Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen férjezett nevet lehet választani manapság? fórum

Milyen férjezett nevet lehet választani manapság? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. máj. 28. 16:10
Én majd nem soká Tóthné Egyed Judit leszek remélem .....?
63. csutika100 (válaszként erre: 57. - Simple)
2009. jún. 14. 07:55
Az anyakönyvi hivatal autómatikusan bejegyzi az új nevedet házasságkötésnél, sőt leértesiti a többi hivatalt is. Neked csak annyi a dolgod, hogy elmész a hivatalokba és lecseréled az okmányokat az új névre. Ne felejtsétek ki a névváltozásnál ami a neveden szerepel mindenhol át kell iratni, Pl, bankok, autó, lakás földhívatalnál.
62. becseiagi (válaszként erre: 61. - Simple)
2009. jún. 14. 07:43

Ja, hogy ha házasságkötésről van szó, akkor az más. Olyankor kiadják az anyakönyvet ingyen, és csak az iratokat kell kicserérlni, de nekem, azok is ingyen voltak házasságkötés után.


Ha visszaszeretnéd venni a leánykori nevedet, vagy inkább szeretnél mosatntól pl. Yottané Molnár Mónika lenni, akkor 5000 Ft-os illetékbélyeget kell vinni az anyakönyvi hivatalba, mert ez a névváltoztatás a kényed-kedved miatt van. Kell még hozzá a személyid, meg a házassági anyakönyvikivonat. Ott beszedik ezeket, kinyomtatják az új házassági anyakönyvikivonatot, amin ugyanazok a nevek szerepelnek, csak a megjegyzéshez oda van írva, hogy ... naptól te a Yottané Molnár Mónika nevet használod. Visszaadja a személyidet, és ezekkel átballagsz az okmányirodába, ahol megmutatod az új házasságit, és ennek fejében megcsinálják az új személyidet, és lakcím kártyádat, amelyeknek a csekkjeit jobb ha előzőleg befizeted, mert úgy gyorsabb. SZEMÉLYI: 1500 FT, LAKCÍMKÁRTYA : 500 FT. JOGOSÍTVÁNY: (nekem még a régi fajta volt) 4000 FT. 2 héttel kb. később kiküldik postán az új személyidet, és akkor megcsináltathatod az új TAJ-kártyádat, illetve az új adókártyádat. No meg persze az új bankkártyát, meg stb...


Remélem tudtam valakinek segíteni, ha neked nem is. :)

61. simple (válaszként erre: 59. - Becseiagi)
2009. jún. 13. 20:47
Molnár Mónika voltam felvettem a férjem vezetéknevét így Yotta Mónika lettem. Tényleg le tudnád nekem írni hogy miért és mit kell intézni az anyakönyvi hivatalban,mert ilyenről még soha nem hallottam. Köszi
60. becseiagi (válaszként erre: 58. - Szimba)
2009. jún. 13. 15:58
Nem kellett fizetnem az anyakönyvi hivatalnál és az okmányirodában sem az új iratokért. Azt mondták, ilyenkor csak kiadják az új iratokat. Akkor kell fizetni, hogy ha mint most legutóbb én, csak úgy megváltoztatod a nevedet, vagy válás után vissza akarod kapni a leánykorit. Vagy ha megváltozik a címed, de ha az állandó lakóhelyed címe válzozik, akkor szintén nem kell fizetni.
59. becseiagi (válaszként erre: 57. - Simple)
2009. jún. 13. 15:55
Hűha, az nem semmi! ÉS leánykori nevet cseréltél le asszony névre?
58. szimba (válaszként erre: 38. - Becseiagi)
2009. jún. 9. 19:01
Nekem semmi nem volt ingyenes.
57. simple (válaszként erre: 56. - Becseiagi)
2009. jún. 9. 18:16
Az anyakönyvi hivatalban mit kell átiratni? Jézusom én ott nem is voltam,ezt nem is tudtam. Mióta férjhez mentem az összes iratomat lecseréltem már az új nevemre de arról senki nem mondott egy szót sem az anyakönyvi hivatalban is kéne valamit intézni. Leírnád ezt nekem? Köszönöm
56. becseiagi (válaszként erre: 54. - D4a2436008)
2009. jún. 7. 22:20
Mint ahogy én is! :D Ahogy alul már le is írtam!
55. mgagi
2009. jún. 7. 18:05
A férjem nagymamája is a néhai férje vezetéknevét és az ő keresztnevét használja.
54. d4a2436008 (válaszként erre: 53. - Becseiagi)
2009. jún. 7. 17:59
Igen, a ne toldalek, a mrs, de atoldalekot, csak M.o-on hasznaljak. Most mar sok fiatallal lehet talalkozni, aki a ferje csaladi nevet, es az o keresztnevet veszi fel.
2009. jún. 7. 11:39
A -né toldalék az nem a Mrs.?
52. petka (válaszként erre: 51. - D4a2436008)
2009. jún. 7. 11:33
Szia! Én is pont ugyanerre szoktam gondolni, ha valaki mondjuk X-né, ezt mi magyarok értjük, de hogy magyarázzák ezt el máshol a világon, és ők hogyan értik meg?
2009. jún. 7. 02:32
Csak Magyarorszagon divat, hogy x.y-ne neven szerepelnek, a nok. Nalunk volt kint a sogorom, es a felesege, es elmentunk, Mexikoba hajoutra, es a hajonal, az utlevel ellenorzeskor, nem ertettek, hogy mi az a ne toldalek, azt hittek, hogy testverek. En a ferjem csaladi nevet, es az en keresztnevemet viselem.
50. mgagi
2009. jún. 4. 12:25
Ez is igaz. Még beszélek a párommal is. Aztán majd meglátjuk.
49. becseiagi (válaszként erre: 48. - Mgagi)
2009. jún. 4. 11:57
Hááááát, az még 6 év. Ha 6 évig nem zavar a hosszú neved, akkor utána meg már miért zavarna?
48. mgagi
2009. jún. 4. 11:47
Gondolkoztam azon is hogy várok 2015-ig mert akkor jár le a szeméyim
47. becseiagi (válaszként erre: 45. - Mgagi)
2009. jún. 4. 11:32
Én is ezt tettem most! Bemész a Polgármesteri Hivatalba, az Anyakönyvi Hivatalba. Nekem 5000 Ft-os illetékbélyegett, a személyimet, a házassági anyakönyvi kivonatot kellett bevinnem. Ott megírják az új házassági anyakönyvi kivonatot, azzal kell átmenni az okmányirodába (, ha lehet a már befizetett személyi ig. csekkjével, ami 1500 Ft, és a befizetett lakcím kártya csekkjével, ami 500 Ft). Ott kiadják az új lakcímkártyát, és kapsz egy ideiglenes személyit, ami egy papír, 2 héten belül küldik ki az új személyit. Ha ezt már megkaptad, akkor TAJ kártya,és adókártya, ami 2000 Ft/db.
46. becseiagi (válaszként erre: 43. - Syria)
2009. jún. 4. 11:26
Sajnos nem ismered a hátteret, hogy miért döntöttem így, és itt nem is ecsetelném. A névváltoztatásról van itt szó, és leírtam az én változataimat.
45. mgagi (válaszként erre: 40. - Becseiagi)
2009. jún. 3. 19:15
Hogy lehet megváltoztatni A férjezett nevemet? Mennyit kell fizetni. Túl hosszúnak tartom a felvett nevem és szeretném csak a férjem vezetéknevét felvenni.
44. Yulcsy
2009. jún. 3. 18:14

Mi tegnap voltunk bejelentkezni a házasságkötéshez.Nekem is nagy dilemma volt, hogy melyiket válasszam.Nekem 2 lehetőség tetszett:

1. Megtartom a nevem, és akkor mentesülök minden macera alól.

2. Felveszem a férjem vezetéknevét+ a keresztnevem

Én a 2. lehetőséget választottam.Szépen hangzik, és igen én is láttam rajta, hogy nagyon örülne neki.Ha nem tudok vele megbarátkozni, akkor még mindig visszaváltoztathatom.....jó pénzért.

43. syria (válaszként erre: 38. - Becseiagi)
2009. jún. 3. 18:01
Azért az valahol nagyon szomorú, hogy egy gyerek ilyen formában is, időt, pénzt, energiát nem kímélve megtagadja a szüleit.
42. becseiagi (válaszként erre: 41. - Petka)
2009. jún. 2. 13:38
Én is büszkén hordom a nevét, és látom rajta, hogy ő is örül ennek. Így mindenki tudja, hogy csak az övé vagyok! :D
41. petka (válaszként erre: 38. - Becseiagi)
2009. jún. 2. 13:07
En is ugyanigy hasznalom, bar anyukamnak nem annyira tetszik, viszont en nagyon buszke vagyok ra, es ez is kifejezi az osszetartozasunkat. Es O is buszke arra hogy en csak az O nevet viselem, pedig valaszthattam volna a kotojeles format is, de lattam hogy ennek jobban orulne.
40. becseiagi (válaszként erre: 39. - 2df174aa9c)
2009. jún. 2. 13:00
Félreértés NE essék, előtte is viseltem a férjem enét, csak ...né leánykori név voltam, most meg CSAK a férjem vezeték neve, és keresztnevem. ÉN BÜSZKÉN VISELEM A FÉRJEM NEVÉT! Ezzel is jelezvén a Világ fele, hogy én hozzá tartozom!
39. 2df174aa9c (válaszként erre: 38. - Becseiagi)
2009. jún. 2. 12:18
Akkor nem a férjed, vagy magad miat vetted fel, hanem csak bosszúból dafke a szüleid miatt...
38. becseiagi (válaszként erre: 34. - Petka)
2009. jún. 2. 12:05

Igen, ha férjhez mész, akkor igazából minden ingyenes olyankor! Nekem is az volt, mikor először, meg másodjára férjhez mentem. :D


Most viszont csak úgy (, mert végérvényesen összevesztünk a szüleimmel) megváltoztattam a nevemet, hogy ne legyen benne a leánykori, így most a férjem vezeték neve és az én keresztnevem a nevem.

37. syria (válaszként erre: 26. - 416b7aa963)
2009. jún. 1. 13:25

Dehogynem!

Lehetsz

Xné dr. A B

dr. X B

dr. X-A B

dr. A-X B

dr. A B

X Yné dr.

X Yné dr. A B (Ez utóbbira szokták mondani: az utolsó meg becsukja az ajtót. Csak győzzed majd a hivatalos aláírásokat!)

2009. máj. 31. 12:29

Én úgy maradok, ahogy születtem. Se né, se testvér nem szeretnék lenni.

Én nem veszem fel a férjem nevét esküvő után, ez már eldöntött tény. Nem ezen múlik:))))

Nekem a nevem valahogy a saját identitásom. Ha átváltoztatom, az már nem is én vagyok...

Lehet, hogy nem értetek egyet, ez csak az én véleményem:)

2009. máj. 31. 12:27

Én is sokat gondolkoztam ezen, de még nem döntöttem. Persze, ez függ a leendő férj nevétől is. Hogy passzolna hozzá az enyém. Az biztos, hogy a saját nevemet nem hagynám el. Vagy X-né vagy X-A B lennék. Ha a jelenlegi párom lenne a férjem, akkor szerintem a második variációt használnám, bár mindkét esetben jól hangzik szerintem.


Nem is rossz ötlet a gyereknek két vezetéknevet adni. Csak számomra szokatlan, mert úgy természetes, hogy az apáét viszi tovább. Illetve kicsit szokatlan lenne, hogy X-A B-nek hívják majd. De nálunk is az egyetlen férfi, aki tovább adhatja a nevet, az a bátyám. Neki meg még nincs gyereke, és lehet, hogy lánykák lesznek csak. Nehogy mán' kihaljunk mi A-k. :)))

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook