Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Vélemények a diákhitelről... fórum

Vélemények a diákhitelről... (beszélgetős fórum)


2009. máj. 31. 12:08
Hát igen! De mi van akkor, ha a szülők nem olyan anyagi körülmények között élnek, hogy havonta tudjanak fizetni kb. 100 ezer forintot. (Albérlet, étkezés, jegyzetek, stb.) Akkor nincs más választás. Mo-on még mindig a legkedvezőbb hitelek egyike. Ha az egyetemista olyan pályát választ, amivel van esélye az elhelyezkedésre, akkor könnyebben vissza tuja majd fizetni, akár egyszerre is.
2009. máj. 31. 10:54

Sziasztok

Nem elrémisztésképpen, de ha végig gondoljátok, nem igazán éri meg.

Bár, tény, hogy a fősulis évek alatt jól jöhet, de később nem fogod díjazni, mikor 10 évig, vagy még hosszabb ideig fizetned kell.

Én akkor voltam harmad éves a fősulin, mikor bevezették. Igénybevettem. Elhelyezkedésem után folyamatosan fizettem, azt hiszem akkor még 3000 Ft-ot.

Majd 2 évre rá, visszafizettem egyben. Azt biztos nem vállalnám, hogy évekig kelljen fizetnem.

2009. máj. 30. 20:20

Amikor mi felvettük a Fidesz idején, akkor úgy szólt a szerződés, hogy csak akkor kell megkezdeni a törlesztést, ha végeztél és a szakmádban elhelyezkedtél, (vagy ha otthagytad a sulit).

Aztán jöttek a komcsik és egyoldalúan megváltoztatták a szerződést. Miszerint tök mindegy, hogy van-e munkád, a suli befejezése után rögtön meg kell kezdeni a visszafizetést.

Ráadásul a kamaton is jó nagyot emeltek. Rohadjanak meg!

2009. máj. 30. 17:59
ha nem változtatnak a visszafizetés feltételein (én már bármit el tudok képzelni), akkor hihetetlenül kedvező.
2009. máj. 30. 17:39
Hát ha nagyon muszály...De reménykedem hogy nem kell majd ilyesmibe belemennem. Az ember ha teheti mindenféle hitlet, kölcsönt kerüljön el, mert soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a jövő... :(
2009. máj. 30. 17:28

Nekem most jól jön.

És nagyon kevés lesz havonta a törlesztőrészlete.

2009. máj. 30. 16:18
hitel!ezt is vissza kell fizetni!
2009. máj. 30. 14:43
Mi a véleményed a diákhitelről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook