Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit hallottatok a sólámpa jótékony hatásairól az asztmára? fórum

Mit hallottatok a sólámpa jótékony hatásairól az asztmára? (tudásbázis kérdés)


2011. márc. 4. 23:49
Egy kisméretű sólámpa tényleg nem fogja enyhíteni az légúti problémák , asztma tüneteit, de az elekroszmogot már képes az is kiszűrni. A kislányom bronchitis-es nekünk egy kristálysó ionizátor segített igazán . Azóta nem fulladt egyáltalán.
2011. jan. 17. 08:53
Az én kisfiam is asztmás. Mi is vettünk a szobájába egy sólámpát, ami éjjel-nappal be van kapcsolva. Sőt még egy mécseslámpát is meg szoktam gyújtani. Szóval semmit nem használ. Ártani biztos nem árt, de használni sem. Azóta már többször befulladt és kórházban is voltunk.
2010. szept. 21. 14:56
A sólámpa édeskevés egy asztmásnak. Sóbarlang..az ér vmit.
2009. nov. 17. 14:41

Hogy a sólámpának vannak-e jótékony hatásai, azt nem tudom. Ill. nálam nem vált be, pedig van kettő is. De a sós levegő belégzésének biztos! Én gyerekkoromban voltam asztmás, és "kinőttem"..ill. tünetmntes voltam kb. 25 évig. A munkahelyem kapcsán ismét kiújúlt, újra szteroid...stb.


Közben elköltöztünk Horvátorszába a csodálatos Losinj szigetre (nem az asztmám miatt, de jól kijött). Ez a sziget a kiváló mikroklímájáról híres, sok asztmás jár ide regenerálódni, itt szeretnénk apartmant nyitni, ha összejön....


Kiköltözés után pár nappal már nem is volt szükségem a gyógyszereimre. Ez a párás sós Adriai levegő csodát tesz :-)


Amúgy a sópipa is sokat szokott használni asztmásoknak.


Gabi

19. 5b8080ba35 (válaszként erre: 18. - Bogi94)
2009. nov. 17. 14:33

Ha megnyalod, és sós az íze, akkor valószínűleg az.....


Bár az áruházban elég hülyén mutatna....:-) :-)


Gabi

18. Bogi94
2008. aug. 1. 15:07
Honnan lehet tudni ,hogy igazi e a sólámpa vagy nem??
17. dus (válaszként erre: 16. - Dus)
2007. okt. 27. 13:22
Jaa, és elektromos van, mi nem gyertyázunk, mert a 6 éves fiam imád tüzeskedni és balesetveszélyesnek tartjuk a gyertyát!
16. dus
2007. okt. 27. 13:21

Nálunk a gyerekek szobájában van, éjjel-nappal világít! A gyerekeket nem zavarja, jól bevált "éjjeli fény" gyanánt is! A nagyobbik fiamnak hörgő szűkülete van és asztmahajlama, így néhány "befulladás" után vettük meg és azóta semmi gond nem volt! Nem tudom egy asztmásnak mennyire javít az állapotán.

Rosszat nem teszel vele, ha veszel egyet!

15. zezsua
2007. okt. 27. 08:34
Nálunk mindig be van kapcsolva az elektromos.A nappaliban van senkit nem zavar,de amikor kialszik az égő már hiányzik a fénye:összegezve nem tudom használ-e de nekünk kell!!!
14. Poppy
2007. okt. 18. 16:48
Sziasztok! Tudja valaki, hogy mennyi ideig lehet használni egyhúzamban a sólámpát? Melyik a jobb, a gyertyás, vagy az elektromos? Köszi.
13. Teráz
2007. szept. 7. 21:24

Az ember már régóta ismeri a só gyógyító erejét, tisztító és semlegesítő tulajdonságait.

Sólámpák és sógyertyák használatával lakásunkban, irodánkban tapasztalhatjuk az ásvány jótékony hatását. Közérzetünk nagymértékben függ a belélegzett levegőtől. A levegő pozitív és negatív töltésű részecskéket tartalmaz, ezek aránya befolyásolja egészségünket, hangulatunkat. Sajnos a lakásunkban, munkahelyünkön használt berendezések (TV, számítógép, légkondicionáló stb) vagy a dohányzás felborítják a természetes egyensúlyt.

A levegő túl magas pozitív ion tartalma rossz közérzetet, fizikai, pszichés gyengeséget, álmatlanságot okozhat, előidézheti az immunrendszer gyengülését.

A sólámpák és mécses tartók tökéletes forrásai az egészség számára nélkülözhetetlen negatív ionoknak. A lámpában lévő izzó illetve mécses felmelegíti a sótömböt, így az negatív ionokat bocsát ki, visszaállítva ezzel a levegőben az ionok egyensúlyát. A lakás/iroda mikroklímáját jelentősen javítja, biztosítja a könnyebb és egészségesebb légzést.

A lámpák sajátos fénye kellemes, nyugodt légkört biztosít.

Ma már közismert tény, hogy a helyesen megválasztott színek, a színterápia, pozitívan hatnak közérzetünkre. Azt viszont talán kevesen tudják, hogy a színek nem csak a szemen keresztül jutnak a szervezetbe, hanem a bőrön majd a meridiánokon keresztül eljutnak az agy központi rendszerébe, ahol pozitívan befolyásolják az anyagcsere háztartást szabályozó folyamatokat. Valamint a bőrön át eljutnak a sejtekig, ahol elősegítik a regenerációs folyamatokat.

2007. febr. 17. 14:37
Aszma,légúti megbetegedések,hörhurut.Nekem még nincs,de van a környéken egy termál fürdő,és ott van sóbarlang,és oda szoktam járni.
11. Menyó (válaszként erre: 10. - Jeannie)
2007. febr. 9. 13:37
Én nem tapasztalom hogy fogyna, vagyis hogy csökkenne a mérete, bár szó mi szó nem szoktam méregetni. :) Mindenesetre látványos változáson nem ment keresztül pedig már évek óta megvan.
2007. febr. 5. 23:56
Es a so, marmint a lampa akkor idovel elfogy?
2007. jan. 16. 10:44

Nekem is van, használom és remélem valamire jó is:)


A sólámpa három színben kapható:


vörös:


Élénkítő, serkentő hatású. Gyógyítólag hat a vérkeringési zavarokra, alacsony vérnyomásra, serkenti a gyengén működő szerveket. Életerő-, energiaadó, aktiváló.


narancs:


Nyugtató hatású. Gyógyítólag hat a klimaxos panaszokra, asztmára, reumára, köhögésre, hörghurutra. Csökkenti az anyagcsere zavarait. Általános egészség javító. Jó hatású megfázás, álmosság, fáradtság ellen. Feltölti az ember energiamezőit, melegít, felvidít, erősít, fokozza a munkaerőt, növeli az immunitást. Sikeresen alkalmazható depresszió esetén, visszahozza az életkedvet. Elősegíti a koncentrálást.


fehér:


Növeli a koncentrációképességet. A fehér valamennyi szín együttese. Mindenre alkalmazható, feltölti a csakrákat, védelmezi az összes testrészt. Méregtelenít.

2007. jan. 16. 10:05
Egy nagy bajom van vele. Égőt akartam cserélni benne egyik kezemben a sókristályrész a másikkal meg húzom kifelé belőle a műanyag részt. A másodperc törtrésze alatt kivágódott belőle és a rugós tartója ahogy visszacsapott apró darabokra törte szét az izzót! Végülis sikeresen kicseréltem, de azt hiszem legközelebb ha sor kerül rá óvatosabban fogok nekikezdeni.
2007. jan. 16. 09:58
Én is nagyon szeretem a sólámpát. Gyöngyösön egy boltban arról próbáltak meggyőzni, hogy nem mindegy milyen sólámpát veszek. Állítólag az olcsók csak utánzatok és tulajdonképpen nem is használnak semmit, míg ami náluk van az jó. Nem volt egy ökör ára, de mégis kicsit drágább volt, ja és a színük is másabb. Adott mellé egy tájékoztatót amelyben le van írva, hogy melyik szín mire jó. Láttam ott egy majdnem méteres lámpát, csodaszép volt.
2007. jan. 15. 12:20
Tegnap vettem egy sólámpát. Adjatok valami tanácsot, meddig kell bekapcsolva hagyni egy nap?
5. gkreka (válaszként erre: 6. - Juniperus)
2006. dec. 31. 12:44
kérlek nekem is küldjed el a sólámpa fellelhetőségét
2006. dec. 30. 22:59
Nekem is van sólámpa.Akkor szoktuk használni mikor a gyerekek köhögnek.Én azt hallottam,hogy akkor is hatásos,hogyha nincs bekapcsolva,mert a só kristályok így is párolognak.Most is a gyerekszobában van a polcon.Tényleg,nem tudja valaki,hogy hol lehet bele venni olyan kicsi égőt mert a múltkor kiégett és sehol nem kapok bele égőt.Az,hogy mennyire hatásos nem tudom így megítélni.Ártani biztos nem árt.Ha nem is használ de azért dekoratív és díszíti a szobát.
3. kft
2006. dec. 30. 20:40
14 éve szed gyógyszert. 2 hónapja használja , eddig oké. köszi a hozzászólást. még várok ilyeneket.Buék!
2. kft
2006. dec. 30. 16:08
mit hallottatok a sólámpa jótékony hatásairól? sürgős!!!!!
1. kft
2006. dec. 30. 16:07
asztma

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook