszárat is!!! Az árudában megkérdeztem, nem lehetne-e az új gyökérkinövések alatt elvágni és a maradó részt elültetni, hogy kisebbé váljon (kb. 6 levélszint lenne így is), de azt mondták, ne tegyem, mert el fog pusztulni. A helyzetet bonyolítja, hogy az új gyökerek/léggyökerek is irdatlan hosszúak és egyenesek, így azt se tudom, hogyan lehetne belegyömöszölni egy új cserépbe. Totálisan tanácstalan vagyok.


Hasonló a helyzet egy szóló orchideámmal, ami szintén nagyon meg van nyúlva/nőve, azzal is kellene valamit kezdeni ez ügyben, ráadásul az alsó szárrészé nem stabil; ha a pálcát elvenném, el is törne a szára. És már ez is kezdi hozni az új virágszárat felül (orchidea_szóló_2 .jpg teljes nézetben látható). Nyáron bő 1 méter hosszú virágszárat hozott.

Akit érdekel, rakhatok majd fel képeket ezekről úgy, hogy virág van rajtuk.


Segítsetek kérlek, mit kezdjek ezekkel a növényekkel!!! Köszönöm!

92. júliusi (válaszként erre: 91. - 'szti)
2015. okt. 20. 08:22
Végül is csak átültettem orchideaföldbe,mert nem akartam kockáztatni.
91. 'szti (válaszként erre: 90. - Júliusi)
2015. okt. 20. 06:18
nagy túlélők, ebből is látszik
90. júliusi (válaszként erre: 87. - 'szti)
2015. okt. 19. 15:00

:)

Most én mentek,nem tudom helyrejön e.

Illetve kaptam egy olyat ami r ekvirágzás után rendes földbe ültettek.Már több hónapja, él, pedig elvileg csak orchideaföldben marad meg...

89. globus
2015. máj. 19. 17:36
Nekem több olyan van, ami tőből bokrosodik. Próbáltam már leválasztani, átültetni, de ezen nincs gyökér, mivel egy másik növény oldalából nőtt ki. Ilyen osztódással nincs esélye virágzásra, a tápanyagok bokrosodáshoz hasznosulnak. Az egész növény levélzete jóval világosabb, mint az egytövűeké, szerintem ez a jelenség valami korcsosulás lehet.
2015. máj. 19. 17:21

Szerintem sokan feladják, ha nem virágzik. Vagy mikor úgy látják, vége.

De ettől félek én is, kiteszem, és másnál új életre kel. Na nem. Akkor sem,ha nem tudnék róla. :D

87. 'szti
2015. máj. 19. 06:27
mentettemén már kukából is orchideát :-)
2015. máj. 18. 19:01
Meddig érdemes várni? Én sem látom esélyét az újjáéledéshez, de sajnálom kitenni.
85. 'szti
2015. máj. 18. 06:11
gyakorlatilag sikertelen, de csak akkor dobom ki, ha már minuszban van :-)
2015. máj. 16. 15:02

És hogy sikerül a művelet?

Ez szegény megadta magát, ma is leszedtem róla pár megpuhult gyökeret. Mostmár alig van rajta 1-2 darab, az is vizesedik. Nem tudom, mit kezdjek vele, már csak dühít, hogy nem tudtam megmenteni.

A másik elvirágzott, szerintem nem bírta a huzatot. Megkókadtak a virágai. Most vettem neki tápoldatot, és kicsit arrébb tettem. Remélem, nem pusztul el...

83. 'szti
2015. máj. 14. 06:13
én is aszalgatok egy ilyen szerencsétlent
2015. máj. 13. 19:11
köszönöm a tanácsokat. úgy tűnik, meghalt az egész növény. de azért még nem dobom ki, hátha meggondolja magát. :(
81. 'szti (válaszként erre: 80. - Gomboc7)
2015. máj. 13. 05:49
önmagában a levél szerintem nem hajt ki. a gyökér talán.
2015. máj. 12. 10:20
A gyökere szép zöld, a szárak ott maradtak a tőzegben. A leveleket próbáltam ezzel a vizes megoldással gyökerezésre bírni, de akkor kiveszem őket.
79. 'szti (válaszként erre: 78. - Gomboc7)
2015. máj. 12. 06:02
ez a tőrothadás. víz maradt a levélközben, az okozza. kevés remény van a megmaradásra, tartsd szárazon, de semmiképp ne vízben.
2015. máj. 9. 14:08

Sziasztok!


Hátha tud valaki segíteni, "szti, benned bízok a legjobban! :)

Az én orchideám szép, lassacskán kezd elvirágozni, néhány virágot már lecsippentettem.

Elhoztam a múltkor az öcsémnél lévő orchideát, egyszerre kaptuk, de az övé már lesárgult levelű volt, és megsajnáltam. Volt még 3 levele, ami szép zöld volt, de az összes virágot lehullajtotta. Ma sajnos leesett az összes zöld levele, ahogy kézbe vettem. Valamibe enyhén beleakadt, talán a függönybe. na de ahogy szétesett, akkor láttam, hogy a szára tulajdonképpen megrothadt, fekete és puha. Most levél nélkül vannak a gyökerek a tőzegben, nem tudom, várjak-e csodát. a megmaradt leveleket (2 van egyben még) most vízben áztatom, bízva a gyökérnövesztésben. vagy dobjam ki a bánatba az egészet? szeretném megmenteni valahogyan... :(

2015. márc. 25. 15:46
Bocsi, pont nem látszik az átlátszó cserepe... :)
2015. márc. 25. 14:56

Bocsánat, cserépben van. abban az átlátszó műanyag izében, amiben érkezett.

tegnap feltettem az ablakba, nyílik az egyik bimbója, talán nem érzi magát rosszul. :)

teszek fel képet azért.

köszönöm az eddigi segítséget! ha baj van, jelentkezek! :)

75. 'szti (válaszként erre: 74. - Gomboc7)
2015. márc. 25. 05:44
ööö. átlátszó vázában van? nem cserépben? esetleg képet tudnál róla feltenni? ez a váza dolog kicsit megzavart, mert a gyökereknek szellőzés kell és ha nem cserépben + kaspóban van, hanem csak a vázában, akkor ott gondok lesznek.
2015. márc. 24. 15:53

és elég annyi, hogy az átlátszó vázája alá teszek egy alátétet? az ablakban több virágom is van. konkrétan az ablak előtt, egy komódon.

bocsi a sok bugyuta kérdésemért. :)

73. 'szti (válaszként erre: 72. - Gomboc7)
2015. márc. 24. 05:38
én inkább az ablakba tenném
2015. márc. 23. 15:34

Ez a két tényező, hajjaj. :D

egy vízzel töltött hármas kaspóban van, nem ér a vízbe, párásítás miatt tettem így. így viszont nem fér az ablakba. kell ez a pára neki, vagy elég egy alátét?

világos szobában van, de talán az ablakban még több fényt kapna. nem süt rá a nap, északi szoba.

71. 'szti (válaszként erre: 70. - Gomboc7)
2015. márc. 23. 06:12
tedd fényre, ne öntözd túl és jóban lesztek :-)
2015. márc. 22. 19:22

Sziasztok!


Én ma kaptam meg életem első lepke orchideáját. Fogalmam sem volt, mihez kezdjek vele, és ezért is vagyok hálás a cikkírónak. :) Most már el tudok indulni, hála a hozzászólóknak is. Kibontom, megnézem, hogy áll. Remélem, sokáig fog boldogítani! :)

69. 'szti
2014. máj. 5. 06:17
ha eddig nem kapott az orchideás direkt napot, akkor okozhatja az a fehéredést
2014. máj. 3. 19:55

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. A májuskosaram kitettem az ablakomba, mint azt szokàs. Szóval még csak pár napos. Lepkeorchidea van benne, aminek a levelei már most elkezdtek fehèredni, sárgulni. Az ablakom déli fekvèsű, ez lenne a baj? Mit tegyek?

2013. ápr. 8. 08:56

Sziasztok!


Nekem is lepkeorchideáim vannak. Több-kevesebb sikerrel meg is maradnak. Van, amit már ki kellett dobnom, az a több.

Én az egyik webáruházban rendeltem átlátszó kapókat, és abba raktam a cserepet. Locsolni is tudom benne, és talán még szintetizálni is tud a növény. Ablak mellé, vagy világos helyre próbálom tenni, hetente locsolom, havonta egyszer-kétszer tápoldatozom.

Remélem, hogy én is tudtam segíteni, bár néha én sem tudom, mit tegyek velük.

2011. ápr. 15. 13:29

Köszi szépen!

Akkor még várunk,mert mindegyiknek csak 2 db 6 cm körüli gyökere van.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook