Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért van az, hogy ahogy nőnek a gyerekek, egyre inkább "visszafelé"fejlődnek? fórum

Miért van az, hogy ahogy nőnek a gyerekek, egyre inkább "visszafelé"fejlődnek? (beszélgetős fórum)


2011. máj. 14. 12:59
Mi is "gyerekek" vagyunk akárhány évesen is, tehát fejlődünk visszafelé...(?!)
11. hereng jozsef (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. jún. 19. 17:57
Én nagypapa vagyok nyolc unokám van.Én három gyermeket neveltem fel természetessen a feleségemmel eggyutt , de ezt hozzá kell tennem hogy én vittem a prímet a gyereknevelésbe. A fiam 42-éves kituno tanulo volt , a lányom 39-éves egy picivel volt gyengébb tanuló a fiamnál ,a kissebik lányom 37- éves az már kozepes tanuló volt . Ugye amikor megszuletett a fiam nagy elánnal fogtam hozzá a gyermek neveléshez úgy ahogy sikerult is ,9-hónapos volt elkezdett egyedul járni és kimondta az elso szót. de én minden este a pelenka segítségével futkároztam vele a lakásban . Ezt így csináltam mind a hárommal.És ugye ami az elsonél sikerul a második gyermeknél már nemvolt érvényes szóval mind a hárommal másképpen kellett bánnom mert más egyéniség kikell ismerni oket amire az ember már azt hiszi hogy jól kezdi nevelni oket akkorra már egykét évvel idosebbek már megint új módszrt kellett kitalálni és így egyszerre tanítjuk a gyereke és egyszerre tanuljuk a szuloi szerepet , sokszor elkondolkodtam hogy most ki csinál tobb hibát a gyerek aki tanul tolem vagy én aki tanítom oket .A szuloi szerep megtanulása és álandó fejlodése a gyerek a fejlodo világgal tartani a szintet nem olyan konnyu. és ugye a gyerek az ovodába vagy az iskolában találkozik egy kevésbé nevelt gyerekekkel és bizony hajlamos azt o is átvenni mert úgy érzi konnyebb egy neveletlen gyerek sorssa mint az ové akinek allandóan megkell felelni valakinek például a szuloknek.és nagyon nehéz tanácsot adni mert ahány gyerek annyi fajta természet . csak eggy vázlat létezik és azt megpróbálni betertani, vagy betertatni.És még eggy fontos dolgot kell aszulonek tudni , gyereket csak úgy lehet nevelni ha van turelem és akarat , mert gyereket minden pillanatban nevelni kell nem lehet neki azt mondani hogy haggyál békén ma nem nevellek nincs kedvem . és mindig a legjobb módszert kell alkalmazni és bizony sokszor hibássan dontunk mi szulok is .A végére még annyit hogy én a gyerekekkel elmentem sétálni nem kellett soha azt mondani hogy koszonjél a bácsinak vagy a néninek mert ha én koszontam akkor ok is természetessen koszontek. Az én anyósom nagyon szigorú asszony volt és volt 10- unokája de azt mondta hogy az én gyerekeim bármikor mehetnek hozzá nyaralni mertezekkel nagyon jól elvan látni hogy neveltek ez nagyon nagy szó volt és értékelés. ennyi.
10. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 3. - 6c5f346e46)
2009. jún. 8. 19:50

Naná, hogy elfogult. Meg aztán az idő is megszépíti az emlékeket :o))


Semmi baj vele, csak gondold végig, mennyivel másabb, lassabb volt akkor az élet. Őket már annyi inger éri, hogy nincs idejük ilyen lényegtelen dolgokkal foglalkozni :D

9. syria (válaszként erre: 8. - 01c8755c79)
2009. jún. 8. 19:45

Így igaz!

Nálunk pl. egyedül a fürdőszobában nincs soha kupi, mert csak ott tudtam megvalósítani, hogy elpakolok magam után tisztítószertől kezdve a tisztálkodó szereken keresztül, a levetett ruhákig mindent.

A konyhában csak addig ment, amíg ott nem hagytam magam után valamit. (Főzés közben ez ugyebár könnyen adódik.) Akkor már ők is ott hagytak valamit. Ha már van két el nem rakott dolog, a többi már csak úgy jön magától, és kész a rendetlenség.

A másik: szigorúan ragaszkodni kell ahhoz, hogy a táska lefekvés előtt be legyen pakolva, és az ajtóhoz készítve. Ha ezt nem szokja meg másodikos-harmadikos koráig, akkor 17 évesen is rendszeresen a sarokról fog visszafordulni valamiért, ha egyáltalán eszébe jut.

8. 01c8755c79 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. jún. 8. 11:42
... a megoldás, hogy példát mutatsz... és mondod rendszeresen, hogy moss kezet, moss fogat... stb. ha feláll az asztaltól Te mondod helyette, hogy "köszönöm szépen, nagyon finom volt" ... és mindjárt utána mondod, hogy "egészségedre kisfiam".... blabla... és ezt minden erélyes hang nélkül. Simán megszokja és megtanulja, legalábbis nálam a tapasztalat ezt mutatja.
7. 6c5f346e46 (válaszként erre: 6. - Syria)
2009. jún. 8. 11:29
:DDDDDDDDD
6. syria (válaszként erre: 4. - Anita.81)
2009. jún. 7. 16:08

Nyugi, csak kamaszodik.

Pár év múlva, ha az ellenkező neműhöz közeledik, ne félj, másfél órát fog készülődni és a felszerelése sem lesz hiányos!

5. 6c5f346e46 (válaszként erre: 4. - Anita.81)
2009. jún. 1. 16:32
de mi a megoldás???arra még nem jöttem ráááááááááá...:)
4. anita.81 (válaszként erre: 1. - 6c5f346e46)
2009. máj. 31. 09:52
Szia. Nálunk ugyanez a helyzet. Fiunk 11 éves, és nincs olyan nap, hogy ne kelljen rászólni. Fogmosás, öltözés, papucs, kézmosás, rendesen egyél, csukd be az ajtót stb... Negyedik éve jár iskolába, de a mai napig minden reggel (!) itthon felejti a táskáját! Az utcaajtóból jön vissza érte... Én sem tudom, miért van ez, sokszor nagyon idegesítő! Mondjuk azt nem hiszem, hogy "butul", inkább csak érdektelen a dolgokkal szemben.
3. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - C42aaaac41)
2009. máj. 30. 17:56

nem kell kérdezni,mondja ő azt magától is,ajjjaj...:DDD

mi hárman voltunk/vagyunk testvérek,és mi tündérek voltunk,állitólag...de lehet,hogy csak anyukám elfogultabb a kelleténél...

annak idején még más világ volt,nem engedhettünk meg magunknak ennyi visszapofázást és lazaságot,amit a mai gyerekek megengednek maguknak sokszor a szülők és idegen emberek felé,mert hamar leugrott apám derekáról a nadrágszij...

2009. máj. 30. 15:27
gyerek.tök normális,hogy a szabályokat megszegje,feszegesse a határait.kérdezd meg anyukádat,hogy Te hogyan is viselkedtél anno.azt hiszem ő is tudna mesélni,ha akarna!:DD
2009. máj. 30. 14:48

amikor megszületett a lányon,elhatároztam,hogy megtanitok neki mindent,hogy hol,hogy viselkedjen,ne rohangáljon ész nélkül,ha épp nem kell,hogy köszönjön,megköszönje,ha kap valamit...stb...

ez egészen addig működött is,ameddig be nem került az óvodába...onnantól kezdve,mintha kicserélték volna,nem fogadott szót,nem köszönt,eszetelen lett...stb

most iskolás már,és ahelyett,hoygy fejlődne előre felé,inkább "butul"úgy látom...

olyan alap dolgok nem mennek,hogyha leülsz az asztalhoz moss kezet,kösd fel a hajad,ülj rendessn,ne könyökölj,fogd az evőeszközt normálissan,ne csámcsogj,és mééééééég sorolhatnám,hogyha fürödni mész,vidd a törölközőt,kösd fel a hajad,ha kiszáltál törölközz meg,moss fogat ugye...mert az rendszeressen elmaradna,ha nem mondanám,aztán hogy öltözz már fel,ha nem rágom a szájába a dolgokat,akkor nem megy magától semmi,pedig mindig az önnálóságra neveltem....


miért van az,hogy visszafelé fejlődik???

mondtam neki,"kislányom,ha igy folytatod,vissza visz a gólya...."

de ugy látom nem csak nálunk van ez,másik anyukáktól is hallottam már,és higgyétek el,hogy nincs szervi baja...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook