Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos a kisfiam, császárral született. Tervezzük a következőt, de bizonytalan vagyok. Nem nehéz ellátni két pici gyereket? fórum

10 hónapos a kisfiam, császárral született. Tervezzük a következőt, de bizonytalan vagyok. Nem nehéz ellátni két pici gyereket? (beszélgetős fórum)


1 2
41. a0a616e0dc (válaszként erre: 1. - 3da688d0af)
2009. okt. 24. 15:39

szerintem ember függő.


én nem merném bevállalni. a sajátjaim között jó sok éva van (15, 11, 5 évesek) és én így éreztem gömbölyűnek a dolgot :)

40. 3da688d0af (válaszként erre: 39. - Halimo)
2009. jún. 3. 17:04

Köszi a bátorítást. Azért azt gondolom szerencsés vagy, hogy ilyen ügyesek a gyerekek, meg persze a nevelés is biztosan számít.


Én is megnéztem a képeidet, micsoda göndör fürtök!:)

Nagyon cukik együtt a gyerkőcök.

39. halimo
2009. jún. 3. 15:23

Drága dbetti!


Szerintem a szobatisztaságra megérik a gyerkőc függetlenül attól,hogy születik-e akkor tesója vagy nem.Nálunk tavaly nyáron lett Emma szobatiszta,még igencsak pocakos voltam.Testvérke születése után előfordult 1x,hogy éjszaka bepisilt,de bölcs védőnőnk szerint Emmácskám így dolgozta fel a változást és tényleg csak egyszer fordult elő!

Utána még egy párszor előfordult,hogy a pici ellátása miatt későn értem a bilihez és a fent ragadt nadrág miatt történt baleset de nem csináltunk belőle nagy gondot.Mára már ilyen gondunk nincsen.


Amúgy láttam a képeiteket és nagyon cukik vagytok :-)

2009. jún. 3. 14:58

Kedves halimo!


Anyósom ma azzal riogatott, hogy a nagyobbik pont szobatiszta lenne, de lehet a pici miatt nem fog menni a bilire szoktatás. Nálatok ez hogy volt?

Írj valami biztatót kérlek!

37. 3da688d0af (válaszként erre: 36. - Halimo)
2009. jún. 2. 18:05

Szia!


Mindig olyan jókat, megnyugtatókat tudsz írni.:)

Nehéz elképzelni a két kis gyereket egyszerre, de hát az elsőt is nehéz volt (hasfájós kisfiam széttörte az idilli képet:) és túléltem:)

A gyerekeket ellátom, de a háztartás vezetése az, ami szerintem egy jó fél évig nem nagyon fog működni...legalábbis úgy, ahogy szeretném.

36. halimo (válaszként erre: 35. - 3da688d0af)
2009. jún. 2. 14:58

Hello!


Mi nem adtuk bölcsibe Emmát, így is tökéletesen el tudtam látni a picit és így hamar kialakult a közös napirendünk!

Én pocakosan költöztem és szerencsére semmilyen probléma nem volt pedig nem volt egy sétagalopp a költözés!

35. 3da688d0af (válaszként erre: 34. - Pothmari)
2009. jún. 2. 14:30

Szia!


Tényleg sok mindent figyelembe kell venni...

Mi is elgondolkoztunk rajta apával mi is lenne jó, mert a kisfiam nagyon sok figyelmet igényel és lehet bölcsibe kéne adnom, hogy a picit el tudjam mellette látni.

Mindenesetre 3 hónapra jegeltük a témát, mert úgy néz ki költözünk és nem akarnék vetélést vagy más problémát.

Azért a két évet nagyjából mi is tartani szeretnénk:)

2009. jún. 2. 14:25

Köztem és a nővérem között 5 év korkülönbség van. És nagyon jókat játszottunk együtt és nagyon sokat tanultam tőle. Ezt csak azért írom, hogy ne aggódj, ha esetleg nem jön olyan gyorsan a második baba, nem tudom mitől függ, hogy a tesók megértik-e egymást, mi nagyon jóban voltunk.


Nekem két éves a lányom és most várom a tesóját. Örülök neki, hogy már szobatiszta, és sok mindenben önálló, ez nagy segítség lesz, ha megszületik a Picur. Mivel ő nagyon anyás volt és mindig mindent tudni akar, nekem így volt jó, hogy mostanáig meg tudtam neki adni a maximális figyelmet. De minden gyerek más.

33. 3da688d0af (válaszként erre: 15. - Feher tulipan)
2009. máj. 29. 15:21

Szia!


Úgy látom nem sikerült a válaszom délelőtt.


A nagyobb hogy viselte az elején? Megértik egyáltalán ilyenkor a gyerekek, hogy mit jelent a testvér?

32. halimo (válaszként erre: 31. - 3da688d0af)
2009. máj. 29. 14:12
Szerintem is fontos,hogy legyen testvére az embernek!Nekem is öcsém van.A férjemnek 4 testvére van.Valószínűnek tartom,hogy lesz még gyerkőcünk legalábbis 1 biztosan!
31. 3da688d0af (válaszként erre: 29. - Halimo)
2009. máj. 29. 12:17
Olyan jó ilyeneket olvasni...tényleg nagy boldogság lehet két gyerek. Persze most is boldog vagyok, de szerintem fontos a testvér. Öcsémmel most már nagyon közel állunk egymáshoz és örülök, hogy van.:)
30. 3da688d0af (válaszként erre: 28. - 8ad619bba2)
2009. máj. 29. 12:15

Jó lenne megtudni milyen a normál szülés, köszi a biztatást.

Igazából az a kérdés nálunk, hogy 1,5 vagy 2 év legyen köztük, mert ennél többet nem szeretnénk.

Tesóm 3,5 évvel fiatalabb és mi már nem nagyon tudtunk együtt játszani. Szerencsére Ő eléggé önálló gyerek volt:)

Persze biztos sok függ a neveléstől és a gyerekektől is.

29. halimo
2009. máj. 29. 10:37

Egy szobában alszanak már az első naptól.Gondoltuk megpróbáljuk egyből együtt és ha nem jött volna be akkor kihoztuk volna a picit hozzánk,de mivel nem zavarták egymást így nem kellett.Emma tudott aludni mikor még éjszaka is kelt a pici,nem kelt fel a sírásra.Most együtt alszanak délután is,és persze egész éjszaka is :-)

Hallom a bébiőrön keresztül mikor Emma még énekel egy kicsit Annának vagy ha Anna nyöszörög kicsit akkor nyugtatja vagy rendre inti,hogy "csend legyen"tessék aludni"

Ilyenkor nagyokat mosolygok és hálát adok,hogy itt vannak nekem.

28. 8ad619bba2 (válaszként erre: 5. - 3da688d0af)
2009. máj. 29. 10:33

Szia!

Az én gyerkőceim közt 4,5 év van. A nagy 7,5 a kicsi 3,5 évesek. Ez nekem így jó volt. A nagy már önálló volt. Bizony most már eljátszanak egymással, mert a nagy is játékos még, és fiúk mind ketten.

Biztos nagyon nehéz, gondolt át. Attól is függ, te milyen tipusú vagy. Én biztos nem bírtam volna segítség nélkül. A császár nem biztos, sogórnőm az elsőt szülte császárral, a másodikat simán. 2 év vagy a két gyermek között.

27. 3da688d0af (válaszként erre: 26. - Halimo)
2009. máj. 29. 10:03
Tényleg, nálad egy szobában vannak a gyerekek? Én ezen is gondolkozom. Persze az elején velünk lenne, de max. 2 hónapig.
26. halimo
2009. máj. 29. 08:31
Megyek mert felkeltek,majd jövök még!
25. halimo (válaszként erre: 24. - 3da688d0af)
2009. máj. 29. 08:30

Hát igen ez fontos szempont!

Orvosa válogatja!

24. 3da688d0af (válaszként erre: 23. - Halimo)
2009. máj. 29. 08:14

Hú, én Dunakeszin lakom...

Azért jó tudni, hogy nem minden orvos gondolkozik automatikus császárban.


És így legalább megmaradt az esélyed, hogy a következőt is normál módon szülhesd meg, ami azért nem mindegy.

23. halimo
2009. máj. 29. 08:11

Én Nyíregyházán szültem és nagyon örülök,hogy a dokimmal úgy döntöttünk,hogy simán próbálkozunk.Választhattam volna a császárt,de egyszer elég volt belőle.

A hegről csak annyit,hogy van hogy egy vastagnak tűnő heg nem bírja,míg egy elvékonyodott meg igen!

Hegvastagságomról nem is beszéltünk a terhességem alatt.Még szerencse,mert ha beszéltünk volna róla minden alkalommal,biztos jobban féltem volna.

22. 3da688d0af (válaszként erre: 21. - Halimo)
2009. máj. 29. 08:06

Köszi:)


Te hol szültél, hogy a másodikkal nem császároztak?

Tudom, hogy függ a régi heg vastagságától, de sok helyen inkább vágnak, mint kockázatot vállalnának.:(

21. halimo
2009. máj. 29. 08:01

Hajrá lányok!!! :-)))

A férjecském még szeretne egy fiút is hmmm... :-)

2009. máj. 29. 07:57
Én is, én is!!!!
19. 3da688d0af (válaszként erre: 18. - Halimo)
2009. máj. 29. 07:55
Jaj, de cukik lehetnek! Azonnal teherbe akarok esni!:)))
18. halimo
2009. máj. 29. 07:51

Szia!


Az elején volt természetesen,de teljesen a normális féltékenység határán belül.Emma Bubi nagyon jó testvér,mostanra már nagyon félti a húgicáját.Még együtt nem tudnak játszani mert Anna Baba még csak 7 hónapos,de nagyon jól elvannak egymás mellett.Anna Emma minden egyes mozdulatát követi és hangosan kacag mikor Emma produkálja magát.

17. 3da688d0af (válaszként erre: 16. - Halimo)
2009. máj. 29. 07:45

Szia!


Nem volt testvérféltékenység? Együtt tudnak játszani?

16. halimo
2009. máj. 29. 07:42

Sziasztok!


Nekem a gyerkőceim között 2 és fél év korkülönbség van!Az első lánykámat én is császárral szültem,de a másodikat már simán és ez nagyon jó volt.

Hihetetlen szerencsém van velük mert mindketten jó alvók és nem olt hasfájós egyik sem.

2 gyerkőc már nagyobb felelősség,több munka,de én imádom.

Az első időszak volt kicsit nehezebb mikor hazajöttünk a kórházból.Össze kellett szoknunk,kialakulni a napirendnek,de mára már rutinosan mennek a dolgok:-),már amikor nem :-).

2009. máj. 29. 07:38

Szia!

Nalunk is 1,5 ev van a gyerekek kzoott(3,5 es 2 evesek),nagyon nehez volt az elejen(most sem konnyu),nagyon stresszes volt az egesz,de en orulok,hogy igy tortent,mert sok mindenben meglatszik hogy van testveruk!En mar nem tudnam elkepzelni,hogy csak az egyik legyen.Persze sokkal egyszerubb lenne ha csak egy volna,de igy viszont sokkal szebb es jobb.Igaz,nalunk vegig volt segitseg,meg ugyis megviselt idegileg.De kialakul minden es a gyerekleknek termeszetesen igy a jobb.

Sok sikert kivanok nektek es turelmet!:)

14. 3da688d0af (válaszként erre: 12. - Ágota 77)
2009. máj. 29. 07:30
Hát, igen. Tudom, hogy nekem nehéz lesz az elején, de a későbbi (remélem így lesz) jobb testvéri viszony miatt szeretném a kis korkülönbséget, nem magam miatt.
13. 3da688d0af (válaszként erre: 10. - Bbeus73)
2009. máj. 29. 07:29
Nekünk 2 év próbálkozás után, de még éppen a meddőségi központ előtt, sikerült a kisfiam. Ezért én se vagyok benne biztos, hogy egyből összejön a következő. Szerintem próbálkozunk mi is, aztán jön, ha akar.:)
2009. máj. 29. 07:25
Valóban nehéz a két picivel, de a rutin már sokat segít. Nem kell annyit aggódni apróságokon, mert tudod, hogyan fog megoldódni. Fizikailag biztosan nehezebb lesz a terhesség is, hiszen már ott a pici, de a kisebb korkülönbség miatt a gyerekeknek jobb lesz. Ha így szeretnétek, akkor ne várjatok. Egy anya - megmagyarázhatatlan ugyan - de VALAMIÉRT szeretné azt amit szeretne.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook