Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Németországban dolgozni vállalkozóként legálisan, de hogyan? Bejelentés, adózás? fórum

Németországban dolgozni vállalkozóként legálisan, de hogyan? Bejelentés, adózás? (tudásbázis kérdés)

2009. máj. 29. 11:12

A pflegedienstosok azok, akik a német betegápolók, akik jönnek az idős emberekhez pelenkázni, kötözni, fürdetni, meg ilyenek.

A férjem felvonószerelő volt. Egyébként tetőfedő a szakmája, most pedig árnyékolástechnikával foglalkozik, de autót is tud szerelni, és villanyszerelőként is dolgozott már. Szóval "ezermester"! Kinnt nagyon meg voltak elégedve a munkájával, csak sajna megszűnt közbe a cég, akiknek dolgoztak. Meg most már itt a gyerek is és nem szerettem volna már kiengedni. De tul.képpen mind velemehetnénk. Hát nem tudom... elgondolkodtató. Csak szerintem anyósomék miatt most már itthon maradunk, mert a férjem nem fogja itthagyni őket szerintem.

2009. máj. 29. 10:51

Mit értesz Pflegedienst-en?

Mit dolgozott kint a férjed?

Mi valamivel több, mint másfél éve vagyunk kint, de még maradunk. :o)

Nekem is ez a nehéz, hogy itt nem nagyon van barátom. Egy magyar barátnőm van, vele a wiwen találtunk egymásra. De ez nem az igazi, otthon jóval több van, és hiányzik.

Most mondjuk járok némettanfolyamra, ott legalább emberek közt vagyok.

Nem könnyű ez a része.

De azért úgy gondolom, még mindig jobb itt, mint otthon mostanság.

Szerintem, ha meg tudjátok tenni, hogy kiköltöztök, akkor hajrá!

Ez 1000 km Budapesttől.

2009. máj. 29. 10:15

Igen, köszi, a hausengelt én is olvastam. Szerintem is korrekt lehet. Ha jól értelemeztem, tul.képpen ők foglalkoztatják a pflegedienst-osokat is. Úgyhogy az biztos korrekt.

Megnéztem az adataidat, látom kinnt élsz. Én is laktam kinnt másfél évig a férjemmel, mert ő is kinnt kapott melót. Mi Kölntől nem messze laktunk Brüggenbe. Nagyon jó volt! Csak nehezen tudtam barátokat szerezni, igazából nem is volt. Te hogy vagy ezzel?

Egyébként megfordult már a fejünkbe, hogy családostul kihúzunk, mert ez a magyarországi helyzet nagyon durva!

Ahol te vagy, az milyen messze van?

13. Napra_forgó (válaszként erre: 12. - Töttike)
2009. máj. 29. 10:10

Na, az jó. :o)

Bevallom, a vállalkozási szabályokkal nem vagyok tisztában.

Az adózást nem tudom, mert a párom rendes német cégnél dolgozik, tehát máshogy van.

De arra mindenképp figyelni kell, hogy az éves adóbevallást oda kell beadni, amelyik országban többet volt adott évben.

De én azért tartok attól, hogy egy idős házaspár/ember nem fog ilyet megtenni. Nem tudom, neki mennyire érné meg...

Max, ha ismerős.

A lakcímet mindenképp be kell jelenteni, de az nem áll semmiből, csak be kell menni az Ordnungsamt-ba.

Esetleg itt tudsz nézelődni: [link]

Ez amennyire tudom, korrekt. Én nem dolgoztam velük, csak egy ismerősöm, de ő nem mérvadó, mert nagyon problémás.

De azt hiszem (most nem olvastam el), hogy ők nem kérnek közvetítői díjat. Esetleg egy telefont/e-mailt megér. Mondjuk ez messze van Magyarországtól.

2009. máj. 29. 10:00

Tud, anyanyelvi színten beszél németül. ("Sváb")

Közvetítőt azért nem szeretne, mert az is leveszi a hasznát. Egyébként meg a legtöbb közvetítő feketén csinálja.

Ha a munkaügyin keresztül megy, akkor is kinnt adózik, ugye?

Tul. képpen az is cél lenne, hogy esetleg később kinntről valami járandóságot kapjon nyugdíjas éveire.

De itt a munkaügyin keresztül csak max. 3 évig engedik, azután meg nem jár semmi, ha jól tudom.

Öt évig ha kinnt dolgozik, akkor már úgy tudom jogosult lesz rá.

Az egyik weboldalon azt olvastam, hogy be kell jelenteni a lakhelyet az néni/bácsi címére és ki kell váltani az ipart. És a néni/bácsitól megbízást kell kérni. Aztán számlát kell kiállítani. És adókártya is kell.

2009. máj. 29. 09:54

Szerintem a munkaügyin keresztül is egyszerűbb úgy, ha van már ajánlata.

Máshogy nem biztos, hogy túl segítőkészek. Meg szerintem igazán csak Pesten vannak képben, hogy hogy műkszik.

10. Napra_forgó (válaszként erre: 9. - Töttike)
2009. máj. 29. 09:53

Elvileg lehet... Tud németül rendesen?

Miért nem néztek közvetítőt esetleg?

Nem egyszerűbb?

9. Töttike (válaszként erre: 7. - Napra_forgó)
2009. máj. 29. 09:48

Na, az jó, mert anyukám munkanélkülin van jelenleg. Szóval akkor a munkaügyin keresztül is lehet menni ha jól értelmezem.

Nagyon kösz a segítséget!

2009. máj. 29. 09:46

Köszi a linket, erre eddig még nem találtam rá, több helyen szimatoltam már, de ezt még nem láttam!

Anyukám szeretne kimenni... minél közelebb, annál jobb.

Köszi! Pussz!

2009. máj. 29. 09:46

[link]


Háztartási kisegítő (Haushaltshilfen) személyzet, gondozásra szoruló személyek háztartásában. A munkavállalót ebben az esetben is saját hazájának munkaügyi hivatala közvetíti. A foglalkoztatás teljes munkaidőben történik. A maximális foglalkoztatási idő három év. Az ápolási munka (alapápolás) szakértelmet nem, de legalább jó társalgási szintű német nyelvtudást igényel. A munkára minden olyan magyar állampolgár jelentkezhet, aki betöltötte a 18. életévét és német nyelvtudással rendelkezik.

2009. máj. 29. 09:44

Itt meg tudod nézni elvileg. :o)


Egyébként, ha nem titok, hova és hogyan készülsz kimenni?

2009. máj. 29. 09:43
2009. máj. 29. 09:43

Köszi! És akkor az hogy múködik?

Megírnád?

Üdv!

2009. máj. 29. 09:41

Szia!

Amennyire tudom, elvileg a család simán bejelenthet, nem kell hozzá vállalkozói.

2009. máj. 29. 09:40

Arra lennék kíváncsi, hogy ha házvezetőnőként, betegápolóként szeretnék kinnt dolgozni, akkor ezt hogy tudom legálisan tenni? Kell e hozzá mindenképpen ezirányú végzettség?

Nem közvetítőn keresztül szeretnék kimenni, hanem saját magam szeretném intézni a papírokat.

Dolgozik e így valaki kinnt és tud e nekem ebben segíteni?

Köszi!

2009. máj. 29. 09:33
Németországban dolgozni vállalkozóként legálisan, de hogyan? Bejelentés, adózás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook