Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisfiam 32 hónapos és nagyon rosszul beszél, keveri a betűket stb. Tudtok valamit tanácsolni, mert a logopédushoz még kicsi?! fórum

Kisfiam 32 hónapos és nagyon rosszul beszél, keveri a betűket stb. Tudtok valamit tanácsolni, mert a logopédushoz még kicsi?! (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 30. 17:39

jaj és eszembe jutott, miért kezdett el halandzsázni az enyém.

találkoztunk egy kislánnyal a játszótéren, a szülei azokat a halandzsaszavakat használták amit a kislány kitalált, azt mondták azért mert ha rendesen mondják hisztizik, és ők mesélték hogy a dadusoknak leírták ezeket a halandzsa szavakat hogy megértsék bent az óviba a kislányt-na a gyerekemnek tetszettek ezek az új szavak pár napig emlegette őket.ilyen is van.

2009. máj. 30. 17:38

Sziasztok!

Az én kisfiam már négy és fél éves, egy kicsit le van maradva a többiektől, beszéd terén is... azt mondták semmi gond, most még nem kell járnia logopédushoz.

Egy pár példa: :)

- pók helyett kóp

- gyümölcs helyett mümölcs

- zokni helyett tofi :D

- papucs helyett papus

- büdös helyett bübi

- láb helyett bál

és még sorolhatnám...

De megértjük, imádjuk, és nagyon okos. :)

2009. máj. 30. 17:33

Nálunk is hasonló zajlik, hangokat téveszt, pedig előtte helyesen mondta.Lehet csak túl gyorsan akarja

kimondani őket, meg folyton csak beszélne és beszélne.Az enyém néha direkt halandzsázik, pl. a homokozóba a kisebbekkel, de otthon is.és ha megkérdezem miért így beszél, rögtön rávágja hogy mert így akarja!

De már azt is észrevettem ha a mamáéknál hagyom pár napra, tisztábban beszél, gondolom ők nem értik az összes halandzsát és jobban figyel hogy hogy mondja.Ilyen hogy paprika-pakrika nálunk is van.meg kacibogár is volt.

2009. máj. 30. 17:10

Az ovis beíratkozásnál mondták hogy még kicsi hozzá. szinte egy szava sincs amit tisztán mondana ki. Peti-tepi, csoki-kocsi, katicabogár-kacigobár, bohoc-boboc, Pisti- sitti, bogár-gobár, stb stb... egyre többet akarna mondani, egyre több szot mond és alkot mondatokat, és egyre rosszabbul lehet érteni, eddig én csak-csak megértettem amit akar, ma már ott tartok hogy néha mondom neki hogy mutassa meg, hátha rájövök mit szeretne.

Lassan beszélek vele amugy, ha valamit rosszul mond akkor szótagolva mondom neki, de nem tudja szépen visszamondani, hanem ugyanolyan hibásan, nem érzi a különbségeket a betűk között, amit én mondok és amit ő mond.

Sokat szoktunk énekelni is, főleg mert nagyon szeret, de abból is pár szót ugy ahogy fel lehet ismerni a többit elhalandzsázza. Kicsit aggaszt a dolog, de lehet csak én vagyok ilyen túlreagálos szülő, csak hallom hogy más kisebb fiuk milyen szépen, tisztán beszélnek, ő meg nem :(

10. Roni24
2009. máj. 30. 16:47

Szia!


Írhatnál pár példát, hogy hogyan beszél a kisfiad, és mennyit! Mert egyátalán nem biztos, hogy rosszul beszél ám, csak még nem tökéletes! :)


2007 novemberében nyitottam itt egy "Babanyelv" című topikot! Akkor az én kisfiam 28 hónapos volt!

Ha gondolod, nézd meg, hogy ő milyen szavakat használt akkoriban, hátha megnyugszol kicsit! :))

9. SF
2009. máj. 30. 16:45

Felesleges a logopédus, hiszen még 3 éves sincs! Tanuljatok mondókákat, rövid versikéket, nyelvtörőket, utánozzatok hangokat, ettől fog fejlődni!


(Különben nem a betűket keveri, hanem a hangokat. A betűket ugyanis írjuk és olvassuk, de a hangokat mondjuk ki.)

2009. máj. 30. 16:40
Csak legyél türelmes.Az én fiam is nagyon sokára kezdett el beszélni,igaz ő mostanra már két nyelven beszél anyanyelvi szinten.De eleinte ha mondott is valamit azt rosszul,mára viszont már tisztán,érthetően beszél!!!Nekem a védőnő mondta,hogy volt olyan gyereke a körzetében,aki az óvodába menetelkor csak annyit tudott mondani,igen,nem.AZtán az óviban a gyerekek között megtanult folyékonyan és szépen beszélni pár hét alatt!Tehát nyugi!
2009. máj. 30. 15:35
A kisfiam 4 hónappal fiatalabb, néha én is aggódom emiatt, de aztán próbálom magam megnyugtatni, hogy eddig a legtöbb gyerek megtanult szépen beszélni, valóban csak türelem kérdése lesz ez is. Mindent tisztán mondunk neki, nem gügyörészünk sosem, szerintem csak némelyek gyerek lassabban fejlődik.
2009. máj. 30. 15:32

egyáltalán nem kicsi a logopédushoz!!


elmész a gyerekorvoshoz és megkérdezed mi a teendő - általában beutalják a neuropszichológushoz ... nem kell tőle félni, ez a folyamat - onnan elküldik hallás és gége vizsgálatra, hogy nem-e ez a probléma oka eredendően - majd jön a logopédus és van a pszichomotorikus mozgás is, ha esetleg visszamaradottabb úgy a mozgásban, mint kézügyességben is ...... rosszat nem fog tenni neki biztosan, legfeljebb megtudjátok, hogy teljesen egészséges a gyermek, ugyanilyen tüneteket produkálhat a gyermekkori cukorbetegség, vagy bármilyen alergia is ... rengeteg oka lehet ... sok szerencsét!

2009. máj. 30. 15:31

Szépen kell vele beszélni, helyesen kimondani előtte a szavakat nem utánozni a babaszavait.

Az én kisfiam 1-1,5 évesen kezdet el beszélni, tisztán érthetően.Most 3 éves, de néha úgy beszél mint egy baba-utánozza őket, vagy érthetetlen nyelven beszél és sokszor túl sokat akar egyszerre mondani és gyorsan.Szerintem ez még normális.

Óviba úgyis szólnak ha gond lenne vele.

2009. máj. 30. 15:29
miért kéne tisztán beszélnie? a gyerekek nem egységesen fejlődnek.mesélj neki sokat,énekelj,mindig ügyelj az artikulált beszédre és előbb utóbb majd szépen kitisztul az ami most még zavaros.
2009. máj. 30. 15:27
Milyen betűket kever?
2009. máj. 30. 15:27
Szerintem nem kicsi a logopédushoz.
2009. máj. 30. 15:25
Kisfiam 32 hónapos és nagyon rossul beszél, keveri a betűket stb. Tudtok valamit tanácsolni, mert a logopédushoz még kicsi?!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook